Site icon ZARAZ.INFO

“Київ завтра проведе мирні переговори з Росією, якщо Москва піде з усієї української території”. Другий день саміту у Швейцарії

“Київ завтра проведе мирні переговори з Росією, якщо Москва піде з усієї української території”, заявив президент Володимир Зеленський на двоневому саміті у Швейцарії.

Швейцарські господарі заявили, що вони сподіваються лише закласти деяку основу для майбутніх переговорів, просуваючись уперед довгою дорогою до миру.

Виступаючи на закритті саміту президент України пробемонстрував вревненість, що президент РФ не припинить війну і що його потрібно зупинити «будь-яким можливим способом», чи то військовим чи дипломатичним.

Було прийнято підсумковий документ, у якому Швейцарія, Туреччина, країни Євросоюзу та США взяли на себе зобов’язання щодо територіальної цілісності України, а відповідальність за руйнування України покладається на Росію.У комюніке йдеться, що основою для досягнення всеосяжного, справедливого та міцного миру в Україні можуть і будуть служити Статут ООН та “повага до територіальної цілісності та суверенітету”.

“Туреччина та Угорщина підписали декларацію щодо України у Швейцарії тому, що є членами НАТО”, – пояснюють деякі змі.

Серед тих, хто не підписав підсумковий документ, в якому основна увага приділялася питанням ядерної безпеки, продовольчої безпеки та обміну ув’язненими, немає, зокрема, Бразилії, Індії та Саудівської Аравії. Окрім того, його не підписав Ватикан, Вірменія, Бахрейн, Бразилія, Індія, Індонезія, Лівія, Мексика, ОАЕ, Саудівська Аравія, Словаччина, ПАР,, Таїланд, а також Швейцарія.

За даними організаторів, із присутніх на конференції 92 держав, 15 червня підсумковий документ підписали 80.

Секретар із західних питань МЗС Індії та колишній надзвичайний та повноважний посол у Росії Капур Паван заявив, що країна підтримує врегулювання конфлікту в Україні. Однак в Індії вважають, що це можливо лише за домовленості для обох сторін конфлікту. “Припинення бойових дій вимагає прямого діалогу між Києвом і Москвою”, – повідомив Паван під час конференції. Він також зазначив, що Індія й надалі продовжить взаємодію з Росією та Україною для пошуку шляхів вирішення кризової ситуації.

Декларацію саміту щодо України, що проходить у Швейцарії, не підписав Святий престол Ватикану. Про це повідомили у ватиканській Службі друку. Там уточнили, що “престол не підписує підсумкових декларацій”. “Ватикан є самостійною державою та має статус офіційного спостерігача в ООН. Він має всі права повноправного члена крім права голосу”, – повідомили у преслужбі.

Комюніке, складене країнами, що брали участь у конференції по Україні, відмовилися підписувати Ірак та Йорданія. Раніше на презентації документа ці країни були представлені як такі, що підписали документ. Однак пізніше список було оновлено, і ці країни зникли із загального переліку. Оновлений документ з’явився на сайті Федеральної ради Швейцарії. Причини відкликання підписів не вказано.

“На дводенних переговорах були присутні країни, які не входять до звичайного списку гостей на зустрічах прихильників Києва, що стало кроком у бік звинувачень у політиці ехо-камери, які часто висуваються на адресу західних держав, – пише DW. – Президент Кенії засудив Москву, але також попросив «всі сторони війни» «пом’якшити свої позиції», тоді як міністр закордонних справ Саудівської Аравії говорив про майбутні «важкі компроміси». Цей широкий список запрошених означав, що тріщини між прихильниками України та ключовими гравцями в Африці, Азії та Латинській Америці також були помітні у швейцарських горах. І зневажливе ставлення та неявка теж говорили багато про що”.

На думку аналітиків, дводенна конференція, швидше за все, не вплине на припинення війни, оскільки країна, яка очолює і продовжує її, Росія, не була запрошена. Її ключовий союзник, Китай, який не був присутній на зустрічі, та Бразилія, яка була присутня на ній як спостерігач, спільно намагаються намітити альтернативні шляхи до миру.

Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн заявила, що Росію можна буде залучити до мирного процесу, коли та висловить готовність до миру, що базується на Статуті ООН, повідомляє “Європейська правда”

Глава ЄК закликала Росію почути заклик світової спільноти у тому, щоб поважати територіальну цілісність та суверенітет України, покінчити з насильством та повернути назад українських дітей. “Коли РФ скаже, що готова до миру, спираючись на Статут ООН, тоді й настане час долучити її до мирних зусиль. І я сподіваюся, це станеться швидко”, – зазначила фон дер Ляйєн.

Вона вказала, що світу в Україні не вдасться досягти одним кроком, адже це буде подорож, і лідер РФ Володимир Путін не налаштований серйозно щодо завершення війни. “Він наполягає на капітуляції, він наполягає на здачі українських територій, навіть територій, які сьогодні не окуповані, він наполягає на роззброєнні України, залишаючи її вразливою для подальшої агресії”, – зазначила президент Єврокомісії.

Джерело ostrovok.lg.ua

Exit mobile version