Site icon ZARAZ.INFO

У ДТЕК прокоментували відмову ЄБРР фінансувати компанію

Український оператор електроенергії ДТЕК відреагував на заяву Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) про відмову фінансувати компанію через вплив на неї бізнесмена Ріната Ахметова.

«Група ДТЕК розчарована коментарями керівниці ЄБРР, які містять недостовірну інформацію про компанію та її акціонера», — йдеться у заяві компанії, поширеній у вівторок, 26 листопада, пише DW

 ДТЕК заявляє, що виробляє 12% критично важливої ​​електроенергії для України, «не є монополістом ні за українським, ні за європейським законодавством».

«Після ухвалення антиолігархічного закону, який був узгоджений з Європейською комісією, акціонер компанії категорично не є олігархом», — зазначено у заяві.

Зазначається також, що ДТЕК працює із західними партнерами над відновленням зруйнованої Росією інфраструктури та інтеграції енергосистеми України до європейської.

Напередодні оператор повідомив, що уряд США та Європейська комісія нададуть ДТЕК допомогу у розмірі 106,6 млн євро на відновлення потужностей, зруйнованих внаслідок російських ударів, та підготовку електростанцій до проходження зими. У ДТЕК наголошують, що, отримуючи будь-яку фінансову підтримку, компанія «дотримується суворих заходів щодо боротьби з корупцією та прозорості».

На офіційному сайті компанії зазначено, що «група ДТЕК на 100% належить SCM Limited. Кінцевим бенефіціаром є Рінат Ахметов».

ЄБРР: Українська економіка має звільнитися від впливу олігархів

Раніше італійське видання Corriere della Sera з посиланням на президента ЄБРР Оділь Рено-Бассо повідомило про неготовність банку допомагати ДТЕК, незважаючи на складну ситуацію в енергетиці країни, спричинену обстрілом з боку російської армії. За словами Рено-Бассо, таке рішення пов’язане з небажанням надавати допомогу українським компаніям, які належать місцевим олігархам. А власник ДТЕК — найбагатша людина України Рінат Ахметов, чий статки оцінюються як мінімум у чотири млрд доларів.

«Мета звільнення економіки від впливу олігархів є абсолютно фундаментальною, і у нас дуже тверді уявлення щодо цього: це частина реформ, які необхідно провести, щоб Україна могла вступити до Європейського Союзу», — заявила президент ЄБРР. Вона зазначила, що, пішовши на компроміс у цьому питанні, організація «зашкодить перспективам країни у довгостроковій перспективі». На її думку, для зміни ситуації необхідно провести «ширші реформи» та «змінити структуру», щоб послабити контроль Ахметова над компанією. «Під час війни роль олігархів була ослаблена, але після неї все може бути інакше», — додала голова банку.

Тим часом 26 листопада видання Corriere della Sera опублікувало лист від ЄБРР, в якому йдеться про те, що в розмові з журналістом Рено-Бассо не згадувала жодного разу прізвище Ахметова і не пов’язувала «компроміси» зі шкодою шансам України на вступ до ЄС.

Хоча ЄБРР не є європейським інститутом, до його акціонерів входить Євросоюз, всі його країни-члени та Європейський інвестиційний банк.

Exit mobile version