Переселенці з Щастинської громади запрошуються прийняти участь у створенні Ради ВПО

З метою оцінити інституційну спроможність нашої громади утворити Раду ВПО відповідно до вимог Типового положення, Щастинська міська військова адміністрація запрошує охочих жителів Щастинської міської громади подати свої кандидатури на вступ до Ради. Повідомляється на сторінці в фейсбук «Щастинська міська громада Щастинського р-у» (Щастинської МВА).

Постановою Кабінету Міністрів України від 4 серпня 2023 р. № 812 затверджено Типове положення про Раду з питань внутрішньо переміщених осіб, в якому рекомендовано (тобто надіслано циркуляр на місця- ред.): 1) Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським, районним державним (військовим) адміністраціям до 1 вересня 2023 р. утворити ради з питань внутрішньо переміщених осіб та затвердити положення про зазначені ради з урахуванням Типового положення, затвердженого цією постановою;2) органам місцевого самоврядування утворити ради з питань внутрішньо переміщених осіб та затвердити положення про зазначені ради.

Основними завданнями Ради є: сприяння в реалізації громадянських і політичних прав внутрішньо переміщених осіб, залучення їх до процесу розроблення нормативних актів та контролю за їх виконанням; сприяння забезпеченню і захисту прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб з питань соціального захисту, забезпечення житлом та зайнятості, психосоціальної, медичної та правової допомоги та з інших питань; сприяння діяльності територіальних громад у розвитку ефективних механізмів адаптації та інтеграції внутрішньо переміщених осіб; тощо.

Склад Ради утворюється у кількості 18 осіб, з яких чисельність представників органу, при якому утворено Раду, становить шість осіб; внутрішньо переміщених осіб — дев’ять осіб; представників громадських об’єднань, які провадять діяльність у сфері забезпечення та захисту прав внутрішньо переміщених осіб, — три особи.

Заявки приймаються за телефоном: 068-114-13-77