Сім провідних промислових держав світу мають намір надавати Україні фінансову підтримку у довгостроковій перспективі, пише DW
“Ми єдині на боці України”, – заявив міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер (Christian Lindner) після закінчення зустрічі G7 в італійській Стрезі у суботу, 25 травня.
За його словами, фінансування на поточний рік вже забезпечено, тепер йдеться про подальшу допомогу та нові канали фінансування на 2025 рік.
При цьому необхідно мінімізувати ризики для платників податків, деталі обговорюватимуться найближчими тижнями, пояснив Лінднер.
Однією з головних тем обговорень на зустрічі в Італії було поводження із замороженими російськими активами на суму близько 300 млрд доларів.
ЄС уже ухвалив рішення передати Україні отримані від них доходи, але США та низка інших країн наполягають на подальшому використанні російських коштів, зокрема для забезпечення кредитів Україні.
При цьому обговорюється надання Києву масштабного кредиту під управлінням Світового банку, для забезпечення чи погашення якого також передбачається використати доходи від активів РФ.
За підсумками зустрічі учасники наголосили на “прогресі” у пошуку способів використання прибутку від російських активів для допомоги України.
Вони планують надати конкретні пропозиції у зв’язку з цим лідерам G7 на саміті в середині червня в Апулії, повідомив міністр фінансів Італії Джанкарло Джорджетті на прес-конференції.
“Ми не заперечуємо труднощі, але сповнені рішучості знайти рішення”, – додав він.
Серед іншого розглядаються й інші варіанти використання російських активів, зазначив у свою чергу Лінднер, не уточнивши при цьому, якому шляху віддає перевагу уряду ФРН.
У підсумковій заяві наголошується, що російські активи “будуть знерухомлені доти, доки Росія не заплатить за шкоду, яку вона завдала Україні”.
Водночас учасники зустрічі зазначили, що вони “віддані подальшим фінансовим та економічним санкціям”, включаючи заходи проти російської енергетики.
Крім того, G7 заявила про можливу допомогу Україні у реструктуризації її державних облігацій.