У Казахстані затримали ймовірного організатора фінансової піраміди HitBeat Music. До ради директорів проєкту входив Ростислав Солод – син екс-нардепів Наталії Королевської і Юрія Солода (ОПЗЖ), він же – депутат Краматорської міської ради від тієї ж, уже забороненої партії.
Про зв’язок Солода-джуніора з проєктом та саму фінансову піраміду у жовтні 2022-го розповіли журналісти Bihus.Info. Редакція також публікувала спільні фото Ростислава Солода із затриманим нині організатором піраміди.
22-річний Ростислав Солод – депутат Краматорської міськради від партії “Опозиційна платформа – За життя”. Він та його батьки Наталія Королевська та Юрій Солод виїхали з України 9 лютого 2022 р. і, судячи з відсутності в парламенті та на сесіях міськради, більше не поверталися.
Про долю Ростислава Солода після повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022-го стало відомо у другій половині вересня. Тоді він опублікував на своїй сторінці у мережі Instagram фото зі спортзали. Журналісти Bihus.Info з’ясували, що воно зроблене у готелі Ritz-Carlton у Астані.
Незабаром, 24-го вересня він опублікував анонс заходу з нагоди випуску токена HBM (токен – аналог акцій підприємств у цифровому світі) на криптовалютних біржах Coinsbit та Azbit, а також рекомендував його не пропустити.
***
HeatBeat Music – це проєкт музичної платформи, у який HBM Group закликає інвестувати, купуючи токени. При цьому, вкладникам обіцяють десятикратний прибуток.
Як з’ясували журналісти, Ростислав Солод був присутнім на цьому заході з нагоди лістингу токена проєкту 24-го вересня, а також координував підготовку виступу CEO HBM Group Єгора Манукяна.
Також Bihus.Info помітили сина проросійських депутатів на фото з Серіком Уаліхановим – представником HBM Group у Казахстані та іншими учасниками проєкту HBM.
Окрім цього, Ростислав Солод відповідав на питання присутніх на Zoom-конференції від HBM Group. І заявив, що входить до ради директорів проєкту та відповідає за технічну частину.
Міжнародний фінансовий центр “Астана” (МФЦА) влітку 2022-го опублікував повідомлення Комітету з регулювань фінансових послуг, згідно якого на попередньому, нині недоступному сайті, HBM Group робили недостовірні заяви. Публікували інформацію про отримання проєктом ліцензії від Комітету МФЦА на надання консультацій з питань інвестицій та управління ними, а також про партнерство компанії з держрегулятором, що не відповідало дійсності.
Окрім цього, у промо-матеріалах HBM Group містилася інформація про наявність у проєкті реферальної системи та системи рівнів вкладників. Подібні риси, разом з обіцянками про надприбутки, є характерними для фінансових пірамід.
29 травня згідно повідомлень місцевих медіа, Агентство фінансового моніторингу Республіки Казахстан затримало ймовірного організатора піраміди HitBeat Music. Згідно опублікованого відео, цією людиною був Серік Уаліханов, з яким і фотографувався Ростислав Солод під час минулорічних візитів до Казахстану. Затриманому Уаліханову обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком до двох місяців. Розпочате досудове розслідування.
За даними АМФ, вкладники HitBeat Music віддавали організаторам проєкту готівку, сподіваючись отримати обіцяні дивіденди, але так їх і не отримували. Кількість постраждалих перевищує 2300 осіб.