Гірники Донеччини збирають підписи у е-петиції про недовіру профільному міністерству та його керівнику Олексію Оржелю
Гірники та представники профспілки вимагають звільнити Олексія Оржеля з посади міністра енергетики та захисту довкілля України. Відповідну е-петицію зареєстрували на офіційному інтернет-представництві президента України.
У своєму зверненні шахтарі повідомляють, що у зв’язку з відсутністю збуту вугільної продукції з листопада 2019 року роботи по шахтам призупинені. Через це підприємства позбавлені можливості своєчасно здійснювати виплату заробітної плати та інші обов’язкові платежі.
«В Україні спостерігається знищення державного вугледобування, яке є запорукою енергетичної незалежності країни, — йдеться у петиції. — Зростання імпорту електричної енергії з Росії, Білорусі та Словаччини порушує всі принципи щодо забезпечення енергетичної незалежності та безпеки України. І вже негативно позначилося на вугільній галузі країни. Як наслідок, теплові станції не купують вугілля українського виробництва, і вітчизняні вугледобувні підприємства не мають можливості реалізовувати видобуте вугілля».
Гірники наголошують, що для регіонів, де вугільні підприємства є містоутворюючими, питання можливого закриття шахт є дуже гострим, оскільки із закриттям шахт не буде поповнення місцевих бюджетів, що призведе до вимирання міст регіонів.
«Від імені працівників вугільної галузі вимагаємо звільнити Олексія Оржеля з посади міністра енергетики та захисту довкілля України, бо вважаємо, що робота Олексія Анатолійовича та профільного міністерства під його керівництвом спрямована на знищення енергонезалежності України», — йдеться в електронному зверненні працівників шахти «Краснолиманська».
Зареєструватися та підтримати е-петицію можна за посиланням.
Нагадаємо, вугільну галузь України лихоманить вже декілька останніх років. Видобуте на державних шахтах вугілля не відвантажується, через що підприємства накопичують багатомільйонні борги перед працівниками і постачальниками електроенергії.
Регулярно робітники державних шахт вимушені виходити на акції протесту з вимогами отримати зароблені гроші.
Минулого тижня у Мирнограді на Донеччині більше сотні працівників ДП «Мирноградвугілля» на декілька годин перекрили дороги в центрі міста. До аналогічних дій вдавались і їх колеги з ДП «Селідіввугілля», які також місяцями не отримують гарантованих коштів.