Site icon ZARAZ.INFO

Це крах системи: лікар розповів, як від українців приховують реальну ситуацію з COVID-19

Це крах системи: лікар розповів, як від українців приховують реальну ситуацію з COVID-19

 

Лікар-інфекціоніст Вадим Арістов розповів, що сімейні лікарі отримують рекомендації менше тестувати людей на коронавірус.

Тести не роблять людям, які переносять вірус без ускладнень. Про це він розповів виданню “Апостроф“.

“У нас дуже багато інсайдів про те, що є неофіційні розпорядження серед первинної ланки – легкі випадки без ускладнень не відправляти на тестування. Тому що це гроші. Кожен тест – це гроші. Місцева влада є власником цих установ”, – розповів медик.

“На зборах керівництво первинної ланки каже лікарям, що нас усіх закриють, нас будуть кошмарити і інше, якщо ми будемо так інтенсивно тестувати. Тому, хлопці, давайте знизимо розгін, тестуємо тільки особливі випадки. Сімейні лікарі – люди підневільні, тому вони починають відправляти людей через одного, кажуть почекати і посидіти вдома, а потім подивимося”, – сказав Арістов.

За його словами, через це добова статистика хворих коронавірусом дуже приблизна, адже тестують тільки важкі випадки або ті, які самі не вирішуються протягом півтора тижнів.

 

“Уже значна частина пацієнтів внизу цього айсберга, вона невидима. Тому у нас дуже орієнтовні добові показники. Взагалі подивіться, десь третина регіонів мають позитивні результати тестувань – близько 50%. Тобто, кожен другий, умовно, потенційно ковід-інфікований. Це вже все, це крах системи. Потрібно, щоб було не близько 50%, а десь 1-3%”, – розповів лікар.

За його словами, статистикою заражених коронавірусом маніпулюють і в нинішніх реаліях недостатньо тестувати щодня по 50 тисяч осіб.

“COVID, як і грип, діагностується лабораторно. Зараз COVID лікують тільки через тестування біологічних зразків. Тобто від кого надсилають, від того і отримують результати. Надсилають їх дуже мало. Я ж кажу, якщо 50% позитивних тестів, то скільки потрібно разів їх робити? Ми рахували. Потрібно тестувати 367 тисяч на день, при тому, що ми тестуємо 50 тисяч і то не кожен день”, – заявив Арістов у спілкуванні з журналістом.

Лікар-інфекціоніст також підкреслив, що сьогодні МОЗ не контролює сферу тестування населення. Більше того, влада не хоче визнавати провальний курс у боротьбі з епідемією коронавірусу, в який було вкладено багато грошей.

“Великий комплекс питань “чому”. Перше – Міністерство охорони здоров’я фактично взагалі не контролює цю галузь, тому що вона підконтрольна Центру громадського здоров’я. ЦОЗ знаходиться під захистом МВФ та інших іноземних радників і партнерів, як і НСЗУ, які поставили туди вже своїх вихованців. Вони їх розвивають за власними програмами. Відповідно, МОЗ не може туди прийти і все змінити, тому що це потрібно погоджувати, а вже багато грантів розписано, є звітність. Ніхто не хоче визнавати, що це був неправильний курс, помилка. І взагалі, як це: ми сюди вклали стільки грошей, а ти зараз перебудуєш всю команду, всі напрямки та інше. У цих структурах дуже важко це змінити, потрібно будувати паралельну структуру. Так, як було з поліцією – ніхто прямо не перейменував міліцію на поліцію. Створили паралельно інститут – нову поліцію. Над цим працювали 500 керівників, проектних менеджерів з шаленим фінансуванням в десятки мільйонів доларів, щоб запустити паралельно нову поліцію. Коли її запустили, тоді перевели частину старої міліції під нову табличку. У медицині такого не зробили”, – продовжив фахівець.

Підсумовуючи, Вадим Арестов попередив, що реанімації на всіх пацієнтів вже зараз не вистачає.

“Вже не вистачає (реанімації – ред.), ми просто цього не бачимо, тому що за каскадом реанімаційних місць є ліжка з киснем. Когось із них не переводять у реанімацію, бо бачать, що там вже проблеми і місць не вистачить. Вони вважають, що цей ще може протриматися, почекаємо. Тобто якщо людина вже буде в критичному стані,її переведуть в реанімацію. Однак щоб прийняти це рішення, і тримають певний резерв. Тобто по ліжках з киснем є перевантаження, тому когось не переводять з простих ліжок. А за цим когось не переводять з дому на ці прості ліжка, тому що за каскадом є всі ці затримки. Звичайно, що робить Степанов – це постійна комунікація і тиск на те, щоб адміністративно вичавити додаткові лікарні. І це дуже добре”, – резюмував лікар-інфекціоніст.

Exit mobile version