Site icon ZARAZ.INFO

Єфремов вийшов с СІЗО, а прокуратура відкрила три кримінальних провадження щодо тиску і підкупу свідків 

Єфремов вийшов с СІЗО, а прокуратура відкрила три кримінальних провадження щодо тиску і підкупу свідків 

 

230 засідань по справі, 82 свідки обвинувачення, 18 разів продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою — так у сухих цифрах виглядає справа Олександра Єфремова, колишнього голови фракції Партії регіонів.

У понеділок, 22 липня Апеляційний суд м. Києва розглянув скаргу захисту Єфремова на останнє, 18-те продовження запобіжного заходу. І хоча адвокати просили зовсім скасувати запобіжний захід, мотивуючи це “високою правосвідомістю” обвинуваченого, суд вирішив по-своєму. Колегія суддів змінила тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт та присудила негайно доставити Олександра Єфремова зі Старобільського СІЗО, де він перебував з лютого 2017 року, до його київської квартири.

Єфремова заарештували 30 липня 2016 року в аеропорту “Бориспіль”. Згодом йому було оголошено підозру у скоєнні п’яти злочинів, серед яких особливо тяжкі: захоплення державних або громадських будівель чи споруд (ст. 341 ККУ), посягання на територіальну цілісність і недоторканність України (ст. 110), створення терористичної групи чи організації (ст. 258-3), державна зрада (ст. 111).

Справа слухається Старобільським районним судом Луганської області. Там уже завершено вивчення доказів, представлених прокуратурою, зокрема допитано 82 свідки обвинувачення. До слова, деякі свідки прямо в залі суду заявляли про тиск на них представників прокуратури. Наприклад, таку заяву зробив екс-мер Стаханова Юрій Борісов, який теж був обвинувачений у створенні терористичної організації, проте виправданий Кремінським судом ще у 2017 році. Прокурор же таку заяву Борісова пояснює тим, що він разом з Єфремовим перебував у Старобільському СІЗО, і Єфремов міг впливати на колишнього соратника.

Натомість прокуратура не просто заявляє про тиск оточення Єфремова на їхніх свідків, а навіть реєструє кримінальні провадження. Так, за словами прокурора Павла Кожухівського, за час досудового слідства і слухань у суді було порушено три справи про підкуп і погрози свідкам, що погодилися давати покази проти Єфремова. Саме це було основним аргументом обвинувачення проти відміни арешту.

Одна зі згаданих справ — замах на теракт, в якому в Луганській області мав загинути один з основних свідків обвинувачення із засекреченими анкетними даними під кодовим прізвищем Бєлокопитов. Підготовку теракту було викрито спецслужбами, і як стверджує прокурор, виконавцю теракту вже навіть винесено вирок, а справу щодо організаторів нібито розслідує УСБУ в Луганській області. Під час судового засідання прокурор і захисники звинувачували один одного у розголошенні анкетних даних секретного свідка, що призвело до замаху на нього, але сам факт замаху, схоже, пройшов повз увагу суддів.

Також є кримінальне провадження щодо тиску на ще одного свідка — заступника командира роти “Торнадо” Миколи Цукура, який сам є засудженим у гучній справі торнадівців за розбій і інші кримінальні злочини. Натомість адвокат Єфремова Євген Солодко згадав епізод із побиттям торнадівців конвоїрами у Лук’янівському СІЗО, стверджуючи, що саме таким чином прокуратура добивалася від Цукура заяви про тиск з боку Єфремова.

Олександр Єфремов не єдиний фігурант своєї справи, щоправда, решта п’ять осіб, яких слідство називає спільниками регіонала, перебувають у розшуку. Серед них — нардеп-регіонал Сергій Горохов, екс-міський голова Луганська Сергій Кравченко, екс-голова Луганської обласної ради Валерій Галенко.

Як уже зазначалося, адвокати Єфремова наголошували на “високій правосвідомості” їхнього підзахисного, що очевидно означає, що він не планує тікати від правосуддя, і що довести свою невинуватість для нього тепер — “справа життя”. А перше, що запитав Єфремов, який брав участь у засіданні в режимі конференц-зв’язку з СІЗО, після оголошення рішення Апеляційного суду, це як він буде брати участь у судових засіданнях Старобільського суду.

Наступний етап слухань у справі — вивчення доказів сторони захисту. Адвокати не зізнаються, скільки свідків у них, але кажуть, не так багато, як у прокуратури.

Скаргу розглядала колегія суддів Апеляційного суду Києва у складі судді-доповідача Тютюн Т.М., суддів Журавель О.О., Павленко О. П., Новова С. О., Трясун Ю.Р.

Olha Reshetylova

Exit mobile version