Традіційно в першій половині квітня в Полтавській державній сільскогосподарьскій дослідній станції імені М. Вавілова заквІтла магнолія Кобус. Повідомляє ZARAZ.INFO
На території дослідної станції ростуть два дерева магнолії Кобус, одне з них посаджено 26 років тому, в 1997 році на честь 110-річча М. Вавілова, а друге 29 років тому- в 1992 році.
Магнолія десь місяць буде радуватиме мешканців і гостей Полтави. У природі вона зустрічається дуже багато в Японії, Кореї. Там її природній ареал.
До речі в Полтаві ростуть, ще дерева магнолії в інших місцях. На території Полтавського державного аграрного університету ростуть чотири дерева магнолії, першу з яких посадили 47 років тому в 1976 року, її привезли з Київського ботанічного саду імені Миколи Гришка. Це – найстаріша магноліяв місті, її висота – понад десять метрів, вид називається теж «Кобус». Цікавою особливістю є і те, що кожна з чотирьох магнолій, що знаходиться на території академії, розпускається в різний час по черзі. Це повʹязано з тим, що знаходяться вони у різних частинах академії, тому першою розпускається та, що знаходиться на території «Південної експозиції», біля їдальні «Золота Нива». Саме ці магнолії містяни приходять подивитись найчастіше. Такожі магнолія росте біля Полтавського краєзнавчего музею.
Ламати магнолію не можна, оскільки після цього гілка вже ніколи не відросте. Через людей, які відламували гілочки магнолії собі на пам’ять, аграрна академія вже втратила один вид цієї рослини — магнолію суланжа.