Арт-резиденція «З.міст» запрошує митців у Маріуполь

Платформа ТЮ рада нарешті оголосити умови участі в арт-резиденції «З.міст», що відбудеться в Маріуполі у жовтні 2017 року. Просимо всіх бажаючих заповнити анкету до 20 вересня за посиланням http://bit.ly/2wDtKLL, та чекати на відповідь наприкінці вересня.
До участі запрошуються молоді митці з будь-яких регіонів України. Обмежень за віком немає, в нашому розумінні «молоді» — це ті, хто вважає, що в них все попереду. Обмежень за технікою немає – ви можете творити в будь-якому жанрі візуального мистецтва. Отже, якщо ви талановиті громадян_ки України, особливо якщо ви ще не брали участь у резиденціях чи виставках, — для вас це чудова нагода. Ми дуже зацікавлені в тому, щоб відкривати нові імена, отже ласкаво просимо в Маріуполь.
В арт-резиденції «З.міст» візьмуть участь 8 митців та мисткинь, які будуть відібрані запрошеним журі. Ми очікуємо, що кандидат_ки, заповнюючи анкету, готові приїхати в Маріуполь у жовтні 2017, взяти участь у резиденції й створити роботи для спільної виставки. Всі витрати на проїзд (в межах країни), розташування та матеріали резидентам бере на себе платформа ТЮ.
Склад журі конкурсу: Leonid Marushchak (координатор програми «Культурна дипломатія між регіонами» Ukraine Сrisis Media Center, м. Київ), Sasha Protyah (експериментальний режисер, куратор резиденції, м. Маріуполь), Lesia Kulchinska (кураторка VCRC, м. Київ), Anya Medvedeva (урбаністка, арт-менеджерка, м. Донецьк — Київ), Анаід Агаджанова (мисткиня, продюсерка, арт-менеджерка, м. Львів — Київ), Lia Dostlieva та Andrii Dostliev (художники, м. Донецьк — Познань), Zhenya Molyar (мистецтвознавиця, культурологиня, м. Київ), Sasha Dolgiy (художник, куратор, засновник майстерні ЭFIR та музичної лабораторії ЭХО).
Будь ласка, перед заповненням анкети ознайомтеся з описом проекту арт-резиденції в Маріуполі «З.міст»: Міста. Мости. Нові змісти:
Маріуполь – місто, котре має багато облич. Це індустріальний центр на сході України, це морське портове місто, це також форпост країни у військовому конфлікті – східна брама, що встояла під натиском ворожої агресії ціною багатьох життів. На жаль, цими важливими, але досить однобічними фактами часто обмежуються знання про наше місто в інших регіонах України. Однак Маріуполь є одним з найдавніших міст в регіоні і має колоритну двохсотрічну історію. Багато хто не знає, що місцева культура є перехрестям різних традицій, і в ній представлені греки, українці, євреї, росіяни, вірмени та інші етнічні групи. Що за радянських часів в Маріуполі творили такі українські митці, як Алла Горська і Віктор Зарецький, і в Маріуполі досі збереглися їхні монументальні роботи. Що в Маріуполі написав свої дуже важливі тексти Всеволод Некрасов, один з засновників і лідерів концептуалізму на території СРСР. Що в урбаністичному просторі Маріуполя ще можна віднайти багато таємниць і феноменів. Тож немає жодних сумнівів, що Маріуполь може бути неймовірною площиною для культурних досліджень, і саме цей аспект іміджу міста ми пропонуємо відновити. Зробити це мають молоді митці зі всієї України – бо ми віримо, що саме творча молодь здатна якнайкраще побачити ті нюанси, що зазвичай залишаються у сліпій зоні. Саме з цією метою ми оголошуємо арт-резиденцію «З.міст».
«З.міст». – це проект про міста, про мости, про нові змісти. Міста мають право на нове, неупереджене бачення, і ми пропонуємо почати з Маріуполя. Ціль проекту – відкрити Маріуполь для України з незвичних боків, та водночас наситити місто свіжими творчими ідеями. Творчий обмін має стати головним мостом між регіонами України – мостом, що неможливо підірвати. Ми разом маємо відтворити новий зміст нашого сьогодення, і саме мистецтво стане рушійною силою цього процесу.
Запрошуємо молодих митців з будь-яких регіонів України прийняти участь у арт-резиденції, що відбудеться в Маріуполі на базі арт-платформи ТЮ у жовтні 2017. Протягом 10 днів 8 учасників та учасниць досліджуватимуть Маріуполь та творитимуть у різних техніках і жанрах роботи на тему «З.міст – міста, мости, нові змісти». Запрошена група експертів та кураторів допомагатимуть резидентам, і наприкінці строку в середині жовтня в арт-платформі «ТЮ» відбудеться спільна виставка робіт.
Детальна програма резиденції буде повідомлена згодом. Проект здійснюється за підтримки Міжнародний фонд «Відродження».

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *