До чергового етапу конкурсної процедури добору кандидатів на посади членів Вищої ради правосуддя проведених 31 липня – 2 серпня 2019 року за президентською квотою дійшло 10 претендентів. З них – 2 недоброчесних, за методологією ЧЕСНО. Фільтруй суд!
Перелік осіб, стосовно яких проведеться спеціальна перевірка відповідно до закону:
Оксана Блажівська — суддя Господарського суду м.Києва;
Роман Брегей — суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду;
Михайло Кобаль — суддя Київського апеляційного адміністративного суду;
Олександр Крижний — суддя Господарського суду Дніпропетровської області;
Анжеліка Крусян — завідувач кафедри конституційного, адміністративного та міжнародного права Київського інституту інтелектуальної власності і права НУ «Одеська юридична академія»;
Роман Маселко — адвокат, член Громадської ради доброчесності;
Олег Омельчук — ректор Хмельницького університету управління та права;
Павло Пархоменко — голова Бахмацького районного суду Чернігівської області;
Людмила Сушко — суддя Київського апеляційного суду;
Віктор Фомін — суддя Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області.
За даними ЧЕСНО. Фільтруй суд!, двоє з десяти кандидатів – недоброчесні. А саме, Блажівська Оксана і Кобаль Михайло.
Так, у Оксани Блажівської зафіксовано непрозорість статків. Згідно з декларацією за 2017 рік кандидат на праві користування має автомобіль Jeep grand cherokee 2011 р.в. (дата набуття права – 15.06.2011). Однак, у декларації за 2014, 2015, 2016 роки відомості про вказане майно відсутні.
Окрім того, суддя стала фігурантом журналістського розслідування PROSUD. У матеріалізвертається на чималі статки її родичів. Зокрема, матір судді, Блажівська Любов Іванівна, на праві власності має будинок, загальна площа якого – 1260 кв.м. Зазначається, що будинок успадкований від її матері (бабусі кандидатки). Сама ж матір судді була заступником директора з розвитку у ЗАТ «Львівський м’ясокомбінат», а наразі є пенсіонеркою.
Михайло Кобаль, за даними ЧЕСНО. Фільтруй суд!, причетний до ухвалення сумнівних рішень. Так, відповідно до реєстру судових рішень суддя Кобаль був у складі колегії, яка скасувала рішення Міністерства культури про занесення історичної будівлі в центрі Києва по вулиці Грушевського до Державного реєстру нерухомих пам’яток, задовольнивши позов ТОВ “Грааль”. За інформацією видання “Українська правда” ТОВ “Грааль” пов’язане із Табачником, екс-міністром освіти часів Януковича, та вже понад 10 років намагається побудувати на вказаному місці хмарочос, який повністю порушить архітектурну цілісність ансамблю по вулиці Хрещатик, а також спотворить правий берег Києва, оскільки будівля буде вищою за Лаврську дзвіницю та набагато вищою за інші будівлі. Також, суддею Кобалем М.І. були допущені порушення норм процесуального права, а саме правил підсудності і підвідомчості, а також вирішення питання про права та обов’язки осіб, які не брали участі у справі, при розгляді ряду цивільних справ. Вищевказані порушення були встановлені відповідними рішеннями Апеляційного суду Донецької області. Однак, Вища рада юстиції вирішила відхилити пропозицію Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про внесення подання про звільнення судді Кобаля за порушення присяги у зв’язку зі спливом строку звернення до Вищої ради юстиції з рекомендаціями про звільнення.
Нагадаємо, 31 липня-2 серпня Конкурсна комісія з добору кандидатів для здійснення Президентом України призначення членів Вищої ради правосуддя провела співбесіди з учасниками конкурсу.
Раніше ЧЕСНО. Фільтруй суд! проаналізував всіх кандидатів, що претендували на місце в одному з найважливіших органів суддівського врядування.