Що з 1 вересня зміниться для українців

Виїзд за кордон у відрядження, камери в обмінниках, відновлення аукціонів з продажу держпідприємств та розвантаження пунктів пропуску на кордоні — саме такі зміни чекають на українців 1 вересня, передає «Суспільне».

Виїзд за кордон для чоловіків

Уряд запроваджує проєкт «єВідрядження» для підприємців (ФОПів та юридичних осіб приватної форми власності). Виїжджати за кордон для робочого відрядження можна буде на короткий термін: не довше, ніж на 7 днів, повідомила перша віцепрем’єр-міністерка Юлія Свириденко.

У відрядження компанії можуть відправити не більше 10% від загальної кількості працівників, але не більше 10 людей. Аби отримати дозвіл, підприємці мають зробити таке:

  • подати податкову звітність;
  • не мати заборгованості з Єдиного внеску на державне соціальне страхування;
  • внести гарантовану заставу — платіж у 200 тисяч гривень в «Ощадбанку» на спеціальний рахунок (ці гроші повернуть після того, як людина повернеться до України);
  • мати не менш як 10 працівників;
  • середня заробітна плата в компанії має бути не менш як 20 тисяч гривень.

Якщо працівник порушить умови відрядження, заставу перерахують на потреби Міністерства оборони, підприємство до кінця воєнного стану не зможе оформити нові дозволи на виїзд за кордон, а вже діючі будуть скасовані.

Подати заявку на «єВідрядження» можна буде через портал «Дія».

Обмін валют «під камерами»

Національний банк виставив нові вимоги до обмінників. До 31 серпня пункти обміну валюти мають обладнати приміщення системами відеоконтролю, щоб операції із купівлі-продажу фіксувалися на камеру. Встановити камери обмінники мали спочатку до 3 серпня, але потім цей термін через воєнний стан продовжили.

Пункти пропуску на кордоні

Державна митна служба з вересня запроваджує пілотний проєкт, який має скоротити черги транспорту в прикордонних пунктах пропуску. Величезні черги пов’язані і з вантажними перевезеннями, і з пасажирськими.

У митній службі визнають: використали всі можливості пунктів пропуску, але черги на кордоні залишаються проблемою, тому вдалися до нового рішення — з 1 вересня вантажівки та фури розподілятимуть по пунктах пропуску за вагою:

  • транспорт масою до 7,5 тонн буде проїжджати через «Устилуг-Зосин», «Грушів-Будомеж», «Смільниця-Кросценко», «Угринів-Долгобичув»;
  • вантажівки та фури понад 7,5 тонн курсуватимуть через пункти пропуску: «Рава-Руська — Хребенне», «Краківець — Корчова», «Шегині — Медика», «Ягодин — Дорогуск».

Попередньо експеримент триватиме до 30 листопада.