На Луганщині створені виборчі округи для виборів у 4-х ОТГ 29 жовтня

29 жовтня  відбудуться перші вибори у Привільській, Біловодській, Красноріченській та Нижньодуванській селищних ОТГ Луганської області.

В вищеназваних чотирьох об’єднаних територіальних громадах (ОТГ)  створили виборчі округи для перших місцевих виборів 29 жовтня та розподілили по них кількість виборців.

 

Згідно з частиною 2 статті 17 Закону України «Про місцеві вибори» для проведення виборів депутатів сільської, селищної ради відповідна сільська, селищна територіальна виборча комісія не пізніш як за 38 днів до дня чергових або перших місцевих виборів утворює одномандатні виборчі округи з приблизно рівною кількістю виборців у кожному в кількості, що дорівнює загальному складу відповідної місцевої ради, визначеному відповідно до частини 3 ст. 16 та частини 1 ст. 17 Закону України «Про місцеві вибори». Орієнтовну середню кількість виборців в одномандатних виборчих округах на території села, селища визначають відповідні територіальні виборчі комісії.

 

Вибори Привільської ОТГ

Найбільша похибка за показником середньої кількості виборців на округ зафіксована у виборчому окрузі №10 у Привільській ОТГ.

19 вересня було створено 14 виборчих округів в Привільській ОТГ. 10 виборчих округів було розподілено між селами Привільської сільської ради та 4 виборчі округи сформовано в Вівчарівській сільській раді. Виборці  округів №1-10 голосуватимуть на виборчій дільниці №440615 (місце розташування – с. Привілля), а виборці округів №11-14 обиратимуть нову владу в ОТГ на ВД №440604 (місце розташування – с. Вівчарове).

Всього виборців в Привільській ОТГ 1 153 особи, що в середньому складає 82 виборці на один округ. Виборчий округ №10 є єдиним в ОТГ, де є похибка за показником середньої кількості виборців на округ. Кількість виборців складає всього 24 виборці, а це на 73% відхилення від середньої кількості виборців. Голова Привільської ОТГ Світлана Стрельник спостерігачам ОПОРИ пояснила дану ситуацію тим, що 10-й округ включає в себе село Головкове, в якому зареєстровано 24 виборці, дане село є віддаленим від інших сіл в ОТГ на 10 кілометрів і більше.

 

***

20 вересня виборчі округи утворили Біловодська, Красноріченська та Нижньодуванська селищні ТВК.

 

Вибори Біловодської ОТГ

В Біловодській ОТГ сформовано 26 виборчих округів. Всього в Біловодській ОТГ розташовано 30 виборчих дільниць. 5 виборчих дільниць знаходяться в смт Біловодськ (округи №1-9), 2 –  у с. Євсуг (округ №16) і Семикозівка (округи №25-26). По одній виборчій дільниці знаходяться у селах Бараниківка (округ №10), Зелеківка (округ №11), Брусівка (округ №12), Городище (округ №13), Новодеркул (округ №14), Городнє (округ №14), Первомайськ (округ №14), Данилівка (округ №15), Третяківка (округ №15), Парневе (округ №17), Кононівка (округ №18), Гармашівка (округ №18), Лимарівка (округ №18), Литвинівка (округ №19), Нижньобараниківка (округ №20), Новолимарівка (округ №21), Новоолександрівка (округ №22), Степове (округ №22), Плугатар (округ №23), Новоспасівка (округ №23) та Шуліківка (округ №26).

Середній показник виборців на один округ складає 694 особи.  Найбільше виборців в окрузі №9 (смт. Біловодськ – 1 168 виборців або на 71% більше від середньої кількості) і №13 (с. Городище, с. Ноздрівка – 1 046 виборців або на 52% більше від середньої кількості). Найменшими округами за кількістю виборців є округ №2 (смт Біловодськ – 428 виборців або на 39% менше) та №26 (с. Шуліківка – 249 виборців або на 67% менше від середнього показника).

Дану ситуацію спостерігачам ОПОРИ пояснила голова Біловодської селищної ТВК Валентина Ляпіна:

«Ми не можемо порушувати адміністративний поділ і об’єднати в один округ наприклад села Шуликівка і Литвинівка. Адже вони є центрами сільських рад і кожен з них хочуть мати свого депутата. Тим паче поділ округів залишився той самий, що і раніше, коли обирали районну раду. Що стосуються самого Біловодська, то така різниця в виборцях в 2 і 9 округах складає такі цифри через те, що в них вулиці розташовані в різних частинах селища і є різниця в населеності цих округів виборцями».

 

 

Вибори Красноріченської ОТГ

 

В межах Красноріченської ОТГ розташовані 5 виборчих дільниць. Формування округів відбувалось з урахуванням розташування цих дільниць. Відповідно, 2 дільниці заходяться у смт Красноріченське (1-17 округ), 1 — у с. Залиман (18 округ), 1- у с. Новоолександрівка (19-20 округ), 1 у с. Бараниківка (21-26 округ).

Середня кількість виборців – 208. Найбільша похибка зафіксована у 16 окрузі, в якому 94 виборці (це складає 57% відхилення від норми). Таку кількість виборців у окрузі голова комісії обґрунтовує віддаленістю вулиць, котрі входять до округу (при цьому, самі вулиці входять до складу Красноріченське — центра ОТГ). Найбільший округ по кількості виборців – 23 округ (288 виборців — 40% відхилення від норми). Сам округ знаходиться у селі Бараниківка, в якому також, зі слів голови комісії, населення розміщене дуже нерівномірно, де є значна кількість виборців, котра компактно проживає в декількох багатоповерхових будинках.

 

Вибори  Нижньодуванської  ОТГ

В Нижньодуванській ОТГ розташовані 3 виборчі дільниць. Формування округів відсувалось з урахуванням розташування цих дільниць. Відповідно, 1 дільниця знаходиться у смт. Нижня Дуванка (1-9 округ), 2 – у с. Новочервоне (10-13 округ), 3 — у с. Новниканорівка (14 округ).

Середня кількість виборців – 172. Найбільше відхилення зафіксована у 14 окрузі (в якому проживає 255 виборців, це складає 48% відхилення від середньої норми кількості виборців). Таку кількість виборців у окрузі голова комісії обґрунтовує близьким розташуванням відразу 5 сіл, виборці якої голосують на одній дільниці. Другим по рівню відхилення є 7 округ (109 виборців, 37% відхилення від середньої кількості виборців). Орієнтовна кількість виборців в ОТГ — 2 419.

Довідково:

Відзначимо, що в Громадянській мережі ОПОРА працює «гаряча лінія», на яку можна звертатися в разі виникнення проблем чи потреби консультацій щодо виборів – (044) 591-44-44 (вартість дзвінків згідно з тарифами вашого оператора).

Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за першими виборами в об’єднаних територіальних громадах, які відбудуться 29 жовтня 2017 року. Починаючи з 11 вересня у 24 областях працюватимуть 69 довготермінових спостерігачів. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.

Максим Данильченко

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *