На Томашівському мосту критична ситуація
Вкрай загострилася надзвичайна ситуація на річці Сіверський Донець у районі Томашівського мосту. Станом на 21.04.2018 на 11.00, Томашівський опинився під загрозою затоплення, конструкції мосту, під наслідком тиску можуть зазнати значних руйнувань. Проходження води під спорудою мосту ускладнене, відстань від води до мостової споруди – 10-15 сантиметрів.
Служба автомобільних доріг у Луганській області проводить постійний моніторинг рівня води у районі Томашівському мосту. За словами начальника відділу якості та технічного контролю і нових технологій Служби автомобільних доріг у Луганській області Віктора Циганського, станом на 21.04.2018 на 11.00 ситуація ускладнилася. Внаслідок можливого затоплення припиниться сполучення між містами Рубіжне – Новодружевськ – Лисичанськ. Більш того, конструкції мосту можуть зазнати значних руйнувань.
«Проблема полягає у тому, що співробітники державної пожарно-рятувальної частини № 38 (місто Новодружевськ), помилково думаючи про те, що загроза паводку спала, залишили місця проведення робіт. Протягом цього тижня (16-21 квітня) вони лише один раз побували на місці подій (20.04.2018), працювали з 12.00 до 16.00.
У суботу, 21.04.2018, роботи з прочистки русла річки Сіверський Донец у районі мосту не ведуться. Є великий сумнів того, що роботи розпочнуться у неділю.
Ми маємо надскладну ситуацію – підняття води, загроза затоплення та руйнування мосту. Говорять начебто, рятувальники готові приступити до робіт, але тільки на комерційній основі, тобто за після оплати відповідної роботи з прочистки русла річки. Достеменно стверджувати це я не можу. Але така ситуація вкрай неприпустима і небезпечна. Ми вимагаємо від Головного управління ДСНС України у Луганській області вжити необхідних заходів для того, щоб забезпечити роботу рятувальників Томашівському мосту» – зазначив Віктор Циганський.
«Ми – Служба автомобільних доріг у Луганській області та ДП «Луганський облавтодор» – не маємо навичок, не маємо допусків працювати з розчистки русла річки. Але зі свого боку, ми готові докласти всіх зусиль для виправлення ситуації на краще», – підкреслив Віктор Циганський.
Головний інженер Лисичанської філії ДП «Луганський облавтодор» Ернест Стороженко повідомив, що працівники райавтодору готові негайно надати всю необхідно важку техніку, працювати поруч з рятувальниками, щоб разом витягувати затоплені дерева з річки.
Нагадаємо, у період з 10-15 квітня на Томашівському мосту через річку Сіверський Донець працювали співробітники Головного управління ДСНС України у Луганській області, додаткову техніку надала Лисичанська філія ДП «Луганський облавтодор». За допомогою важкої техніки витягували затоплені дерева, забезпечували проходження води під мостовою спорудою.
Томашівський міст з’єднує два міста – Лисичанськ (його передмістя Новодружеськ) та Рубіжне. Томашівський міст розташований на 130 кілометрі дороги Т-13-02 (автодорога державного значення «КПП Танюшівка-Старобільськ-Бахмут»). Міст було відновлено – після підриву бойовиками у 2014 році – у жовтні 2017 році силами 26-го об’єднаного загону Державної спеціальної служби транспорту Міністерства інфраструктури України. Замовник відновлювальних робіт – Служба автомобільних доріг у Луганській області. На урочистостях були присутні Секретар РНБО Олександр Турчинов, заступник Міністра інфраструктури Юрій Лавренюк, Голова Адміністрації Державної спеціальної служби транспорту генерал-лейтенант Микола Мальков, представники Укравтодору, Служби автомобільних доріг у Луганській області, облдержадміністрації, місцевої влади та громадськості.
Віктор Циганський зазначив, що загальний підйом води на Томашівському мосту, у порівнянні зі звичайними літніми показниками, цієї весни дорівнює 2-2,5 метри. Інакше кажучи, рівень води у річці Сіверський Донец буквально у квітні піднявся на висоту близько двох з половиною метрів. Коли спаде вода – прогнозувати важко.
Віктор Циганський також додав, що на річці Сіверський Донець існує загрозу того, що, річка Дон, у місті впадання в неї Дінця, може «підперти» Сіверський Донець, тоді можливе підняття рівня води у Станично-Луганському, Новоайдарському районах. Віктор Циганський зауважує, що повністю зняття загрози паводку можна очікувати не раніше кінця квітня – початку травня. Служба автомобільних доріг у Луганський області продовжує проводити щоденний моніторинг рівня води у місцях паводку на річках Луганщини. Слідкуйте за новинами!
Прес-служба Служби автомобільних доріг у Луганській області