Ситуація для України може стати критичною через кілька місяців, якщо не зміниться внутрішньополітична та військова стратегія. Про це повідомив в ефірі «Право на владу» провідний аналітик центру STEM Агіль Рустамзаде.
(Фото обкладинки із Інтернет)
«Зараз ще ситуація не критична. У вас ситуація може бути критична через 2 місяці, через 5-6 місяців, коли ресурси вашого супротивника збільшуватимуться, і він тиснутиме на вас, тоді ситуація може стати гіршою. У перспективі одного місяця-двох я не бачу критичної ситуації. Критична внутрішньо-політична ситуація, спекуляція, вона не має під собою залізобетонного фундаменту. Але якщо не буде системних змін, у перспективі ситуація буде критична», — сказав експерт.
Він зазначив, що Росія домоглася п’ятикратної переваги над українською армією на авдіївському напрямку і їм дуже допомагають авіабомби, які з точністю до 2-3 м залишають мало шансів будь-яким позиціям.
Рустамзаде вважає, що Україні необхідно переходити від симетричної війни до асиметричної.
«Армія має зосередитися на асиметричній війні. Лінію фронту можна не лише людьми тримати. Тримати там не 100 тисяч, а 50 тисяч. Інші 50 тисяч у тилу зароблятимуть гроші, вироблятимуть зброю. Ви не потягнете симетричну війну з сильнішою державою. Потрібно або ставити інші завдання військові, або якщо ця команда не може виконати завдання, вони змінюються. І якщо ви на другий рік війни бачите, що добиваєте свій мобілізаційний ресурс і не досягаєте успіху, потрібно все обміркувати, що не так робите», — додав експерт.
Ще однією проблемою української армії він бачить кастово-мафіозну систему в управлінні армією, де просувають своїх людей.
«У вас армія совок і більшість генералів вихідці з совка, і цих людей треба міняти. У Залужного був шанс поміняти багато в цій армії. Він не поміняв цю армію. У вас була кастово-мафіозна система управління в цій армії, свої просували своїх людей. Маленька радянська армія не переможе велику радянську армію», — переконаний Рустамзаде.
Щоб виграти у війні необхідні системні зміни — збільшення фінансових ресурсів, потужностей ОПК.
«У ситуації, до якої ви дійшли, є велика частка вини військових. Зменшення західного фінансування отримали, зокрема, через внутрішні процеси в Україні, і у вашу перемогу перестали вірити. Вас намагаються підтримати, оскільки ніхто не хоче, щоб Росія досягла більшого, ніж вона має зараз, але з кожним разом все менше віри в те, що ви можете вийти на якісь рубежі», — підсумував експерт.
При цьому він також висловив думку, що політичне та військове командування мають працювати у симбіозі, не можна перекладати відповідальність на когось одного. Якщо військовим політичним керівництвом висуваються вимоги, які вони не можуть виконати, вони мають про це заявляти. А якщо політики не зустрічають опору з боку військових, заявляють, що зроблять і не роблять, вони відповідають так само за війну.