PR-агония Северодонецкого оппоблока по вопросам Азота

Так уж случилось в Северодонецке, но политическая партия, некогда имеющая подавляющее влияние на Луганщине, теперь вынуждена отвечать за свою ложь перед избирателями. Ни лидер политической силы Юрий Бойко, ни народные депутаты, избранные от оппоблока уже не выполнили ни одного своего предвыборного обещания. Да и местные князьки и депутаты воруя бюджет мешками, вместо обещанного улучшения жизни, практически угробили города областного подчинения – Северодонецк, Лисичанск и Рубежное. Грязь, отсутствие дорог, текущие крыши – вот тот не полный перечень правления оппоблока на Луганщине.

Остановка градообразующего предприятия в Северодонецке — Азота, невыплата заработной платы работникам соратником оппоблока – Дмитрием Фирташем, заставляет крутиться политическую силу как «уж на сковородке».

Сначала это были обещания руководства предприятия запустить производство и платить достойную зарплату. Затем профсоюзный комитет, защищающий интересы собственника, а не работников, стал затягивать время, организовывая подконтрольные митинги, периодически обращаясь в областную администрацию и местный городской совет. В результате этого была обещана помощь от головы Луганской ОГА Ю.Гарбуза, а так же на сессии принято обращение северодонецких депутатов к Президенту Украины, депутатам Верховной рады и в Кабинет министров от имени профсоюзного комитета Азота.

Однако, в отличие руководства Азота, представителей профкома и депутатов от оппоблока, работники предприятия и их семьи хотят получить свою заработанную плату и не быть «выброшенными на улицу». Поэтому они решили самостоятельно продолжить бороться за свою судьбу. Поэтому они обратились к народному депутату от «Нашего Края» Сергею Шахову, лидеру РПЛ Олегу Ляшку и народному депутату от «БПП «Солидарность». В результате этих обращений, местная проблема стала известна и в Киеве. И теперь Северодонецким Азотом займутся уже представители центральной власти Украины.

А местный оппоблок, понимая, что надо хотя бы как-то оправдаться перед своими избирателями, решили созвать не законную внеочередную 29-ю сессию городского совета 14 июня и снова … по обращению профсоюзного комитета Северодонецкого Азота. И это не смотря на то, что 7 апреля на 27-й сессии этого года такое обращение уже принималось, на то, что второе пленарное заседание 28-й сессии, было проведено 7 июня и сессия не закрыта. Однако потери рейтинга и постоянная ложь заставляют в очередной раз нарушать закон и принимать популистские решения.

Вот, что об этом пишет в фейсбуке адвокат Игорь Слесарев: «На 14.06.2017, секретарь Северодонецкого гор.совета Бутков, созывает внеочередную сессию гор.совета с одним вопросом повестки дня — обращение по ситуации на АЗОТе. Однако, такие действия являются незаконными. Во -первых, у секретаря совета на сегодняшний день отсутствуют основания для созыва внеочередной сессии. Во-вторых, не закрыта предыдущая сессия. В-третьих, обращения гор.совета никаким образом не повлияют на ситуацию. Т.е. просматривается явный пиар Оппоблока на теме уничтожения АЗОТА, который кстати годами уничтожался именно представителями Оппоблока. Представлять и отстаивать интересы Северодонецка и АЗОТа в высших гос.органах должен избранный северодончанами народный депутат. Напомню, что в октябре 2014 года кандидат в нардепы от Оппоблока Бакулин обещал северодончанам, что в случае его избрания нардепом АЗОТ заработает с 01 ноября. С того времени прошло уже более 2.5 лет, АЗОТ не заработал и Бакулина северодончане больше не видели. Поэтому, гор.совет как представительский орган громады, обязан требовать от Бакулина сложение своего мандата нардепа, чтобы северодончане могли избрать своего представителя в ВРУ, который и будет отстаивать в ВРУ, АП, КМУ интересы АЗОТа и всего города. Только такое решение гор.совета может реально положительно повлиять на ситуацию с АЗОТом».

