Міністерство оборони дозволило списувати втрачене в бою військове майно за спрощеною процедурою. Через бюрократію це займало до шести місяців, а тепер можна буде впоратися за два-три тижні.
Раніше щодо кожної одиниці проводили окреме розслідування, ще й потрібно було погодити списання з вищим керівництвом. Цю умову прибрав наказ, який підписав міністр оборони Рустем Умєров.
Також він розширив повноваження щодо списання командирів рот, батальйонів та бригад. Зокрема, вони зможуть:
- Списувати засоби ураження, витрачені під час бойових дій, або на практичних стрільбах на підставі акта про списання, затвердженого командиром окремої роти, батальйону, бригади.
- Списувати втрачені внаслідок бойових дій БПЛА вартістю до 1,5 млн грн без отримання погоджень від командування Повітряних сил, сил логісти та Міноборони.
- Розділяти, розбирати зразки військової техніки, пошкоджені під час виконання бойових завдань, або складові частин, які не використовуються, для відновлення, модернізації чи виготовлення іншої техніки.
- Без проведення розслідування списувати за спрощеною процедурою дрони-камікадзе та інші безпілотники, перероблені для виконання завдань з ураження цілей. До ухвалення наказу для розслідування щодо списання БПЛА необхідно було зібрати 16-18 документів. Відтепер достатньо лише два: акт про проведення пуску в ході бойових дій та акт якісного технічного стану.
«Наприклад, раніше на списання дрона йшло від одного місяця до пів року. Для цього потрібно було зібрати до 40 документів. Ухвалені зміни скоротять процедуру до 2-3 тижнів. Завдяки спрощенню процедури та скороченню строків списання, командири оперативніше отримуватимуть інформацію про потребу у військовій техніці», — додають у Міноборони.