Водоспад «Пробій» і краєвиди Карпат на річці Прут в Яремче. Релакс-відео від ZARAZ.NFO

Водоспад Пробі́й, який ще називають Яремчанський водоспад — каскадний водоспад в Українських Карпатах, на річці Прут, розташований у межах міста Яремче Івано-Франківської області, на території Карпатського національного природного парку.

Пробій — один з найповноводніших водоспадів Карпат. Висота падіння води 8 м, кут нахилу — майже 45 градусів. Утворився в нижній частині Яремчанського каньйону річки Прут, у місці виходу на поверхню стійких до ерозії гірських порід — ямненських пісковиків (верхні шари) та аргілітів і алевритів (нижні шари).

Водоспад Пробій — популярний туристичний об’єкт. Над водоспадом побудований міст заввишки 20 м, з якого стрибають за гроші найсміливіші місцеві жителі. Також є підвісний міст- де за гроші можна перевірити свою сміливість (з страховкою). Нижче водоспаду є розлога і глибока улоговина з відносно спокійнішою течією. А вище за течією близько 1 км є єдине тихе місце в Яремче де можна купатися.

Фото ZARAZ.INFO / маленька сімілива дівчинка йде по підвісному мосту через водоспад Пробій в Яремче

Водоспад вже встиг зажити собі недобру славу. Течія дуже швидка, а камінні брили навколо дуже слизькі. Річкові брили, що розташовані вище самого водоспаду, становлять небезпеку для туристів і всіх допитливих. У погоні за кращим фото люди втрачають пильність, стаючи на мокре каміння. Сила течії дуже сильна, вижити, впавши у вир водоспаду, практично неможливо. За водоспадом міститься другий сувенірний ринок. Також від водоспаду бере початок промаркований туристичний маршрут на хребет Явірник.

Відео ютуб-каналу ZARAZ.INFO / Водоспад «Пробій» і краєвиди Карпат на річці Прут в Яремче. Релакс-відео від ZARAZ.NFO

«Даний матеріал виготовлено за підтримки ГО «Інститут масової інформації» в рамках проєкту міжнародної організації Internews Network»

DONATE

Підтримайте незалежну журналістську діяльність редакції ZARAZ.INFO

Рахунок № UA383047950000026002053729142

в АТ КБ «ПРИВАТБАНК» (ЄДРПОУ банку 14360570, код банку 304795), валюта UAH. Отримувач: ГС “ГРОМАДСЬКИЙ IНСТИТУТ РЕГIОНАЛЬНИХ ПРОБЛЕМ”, ЄДРПОУ/ДРФО 42889473 Призначення платежу: підтримка статутної діяльності . Контакти: [email protected]