Переселенці  збудували будинок за ціною 13570 грн за 1 м кв на 105 квартир в Вінниці (Відео)

Переселенці в місті Вінниці за сприяння Громадської організації «Об’єднання переселенців «Спільна справа» об’єднавшись в кооператив збудували за власні кошти семіповерховий будинок на 105 квартир вартістю за 1 м. кв. житла 13570 грн. Повідомляє ZARAZ.INFO.

Будинок мали здати в експлуатацію ще в травні 2022 року. Але після початку повномасштабного конфлікту в країні, організація була змушена призупинити будівництво на майже місяць, через невизначеність та надзвичайну ситуацію.

Фото/ Будинок збудований переселенцями в місті Вінниця на вул. С. Зулінського

«Історія кооперативу починається ще в 2017 році, він був створенний внутришньо переміщенними особами з метою вирішення житлових питаннь ВПО. Активні роботи в нас почалися наприкінці 2020 року, коли вже була виділена земельна ділянка Вінницькою міською радою і виконана розробка проектно кошторисної документації, на яку так само кошти було виділено з місцевого бюджету Вінницької громади в розмірі 1,1 млн грн. Був розроблений проект. за проектом будинок має 7 поверхів та 105 квартир. Отже осилитися тут можуть 105 родин з категорії постраждалих внаслідок війскових дій. Квартири по проекту 1, 2, 3-кімнатні, кожен обирав собі той варіант, який йому підходить. Загалом площа квартир 40, 60 і 80 квадратних метрів. На початок будівництва вартість квадратного метру складала 9000 грн. Після того, як нажаль розпочалась війна, ми перерахували вартість до 13570 грн за метр квадратний. Це було пов’язано із здорожчянням, це було пов’язанно з недостачею матеріалів і т.і. Тобто були певні фактори. також в будинку є нежитлові (комерційні) приміщення, які нараз ми плануємо реалізувати для того щоб все-таки балансувати вартість квадратного метру в цьому будинку«,- розповіла виконавча директорка ОК ЖБК «Спільна справа», переселенка, членкіня кооперативу Елеонора Руденко.

Фото/ виконавча директорка ОК ЖБК «Спільна справа», переселенка, членкіня кооперативу Елеонора Руденко

До своєї розповіді Елеонора додала: «Якщо ми повернемось до історії кооперативу. Хотілось би додати, що саме все почалося з Громадської організації «Об’єднання переселенців «Спільна справа», яка була створена ще в 2015 році. І передувала створенню кооперативу. Саме завдяки роботі організації, яку очолює Зиков Юрій Володимирович було проведено опитування у Вінниці, на предмет участі ВПО у регіональних житлових програмах та місцевих. І після чого було прийняте рішення про створення кооперативу, як шлях у придбанні власного житла для ВПО. Було опитано понад 800 сімей, яки виявили бажання взяти участь у кооперативі. Таким шляхом, формувалась перша черга на участь в кооперативі, це був такий вагомий внесок в нашу діяльність».

Відео ютуб-каналу ZARAZ.INFO / Переселенці збудували будинок за найнижчою ціною- 13570 грн за 1 м кв на 105 квартир в Вінниці

Довідка: Фонд Державного молодіжного житла прокредитував всього 800 квартир на 1,5 млн грн до 2022 року. Наразі офіційно на будівництво житла є фінансування на близько 4,7 млн грн, а за даними Міжнародної організації міграції, в Україні є понад 7,5 млн внутрішньо переміщених осіб. Стає зрозумілим, що сума виділених коштів дуже мала.

«Ми збудували цей будинок за власні кошти, оскільки нам не вдалося отримати кредити чи допомогу від влади. Для тих, хто бажав приєднатися до нашого кооперативу, потрібно було внести початковий внесок у розмірі 30% від загальної вартості майбутнього житла, а решту суми відтермінували на кілька платежів до завершення будівництва. Таким чином, люди заробляють на своє життя та одночасно власноруч будують свій дім. Звичайно, генпідрядник виконує основну роботу, але учасники нашого кооперативу активно долучаються до процесу», — розповів голова Громадської організації «Об’єднання переселенців «Спільна справа» Юрій Зиков.

