Site icon ZARAZ.INFO

П’ять європейських країн-членів НАТО заявили про готовність вийти з Оттавської конвенції 1997 року, яка забороняє протипіхотні міни

П’ять європейських країн-членів НАТО – Фінляндія, Польща, Латвія, Литва та Естонія – заявили про готовність вийти з Оттавської конвенції 1997 року, яка забороняє протипіхотні міни, повідомила Euronews.

Цей крок вони мотивують зростанням військових загроз з боку Росії та Білорусі та бажанням надати своїм арміям більше свободи у виборі озброєнь. Вихід із договору дозволить їм сформувати запас протипіхотних мін. Рішення п’ятірки піддали критиці деякі їхні сусіди та представники міжнародних гуманітарних організацій.

Зокрема Жіль Карбоньє, віце-президент Міжнародного комітету Червоного Хреста. На його думку, п’ять країн надішлють «дуже негативний сигнал тим, хто, будучи підписанцем конвенції, перебуває в ситуації збройного конфлікту». Карбоньє припускає, що ці держави можуть поставити питання, навіщо їм у цьому випадку продовжувати дотримуватися договору.

Сьогодні учасниками Оттавської конвенції є понад 160 країн та територій, у тому числі всі члени ЄС. Росія, Китай, Індія, США та Ізраїль – серед тих, хто до конвенції не приєднався.

Протипіхотні міни визнані негуманним засобом ведення війни через величезну небезпеку для цивільного населення.

Exit mobile version