Site icon ZARAZ.INFO

​​ЄС ввів нове мито на імпорт українських яєць – тепер за кожне яйце з України треба платити додатковий цент

​​Європейський Союз ввів нове мито на імпорт українських яєць – тепер за кожне яйце з України треба платити додатковий цент.

Це зробили, щоб допомогти фермерам в Європі, бо з України стали приходити дуже багато дешевих яєць, і це ускладнило життя місцевим виробникам.

“Европейський союз вводить мита на імпорт українського цукру та яєць з пʼятниці, 28 червня, використовуючи захисний механізм на випадок перевищення квот”, пише Financial Times. Заступник міністра економіки, торговий представник України Тарас Качка повідомив, що уряд проводив переговори з Брюсселем.

Мито робить імпортні товари менш конкурентоспроможними, що призводить до зменшення або припинення їх імпорту. Це може негативно вплинути як на українських виробників, так і на економіку загалом.

“Колись в Україні продавали в Європу набагато менше яєць, але після війни кількість збільшилася, -пише Джерело.-  Це тому, що ЄС дозволив Україні безкоштовно відправляти яйця до Європи, щоб допомогти їй під час важких часів. Фермер Тео з Нідерландів каже, що цент за яйце — це занадто мало, тому що у Європі дуже дорого утримувати курей. Вони живуть в хороших умовах, можуть вільно гуляти, а в Україні багато курей живуть у клітках, що дешевше. Тео каже, що багато фабрик вибирають українські яйця, бо вони дешевші, а покупці навіть не знають про це. Він вважає, що така маленька плата за яйце не допоможе фермерам у Європі.

Ключові факти

Контекст пояснює Forbes:

Брюссель погодився скасувати всі тарифи та квоти на імпорт українських продуктів харчування у червні 2022 року, через чотири місяці після повномасштабного вторгнення, щоб збільшити доходи Києва та допомогти постачанням дійти до клієнтів у країнах, що розвиваються.

Але за кілька місяців фермери у Польщі, Угорщині, Словаччині та інших сусідніх країнах поскаржилися, що надлишок українського імпорту витісняє їх із ринку. Ці країни в односторонньому порядку запровадили ембарго на низку товарів, дозволивши їм ввезення лише для подальшого транзиту, що є порушенням законодавства ЄС.

Exit mobile version