Мінюст США розпочав кримінальне розслідування щодо екс-директора ЦРУ Джона Бреннана та екс-голови ФБР Джеймса Комі

Міністерство юстиції США розпочало кримінальне розслідування щодо колишнього директора ЦРУ Джона Бреннана та колишнього голови ФБР Джеймса Комі. Про це у четвер, 10 липня, повідомляє газета The Washington Post із посиланням на заяву Мін’юсту США, а також телеканал Fox News із посиланням на джерела, повідомляє DW.

Представник міністерства повідомив The Washington Post про «кримінальне розслідування» стосовно Бреннана та Комі, але заявив, що міністерство не коментує поточні розслідування. Джерело Fox News стверджує, що стосовно Бреннана ведеться розслідування через можливі правопорушення, пов’язані з розслідуванням зв’язків Трампа з Росією, включаючи передбачувану дачу хибних свідчень Конгресу.

За даними ЗМІ, директор ЦРУ Джон Реткліфф передав директору ФБР Кашу Пателю матеріали, що доводять можливі правопорушення з боку Джона Бреннана, у тому числі можливу надання неправдивих свідчень Конгресу.

Які саме звинувачення можуть пред’явити Бреннану та Комі, невідомо. При цьому, як зазначає газета The New York Times, неясно, чи почнеться розпочате розслідування до пред’явлення звинувачень.

Розслідування щодо Бреннана та Комі розпочалося після публікації результатів внутрішньої перевірки ЦРУ, присвяченої доповіді спецслужб 2016 року про втручання Росії в американські президентські вибори.

ЦРУ визнало обґрунтованими висновки, зроблені тоді, про те, що Кремль втручався у вибори і прагнув очорнити кандидата від Демократичної партії Гілларі Клінтон. Щодо тверджень про те, що російська кампанія з втручання у вибори була спрямована на підтримку Дональда Трампа — цей висновок ЦРУ тепер визнало недостатньо підкріпленим фактами та політизованим.

Крім того, ЦРУ розкритикувало включення до розслідування як джерела інформації досьє Крістофера Стіла — колишнього співробітника британської спецслужби MI6, який тоді був одним із директорів приватної аналітичної компанії Orbis Business Intelligence. У його доповіді, зокрема, стверджувалося, що Дональд Трамп нібито заручився підтримкою Росії перед виборами 2016 року і що російська влада нібито має інформацію, яка його компрометує. Згодом з’ясувалося, що ці факти не підтверджені, а «досьє Стіла» містило багато неперевіреної та неточної інформації про Трампа.

Рішення спецслужб включити «досьє Стіла» у свій звіт суперечило основним принципам аналітичної роботи та підірвало довіру до ключового судження доповіді, визнає ЦРУ. Зроблено це було «настійною вимогою ФБР» і рішенням голови ЦРУ Бреннан, який відмовився прислухатися до заперечень, пише ЦРУ.

Москва не мала «ні наміру, ні можливості» втрутитися у президентські вибори у Сполучених Штатах у 2016 році, заявила голова Національної розвідки США Тулсі Габбард в ефірі провладного американського телеканалу Fox News у неділю, 20 липня. За її словами, попередник 44-й президент США Барак Обама і його адміністрація, який програв Дональду Трампу, має намір сфабрикувати тоді відповідні звіти, оскільки були незадоволені перемогою Трампа на виборах і для того, щоб перешкодити йому керувати країною.

«Таким чином, створення цієї сфабрикованої розвідувальної інформації, яка стверджує, що Росія допомогла Дональду Трампу обратися, суперечило всім попереднім оцінкам, зробленим у місяці, що передували виборам, які стверджували прямо протилежне: у Росії не було ні наміру, ні можливості спробувати зламати вибори президента США», — заявила Габвін адміністрацію у «придушенні волі американського народу» та пообіцявши притягнути винних до відповідальності.

Габбард опублікувала доповідь про «фальсифікацію» колишніх розвідданих

Двома днями раніше глава Нацрозвідки опублікувала доповідь про фальсифікацію розвідданих адміністрацією тодішнього глави держави. У документі, зокрема, йдеться, що в серпні 2016 року співробітник міністерства внутрішньої безпеки США повідомив попередника Габбарда Джеймса Клеппера про те, що «немає жодних ознак» маніпулювання підрахунків голосів, про що на той час заявляли в команді Обами.

У тому ж році спецслужби США звинуватили Росію у втручанні в американський виборчий процес з метою підтримати кандидатуру Дональда Трампа та очорнити його суперницю Гілларі Клінтон. Наприкінці 2016 року Білий дім зібрав Раду нацбезпеки, за результатами якої було подано ще один звіт про втручання Росії у вибори. За твердженнями Габбарда, вже в січні 2017 року було представлено новий звіт, «який прямо суперечив оцінкам розвідки, зробленим протягом попередніх шести місяців».

Дослідження літа 2017-го у США

Згідно з результатами дослідження, опублікованими вашингтонським дослідницьким центром Pew Research Centre наприкінці червня 2017 року, коли президент Трамп уже понад півроку обіймав посаду глави держави, рейтинг довіри до США різко знизився по всьому світу. Частка позитивних поглядів на США при Дональді Трампі впала до 49 відсотків, тоді як за Барака Обами цей показник був 64 відсотки, випливали з даних дослідження. Найбільше різко рейтинг Вашингтона тоді обвалився в Мексиці, Канаді та Європі: зокрема, в Німеччині популярність США в першу каденцію Трампа знизилася до 22 відсотків.