Фото/ креслення будинку для переселенців в місті Вінниця на вул. С. Зулінського

Зараз найголовніше — підтримка переселенців. Люди, які були вимушені залишити свої домівки, потребують часу на адаптацію. Вони повинні чітко розуміти, де вони будуть проживати, особливо взимку. І на основі ВГО «Спільна справа” може надавати їм підтримку. Юрій Зиков зазначає, що він прагне розповсюдити створену організацією модель будівництва житла по всій країні. ВГО «Спільна справа» вже присутня в 18 областях України, там зараз намагаються організувати осередки, де переселенцям є можливість спільно будувати житло.

Фото/ Юрій Зиков біля багатоквартирного будинку для переселенців в м. Вінниця

«Ми уклали меморандум про співпрацю з Вінницькою міською радою для розробки програми вирішення житлових питань, шляхом кооперативного будівництва. Місто виділило нам земельну ділянку в оренду на три роки та фінансову підтримку в розмірі 1,1 млн грн на проєктну документацію. Ми почали будувати наш будинок у 2020 році. Також ми уклали угоду про співпрацю з Обласною Державною Адміністрацією, а пізніше підписали договір з Державним підприємством будівельного інжинірингу, яке забезпечувало нам послуги адміністрування та технічного нагляду за будівництвом. На жаль, обіцянка фонду сприяння інвестицій прокредитувати переселенців на 3 млн грн не була втілена. Проте, ми продовжуємо працювати самостійно без додаткової державної підтримки», — ділиться досвідом Юрій Зиков.

Як ділиться пан Юрій, процес взаємодії з державними органами не був простим. Особливо складним виявилось підключення будинку до комунікаційних мереж.

ВГО «Спільна справа” звернулася і звертається до громадських організацій та засобів масової інформації, щоб привернути увагу до проблеми та отримати громадську підтримку. Крім того, продовжують звертатися до відповідних державних органів, таких як Верховна Рада України та обласна адміністрація, з проханням про допомогу та втручання у ситуацію.

«Наша мета, не лише добудувати будинок, а й встановити прецедент справедливості, щоб у майбутньому інші люди не поставали перед цими труднощами. Ми віримо у справедливість і зробимо все можливе, щоб захистити наші права та завершити будівництво», — говорить Юрій Зиков.

Фото/ вигляд на соняшникове поле з лоджії однієї з квартир будинку

Юрій Зиков впевнений, що в реалізацію таких проєктів потрібне державне втручання. Будівництво будинку у Вінниці є дуже гарним прикладом самоорганізації переселенців. Влада стимулює переселенців до роботи, щоб вони могли інтегруватися в приймаючі громади, однак з урахуванням великого обсягу біженців в Україні та значних руйнувань, питання щодо житлових будинків не буде миттєво вирішено. Щоб швидко відремонтувати зруйноване, знадобляться роки, тому варто думати про будівництво самостійно.

«Ми довели свою спроможність будівництвом цього будинку і показали, що здатні реалізувати такі великі проєкти. Наразі ми також займаємося відновленням покинутих будинків в Кіровоградській області. Міжнародна організація міграції має програми відновлення таких будинків, і ми готуємо проєкт для неї, щоб вони могли долучитися і забезпечити більшу інтеграцію», — говорить Юрій Зиков.

Даний матеріал виготовлено за підтримки ГО «Інститут масової інформації» у рамках проєкту міжнародної організації «Internews Network»

***

DONATEПідтримайте незалежну журналістську діяльність редакції ZARAZ.INFO

Отримувач: ГС “ГРОМАДСЬКИЙ IНСТИТУТ РЕГIОНАЛЬНИХ ПРОБЛЕМ”, ЄДРПОУ/ДРФО 42889473, Рахунок: UA383047950000026002053729142 Призначення платежу: безповоротна фінансова допомога

***

Адреса для листування: [email protected]

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *