Редакція ЗАРАЗ.ІНФО публікує офіційний звіт Сєвєродонецької МВА Луганської області про роботу за період 2024 року своїх відділень, управлінь, служб і одного комунального підприємства — КП «Сєвєродонецьке Агентство інвестицій та розвитку» (за інші КП на які ввиділялись великі кошти з бюджету — чомусь чиновники не хочуть прозвітувати?).
ЗВІТ
про роботу Сєвєродонецької міської військової адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області за 2024 рік
Зміст:
- Загальний відділ 3
- Відділ зі звернення громадян 4
- Відділ бухгалтерського обліку та звітності 5
- Фінансове управління 8
- Внутрішній контроль та аудит 11
- Фонд комунального майна 12
- Управління економічного розвитку 18
- Управління житлово-комунального господарства 24
- Управління адміністративних послуг 38
- Відділ господарського забезпечення 41
- Відділ внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю 42
- Відділ АСУ, ТО та цифровізації 44
- Управління транспорту 46
- Управління охорони здоров’я 47
- Управління освіти 55
- Управління соціального захисту 71
- Служба у справах дітей 76
- Відділ капітального будівництва 79
- Відділ цивільного захисту, екологічної безпеки та охорони праці 81
- Управління землеустрою, містобудування та архітектури 82
- Відділ молоді та спорту 87
- Відділ культури 91
- КП «Сєвєродонецьке Агентство інвестицій та розвитку» 107
про роботу Сєвєродонецької міської військової адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області за 2024 рік
1.Загальний відділ
З метою неухильного та своєчасного виконання законів України, актів і доручень Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, центральних органів виконавчої влади у 2024 року Сєвєродонецькою міською військовою адміністрацією забезпечено системну та цілеспрямовану роботу у цьому напрямку.
Працівниками загального відділу здійснюється реєстрація і контроль за повнотою і термінами виконання розпорядчих документів:
- указів, розпоряджень і доручень Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України;
- розпоряджень і доручень голови Луганської обласної державної адміністрації-начальника обласної військової адміністрації;
- розпоряджень і доручень начальника Сєвєродонецької міської військової адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області.
Тип документу | 2024 ВА (з 01.01.2024 по 25.12.2024) |
Розпорядження з основної діяльності | 1129 |
Вхідна кореспонденція, в т. ч. | 8272 |
Вихідна кореспонденція | 4168 |
Всього (докум.): | 13569 |
Спеціалісти загального відділу використовують комп’ютерну програму, розроблену відділом АСУ і ТО: «Реєстрація і контроль виконання вхідної/вихідної кореспонденції», яка дозволяє відобразити максимальну інформацію про документ, відстежити стан його виконання, здійснити пошук з будь яких параметрів документу, сформувати будь-яку звітність та інше.
Спеціалістами загального відділу Сєвєродонецької МВА надається практична та методична допомога виконавцям з питань вдосконалення організації контролю за виконанням документів органів влади вищого рівня і власних розпоряджень начальника Сєвєродонецької міської ВА. Проводиться спільна робота з пошуку документів, їх відпрацюванню, приймаються заходи для дотримання термінів виконання.
На виконання абзацу 2 листа Луганської обласної державної адміністрації від 03.08.2022 № 1923, щомісячно направляються розпорядження начальника Сєвєродонецької міської військової адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області, які були прийняті за даний період.
2. Відділ зі звернення громадян
Затверджена штатна чисельність відділу зі звернень громадян 3 особи, фактична – 1 особа.
Відділ зі звернень громадян відповідно до покладених на нього завдань: здійснює організацію своєчасного розгляду пропозицій (зауважень), заяв (клопотань), скарг громадян, електронних петицій та електронних звернень у встановленому чинним законодавством порядку, готує графіки проведення особистих прийомів громадян (у тому числі виїзних) начальником Сєвєродонецької міської військової адміністрації та його заступниками, здійснює (за дорученням керівництва ВА) перевірки стану роботи зі зверненнями громадян в управліннях, відділах, службі, Фонді комунального майна, підприємствах та інших закладах комунальної форми власності, направляє відділам, управлінням, службі, підприємствам та організаціям для розгляду та прийняття рішень заяви та скарги громадян, проведення консультацій та роз’яснень нормативних документів громадянам, які звертаються з письмовими зверненнями чи на прийом з особистих питань про порядок вирішення їх проблем та інше.
Основними завданнями відділу зі звернень громадян є:
забезпечення належної організації особистого прийому громадян начальником Сєвєродонецької міської військової адміністрації та заступниками начальника Сєвєродонецької міської військової адміністрації;
надання методичної допомоги в організації роботи з порядку ведення діловодства щодо звернень громадян, в організації особистого прийому громадян відділам, управлінням, службі, Фонду комунального майна, підприємствам комунальної форми власності та підприємствам, організаціям, установам будь-якої форми власності;
забезпечення належної організації особистих прийомів громадян (у тому числі виїзних).
Станом на 23.12.2024 рік відділом зі звернень громадян зареєстровано 1698 звернень.
Як випливає з аналізу звернень, серед питань, які містяться у зверненнях громадян 66,3% становлять питання соціального захисту населення, 14,7% — питання житлової політики, 1,3% — праці та заробітної плати, 1% — діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, 0,5% — забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку, реалізації прав і свобод громадян, 0,5% — освіти, наукової, науково-технічної, інноваційної діяльності та інтелектуальної власності, 0,4% — питання комунального господарства, 0,2% — питання охорони здоров`я, 15,1% – інші питання. Серед авторів звернень є соціально захищені категорії населення – учасники та інваліди війни, учасники бойових дій (2,7%), інваліди (6,3%), пенсіонери (18,6%), багатодітні родини, одинокі матері, матері-героїні (2,7%).
За результатами розгляду звернень позитивно вирішено 1044 звернення (61,5%), відмовлено в задоволенні – 49 звернень (2,9%), надано роз’яснення – 303 звернення (17,8%), направлено за належністю згідно ст. 7 ЗУ «Про звернення громадян» — 6 звернень (0,4%), повернуто автору згідно з ст. 5, 7 ЗУ «Про звернення громадян» — 2 звернення (0,1%). Залишаються у роботі 294 звернення (17,3%) . Вихідної кореспонденції було зареєстровано у кількості 1074 листи. Міських цільових програм на 2024рік відділом зі звернень громадян не розроблялось.
3.Відділу бухгалтерського обліку та звітності
Відділ бухгалтерського обліку та звітності є структурним підрозділом Сєвєродонецької міської військової адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області (далі — Відділ) та є підзвітним, підконтрольним начальнику Сєвєродонецької міської військової адміністрації.
Штатним розписом у Відділі затверджено 6 шатних одиниці: начальник відділу — головний бухгалтер, заступник начальника відділу – заступник головного бухгалтера, завідувач сектору фінансового забезпечення, головний спеціаліст – 3 од.. В офісі військової адміністрації до 30.11.2024 працювало 3 особи : начальник відділу- головний бухгалтер, заступник начальника відділу – заступник головного бухгалтера ( звільнилась 30.11.2024 в зв’язку із переїздом), завідувач сектору фінансового забезпечення, із 3 головними спеціалістами припинено трудові відносини.
У своїй діяльності Відділ керується Конституцією, Бюджетним кодексом України, Законом України від 12.05.2015 № 389-VIII «Про правовий режим воєнного стану» та іншими Законами України, Податковим кодексом України, Кодексом Законів про працю України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, наказами Мінфіну, іншими нормативно-правовими документами, що регламентують бюджетні відносини і фінансово-господарську діяльність бюджетної установи, Положенням про відділ та іншими нормативно-правовими актами.
Основними завданнями Відділу є: ведення бухгалтерського обліку фінансово-господарської діяльності бюджетних установ та складання звітності; відображення у документах достовірної та у повному обсязі інформації про господарські операції і результати діяльності, необхідної для оперативного управління бюджетними призначеннями (асигнуваннями) та фінансовими і матеріальними (нематеріальними) ресурсами; забезпечення дотримання бюджетного законодавства при взятті бюджетних зобов’язань, своєчасного подання на реєстрацію таких зобов’язань, здійснення платежів відповідно до взятих бюджетних зобов’язань, достовірного та у повному обсязі відображення операцій у бухгалтерському обліку та звітності; забезпечення контролю за наявністю і рухом майна, використанням фінансових і матеріальних (нематеріальних) ресурсів відповідно до затверджених нормативів і кошторисів.
