Щоб Гетто не визнали Раєм чергове засідання ТСК по захисту прав ВПО треба провести в Офісі Генпрокурора і НАБУ

На минулому тижні Тимчасова слідча комісія (ТСК) Верховної Ради України по захисту прав ВПО провела роботу з виїзним засіданням в селі Войнівка Кіровоградської області перевіряючи витрати на житло для переселенців.

«Знову Войнівка, знову шок для парламентарів.

Минулого разу, коли співзасновники ГО «ВПО України», як члени парламентської комісії з захисту ВПО, відвідували місце тимчасового проживання вимушених переселенців у дитячому таборі «Дружба», їх обурила колосальна сума в 50 млн гривень, яку витратили на напівзруйновану споруду, що знаходиться дуже далеко від цивілізації. За ці кошти можна було придбати понад 80 комфортних квартир та розмітити в них близько 250 внутрішніх переселенців. Деталі тут.

Що цього разу?
З’ясувалося: щомісяця на обслуговування майже непридатного до проживання прихистку для ВПО йде ще 500 тисяч гривень державних коштів — це зарплата персоналу та комунальні послуги. Як? Максим Ткаченко відверто ставить це питання»,- написала в телеграм-каналі прес-служба ГО «ВПО України» і опублікувала уривок відео з емоціями нардепа.

Відео/ Півмільйона в місяць на непридатне житло для ВПО

Нагадаємо, що про закупівлю Лисичанською МВА табіру «Дружби» для забезпечення житлом ВПО представниця Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Ольга Алтуніна під час засіданняТСК сказала- «Створили ГЕТТО». Дивіться відео

Стосовно роботи ТСК в Войнівці прес-служба Луганської ОДА на чолі з чиновницею Альбіною Кулішовою вириваючи із контекста інформацію і відео створює свою перекручену версію подій і голова Луганської ОДА Артем Лисогор на своїй сторінці в фейсбук заявляє, що «Члени ТСК визнали, що громадою створені належні умови для проживання вихованців малого групового будинку «Світанок», ДБСТ «Курпас» та ВПО з Луганської області». І все це підкріпляє версією відео прес-служби Луганської ОДА (дивіться нижче). Але в текстовому повідомелні добовляє, що «Проте, за підсумками обговорення питань порядку денного, остаточне рішення прийняте не було, тому голова ТСК Павло Фролов оголосив перерву у засіданні комісії«.

Скріншот зі сторінки в фейсбук голови Луганської ОДА Артема Лисогора
Відео прес-служби Луганської ОДА про виправдовування закупівлі табору «Дружби»

Офіційної версії роботи Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України по захисту прав ВПО не оприлюднено на їх сторінці в фейсбук.

Але Секретарь комісії Сергій Вельможний, який є представником іншої політсили на своїй сторінці в фейсбук написав: «У місті Кропивницькому немає місць для тимчасового проживання переселенців. За 2,5 роки повномасштабного вторгнення та за 10,5 років війни тут не було нічого зроблено для того, щоб прийняти хоча би декілька тисяч ВПО.

Продовжується «епопея» з дитячим табором «Дружба» у с. Войнівка, який раніше придбало підконтрольне Лисичанській МВА комунальне підприємство. Кримінальне провадження не рухається, у чому ми в черговий раз переконалися, а гроші на занедбані бараки й далі витрачаються. Отже, на «Дружбу» загалом витратили 53 млн грн, з них — майже 35 на придбання та 18 на ремонт. Наразі там проживає ~70 людей, але найцікавіше наступне — на кожну кімнату (якщо порахувати в середньому) у місяць витрачається близько 20 тисяч гривень. За ці кошти можна було би орендувати 2 квартири в Олександрії, в яких могли би жити сімʼї переселенців.

Укотре ми переконалися в тому, що військові адміністрації тимчасово окупованих населених пунктів абсолютно неефективні та лише погіршують становище, витрачаючи кошти з держбюджету на цілковитий непотріб».

Неупереджену версію подій яки відбулись в Войнівці опублікувало Суспільне в матеріалі «Парламентська комісія перевіряє витрати на житло для переселенців у одному із сіл Кіровоградщини» і опублікувало вою версію відео (дивіться нижче).

Відео Суспільне/ Парламентська комісія перевіряє витрати на житло для переселенців у одному із сіл Кіровоградщини

До речі журналісти Суспільного отримали відповідь від НАБУ про розслідування кримінальної справи ч.5 ст.191 ККУ «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою», санкція якої — 7-12 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна. Але: «Жодній людині в цьому кримінальному провадженні про підозру не повідомляли, детективи Бюро досліджують обставини справи«.

Висновок-коментар редакції ЗАРАЗ.ІНФО:

Або під час чергового засідання члени ТСК по захисту прав ВПО під чарівною магією РОЗТРАТИ БЮДЖЕТНИХ КОШТІВ чиновниками з Луганщини визнають Раєм — Гетто в таборі «Дружба» , або чергове засідання ТСК треба вже проводити в Офісі Генпрокурора і НАБУ, щоб кримінальна справа почала рухатись і у когось не було бажання робити більшість суспільства мовчазними дураками.

А ви як думаєте?

Володимир Хапчук