И если попытки оппоблока «оправдать» закрытие Азота в Северодонецке близостью к зоне боевых действий могут показаться правдивыми, но вот то, что не работают предприятия этого же собственника Дмитрия Фирташа в Ровно и Черкассах – уже «попахивает» экономическим саботажем.

 

Уверен, теперь очередь вместе с правительством и народными депутатами, пора подключиться к решению проблемы и правоохранительным органам.

 

Максимов Сергей

prav-da.com.ua

 

Приложение к статье:

 

СЄВЄРОДОНЕЦЬКА МIСЬКА РАДА

 

СЬОМОГО  СКЛИКАННЯ

 

 Двадцять сьома (чергова)  сесiя

 

    РIШЕННЯ  № 1368

 

« 07 » квітня 2017 року                                                                                         

 

м.Сєвєродонецьк

 

Про підтримку звернення профспілкової організації ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання Азот» до Президента України Порошенка П.О.,

 

Голови Верховної Ради України Парубія А.В. та Прем’єр – міністра України Гройсмана В.Б.

 

 

 

 

Розглянувши звернення до Президента України Порошенка П.О., Голови Верховної Ради України Парубія А.В. та Прем’єр – міністра України Гройсмана В.Б., керуючись ст. 10 Закону України « Про місцеве самоврядування в Україні », з метою соціального захисту інтересів мешканців міста Сєвєродонецька, враховуючи погіршення соціально-економічного стану та з метою недопущення дестабілізації ситуації в місті, Сєвєродонецька міська рада

 

 

 

 

ВИРIШИЛА:

 

 

 

 

1.     Підтримати звернення профспілкової організації ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання Азот» до  Президента України Порошенка П.О., Голови Верховної Ради України Парубія А.В. та Прем’єр – міністра України Гройсмана В.Б. щодо розгляду питання стосовно ситуації, що склалась на ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання Азот».

 

2.     Підтримане звернення направити Президенту України Порошенку П.О., Голові Верховної Ради України Парубію А.В. та Прем’єр – міністру України Гройсману В.Б.

 

3.     Рішення підлягає оприлюдненню.

 

4.     Контроль за виконанням даного рішення залишаю за собою.

 

Міський голова      В.В. Казако

 

Додаток до рішення  27- ї сесії міської ради

            від 07.04.2017 р. № 1368

 

ПРОФСПІЛКА працівників хімічних та нафтохімічних галузей промисловості україни

 

 

Профспілкова організація

Приватного акціонерного товариства "Сєвєродонецьке об’єднання Азот"

 

 

 

вул. Півоварова, 5, Сєвєродонецьк, Луганська обл., 93403, Україна, т/ф (0645) 71-22-86, т.71-20-98, МФО 304665, р/р 26000300106625 у АТ "Ощадбанк",  ЄДРПОУ 33622619, Е-mail: [email protected],  www.azot.lg.ua/pr

Шановні депутати Сєвєродонецької міської ради!

Підприємства нашої країни, що випускають мінеральні добрива, знаходяться на межі банкрутства.

 

Непід’ємна ціна на сировину — природний газ, неможливість реалізації продукції безпосередньо в Європу, заповнення внутрішнього ринку України більш ніж на 50% імпортними міндобривами, в основному з Росії, відсутність підтримки вітчизняного виробника з боку держави — все це веде до того, що, можливо, до кінця поточного року хімічна промисловість країни буде зруйнована на 80%, так, як і нафтохімія, яка на сьогодні знищена на 95%. В країні з шести найбільших НПЗ в робочому стані залишається тільки завод в Кременчуці, потужності якого завантажені на 20-30%, а з шести хімічних підприємств залишилось тільки два, які працюють.

 

З 2014 року між українськими виробниками добрив, асоціаціями, що представляють інтереси українських агропромисловців, і потужним лобі представників російських мінеральних компаній йде справжня торгова війна.

