Site icon ZARAZ.INFO

Чим вища посада, чим більше вона пов’язана з корупційними ризиками, такі декларації будуть подані в кінці кампанії — НАЗК

Найбільш ризиковані декларації буде подано до кінця кампанії декларування, зовнішнє втручання в систему перевірки мінімізовано, а людський фактор під час оцінювання ризику відсутній, зазначає заступник голови Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Артем Ситник.

«Ми прогнозуємо, що потенційно найризикованіші декларації подаватимуть наприкінці кампанії декларування — наприкінці січня 2024 року… Це тенденція, яка спостерігалася і раніше», — сказав Ситник у четвер на брифінгу в Києві.

«Але ми прослідковуємо тенденцію, що чим вища посада, чим більше вона пов’язана з корупційними ризиками, тим менше представників цієї посади подавали декларації. Такі декларації ми очікуємо вже під кінець самої кампанії декларування. Я думаю, що основний наплив буде саме наприкінці», — наголосив заступник голови НАЗК.

Ситник нагадав, що кампанія декларування — єдина на два роки, тобто посадовці мають подати декларації одразу за 2021- 2022 рр. Він підкреслив, що останній день подачі е-декларацій – 31 січня 2024 року.

Він зазначив: «Ми розуміємо, що суспільство очікує від нас миттєвих результатів, але підхід (повної перевірки) поширюється на ті декларації, які вже подано, і не поширюється на декларації, які було подано до 2021-го і 2022 років».

Він також нагадав, що декларант протягом місяця може уточнити декларацію.

«Фактично весь масив декларацій за 2021-2022 роки потрапить на перевірку на початку березня», — наголосив він.

Відповідаючи на запитання про те, чи можливе зовнішнє втручання в систему автоматичної перевірки декларацій, Ситник сказав: «Очевидно, що будуть спроби хакнути систему, бо ця загроза постійна. Сайти й ресурси всіх держорганів періодично зазнають атак зі сторони, насамперед зі сторони сусіда-агресора».

Він додав, що НАЗК, розробляючи IT-продукти, паралельно займалося захистом інформації. «Ми намагалися мінімізувати ризики», — сказав Ситник.

Він також зазначив, що слід враховувати відсутність людського фактора під час присвоєння декларації коефіцієнта ризику.

Exit mobile version