За “параллельную” сессию на 10 депутатов Северодонецкого горсовета подано заявление о привлечении к уголовной ответственности
24 марта в городской отдел полиции Северодонецка было подано заявление о совершении группой лиц правонарушения, предусмотренного статьей 356 и частью третьей статьи 358 УК Украины.
Текст заявления на языке оригинала:
“Повідомляю, що 15 березня, у приміщені бізнес-центру «Грін-таун», приблизно о 15 годині, за попередньою змовою групи осіб, були сфальсифіковані рішення Сєвєродонецької міської ради, з наміром надати ці сфальсифіковані рішення підприємству, що виготовляє печатки, для виготовлення дублікату печатки Сєвєродонецької міської ради, та державному реєстратору для здійснення реєстраційних дій. Метою злочинних дій було внесення змін до відомостей у ЄДРПОУ щодо керівника та підписантів Сєвєродонецької міської ради, видання наказів з кадрових питань, та встановлення таким рейдерським шляхом контролю на органом місцевого самоврядування Сєвєродонецька та фінансовими ресурсами територіальної громади Сєвєродонецька.
У цій змові приймали участь такі особи:
- Зарецький Сергій Вікторович – (адреса та телефон).
- Попов Максим Петрович – (адреса та телефон).
- Мостова Наталія Вікторівна – (адреса та телефон).
- Ярош Олексій Іванович – (адреса та телефон).
- Проскурова Юлія Василівна – (адреса та телефон).
- Фурман Юрій Анатолійович – (адреса та телефон).
- Толмачев Антон Ігоровіч – (адреса та телефон).
- Щербанюк Тетяна Анатоліївна – (адреса та телефон).
- Ноженко Юрій Миколайович – (адреса та телефон).
- Шевченко Володимир Іванович – (адреса та телефон).
- Лішик Ольга Петрівна –(адреса та телефон).
- Ніжельська Олена Савівна -(адреса та телефон).
- Балковський Віталій Валерійович – (адреса та телефон).
Зазначені особи, більшість з яких були депутатами Сєвєродонецької міської ради понад 4 роки, на момент скоєння кримінального правопорушення добре знали вимогу частини дванадцятої статті 36 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», згідно якої сесія ради є повноважною, якщо в її пленарному засіданні бере участь більше половини депутатів від загального складу ради. Загальний склад Сєвєродонецької міської ради визначено статтею 16 Закону України «Про місцеві вибори», він дорівнює 36 депутатів.
Тож сесія є правомочною і може бути розпочата лише за наявності на сесії 19 і більше депутатів. Проте у приміщені було лише 13 депутатів та осіб, які вважають себе депутатами Сєвєродонецької міської ради. Тобто сесія була неправомочною і не могла бути розпочата.
Усвідомлюючи завідомо неправомірний характер своїх дій, перелічені вище особи, маючи злочину мету, продовжили проведення неправомочної сесії та прийняли на ній кілька рішень.
При цьому особи, що попередньо вступили в злочину змову, добре знали вимогу частини другої статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», згідно якої рішення ради приймається на її пленарному засіданні … більшістю депутатів від загального складу ради. Тобто для прийняття рішення Сєвєродонецької міської ради за нього мають проголосувати не менше 19 депутатів.
Проте 15 березня, під час злочинної імітації сесії проводилося поіменне голосування і озвучувалися результати голосування. По всіх питаннях «За» голосували від 11 до 13 осіб. Тобто згідно закону рішення не були прийняті, вони були відхилені. Проте зазначені вище особи уповноважили гр. Зарецького Сергія Вікторовича подати ці не прийняті згідно закону рішення як прийняті державному реєстратору та уповноважили його на підставі не прийнятих рішень виготовити печатку Сєвєродонецької міської ради.
Доказом здійснення цих кримінальних дій є відеозапис цієї «сесії», на відрізку якого з 0:30 до 7:00 видно, як приймалося «рішення» щодо внесення зміни до рішення Сєвєродонецької міської ради сьомого скликання від 25 грудня 2018 року №4442 «Про дострокове прининення повноважень міського голови Казакова В.В.». Відеозапис у режимі онлайн проводився відеоблогером Вячеславом Шевчуком, копія з трансляції у Фейсбук зроблена заступником міського голови Свєтіковим О.О. Цей відеозапис додається до заяви на диску.
Цим рішенням, яке під час поіменного голосування було особисто підтримане 13 депутатами та особами, що вважають себе депутатами, які перелічені вище, було наразі вирішено:
- тимчасово призначити секретаря Сєвєродонецької міської ради виконувачем обов’язків міського голови;
- надати право секретарю міської ради підписувати платіжні документи в органи державного казначейства, в банківські установи тощо;
- подати державному реєстратору документи для внесення змін до відомостей про юридичну особу;
- доручити секретарю міської ради підписати це рішення;
- доручити секретарю міської ради виготувати печатку Сєвєродонецької міської ради.
Надалі шляхом таємного голосування 11 голосами зазначена вище група призначила секретарем, тобто особою, якій доручається виконати ці незаконні рішення, Сергія Зарецького.
Тобто фальсифікація рішень Сєвєродонецької міської ради була здійснена не особисто гром. Сергієм Зарецьким, а це був результат зговору 13 осіб, які сфальсифікували це рішення (визнали неприйняте рішення прийнятим) та надали Зарецькому С.В. доручення подати його державному реєстратору. Це не були дії і рішення, яки приймалися під час сесії, оскільки сесія не відбувалася. Тому імунітет, передбачений частиною четвертою статі 30 Закону «Про статус депутатів місцевих рад» на них не поширюється.
Наступного дня, 16 березня, гром. Сергій Зарецький звернувся до ФОП Цвітного, що має дозвіл на виготовлення печаток, з пропозицією виготовити печатку Сєвєродонецької міської ради.
У той же день, 16 березня, гром. Сергій Зарецький звернувся до державного реєстратора Центру надання адміністративних послуг Лисичанської міської ради з вимогою внести зміни до відомостей про юридичну особу – Сєвєродонецьку міську раду.
За моєю оцінкою, дії означених осіб підпадають під санкції статті 356 та частини третьої статті 358 Кримінального кодексу України.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 60, 214, 215, 218 Кримінального процесуального кодексу України,
ПРОШУ:
- Прийняти та невідкладно зареєструвати цю заяву про вчинення кримінального правопорушення, внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
- Розпочати за цією заявою досудове розслідування у формі досудового слідства у зв’язку з вчиненням дій, які мають ознаки злочину, здійсненого групою осіб.
- Долучити до матеріалів справи відеозапис факту здійснення кримінального правопорушення.
- Повідомити письмово у встановленому законом порядку про початок кримінального провадження та закінчення досудового розслідування кримінального правопорушення”,- сообщает svsever.
Видео “Второго состава Северодонецкого городского совета”
https://www.facebook.com/viacheslav.shevchuk.5/videos/2809141852517426/
Видео в фейсбук В.Шевчука/ “Параллельная реальность” или Второй состав Северодонецкого городского совета . Часть 1
https://www.facebook.com/viacheslav.shevchuk.5/videos/2809210802510531/
Видео в фейсбук В.Шевчука/ “Параллельная реальность” или Второй состав Северодонецкого городского совета . Часть 2
https://www.facebook.com/viacheslav.shevchuk.5/videos/2809337535831191/
Видео в фейсбук В.Шевчука/ “Параллельная реальность” или Второй состав Северодонецкого городского совета . Часть 3