 

У 2015 році з-за постачання на внутрішній ринок України хімічної продукції (мінеральні добрива) з Російської Федерації у вигляді аміачної селітри, було дуже складно конкурувати вітчизняним виробникам. Профспілки неодноразово, починаючи з 2014 року, зверталися до Уряду щодо введення антидемпінгового мита відносно аміачної селітри, яка надходить з Російської Федерації. У червні 2015 року Міжвідомча комісія по міжнародній торгівлі повинна була розглянути це питання, але його перенесли на кінець вересня 2015 року, саме в той період, коли попит на селітру був найвищий в світі. Тільки у січні 2016 року це питання було вирішене. Мито було накладено, але із великим запізненням, тому що на момент їх прийняття посівна закінчилася.

 

Згодом на заміну аміачної селітри з Російської Федерації почали завозити в Україну інші аналогічні азотні складники, такі як  карбамід і КАС (карбамідо-аміачна суміш). Знов українські хіміки та профспілки просили накласти мито на ввіз російського карбаміду і КАС, тому що діючі на теперішній час антидемпінгові мита, які були введені Мінекономіки та розвитку торгівлі, не були ефективними.

 

Згідно рішення МКМТ, прийнятого в кінці грудня 2016 року, з 28 лютого 2017р. норма, щодо введення мита, повинна була набрати чинності, але це рішення було перенесено на 01 липня 2017 року. Тобто, сьогодні, на внутрішній ринок України буде продовжувати надходити хімічна продукція з Російської Федерації, Білорусі, а на сьогодні, як стало відомо, навіть з Польші.

 

З 06 березня 2017 року «Укртрансгаз» своїм рішенням припинив постачання природного газу для ПАТ «Азот» (м. Черкаси), ПАТ «Рівнеазот», ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання Азот», що спричинило негативні наслідки, а саме підприємства були аварійно зупинені і тільки завдяки вмілим діям технологічного персоналу вдалося уникнути техногенних катастроф в регіонах і загибелі людей. На даний час всі заводи знаходяться у вимушеному простої, зупинені роботи на більшості підприємств хімічної галузі.

 

Крім цього, два підприємства — ПАТ «Азот» (м. Черкаси) і ПАТ «Рівнеазот» тільки почали свою роботу на природному газі з новою великою ціною, встановленою державою 22 лютого ц.р.

 

З 29 березня 2017 року зі сторони «Укртрансгазу» йде намагання зупинити Одеський припортовий завод.

 

В підсумку: перспектива запуску заводів — нульова, заборгованість по заробітній платі — від 1 до 2-х місяців (і це тільки початок), йде скорочення штату, працівники цих підприємств готові виходити на акції протесту, російські компанії реалізують на території України свої мінеральні добрива.

 

Таким чином, йде руйнація всієї хімічної галузі України, так само, як це було і з нафтохімічною галуззю раніше. На жаль, але конкурувати зараз із Російською Федерацією ми не в змозі, враховуючи ціну на природний газ, в якому частка собівартості продукції складає близько 70%.

 

Шановним представникам АПК України, можливо, сьогодні вигідно купувати дешеві російські добрива.

 

Але треба врахувати і те, що якщо до кінця року хімічні підприємства нашої країни не будуть включені в роботу, вони більше не запрацюють ніколи.

 

А виробники добрив з РФ вже в наступному році піднімуть ціни на селітру і карбамід до рівня світових і тоді, коли наші хімічні заводи будуть знищені, у агропромисловців буде недостатньо коштів на придбання добрив.

На ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання Азот» на сьогоднішній час виникли величезні проблеми:

 

1. Є заборгованість по виплаті заробітної плати працівникам частково за січень (63%), лютий – 100%, також виникає за березень – 100% (з 7 квітня) 2017 року. Працівники доведені до відчаю, звертаються до Профспілкового комітету з вимогою захисту їх законних прав і гарантій.

 

Людей позбавляють субсидій, багато працівників не в змозі своєчасно оплачувати комунальні послуги, купувати їжу і т.д.

