Ексочільник Донецької ОВА Павло Кириленко вніс за себе заставу 30 млн грн. Його підозрюють у незаконному збагаченні

Колишній очільник Донецької ОВА, нині голова Антимонопольного комітету України Павло Кириленко вніс заставу у 30 мільйонів гривень, яку Вищий антикорупційний суд 28 серпня призначив йому як запобіжний захід. Кириленка підозрюють у незаконному збагаченні на 56,2 мільйона гривень і декларуванні недостовірної інформації.

Про це повідомило Суспільне.

15 серпня прокурори просили суд відправити Кириленка під варту з можливістю застави у 120 млн гривень.

28 серпня за рішенням суду Кириленку було обрано запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 30 мільйонів гривень, а також встановили особисті обв’язки терміном на 2 місяці. У коментарі Суспільному він повідомив, що продовжує виконувати обов’язки голови Антимонопольного комітету. На час слідства його не відсторонювали від роботи.

Яка суть справи

Досудовим розслідуванням установлено, що у 2020–2023 роках Кириленко, обіймаючи посаду керівника Донецької ОВА, набув 21 об’єкт нерухомого майна та 1 люксовий автомобіль шляхом реєстрації права власності на родичів своєї дружини.

Серед набутого посадовцем майна:

  • 7 квартир у містах Києві та Ужгороді загальною площею 688,5 кв. м;
  • будинок на понад 220 кв. м та 2 земельні ділянки під Києвом;
  • 2 гаражних бокси;
  • 6 паркомісць;
  • 3 нежитлових приміщення загальною площею понад 190 кв. м;
  • автомобіль марки ВМW Х3.

Загальна вартість активів склала 61,7 млн грн. При цьому законні доходи чиновника та членів його родини не дозволяли здійснити таких покупок.

Далі Кириленко не зазначив відомості про набуте майно в деклараціях особи, уповноваженої на виконання функцій держави, за 2020, 2021, 2022 та 2023 роки.

Дії Павла Кириленка кваліфіковані за ст. 368-5 та ч. 2 ст. 366-2 КК України.

25 березня 2024 року САП та НАБУ розпочали кримінальне провадження щодо голови АМКУ Павла Кириленка за статтями “незаконне збагачення” та “декларування недостовірної інформації”.

Нагадаємо, що журналісти “Схем” оприлюднили розслідування, у якому йшлося, що родичі з боку дружини Кириленка придбали “елітне майно” в Ужгороді, Києві та області на 70 млн грн, що не відповідає їхнім заробіткам.