ля України було б набагато краще, якби соціальна допомога від європейських країн українським біженцям надходила до бюджету нашої країни. Після цього кошти перерозподілялися б залежно від того, де зараз перебуває людина.
Про це повідомляє президент Володимир Зеленський у інтерв’ю німецькому телеканалу ARD.
Під час інтерв’ю журналістка зазначила, що лише до Німеччини з України виїхало близько 200 тисяч чоловіків призовного віку. Вона запитала президента, чи не варто Берліну скоротити соціальну допомогу біженцям, щоб заощадженими коштами підтримати Київ.
Зеленський зазначив, що трапляються випадки, коли біженці отримують допомогу не лише від країни, де вони зараз перебувають, а й безпосередньо від України.
“Ну, так буває. Я зараз не про наших українців у Німеччині. Я вам узагальнюю це. І тому я завжди казав, що для нас набагато краще, якби Німеччина підтримувала українців, даючи гроші до бюджету України, а потім Україна вже перерозподіляла б ці гроші в залежності від того, де знаходиться ця людина”, – заявив глава держави.
Він пояснив, що наразі частина українських грошей залишилася в Європі після того, як біженці, тікаючи від війни, вивозили їх. Водночас, після початку підтримки українців, які зараз перебувають за кордоном, європейські гроші залишилися в економіці тієї чи іншої держави.
“І врешті-решт гроші наші виїхали, а європейські гроші залишалися там, де залишилися громадяни України. Поза територією України. Немає в мене жодних питань (до цього, – ред.). Просто хотів би, щоб ми звернули на це увагу. Коли весь світ говорить про фінансову підтримку українців, то я хотів би звернути увагу, де лишається більшість цих грошей”, – додав президент.
Підтримка українців – особисте рішення країн
За словами президента, рішення, чи підтримувати українців, є особистим рішенням німців та Німеччини. Водночас, Зеленський закликав не узагальнювати питання про біженців, зокрема чоловіків, оскільки є й ті, хто залишив країну і мав на це законні можливості.