 

Неодноразово, починаючи з лютого 2017 року, Профспілковий комітет проводив переговори з Правлінням ПрАТ «СЄВЄРОДОНЕЦЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ АЗОТ» щодо негайного погашення заборгованості, але відповідь була одна – нема коштів.

 

2. Близько 415 осіб, які розрахувалися з підприємства за власним бажанням або за згодою сторін з виплатою 3 місячних окладів (тарифних ставок), на 1.04.2017 розрахункові не отримали — сума заборгованості кілька млн. грн.

 

3. Загальна заборгованість по заробітній платі (63% за січень, 100% за лютий, 100% за березень (з 7 квітня) — близько 60 млн. грн.

 

4. Заборгованість по несплаті ЄСВ — 8 місяців з 2016 року (її не визнає податкова по великих платниках податків, податкова знаходиться в Харкові) і за лютий 2017р, через це Фонд соціального страхування з тимчасової непрацездатності в м. Сєвєродонецьк не приймає заявки на виплату по листкам непрацездатності, сума — понад 300 тис. грн, у сумі з березнем — буде більше 500 тис. грн. Також через це працівникам, які звільняються і стають на облік в центр зайнятості, виплачують допомогу з безробіття всього 544 грн. в місяць.

 

5. Працівники розраховуються по 5-10 чоловік в день, йдуть кращі фахівці, загальна чисельність, швидше за все, вже менше 4800 чоловік, доступу до інформації у нас, на жаль, немає.

 

6. Законсервований весь технологічний ланцюжок з виробництва органічних продуктів — а це половина цехів підприємства, продукція яких на сьогодні затребувана в усьому світі: адипінова кислота (28 тис. тонн в рік), оцтова кислота (150 тис. тонн в рік ), метанол (190 тис. тонн в рік), ацетилен, вінілацетат і його похідні, виробництво поліетиленових / поліпропіленових мішків.

 

7. Не працює виробництво аміачної селітри — 480 тис. тонн в рік, карбаміду — 400 тис. тонн в рік, виробництво калієвої і натрієвої селітри — 20 тис. тонн в рік, виробництво вуглекислоти, закриті відділення ремонтно-механічного цеху, які могли забезпечувати продукцією з металу всю нашу частину Луганської області.

 

8. 130 млн. м3 природного газу, який є власністю підприємства, продано для запуску Черкаського «Азоту», злитий і відправлений з підприємства залишок привізного аміаку.

 

9. З 10 квітня 2017 року планується простій більшості працівників підприємства (близько 4000 чоловік) з оплатою 2/3 від  посадового окладу (тарифної ставки) і знаходження їх вдома на невизначений термін.

Від імені трудового колективу прошу:

 

Звернутися до Президента України Порошенка П.О. і до Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б. з питань підтримки хімічної галузі та з метою недопущення її повної руйнації, саме:

 

1. Негайного погашення заборгованості по заробітній платі працівникам підприємства.

 

2. Негайного введення загороджувального (антидемпінгового) мита щодо ввозу до України мінеральних добрив – карбаміду і КАС (карбамідо-аміачної суміші);

 

3. Зниження ціни на природний газ (сировину) підприємствам хімічної галузі на випуск мінеральних добрив для потреб внутрішнього ринку України;

 

4. Відновлення постачання природного газу для ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання Азот»;

 

5. Прискорення вирішення проблеми протягом 2017 року з відновлення постачання електроенергії  на підконтрольну територію Луганської області з єдиних енергетичних мереж України, якої недостатньо для стабільної роботи підприємства. За нашою інформацією будівництво підстанції в м. Кремінна заплановано в 2 кварталі 2018 року.

 

6. Прийняття необхідних заходів, щодо підвищення престижності та створення сприятливих умов для розвитку хімічної галузі в Україні.

3а дорученням 5000-го трудового колективу і 6000 ветеранів праці ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання Азот».

 

Міський голова                                                                 В.В. Казаков

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *