«Він надихнув нас»: ЄС міг би бути вдячний Путіну, – глава МЗС Австрії

«Він надихнув нас»: ЄС міг би бути вдячний Путіну, – глава МЗС Австрії
На думку міністра Александера Шалленберга, російська агресія проти України змусила Євросоюз зняти «рожеві окуляри» і тепер європейці мають вивчити «мову сили».

(Фото обкладинки з відкритиїх джерел Інтернет/ глава МЗС Австрії, міністр Александер Шалленберг).

Повномасштабна війна Російської Федерації змусила Євросоюз згуртуватися і стати сильнішою, проте європейські країни все ще мають освоїти «мову сили». Про це сказав глава Міністерства цікавих справ Австрії Александер Шалленберг на конференції «Time to Decide Europe Summit 2023» 16 травня.

«24 лютого минулого року, коли війна повернулася до Європи, скидалося на відро з льодом, кинуте нам в обличчя. І це відро з льодом вирвало нас із наших мрій про постнаціональну та постісторичну Європу», — заявив міністр.

Шалленберг зазначив, що багато людей все ще мріють повернутися до звичного комфорту та стабільності, проте на думку дипломата це неможливо. За словами міністра, «старий порядок ніби хоче померти».

Глава австрійського МЗС також позитивно оцінив здатність європейських демократій адаптуватися до змін у світі, проте підкреслив, що «однієї єдності недостатньо».

«Як справедливо не раз наголошував високий представник Жозеп Боррель, ми маємо вивчити мову сили, подобається нам це чи ні», — стверджує Шалленберг.

Відео ERSTE Foundation

За словами міністра, за деякі речі європейці можуть бути вдячні президенту Росії Володимиру Путіну, котрий вирішив розпочати повномасштабну війну в Україні.

«Так, його жорсткий напад на Україну шокував нас. Так, він вирвав нас, як я вже сказав, з наших мрій і відкинув назад в історію. Але в той же час, він надихнув нас, змусив по-новому поглянути на світові справи, без рожевих окулярів та сприйняття бажаного за дійсне», — підсумував глава МЗС Австрії.