Site icon ZARAZ.INFO

Для Луганщини ПРООН презентує звіт «Безпека та правосуддя в Україні»

24-25 квітня 2017 року в місті Кремінна Луганської області Програма розвитку ООН проводить конференцію на тему правосуддя та безпеки. Повідомляє www.zaraz.info.

На  захід, який проходить в мальовничому місті, в готельному комплексі «ПриЛісне» були запрошені представники державних установ, місцевого самоврядування, новостворених об’єднаних територіальних громад, поліції, прокуратури, судів, громадських організацій і журналісти Луганської області.

На фото висняний краєвид в мальовничому місті м.Кремінна ( в готельному комплексі «ПриЛісне»).

В перший день конференції учасникам були представлені результати нового дослідження  «Безпека та правосуддя в Україні: Бачення громад трьох областей»,  яке ПРООН впроваджувала в Донецькій, Луганській і Житомирських областях за фінансової підтримки Королівства Нідерланди.

Презентував звіт ПРООН «Безпека та правосуддя в Україні» радник з верховенства права ПРООН Рустам Пулатов.

Доклад спікера відповідав на наступні питання. Як вплинув конфлікт на сході України і масове внутрішнє переміщення людей на рівень безпеки та правосуддя? Які нові виклики постають перед громадами? Чому одна третина жінок не  почуваються  в безпеці в своїх власних будинках в нічний час? Чи змінилася ситуація з поліцією в країні? Чи безпечно почуваються ВПО, ЛГТБ-спільноти або люди, що живуть із ВІЛ, у своїх громадах? Чи довіряють громади державним установам і чи повідомляють про злочини у поліцію?

Дослідження чітко продемонструвало, що безробіття та бідність є основними причинами недостатнього рівня безпеки. Навіть респонденти, які живуть близько лінії розмежування, визначали бідність (97%) як «головну проблему відчуття незахищенності» частіше, ніж проблеми пов’язані з конфліктом, такі як обстріли (63%). Більшість жінок і бідних верст населення, не мають довіри до системи правосуддя. Ті, хто вважає, що вони б не досягли справедливості, стверджували, що це так, тому що вони недостатньо багаті і впливові. Близько 50-80% людей у кожній області обрали цей варіант.  

Задля того, щоб краще зрозуміти рівень обізнаності, ставлення та сприйняття питань правосуддя та безпеки на сході країни, ПРООН здійснила детальне оцінювання, яке також включало опитування 1300 домогосподарств у кожній із трьох областях, у тому числі Луганській області.

Інфографіка звіту: КОРРУПЦИЮ, БЕЗРАБОТИЦУ, БЕДНОСТЬ, ЖИТЕЛИ ЛУГАНЩИНЫ СЧИТАЮТ УГРОЗОЙ В ДЕСЯТКИ РАЗ ОПАСНЕЙ, ЧЕМ МИНЫ И ОБСТРЕЛЫ 

Звіт був підготовлений задля того, щоб політичні рішення приймались на основі фактичних даних та задля інформування щодо юридичних та процесуальних реформ, які матимуть суттєвий вплив на життя людей. Таким чином, конференція є можливістю презентувати основні висновки звіту, розробити конкретні рекомендації з ключовими зацікавленими особами щодо того, як результати оцінювання можуть бути використані в покращенні законодавства та політики. Про це наголосив радник з верховенства права ПРООН Рустам Пулатов (дивиться відео нижче).

 

https://youtu.be/1Q-zGIJKe6U

 

Правозахисний аспект з фокусуванням на Луганській області в огляді звіту  висвітлив фахівець Харківського інституту соціальних досліджень Денис Кобзин.

 

 

https://youtu.be/nEh24P1tloc

 

Також свій огляд звіту в соціологічному і гендерному аспекті представила представниця ГО «Дослідницьке Бюро «Соціологіст» пані Тетяна Зуб.

https://youtu.be/LIM2GwYfEdQ

 

Після заслуховування альтернативних докладів з Безпеки та правосуддя в Україні учасники конференції перейшли к практичним роботам в трьох групах.

Робоча група 1: Поліцейська діяльність та суспільна безпека. Експерти: Мар’я Нєстєрова, Денис Кобзин, Андрій Черноусов, Павло Горбенко.

Робоча група 2: Правосуддя з урахуванням гендерних питань та домашнє насильство . Експерти: Катерина Коропачинська, Олена Єсипенко (УФГЗ).

Робоча група 3: За межами системи правосуддя – медіація, альтернативне вирішення спорів та місцеве правосуддя. Експерти: Андрій Заможський, Катерина Наровська, HiiL (Мартін Граматіков –  через Skype).

На фото працює 2-га робоча група. 

Наступного дня учасники конференції продовжили роботу з обговоренням «Питання громадської безпеки крізь процеси децентралізації та об’єднання територіальних громад: проблеми, виклики, ризики та можливості». 

 

Володимир ХАПЧУК

Exit mobile version