НАЗК пропонує Парламенту зупинити державне фінансування партій на період дії воєнного стану і спрямувати ці кошти на потреби оборони, в тому числі потреби ЗСУ

Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков звернувся до Голови Верховної Ради України (ВРУ) Руслана Стефанчука з листом, у якому йдеться про ініціативу зупинення державного фінансування політичних партій на весь період дії воєнного стану. 

Кошти пропонується спрямувати на більш актуальні потреби, такі як фінансування Збройних Сил України. 

 У чому суть пропозицій? 

Для фінансування статутної діяльності політичних партій у Державному бюджеті України на 2022 рік передбачено майже 886 млн грн. У квітні Кабінет Міністрів України скоротив цю суму на 88,5 млн грн. 

НАЗК пропонує внести зміни до Законів України  «Про політичні партії в Україні», «Про Державний бюджет України на 2022 рік» та зупинити державне фінансування політичних партій на весь період дії воєнного стану. 

На думку НАЗК,  гроші, передбачені для фінансування статутної діяльності політичних партій, необхідно спрямувати безпосередньо для забезпечення потреб оборони, у тому числі потреб ЗСУ.

Також у листі НАЗК запропонувало оптимізувати щорічний обсяг державного фінансування політичних партій, а саме – змінити формулу  розрахунку загального обсягу коштів: замість чинного показника мінімальної заробітної плати застосовувати показник прожиткового мінімуму для працездатних осіб. 

 Нагадаємо

Відповідно до Закону України «Про політичні партії в Україні» право на фінансування з державного бюджету мають усі партії, які здобули щонайменше 5% голосів виборців у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі (тобто за партійними списками) та пройшли до Верховної Ради. Наразі державне фінансування отримували п’ять парламентських партій.