Просування по всій лінії фронту в Україні сповільнилося через FPV-дрони

Найбільший вплив на конфлікт в Україні справили FPV-дрони, оскільки вони точніші та дешевші у виробництві, хоч і менш руйнівні, ніж ракети. Про це пише газета The Wall Street Journal .

За її інформацією, велика кількість FPV-дронів відіграла ключову роль у уповільненні просування по всій лінії фронту, оскільки все, що знаходиться в межах 19 км від зіткнення, може стати метою.

ПЛА змінили війну в Україні і хто перемагає у «дронових» перегонах. В Україні, на Заході та Росії намагаються осмислити нову реальність на війні, після того, як на фронті стали панувати дрони, знищуючи все живе.Нещодавно Залужний заявив, що війна зайшла в глухий кут, тому що поле бою стало повністю «прозорою» для кожної з воюючих сторін завдяки масовому використанню БПЛА.

Як пише Страна, якщо говорити про об’єктивну картину, то на фронті зараз плюс-мінус паритет.

З одного боку, повної переваги по дронах на полі бою немає в Росії, судячи з того, що великомасштабних проривів поки не відбувається.Проте «повзуче» захоплення територій росіянами, за рахунок переваги у живій силі, йде практично без зупинок.

Тобто і Україна не має тієї насиченості дронами, аби повністю зупинити поступ РФ, створивши «кіл-зони» на всіх ділянках оборони.

Один із наслідків цього — продовження жорсткої мобілізації, що говорить про необхідність «закривати» прогалини в обороні особовим складом.

Фото з вільних джерел інтернет https://kvadrocopter.com.ua/ / FPV-дрон

Але якщо ЗСУ зможуть у кілька разів збільшити як кількість дронів, так і екіпажів, які ними керують, випередивши росіян у цій сфері, то проблеми з особовим складом та СЗЧ перестануть бути критичними для Києва – утримувати лінію фронту українська армія зможе і щодо невеликих сил. Головне щоб дронів та екіпажів у них було достатньо для поразки живої сили та техніки супротивника. 

Так як при наступальній тактиці дрони поки що людей ще не замінили — існуючі рішення щодо наземних бойових роботизованих систем не дозволяють  їх використовувати як повноцінних солдатів. Хоча, можливо, це справа вже найближчого майбутнього. Тому наступальні дії без значної переваги у живій силі на фронті поки що неможливі.

Причому, за умов масового використання дронів, будь-які наступальні дії супроводжуються великими втратами. Особливо, коли використовується бронетехніка – пріоритетна та легка мета для дрона. Тому і РФ, і Україна під час атак використовує переважно дрібні піхотні групи (іноді саджаючи їх на мотоцикли та квадрокоптери), щоб поступово просочуватися до позицій противника.

У таких умовах завданням номер один для кожної з сторін, що воює, стає знищення операторів БПЛА — тільки це дозволяє зараз отримувати перевагу на полі бою для просування вперед — хоча б на якийсь час.

Ще одне важливе завдання (яке поки жодної зі сторін повною мірою не вирішено) — оснащення кожного солдата та транспортного засобу інструментами придушення (РЕБ) або знищення (проти дронів на оптоволокні) безпілотників.

Однак, Зеленський на нараді з військовими анонсував нові далекобійні удари по Росії. За його словами, ЗСУ «робитимуть все для перенесення війни на російську територію. Готуємо нові наші далекобійні удари». При цьому на фронті йдуть «спроби розвитку наступальних дій ворога», які, за словами Зеленського, «захлинаються».