З моменту деокупації російські війська не залишають своїх думок захопити місто Куп’янськ, Куп’янську громаду чи хоча б вийти на лівобережжя Куп’янщини, зазначає голова Куп’янської міської військової адміністрації Андрій Бесєдін, коментуючи загрозу повторної окупації, пише DW
«Але фактична лінія фронту поки не змінюється», — зазначає голова Куп’янської міської військової адміністрації .
За його словами, всі служби у місті продовжують роботу, курсує автобусний та залізничний транспорт.
У Куп’янську залишаються три з половиною тисячі осіб, у громаді – понад сім тисяч.
До лінії фронту від Куп’янська не більше 8 кілометрів, тому до нього дістають міномети та артилерія
Восени з лівого берега Куп’янської громади примусово вивезли всі сім’ї з дітьми. На початку березня зону примусової евакуації дітей розширили на 18 населених пунктів на правому березі. На решті територій оголошено обов’язкову евакуацію, від якої люди можуть відмовитися.
Тим часом за вісім кілометрів на північний схід від Куп’янська вже кілька місяців ведуться запеклі позиційні бої біля села Сіньківка. Його захоплення може відкрити російській армії шлях до залізничної станції Куп’янськ-Вузлової на лівобережжі річки Оскол, а це – зручна точка для перекидання військ на Донбас.
На початку лютого видання Forbes із посиланням на Центр оборонних стратегій повідомило, що Росія зосередила на Куп’янському напрямку близько 500 танків, 600 бойових машин та 40 тисяч особового складу.
Водночас президент України Володимир Зеленський запевняє, що оборонні укріплення під Куп’янськом – одні з найнадійніших на всій лінії фронту.
У Харківській обласній військовій адміністрації повідомили, що готові до будь-яких сценаріїв.
Але для тих, хто хоче виїхати з небезпечних зон Харківської області, у тому числі й Куп’янська чи району, організовано безкоштовну евакуацію. Для цього необхідно залишити заявку на «гарячу лінію» міністерства реінтеграції або звернутися до харківського Єдиного координаційного гуманітарного центру. Заявки розподіляються між різними організаціями, що вивозять цивільних. Серед них і волонтерський пошуково-рятувальний загін «Роза на руці».