В своїй роботі спеціалісти Відділу використовують комп’ютерні програми: бухгалтерська програма (розробка відділу АСУ, ТО та цифровізації) «СМВА Заробітна плата», для планування – комп’ютерна програма АІС — місцеві бюджети рівня головного розпорядника, для подачі звітності до контролюючих органів – комп’ютерна програма М.Е.Doc. Також, спеціалісти працюють в системі дистанційного обслуговування «Клієнт казначейства – Казначейство» та на порталах Державної казначейської служби України, Пенсійного фонду України, Податкової служби України, Міністерства цифровізації України (сфера інформатизації).
За 2024 рік опрацьовано 119 договорів, укладених з організаціями та підприємствами, зареєстровано та проведено через систему СДО Держказначейства бюджетних зобов’язань в кількості — 244; фінансових бюджетних зобов’язань — 423; платіжних інструкцій -1050.
У 2024 році підготовлено та затверджено 9 паспортів бюджетних програм; 9 бюджетних запитів на 2024 рік; 9 кошторисів та відповідно, 9 планів асигнувань на 2024 рік. Протягом 2024 року, згідно розпоряджень начальника міської військової адміністрації «Про внесення змін до бюджету Сєвєродонецької міської територіальної громади на 2024 рік», вносилися зміни до паспортів бюджетних програм та зміни до затверджених кошторисів, довідок про зміни до кошторису підготовлено всього – 15.
За 2024 рік підготовлено та надано бюджетних та фінансових звітів до Держказначейства: місячних звітів – 108, квартальних та річних звітів – 36; консолідованих квартальних та річних звітів – 48; до Податкової служби :, надано звітів — 5; до Статистичної служби надано звітів в кількості — 16; опрацьовано за 2024 рік 42 лікарняних листів та надано до Фонду соціального страхування України 34 заявки на фінансування лікарняних на загальну суму 276277,26 грн.
Проведено у 2024 році розподіл фінансування по загальному фонду та спеціальному фонду, а саме:
З метою забезпечення функціонування комунальних установ та організацій забезпечено фінансування за загальним фондом на загальну суму 1064 222 грн установ, в тому числі:
Комунальна установа «Трудовий архів м.Сєвєродонецька»;
Комунальне підприємство «Землевпорядник»;
Комунальне підприємство «Бюро технічної інвентаризації»
З метою забезпечення соціальної підтримки громадським об’єднанням ветеранів та осіб з інвалідністю надано фінансову підтримку на загальну суму 1 441 451,97 грн, а саме:
Громадська організація «Сєвєродонецька міська рада воїнів-інтернаціоналістів Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів»
Громадська організація «Ветерани Чорнобиля м.Сєвєродонецька»;
Громадська організація «Сєвєродонецька організація ветеранів та учасників АТО»
З метою підтримки підприємств комунальної форми власності здійснено внески до статутного капіталу на загальну суму 219952388 грн, а саме:
Комунальне підприємство «Сєвєродонецькводоканал»
Комунальне підприємство «Сєвєродонецьктеплокомуненерго»;
Комунальне підприємство «Сєвєродонецьке тролейбусне управління»;
Комунальне підприємство «Український реабілітаційний центр»;
Комунальне некомерційне підприємство «Сєвєродонецька багатопрофільна лікарня» Сєвєродонецької міської ради;
Комунальне підприємство «Сєвєродонецьке агентство інвестицій та розвитку.
На початок 2024року заборгованість за ФСС та станом на кінець року –відсутня.
Кредиторська заборгованість на кінець 2024 року — відсутня.
Станом на кінець 2024 року заборгованість по виплаті заробітної плати працівникам військової адміністрації – відсутня.
Надходження матеріальних цінностей від благодійних організацій за 2024 рік склали 5664587,09 грн., а саме:телескопічний навантажувач, екскаватор-навантажувач, транспортний засіб автомобіль марки BMW, ноутбук, багатофункціональний пристрій, меблі.
Виконуючи вимоги чинного законодавства щодо ведення бухгалтерського обліку та надання фінансової звітності, своєчасно та в повному обсязі складалась та надавалась звітність відповідним контролюючим установам, фактів порушення операцій з бюджетними коштами, нанесення збитків бюджету, подання недостовірної звітності не виявлено.
Інформація, щодо врегулювання трудових відносин на підприємствах, установах, організаціях Сєвєродонецької міської військової адміністрації.
У 2024 році (станом на 23.12.2024) функціонувало 85 організацій, установ та підприємств, що належать до сфери управління Сєвєродонецької міської військової адміністрації. Штатна чисельність працівників, по яких становило 6415 чол., фактична чисельність 3850 чол.
