За результатами повної перевірки НАЗК місцевий депутат відповідатиме перед судом

За результатами повної перевірки декларації Національним агентством з питань запобігання корупції (НАЗК) Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) скерували до суду обвинувальний акт стосовно місцевого депутата Черкащини. Він звинувачується в умисному внесенні завідомо недостовірних відомостей до декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

В обгрунтованому висновку НАЗК зазначалося, що депутат у декларації за 2020 рік не вказав  позашляховик вартістю 565 тисяч грн та свої корпоративні права у фермерському господарстві у розмірі на понад 3 млн грн. Також обранець не вказав вартість земельної ділянки в Черкаській області загальною площею 46 966 кв м. За даними договору оренди цієї ділянки, її нормативна грошова оцінка складає 72 088 грн.

Недостовірні відомості, зазначені у декларації, відрізняються від достовірних на суму 3, 6 млн грн, що перевищує 500 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на дату подання декларації. У діях суб’єкта декларування встановлено ознаки правопорушення, передбаченого статтею 366-2 Кримінального кодексу України, та 28 грудня повідомлено про підозру.