Лисичанська міська рада та її виконавчий комітет 21 березня на сайті lis.gov.ua звернулися до всіх мешканців міста, керівників підприємств, організацій, установ, трудових колективів, приватних підприємців та громадських організацій взяти участь в роботах з весняного благоустрою, забезпечити постійне утримання в належному санітарному стані територій підприємств, прилеглих і закріплених територій, а також зупинок громадського транспорту з проведенням щотижневих «санітарних п’ятниць» (повний текст дивиться нижче).
Ідея запропонованої акції заслуговує уваги і підтримки, але для реалізації її виконання Управлінню з виконання політики Лисичанської міської ради в галузі ЖКХ на чолі з міським головою С.Шиліним і профільним його заступником А.Якимчуком треба вирішити деякі питання.
По-перше: У п’ятницю більшість з тих, до кого направлене звернення працюють, що їм треба залишити в п’ятницю основну роботу, і в тому числі припинити в цей день сплату податків до бюджету міста? Чи велика тоді користь від такого соціалістичного труда для громади?
По-друге: Коли робітники виконкому Лисичанської міської ради дружнім колективом у робочий день «п’ятниця» будуть виходити на «санітарну п’ятницю»- хто буде виконувати їх обов’язки передбачені законодавством?
По- трете: Це більш практичне і вагоме питання! Під час виконання санітарних робіт чиновників виконкому Лисичанської міської ради, як завжди забезпечать інструментарієм. Хто забезпечить середньо статистичного мешканця багатоповерхівки інструментом, якщо він дійсно і щиро бажає прийняти участь у «санітарних п’ятницях» чи суботах? А можливості придбати, або десь взяти інструмент (граблі, заступ, метлу і т.і.) в нього не має… Де взяти інструмент? У квартальних, вуличних, двірників? Чи буде організоване мерією забезпечення інструментом чином? Буде складений графік підвозу, чи оприлюднять місця видачі таких інструментів під розпис? При не вирішенні цього питання небайдужість громадян, буде завжди дорівнюватися їх байдужості, тому що працювати людям нічим.
Четверте: Як, яким чином і за якими правилами буде організовано вивіз зібраного сміття? Де мешканцям громади бажано його складувати. (Наприклад, в Ялті мешканцям громади видавали великі мішки для сміття, а керівникам ініціативних груп по прибиранню окремих територій підвозили інструмент).
П’яте: Де організаційний план цього заходу? Чому такий план не винесений для обговорення на збори громадян і громадських організацій? З цього приводу можна провести і громадські слухання, що затвердити щорічний план таких заходів!
Шосте: Щоб отримувати дійсну підтримку громадськості таких «благородних» санітарних і інших заходів треба Лисичанській міській раді (а особливо її більшості із фракції «Опозиційний блок») громадськість підтримувати: виділяти (і планувати) кошти в місцевому бюджеті на суспільно важливі ініціативи громадських організацій, створювати Громадську раду по взаємодії з Лисичанською міською радою і проводити систематичні зустрічі з громадськістю і навчитися вислуховувати незручні питання і реагувати на них змінюючи місто на краще, а не особисто розподіляти бюджет невеликою групою VIP-осіб. Нагадуємо, що фракція «Опозиційного блоку» разом з міським головою не побажала підтримати ці пропозиції громадськості наприкінці 2016 року.
Сьоме: Шановні чиновники Лисичанської мерії, депутати і мешканці громади змінюйте в громаді застарілі правила гри, робіть реформи скрізь у навколишньому життєвому просторі, думайте і робіть стратегічно і іноваційно! Або нас всіх чекає в громаді занепад «до рівня содового заводу» і такі з «холостим вихлопом» без зворотньої дії заклики до «санітарних п’ятниць».
Прес-служба громадської організації «СХІДНА ВАРТА»
Громадська організація «Сприяння розвитку Лисичанська»
Редакція Інтернет видання «ZARAZ.INFO»
Редакція Інтернет видання «Лисичанск как он есть»
Акція громадської дії «Лисичанськ STOP корупції»
Акція громадської дії «Штаб спасения Лисичанска»