Site icon ZARAZ.INFO

Bloomberg: В Україні немає запасів рідкісноземельних металів

Зацикленість президента США Дональда Трампа на вилучення рідкісних корисних копалин із охопленої війною країни є його «ілюзією» та «дурістю», вважає експерт агентства Bloomberg Хав’єр Блас, пише DW.

«Незважаючи на розмови про її величезний потенціал, Україна, як відомо, не має запасів основних рідкісноземельних елементів, які шукає Дональд Трамп», — написав у середу, 19 лютого, експерт-оглядач агентства Bloomberg Хав’єр Блас, який спеціалізується на темах енергетики та сировинних товарів. Він назвав «ілюзією» намір президента Сполучених Штатів здобути особисту вигоду з землі охопленої російською війною країни.

«Те, що є в Україні, — це випалена земля; те, чого в неї немає, — це рідкісні елементи. Дивно, але багато людей, і не в останню чергу президент США Дональд Трамп, схоже, переконані, що країна має багаті запаси корисних копалин. , згідно з даними Геологічної служби США, в Україні є невеликі копальні лише одного з таких — скандія.

Лідерами із запасів рідкісноземельних металів є Китай (44 млн тонн), В’єтнам (22 млн тонн), Бразилія (21 млн тонн), Росія (10 млн тонн) та Гренландія (2 млн тонн). З даних тієї ж американської служби, яку наводить Блас, України в цьому переліку немає. «Для Трампа важливість запасів рідкісноземельних елементів зумовлена ​​тим фактом, що Китай домінує у світових поставках», — аргументує оглядач агентства.

«Можливо, Трамп змішав поняття»

Президент США заявляв, що хоче отримати від України рідкісноземельні метали на суму, еквівалентну 500 млрд доларів. Проте весь видобуток таких копалин у світі оцінюється в 15 млрд доларів на рік, наводить дані Блас. Відповідно, навіть якби Україна змогла виробляти п’яту частину всіх рідкісноземельних елементів у світі, для досягнення цілей Трампа «США потрібно буде забезпечити 150 з лишком років видобутку в Україні».

У зв’язку з цим він припустив, що президент США міг помилитися і «рідкоземельними елементами» називає «критично важливі мінерали». Однак з таких Україна має тільки промислові копальні титану і галію, але і «вони безумовно не коштують заявлених Трампом 500 мільярдів доларів», вважає Блас.

Укласти угоду щодо рідкісноземельних металів Трампу запропонував сам президент України Володимир Зеленський у листопаді 2024 року. У лютому Київ передав голові Мінфіну США Скотту Бессенту «угоду про партнерство», яка мала на увазі можливість спільного видобутку такого виду корисних копалин в Україні з правом США отримати пріоритетний доступ до родовищ. Сам Бессент на зустрічі у Києві 12 лютого заявив, що Вашингтон хоче укласти економічну угоду з Україною в обмін на продовження «матеріальної підтримки українського народу» з боку США.

Exit mobile version