Вісім прави безпеки: як захистити платіжну картку від шахраїв

Щоб не дати шахраям можливості списати кошти з вашої банківської картки, Мінреінтеграції рекомендує дотримуватися кількох простих правил безпеки:

1. Не тримайте PIN-код картки разом із самою карткою. Його потрібно знати напам’ять.

2. Не розголошуйте PIN-код і CVV2-код своєї платіжної картки. Ігноруйте запити надати цю інформацію навіть від працівників банку або представників правоохоронних органів.

3. Регулярно змінюйте PIN-код картки. Проте робіть це через перевірений банкомат, який розташований всередині відділення банку.

4. Встановіть добовий ліміт на зняття готівки з платіжної картки. У разі шахрайства це обмежить списання значних сум коштів.

5. Під’єднайте послугу SMS-інформування про всі операції за картковим рахунком. Таким чином ви зможете відстежувати транзакції та вчасно зреагувати у разі неправомірних дій з вашою карткою.

6. Не використовуйте чужі телефони для входу в Особистий кабінет мобільного банку. Вхід здійснюйте виключно з власних пристроїв.

7. Уникайте зберігання даних вашої картки на сайтах інтернет-магазинів. Це зменшить ймовірність того, що вони будуть викрадені у разі хакерської атаки.

8. У разі втрати (крадіжки) картки негайно телефонуйте до банківської установи для її блокування.