Site icon ZARAZ.INFO

Йхо-йо і Мандали вчилися робити переселенки в Полтавському офісі ГО “ВПО України”

З метою психотерапії переселенці вчилися плести “загадкові” мандали в Полтавському осередку громадської організації “ВПО України”.

Терапія сакрального символу


Мистецтво – невидимий місток, що поєднує два протилежні світи: світ фантазії та реальності. Вчені стверджують, що стародавнє мистецтво мало свої таємні сили, містичний початок пізнання явищ природи тощо. Культура та мистецтво різних часів проявляються не тільки в творчості самих митців, як культурна спадщина. В нашому сучасному житті без кордоніів дуже помітне поєднання традицій та символів різних культур.

Останнім часом великої популярності набуває метод пізнання себе за допомогою художньої творчості. Великий внесок зробив швейцарський лікар Карл Юнг. Ім’я Карла Густава Юнга відомо навіть людям, далеким від психіатрії. Чому його називають великим ученим і як сьогодні юнгіанскіе методи роботи і відкриття використовують фахівці в усьому світі. Карл Густав Юнг, основоположник аналітичної психології, познайомив сучасну психологію з ідеєю «мандали».

Мандала – в перекладі з санскриту означає «коло», «диск». Це символ, який часто має округлу форму, що означає уособлення світу і моделі Всесвіту. Кожен малюнок мандали накопичує під час створення в собі позитивну людську енергетику. Саме тому буддистські і індуїстські храми прикрашені мандалами. Деякі називають мандалу «застигла молитва», так як вона здатна виражати внутрішній світ людини на момент малювання.

Фото/ Майстриня з народних містецтв, волонтерка ГО ВПО “України” Тетяна Фурсова

Майстриня з народних містецтв, волонтерка ГО ВПО “України” Тетяна Фурсова зануривши дівчат у світ твочості, розповіла нам: “Сьогодні з дівчатами ми робимо підробку, яка відома найбільш як мандала. Вона символізує самопізнання. Вона символізує самовираження. А ще плитіння такого типу з ниток відомо по всьому світу під різними назвами. У наших пращурів, давніх слов’ян вона називалась квадратом сварога. Ще є мандала під назвою коловорот, або восьмикутна мандала, вона в подальшому перейшла в різдвяну зірку, у наших у всім відомих різдвяних святах її носили завжди на палиці. Вона плилась з багатьох ниток з багатьма прикрасами.

Ми з дівчатами вже майже рік вивчаємо продавні традиції. Ми займалися мотанкою сім місяців. Сьогодні ми вивчаємо продавнє плитіння, яке на сході називають мандалою, йхо-йо називають в південній Америці, а у нас квадрат сворога”.

Психіатр Карл Густав Юнг вважав мандалу одним з найбільш потужним архетипів, яка є зримою проекцією психічного і висловлює Самість. Він щодня виділяв час для аналізу свого внутрішнього життя і вів щоденник снів, думок і малюнків. Щоранку в своєму щоденнику він накидав кругової малюнок, просто дотримуючись внутрішнього імпульсу. Дуже скоро Юнг прийшов до висновку, що його малюнки змінюються, відображаючи стан його психіки. У своїй автобіографії “Спогади, сни, роздуми” він пише: «Щоранку я робив начерки, маленький малюнок кола, мандали, який відображав мою внутрішню ситуацію в цей момент … лише поступово я виявив, що мандала, коло насправді це: … Самість , цілісність особистості, яка виявляється, якщо все відбувається гармонійно ».

Я отримую задоволення, щастя, умиротворення, все гарне що є”, – розповіла переселенка Ольга Булигіна.

Це заняття відволікає від сьогодняшних проблем, які є в нашій країні, в кожній сім’ї. То я думаю що це гарне заняття. Навчимся новому. Нове завжди показує нові горизонти, я так думаю”- розповіла перселенка Еліна Мартинцова. (Детельніше дивіться в дуже цікавому відео).

Відео/ Йхо-йо і Мандали вчилися робити Переселенки в Полтавському офісі ГО “ВПО України” для Психотерапії

Юнг стверджував, що ідея мандали і сама її форма була вироблена не тільки самими різними культурами і релігіями, але і творчо обдарованими людьми, перш за все художниками, ця ж форма мандали проглядалася в малюнках хворих, які страждають різними формами душевних хвороб, які налаштовують себе для того щоб вилікуватися на вироблення єдиного ритму людини і природи. Юнг наголошував на важливості використання персональних та універсальних символів. Він вважав, що людина, спираючись на «трансцендентні» властивості символів і власний творчий потенціал, здатна досягти гармонії, і що символічні образи несуть у собі засоби вирішення внутрішньопсихічних конфліктів.


Карл Юнг зробив великий внесок в психіатрію, в пізнання внутрішнього світу людини засобами мистецтва. Видатний вчений, психіатр надав шлях для розвитку та становленню напрямку найбільш природною формою корекції емоційного стану. 

Exit mobile version