Першого лютого, міський голова Сергій Шилін зустрівся з міністром-радником Посольства Королівства Бельгія в Україні паном Мішелем Версалем. Також у заході взяли участь керуючий справами міської ради Олександр Савченко, начальник відділу культури міської ради Людмила Ткаченко, представники USAID та Українського кризового медіа центру. Повідомляють в виконкомі Лисичанської міської ради.
Під час зустрічі міський голова розповів гостям про економіку Лисичанська та підприємства, якими славиться наше місто, про ситуацію, що склалася з об’єктами промисловості внаслідок військових подій 2014 року.
Пана Мішеля Версаля цікавила інформація щодо переселенців з непідконтрольній Україні території, про їх кількість та програми, що діють для цих людей у Лисичанську, а також співпраця Лисичанська з міжнародними організаціями, завдяки яким вирішуються нагальні потреби як переселенців, так і мешканців міста.
Міський голова Сергій Шилін зазначив, що керівництво міста, міська рада та її виконавчий комітет завжди готові до співпраці та відкриті до діалогу. Сергій Іванович звернувся до міністра-радника Посольства Королівства Бельгія в Україні з проханням клопотати перед урядом Бельгії щодо збереження історичної спадщини, яка існує в Лисичанську (будівлі, які були зведені бельгійцями в кінці ХІХ — на початку ХХ століття), на що отримав від пана Мішеля Версаля позитивну відповідь.
Загалом, вся зустріч пройшла в атмосфері жвавого цікавого діалогу. На згадку про Лисичанськ Сергій Шилін вручив пану Мішелю Версалю пам’ятні подарунки.
Зазначимо, що пан Мішель Версаль завітав до Лисичанська в рамках проекту «Жовта Лінія», за ініціативи Українського кризового медіацентру, і візьме участь у відкритті краєзнавчої виставки «Будівельний бельгійський спадок Лисичанська кінця ХІХ — початку ХХ століття» в Лисичанському міському краєзнавчому музеї.
Проект «Жовта Лінія» — це документація об’єктів архітектурної та монументально-декоративної спадщини ХІХ — ХХ століття на території Донецької та Луганської областей, покликана окреслити та звернути увагу на важливі і недостатньо актуалізовані сьогодні архітектурні явища. Фото та відеодокументація, представлена у форматі музейної виставки, не тільки наголошуватиме на необхідності архівування і систематизації даних про важливі об’єкти, а й популяризуватиме їх серед місцевого населення, тим самим просуваючи ідею збереження таких пам’яток.