Тимчасове житло для ВПО: за яких умов ВПО можуть отримати відмову

Малозабезпечена багатодітна сім’я внутрішньо переміщених осіб звернулася з заявою про надання тимчасового житла та отримала відмову із мотивацією відсутності фонду тимчасового житла у громаді.

Про це повідомили у Юридичному пораднику для ВПО.

Правове забезпечення: Відповідно до частини 1 статті 9 Закону «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» малозабезпеченим багатодітним сім’ям ВПО надається право на забезпечення органами державної виконавчої влади, органами місцевого самоврядування та суб’єктами приватного права можливості безоплатного тимчасового проживання протягом 6-ти місяців з моменту взяття на облік.

Відсутність фонду тимчасового житла не є підставою для відмови: Зверніть увагу, що відповідно до законодавства відсутність фонду тимчасового житла у громаді не є законним підґрунтям для відмови у взятті на облік малозабезпеченої багатодітної сім’ї ВПО.

Кроки для користування правом на тимчасове житло:

  1. Подання заяви: Подайте заяву про взяття на облік до уповноважених органів, приклавши копії необхідних документів (паспорт, РНОКПП, довідка ВПО, документи, що підтверджують родинні відносини, тощо).
  2. Очікування рішення: Очікуйте рішення про взяття на облік, яке повинно бути прийняте протягом 1 робочого дня після подання заяви.
  3. Отримання тимчасового житла: Дочекайтеся надходження житлових приміщень до фонду, придатних для тимчасового користування. Рішення про надання повинно бути ухвалено протягом 3 робочих днів.

Важливо: Надання тимчасового житла є необхідним етапом для забезпечення ваших прав та можливості отримати достойні умови проживання для сім’ї.

Пам’ятайте: Відмова у наданні тимчасового житла без підстав може бути оскаржена в судовому порядку. Звертайтеся до правозахисних організацій та юридичних порад, якщо ваші права порушено.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *