День пам’яті жертв голодоморів

День пам’яті жертв голодоморів

Щороку у четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять жертв голодоморів.

Національний день пам’яті про мільйони загиблих від Голодомору 1932-1933 та голодоморів 1921-1922 та 1946-1947 років відзначають на підставі Указів Президента від 26 листопада 1998 року та 21 травня 2007 року.

У цьому році День пам’яті жертв голодоморів припадає на 23 листопада.

Люди не спроможні змінити минуле, але в змозі дати йому об’єктивну оцінку та винести з нього уроки. Головне — запобігти і не допустити поверненню гірких і драматичних сторінок історії. Це стане найбільшим вшануванням пам’яті жертв страшної трагедії.

Джерело фото bykvu.com

 

“ЧОРНІ ДОШКИ”

У 1920-30-х роках газети регулярно публікували списки районів, сіл, колгоспів, підприємств або навіть окремих осіб, які не виконали плани по заготівлі продуктів харчування. К боржникам, які потрапили на зазначені “чорні дошки” (на відміну від “червоних дощок” – списків пошани), застосовувалися різні штрафи і санкції, в тому числі прямі репресії проти цілих трудових колективів.

 

 

Слід зазначити, що потрапляння села на такі “дошки” під час Голодомору фактично означало вирок його жителям.

Право вносити села і колективи в подібний список мали обласні представництва ЦК Компартії України за поданням районних та сільських осередків.

Система “чорних дощок”, крім України, діяла також на Кубані, Поволжі, Донщині, Казахстані – територіях, де жило багато українців.

 

Інфографіка fakty.com.ua

 

One Reply to “День пам’яті жертв голодоморів”

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *