Site icon ZARAZ.INFO

The Economist спробував вирахувати вартість Гренландії та отримав цифру 50 млрд доларів

Журнал The Economist спробував вирахувати вартість Гренландії та отримав цифру 50 млрд доларів – двадцята частина річних витрат США на оборону, пише Страна.

За основу розрахунку береться річний ВВП острова (3 млрд доларів у 2021 році, що у 7 тис. разів менше за американський), населення (56 000 осіб), зайнятість населення, середні надходження американського ВВП у вигляді податків та інші фактори.

«Якщо прибрати державний сектор і припустити, що довгострокове зростання в Гренландії продовжиться, а федеральний уряд Америки отримуватиме 16% ВВП у вигляді податків (у середньому по країні), а також дисконтуючи з використанням прибутковості 30-річних казначейських облігацій Америки, отримуємо оцінку в 50 млрд доларів, то оцінка становитиме $50 млрд. Якби Америка запропонувала б просто нашу грубу оцінку потоку майбутніх податків, то це становило б близько 1 млн доларів на кожного жителя. Враховуючи багатство та важливість території, Америка, ймовірно, могла б зробити кожного жителя Гренландії мультимільйонером і при цьому отримати величезний зиск від покупки», — йдеться у статті.

The Economist закликає Трампа відмовитися від загроз застосування сили, а запропонувати вигідну угоду щодо купівлі Гренландії.

Причому запропонувати не Данії (оскільки це стало б, на думку журналу, проявом «колоніалізму»), а населенню острова.

«Покласти трохи червоного м’яса перед білим ведмедем», — пише видання.

А потім провести референдум щодо цієї угоди та про подальшу долю Гренландії серед її мешканців.

За оцінкою The Economist, покупка Гренландії для США була б вигідною.

«Острів розташований між Америкою та Росією у частині світу, яка стає все більш судноплавною у міру танення арктичних льодів. Крім того, Гренландія має величезні ресурси. Відомо про доведені запаси 43 із 50 мінералів, визнаних урядом Америки «критично важливими», включаючи, ймовірно, найбільші за межами Китаю родовища рідкоземельних металів. Вони мають вирішальне значення для військового спорядження та обладнання для зеленої енергетики. Свердловини біля узбережжя Гренландії можуть дати 52 млрд. барелів нафти, що становить близько 3% світових доведених запасів. Ресурси Гренландії залишаються відносно незасвоєними через складність ведення робіт у суворих та віддалених районах. 4/5 острова покрито льодом. Однак у міру потепління клімату корисні копалини стають дедалі доступнішими та ціннішими. Вже зараз на острові спостерігається, можливо, найбільша в історії ресурсна лихоманка для однієї людини. Компанії ведуть буріння приблизно на 170 дільницях, тоді як 10 років тому їх було 12», — пише видання.

Exit mobile version