Правління “по-донецькі”: керівництво ДСНС України ухилилось від відповіді на питання чи є накази по скороченню Луганських рятувальників

(Фото обкладинки з фейсбук сторінки ДСНС України/ голова ДСНС України Андрій Даник).

У попередній публікації нашої редакції “Врятуйте луганських рятувальників!” ми освітили проблему стрімкого скорочення чисельності рятувальників Головного управління ДСНС в Луганській області, який за нашими приблизними даними скоротився в 2,6 рази: з 1116 осіб до 434 особи за період з 24 лютого 2022 року по липень 2024р. У цій статті ми опублікували телефону розмову з керівником і інформаційний запит голові ДСНС України Андрію Данику з п’ятьма питаннями, і відповідь на нього, в якій по суті заданих питань відсутня відповідь і коментувати яку тоді ми обмежились. Але зараз виправимо це наше обмеження власним коментарем і коментарем, який найдійшов до нас у редакцію.

В інформаційному запиті були задані наступні питання:

  1. Чи є установка, накази вищого керівництва Державної служби надзвичайних ситуацій України по скороченню штатів рятувальників ГУ ДСНС в Луганській області?
  2. Чим пояснити скорочення штату луганських надзвичайників з 24 лютого 2022р. з 1116 осіб до 434 осіб на теперешній час, тобто майже в 3 рази (2,6 рази якщо бути точним)?
  3. Ви не вірите в деокупацію Луганщини? Хто у разі звільнення Луганщини буде рятувати область від надзвичайних ситуацій, якщо луганський підрозділ із-за кадрової політики так сильно скоротиться і можливо до “нуля”?
  4. Чому вищим керівництвом ДСНС України надаються усні накази про те, щоб луганські рятувальники писали заяви-рапорти про переведення їх до підрозділів ДСНС в інші області, щоб вони самі собі шукали роботу,посади в інших областях ДСНС, при цьому тиснувши і погрожуючи мобілізацією? ( За інформацією наших джерел саме А. Даник, коли був в.о. голови ДСНС висував вимоги про переведення у вузькому колі луганському керівництву і передавав ці вимоги через інших керівників, а т.в.о. директора Департаменту персоналу ДСНС України Олексій Мігрін збирав у Харкові особовий склад луганських рятувальників у кількості близько 200 осіб і публічно схиляв персонал до переводу у підрозділи інших областей).
  5. Чому в червні 2024 року не залучалися луганські підрозділи ДСНС, які розташовані на Харківщині для ліквідації НС, наприклад для тушіння лісових пожеж в Харківській області, які тривали два тижні, коли при цьому залучались підрозділи з Черкас, Полтави, Кропивницького і Дніпра, на пересування яких був потрібен певний час ( і витрати на транспортування і відрядження), який було втрачено на боротьбу з пожежею через незалучення луганських рятувальників, які були поруч, що теоретично призвело до більшого масштабу пожеж? Чи не є такі управлінські рішення інтересами отримання корупційного кешу від витрат на транспортуванні і відрядженнях?

У відповіді на інформаційний запит на який нам по телефону обіцяв відповісти голова Андрій Даник, яку підписав Перший заступник голови ДСНС України Віталій Миронюк відсутні прямі відповіді (прикрившись нібито “службовою інформацією з обмеженим доступом”) на два головних питання: 1) “Чи є установка, накази вищого керівництва Державної служби надзвичайних ситуацій України по скороченню штатів рятувальників ГУ ДСНС в Луганській області?” 2) Чому вищим керівництвом ДСНС України надаються усні накази про те, щоб луганські рятувальники писали заяви/рапорти про переведення їх до підрозділів ДСНС в інші області, і чи причетні до цього вказані певні посадові особи? Що за інформацією джерел ЗАРАЗ.ІНФО саме А. Даник, коли був в.о. голови ДСНС, висував вимоги про переведення у вузькому колі луганському керівництву і передавав ці вимоги через інших керівників, а т.в.о. директора Департаменту персоналу ДСНС України Олексій Мігрін збирав у Харкові особовий склад луганських рятувальників у кількості близько 200 осіб і публічно схиляв персонал до переведення у підрозділи інших областей.

Якщо, ця інформація не є достовірною, чому на неї не має прямої заперечної відповіді? Чи суспільству по принципу “якщо чиновинки не надали на запит отримання якогось умовногої дозволу в установлений термін або заперечення то вважається, що дозвіл надано” вважати це додатковим підтвердженням дійсності вище викладенного?

