Кабмін забронював від мобілізації 133 неурядові організації. У списку “Опора”, ГО “Інтерньюз-Україна” та інші

Українці, які працевлаштувались у філії недержавних організацій, захищені від призову в армію, свідчить наказ уряду. Крім того, у списку захищених є комунальні та комерційні підприємства.

Кабінет Міністрів України забронював від мобілізації весь персонал неурядових організацій та підприємств, які мають закордонне фінансування і є критично важливими для функціонування економіки. У переліку зі 133 позицій є установи, дотичні до США, Німеччини, Франції. Крім того, можна відшукати українські громадські організації і комерційні компанії. Про наказ Кабміну, який затверджує цей перелік, написали на порталі “Судово-юридичної газети” (СЮГ).

Журналісти порталу від невказаних джерел отримали копію наказу держсекретаря Кабміну від 21 червня 2024 року №75. Наказ вносить зміни до іншого нормативно-правового документа, який стосується постанови уряду від 27 січня 2023 року №76. У постанові описується порядок бронювання компаній, організацій та установ, дільність яких є важливою для України. Як з’ясувалось, особливо важливими є низка організацій та компаній, яким виділяють гроші міжнародні інституції. Їх назвали “критично важливими для економіки та життя населення”, ідеться у документі, оприлюдненому на порталі СЮГ.

У переліку можна виділити кілька груп організацій та компаній, у яких 100% працівників отримали бронювання від мобілізації:

Спеціальні підрозділи ООН, дипломатичні установи, представники донорських, міжнародних, неурядових закордонних організацій. У переліку вказується, що вони пов’язані з США, Німеччиною, Великою Британією, Канадою, Бельгією тощо.
Українські громадські організації — 17 позицій. Серед них, наприклад, ВГО “Громадська мережа “Опора”, ГО “Інтерньюз-Україна”, ГО “Трансперенсі Інтернешнл Україна”. Також є ГО “Інститут  Київська міжнародна школа економіки”.


Товариства з обмеженою відповідальністю — понад 15 позицій. Якщо взяти першу у переліку, ТОВ “АЙСІ КОНСУЛЕНТЕН”, то на порталі Youcontrol можна побачити, що воно займається геодезією і на 80% належить компанії з Австрії, а на 20% — громадянці України. Також є КОРПОРАЦІЯ “УКРАТОМПРИЛАД”, яка займається постачанням пари та кондиціонованого повітря.
Міжнародні організації та благодійні фонди (наприклад, МБО “Фонд Східна Європа”), Національний центр вивчення громадської думки (США).
Комунальні установи — дві позиції. Ідеться про “Дніпровську муніципальну енергосервісну компанію” та “Кривбастеплоенерго”.

Скріншот / Бронювання ГО від мобілізації – список Кабміну, сторінка 1



Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *