Українці все активніше долучаються до благодійності, особливо в умовах війни. Благодійність змінює життя не лише тих, хто отримує допомогу, але й тих, хто її надає. Недавнє дослідження, проведене групою соціальних проєктів 31 GROUP за ініціативою краудфандингової платформи «Моє Місто» через соціальні мережі та таргетовану рекламу, виявило цікаві залежності та мотиви участі у благодійності.
Дослідження благодійності в Україні, проведене з 29 березня по 24 травня 2024 року, охопило 1100 респондентів через LinkedIn та таргетовану рекламу в Instagram. Опитування проводилося серед представників різних галузей, таких як IT, медицина, культура, соціальна робота та інші.
Як свідчать результати дослідження, для тих, хто донатить, благодійність приносить відчуття задоволення, радості та надії. Люди відчувають, що вони можуть змінити світ на краще, зробити свій внесок у суспільство і допомогти тим, хто цього потребує. Це створює відчуття спільноти, об’єднуючи людей навколо благородних цілей і змінюючи їхнє життя на краще. Для тих, хто потребує підтримки, благодійні внески можуть стати рятівним кругом, забезпечуючи необхідні ресурси для подолання складних життєвих обставин. Це може бути лікування, підтримка у важкій ситуації, допомога переселенцям або забезпечення військових необхідними речами.
Ділимось із вами найбільш цікавими фактами про благодійність в Україні.
Найбільше донатять ті, хто працює у сфері IT. Їхні місячні внески в середньому становлять 3750 грн, що пояснюється високим рівнем доходу – в середньому 70 000 грн на місяць.
Інші професійні групи теж роблять значний внесок. Наприклад, люди з соціальної сфери, заробляючи близько 30 000 грн на місяць, донатять в середньому 2000 грн. Водночас працівники освіти, виробництва та інженерії, заробляючи 24 500 грн та 30 000 грн відповідно, жертвують по 1000 грн на місяць.
Кому і як українці допомагають
Найбільше українці допомагають знайомим (42%), всеукраїнським благодійним фондам (19%) та незнайомим людям, чиї проблеми відгукуються в серці (14%). Вибір, кому саме допомагати, часто базується на довірі до фонду, звітності та репутації керівника. Більшість респондентів зазначили, що довіряють фондам, які регулярно надають звітність про свою діяльність (28%) та мають надійного ініціатора (25%).
Основні мотиви благодійності
Головні мотиви участі у благодійності включають прагнення долучитися до розв’язання важливих проблем (19%), співчуття (18%) та усвідомлення свого обов’язку перед суспільством (16%). Почуття патріотизму також відіграє значну роль, мотивуючи 16% респондентів робити пожертви.
Як люди дізнаються про потреби у благодійній допомозі
Соціальні мережі залишаються головним джерелом інформації про потреби у зборі коштів (35%). Інші важливі джерела включають родичів та знайомих (21%), блогерів та публічних осіб (16%), а також самі благодійні організації (8%).
Основні сфери благодійної допомоги
Українці найбільше підтримують допомогу військовим (46%), тваринам (17%) та медичну допомогу (14%). Інші популярні напрямки включають допомогу дітям, переселенцям та людям з інвалідністю.
Емоції після здійснення благодійності
Після здійснення фінансових пожертв українці відчувають різні емоції. Найчастіше це надія (39%), полегшення (16%) та радість (12%). Однак, деякі також відчувають сум (9%), провину (8%) та хвилювання (8%).
Про ініціаторів дослідження
«Моє Місто» – це українська краудфандингова платформа, яка з 2015 року допомагає громадським організаціям, благодійним фондам, волонтерам та активним спільнотам збирати кошти на реалізацію соціальних та громадських проєктів.
Основні досягнення «Моє Місто»:
- 9 років роботи
- 1.3 млн $ акумульовано
- 193 проєктів реалізовано
Напрямки роботи «Моє Місто»:
1. Посилюємо спроможність активістів у реалізації проєктів у містах, через підтримку від бізнесу та конкурси мінігрантів, рекламу.
2. Реалізуємо «Місто Змін» та інші освітні проєкти, аби навчати залучення коштів, проєктному менеджменту та комунікацій — всього необхідного для успішності проєктів. Надаємо менторську та консультаційну підтримку від експертів платформи, й команди.
Дослідження, проведене за підтримки краудфандингової платформи «Моє Місто», висвітлює важливі тенденції у сфері благодійності в Україні. Ініціатива показала, що українці не лише готові допомагати, але й активно шукають способи зробити свій внесок у розв’язання нагальних проблем суспільства. Більше інформації про дослідження шукайте на сайті.