Скріншот відповіді керІвництва ДСНС Украни на інформаційний запит ZARAZ.INFO




Лист в редакцію після публікації статті
Врятуйте луганських рятувальників!
з оцінкою відповіді керівництва ДСНС України на інформаційний запит редакції ЗАРАЗ.ІНФО

«Відповідь ДСНС просто відписка, і говорить про те, що у ДСНС немає пояснення причини ліквідації ДСНС у Луганській області, але незаконні дії продовжуються і далі.

Якщо все це пояснювати необхідністю оперативної обстановки, тоді втрачається здоровий глузд, – Харків є одним з найважчих по обстановці регіонів, та місцеві підрозділи ДСНС реально потребують допомоги, працюють з перенавантаженням вже більше двох років ( несуть службу добу через дві доби відпочинку, а частіше відпочивають лише одну добу).

Луганські рятувальники з самого початку повномасштабного вторгнення збройних сил країни агресора-РФ,співпрацювали з харківськими рятувальниками у повній взаємодії та чули лише подяку та отримували нагороди. З приходом у центральний апарат ДСНС України нової команди (Донецьких) з’ясувалося, що у ДСНС співробітники Луганського гарнізону зайві. А що трапилось? Обстановка у місті Харкові та Харківської області нормалізувалась? Ні! До теперішнього часу залишається складною, нестабільною та з тенденцією до погіршення. Що, будемо мати надію на допомогу інших областей?

Тоді де логіка та здоровий глузд?

Якщо керівники ДСНС пояснюють це якоюсь уявною економією, то залучення сил інших областей обійдеться державі ще дорожче.

Та взагалі, на кому ви намагаєтеся економити? Луганські рятувальники (основний склад)- це патріоти, які вийшли з під обстрілів майже останніми. Втратили там житло та майно, а частина з них вже двічі у статусі «вимушений переселенець». І що? Хтось їм допоміг? Ні держава, ні керівництво ДСНС. Навіть ніхто не запитав, як ви виживаєте, з якими проблемами зіткнулися? Луганські рятувальники не втекли у Закарпатську область чи інші більш спокійні регіони. Вони приїхали у Харків, та на рівні з особовим складом ДСНС у Харківській області, ризикуючи життям, професійно виконують функції рятування людей та ліквідації надзвичайних ситуацій.

У попередньому нашому відкритому зверенні , опублікованому редакцією ЗАРАЗ.ІНФО матеріалі Врятуйте луганських рятувальників! про це сказано докладно. Ми не просимо допомоги, самі вирішуємо свої проблеми. Знаходимо доступне житло (у Харкові воно на теперішній час найдешевше для винаймання). Вже якось облаштували побут своїх рідних та близьких,і з вірою у перемогу ,чекаємо на деокупацію.

У планах деокупації Луганської області до 60% заходів має виконувати ДСНС у Луганській області. Зараз нам пропонують усе це кинути та їхати у м. Дніпро, та починати все з початку, але усім відомо, що орендоване житло у м. Дніпро одне з найдорожчих в Україні( у 2-3 рази дорожче ніж у м.Харків), і як нам тепер виживати? Чому про це ніхто не думає? Не можете допомогти, то тоді не знущайтеся над нами та нашими сім’ями!

Якщо керівництво ДСНС не має віри у перемогу України та не бачить нашої необхідності у майбутній деокупації, скажіть нам про це. Але ми ж бачимо, що Президент має віру у перемогу України і у самому найближчому часі (осінь-зима цього року).

А де наші народні депутати за яких ми голосували? Чи також зневірилися у перемогу України.

Ми просимо міністра МВС України Клименко І.В. припинити свавілля новопризначених керівників ДСНС України, які знищують систему ДСНС та на керівні посади призначають своїх (донецьких), не враховуючи при цьому досвід і фах. В історії незалежної України це все вже було (Янукович та його команда). Суспільство досі пам’ятає про це, відчувши на собі наслідки такого правління.

Створюють штучний розкол всередині країни. Як влучно сказав очільник нашої, Луганської області пан Лисогор: « Не треба ламати те, що працює». Але «нове» керівництво ДСНС, нарешті дорвавшись до влади, так не вважає. Питання. Чиї ж інтереси воно представляє: українського народу чи ворога? Жодна притомна людина не буде розформовувати ДСНС, коли це так необхідно під час війни!

«Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю»,- не тільки декларує, а і вимагає стаття 3 Конституції України. В умовах війни саме ДСНС рятують наше життя і життя дітей. Чи гасло «Запобігти! Врятувати! Допомогти!» вже не актуальне для верхівки ДСНС? На зміну приходить « Знищити. Розвалити. Сам себе рятуй»? Чи це державницький підхід? Звісно, ні. Україна єдина! І Луганщина – її невід’ємна частина! Була! Є! І буде! Руки геть від ДСНС Луганщини!» .

“По слідам наших публікацій”


Редакція ЗАРАЗ.ІНФО статтю “Врятуйте луганських рятувальників!” масово поширила у соцмережах, що викликало бурхливу реакцію серед читачів і тиху серед чиновників. У групі фейсбук “Бойкот пожежних України”, яка за своєю редакційною політикою стоїть на захисті надзвичайників, її через декілька діб видалили (мабуть на чиєсь прохання), але це не біда- ми її ще більш поширили до більше 100 груп з загальною аудіторією близько 1 млн. читачів і продублювали публікацію знову в групі “Бойкот пожежних України” на яку вже знову відреагували читачі своїми лайками і коментарями (дивіться скріншот нижче). Також надіслали статтю “Врятуйте луганських рятувальників!” для ознайомлення чиновників у різні державні органи: Офіс Президента, КМУ, Міністерство МВД, ДСНС України, Луганську облдержадміністрацію та інші. Стосовно луганських рятувальників, за нашою (неперевіреною) інформацією до міністра МВД Ігоря Клименко по телефону звертався голова Луганської ОДА Артем Лисогор.

Скріншот публікації ЗАРАЗ.ІНФО з сторінки в фесбук “Бойкот пожежних України

Про МВД, якому підпорядковується ДСНС

Місяць тому, а саме 28 червня 2024р. міністр МВД України Ігор Клименко представив нового голову ДСНС України Андрія Даника керівному складу відомства (де були присутні: заступник Міністра внутрішніх справ України Василь Тетеря, Командувач НГУ бригадний генерал Олександр Півненко, голова Національної поліції Іван Вигівський, голова Державної прикордонної служби Сергій Дейнеко та голова Державної міграційної служби Наталія Науменко).

Фото з фейсбук сторінки ДСНС України/ міністр МВД України Ігор Клименко представляє 28.06.2024р. особоовому складу нового голову ДСНС України Андрія Даника

Андрій Даник — полковник, який тривалий час ( всього 4 міс. – ред.) виконував обов’язки глави ДСНС. Професіонал, який розуміє специфіку роботи та відповідальність, яку несе за особовий склад. За порівняно недовгий термін відвідав майже усі регіональні підрозділи для вивчення особливостей та проблематики. Завдань у служби чимало, викликів у державі багато», — зазначив Міністр внутрішніх справ.

Цікаво, чи змінилась за місяць думка міністра МВД стосовно відповідності займаній посаді голови ДСНС Андрія Даника після ознайомлення з його кадровою політикою стосовно луганських рятувальників? Чи “оптимізація до нуля” луганських рятувальників, то є державна політика? Якщо так – то оприлюдніть це, а не дійте як диверсанти чи агенти чийогось впливу.

Фото Фото з фейсбук сторінки ДСНС України/ голова ДСНС України Андрій Даник під час призначення на посаду 28.06.2024р. і представлення на посаду керівному складу відмоств МВД

***

Нагадаємо: На своєму засіданні 28 червня 2024р. Кабінет Міністрів України ухвалив розпорядження: Про призначення Даника Андрія Миколайовича Головою Державної служби України з надзвичайних ситуацій; Миронюка Віталія Григоровича першим заступником Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

На офіцйному сайті ДСНС України опублікована біографічна інформація голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій Андрія Даника 1978 р.н., де вказано що за період своєї 29-ти річної кар’єри надзвичайника з 1995 року по 2024 рік, більшість (на протязі 22-х років) він пропрацював на різних посадах в Донецькій області з 1998 по 2020р. А начальником обласного рівня став тільки у 2020 році очоливши ГУ ДСНС України у Черкаській області. І меньше року тому, в вересні 2023р. зайняв першу посаду в центральному апараті ДСНС, де стрімко змінивши 4 посади піднявся вгору до голови державної служби. І цього неповного року вищого керівного досвіду з терміновим перебуванням на 4-х посадах в середньому по 2,5 місяця можливо і не хватило для отримання достатнього досвіду державного керівника, щоб відийти від “лекал донецько- РЕГІОНального управління і мислення”?

Володимир Хапчук