Site icon ZARAZ.INFO

The South China Morning Post: Будівництво газопроводу “Сила Сибіру-2” відклали

Будівництво газопроводу “Сила Сибіру-2” відклали, повідомляє китайське видання The South China Morning Post із посиланням на колишнього члена Ради безпеки Монголії Мунхнара Байарлхавга, пише Країна.

Друга частина “Сили Сибіру” мала пройти через територію Монголії. У країні планували побудувати 2,5 тисячі кілометрів газопроводу, але влада не включила його до плану національного розвитку до 2028 року.

“Ми вступаємо в довгу паузу, оскільки Москва більше не вірить, що може отримати від Пекіна угоду, яку хоче, і, ймовірно, проект відкладається до найкращих часів”, – заявив Мунхнар Байарлхавг.

Проблеми з будівництвом газопроводу Росії виникли давно. Ще 2022 року Путін запропонував Китаю збільшити закупівлі російського газу до 100 млрд кубометрів на рік, але сторони не змогли домовитися про ціну.

Пекін вимагав опустити ціни на газ, які підуть другою гілкою “Сили Сибіру” до $60 за тисячу кубометрів, тобто майже до внутрішньоросійського рівня, який Москва підтримує бюджетними субсидіями. Наразі Китай купує російський газ по $260 за тисячу кубів.

Розбіжності у цьому питанні спричинили те, що глава “Газпрому” Олексій Міллер не став супроводжувати Путіна під час його травневого візиту до Китаю. Тоді тема “Сили Сибіру-2” була однією з ключових на переговорах російського лідера із Сі Цзіньпіном. Крім того, Путін тоді просив Китай не брати участь в українському форумі світу та посилити активність китайських банків у Росії.

Експорт газу з Росії до Європи 2023 року скоротився до мінімального рівня з 1970-х років. Після вибуху “Північних потоків” перенаправити до Китаю російський газ, що йшов до Європи, важко. Європа постачається із західносибірських родовищ, тоді як Китай — із східносибірських (через газопровід “Сила Сибіру-1”). Мета “Сили Сибіру-2” – направити газ до Китаю із західносибірських родовищ.

Exit mobile version