«Укрзалізниця» створила компанію «УЗ Енерго». Вона будуватиме газові електростанції

«Укрзалізниця» планує найближчим часом побудувати розподілену генерацію електроенергії. Для цього створена окрема юридична особа – ТОВ «УЗ Енерго», йдеться у повідомленні компанії, пише Forbes

Очікується, що нова компанія забезпечуватиме потреби в електроенергії як самого перевізника, так і споживачів, які приєднані до мереж УЗ.

Деталі

  • УЗ відчуває суттєвий дефіцит електроенергії. Ліміти на споживання електроенергії лише на 75% покривають реальні потреби УЗ, йдеться в повідомленні. Компанія очікує посилення дефіциту з наближенням зими, що може вплинути на рух поїздів та негативно позначитися на наданні комунальних послуг побутовим споживачам.
  • Новостворена компанія «УЗ Енерго» має побудувати у різних регіонах України газові електростанції загальною потужністю до 250 МВт.  
  • Насамперед вони будуть встановлені в обласних центрах і приєднані до мереж УЗ, від яких заживлені об’єкти залізничного транспорту, соціальної сфери, а також об’єкти критичної інфраструктури інших галузей економіки, зазначається у пресрелізі.

«Укрзалізниця» проводить активні перемовини з постачальниками та міжнародними фінансовими організаціями для швидкої реалізації цього проєкту», – зазначив голова правління УЗ Євген Лященко. 

Діяльність з виробництва електричної енергії з використанням газогенераторних установок та установок зберігання електричної енергії за законодавством може здійснюватися лише відокремленою від оператора системи розподілу юрособою, з отриманням у встановленому порядку ліцензії на провадження господарської діяльності з виробництва електричної енергії. Тому правління УЗ погодило створення окремої компанії, частка в статутному капіталі якої в розмірі 100% належатиме ТОВ «Збут Енерджи ЛТД», статутний капітал якої, в свою чергу, на 100% належить «Укрзалізниці». 

УЗ, як оператор системи розподілу електроенергії, має понад 100 000 приєднаних споживачів.

Під час повномасштабного вторгнення РФ окупувала понад 18 ГВт електрогенеруючих потужностей, зокрема найбільшу в Європі Запорізьку АЕС

Повністю зруйновані Каховська та Дніпровська ГЕС, а також Зміївська й Трипільська ТЕС

Критичних пошкоджень (понад 80%) зазнали приватні теплоелектростанції, серед яких Ладижинська, Бурштинська, Добротвірська, Курахівська, Криворізька та Придніпровська ТЕС. 

Енергетичний сектор України зазнав прямих збитків і непрямих фінансових втрат на суму $56,2 млрд на травень 2024 року, підрахувала аналітична команда Київської школи економіки (KSE).

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *