Не ухвалені з 2014 по 2022 рік рішення, які дозволили б різко наростити виробництво снарядів у разі потреби, відіграли значно важливішу роль у створенні ситуації снарядного голоду, ніж кілька місяців затримки зі схваленням Конгресом США військової допомоги Україні на початку нинішнього року, пише агентство.
Воно також цитує представників США, НАТО, України та документи у відкритому доступі і робить висновок, що до середини 2010-х виробництво снарядів впало настільки, що США цілих півтора року не могли придбати нові боєприпаси для своїх арсеналів. А 2021 року через дефекти виробництво снарядів скоротилося наполовину. Крім того, є проблема залежності від Китаю та Індії при виробництві тринітротолуолу для снарядів та у застарілому устаткуванні на військових заводах.
Зараз США виробляють за місяць близько 36 тисяч снарядів калібру 155 мм. Експерти та військові вважають таку кількість недостатньою.
Якщо 2023 року Україна отримала від союзників близько 2 мільйонів снарядів, що дозволяло їй за день здійснювати до 10 тисяч артилерійських пострілів, 2024 року, ймовірно, постачання впаде наполовину. Це вже позначається на фронті, йдеться у матеріалі.
При цьому в Європі виробництво снарядів зараз зростає швидше, ніж у США, де, мабуть, до кінця наступного року не вдасться досягти поставленої мети – виробництва 100 тисяч снарядів на місяць.
Снаряди- фото обкладинки з відкритих джерел