Загальна кількість працівників на підконтрольній території України склала 2112 чол, з них:
працюють 979 особи;
призупинено дію трудового договору 1032 особи;
перебувають у простої 10 осіб (будуть звільнені 31.12.2024);
мобілізовані на військову службу 64 особи;
соціальні відпустки (по догляду за дитиною, декретна відпустка) 27 осіб.
Загальна кількість працівників на тимчасово окупованій території склала 1395 осіб, з них:
призупинено дію трудового договору 1393 особи;
соціальні відпустки (по догляду за дитиною, декретна відпустка) 2 особи.
Загальна кількість працівників за кордоном 343 особи, з них:
призупинено дію трудового договору 258;
працюють 73, ( 69 педагогічні працівники);
соціальні відпустки (по догляд за дитиною, декретна) 12.
4.Фінансове управління
Забезпечення фінансової стабільності життєдіяльності громади шляхом розробки проєкту бюджету громади, його виконання та підготовки звітності — один з основних результативних показників роботи Фінансового управління (далі – Управління). В процесі виконання завдань, передбачених функціональними повноваженнями, робота фінансового управління ґрунтується на принципах законності, обґрунтованості, збалансованості, цільового використання бюджетних коштів та першочерговості фінансування соціально захищених статей видатків бюджету.
Для виконання покладених на Управління функцій і завдань, затверджена загальна чисельність працівників за штатним розкладом в кількості 17,5 штатних одиниць. Фактично зайнято 8 штатних одиниць, які працюють дистанційно та забезпечені необхідним обладнанням та засобами для виконання професійних обов’язків. Структура Управління складається з начальника, його заступника та трьох відділів: відділу доходів та економічного аналізу, відділу бюджету та міжбюджетних трансфертів та відділу бухгалтерського обліку, фінансового та інформаційного забезпечення. До складу відділів входять також два сектори: сектор інформаційного забезпечення відділу бухгалтерського обліку, фінансового та інформаційного забезпечення та сектор фінансування комунального господарства та розвитку інфраструктури відділу доходів та економічного аналізу.
Протягом 2024 року бюджетний процес здійснювався в умовах воєнного стану. Колективом Управління здійснено складання звітності про виконання бюджету громади на 2023 рік, загальну організацію та управління виконанням громади на 2024 рік, скоординовано діяльність учасників бюджетного процесу з питань виконання бюджету, складено проєкт бюджету на 2025 рік та подано на затвердження начальнику СМВА.
Протягом 2024 року відповідно до бюджетного законодавства для успішного досягнення вищезазначених результатів роботи було підготовлено та виконано:
В частині виконання бюджету за 2023 рік:
перевірку звітів про виконання бюджетних програм за 2023 рік, перевірку оцінки ефективності бюджетних програм за 2023 рік та результатів ефективності бюджетних програм за 2023 рік;
звіт про виконання бюджету СМТГ за 2023 рік;
пояснювальну записку та всі супутні матеріали для звітності за 2023 рік перед Департаментом фінансів ЛОВА ОДА.
В частині виконання бюджету за 2024 рік:
всі матеріали для вдалого проходження експертизи бюджету громади на 2024 рік;
річний та помісячний розпис бюджету на 2024 рік за доходами, видатками та джерелами фінансування;
затвердження і направлення головним розпорядникам бюджетних коштів 42 лімітних довідок про бюджетні асигнування:
опрацювання 69 проєктів кошторисів, підготовка 69 витягів з розпису бюджету та направлення головним розпорядникам для затвердження кошторисів;
координацію головних розпорядників бюджетних коштів щодо складання паспортів бюджетних програм та погодження бюджетних програм на 2024 рік;
аналіз всіх пропозицій головних розпорядників бюджетних коштів щодо уточнення бюджетних призначень і асигнувань;
12 проєктів розпоряджень начальника СМВА «Про внесення змін до бюджету СМТГ на 2024 рік»;
матеріали для експертизи проєктів розпоряджень начальника СМВА «Про внесення змін до бюджету СМТГ на 2024 рік». Порушень в розпорядженнях щодо питань бюджету жодного разу не встановлено;
34 службових розпорядження начальника фінансового управління «Про внесення змін до бюджету СМТГ на 2024 рік» в межах компетенції фінансового органу;
в розрізі розпорядників бюджетних коштів, КПК та КЕКВ опрацювання 1715 заявок на фінансування, підготовка 841 розпорядження на фінансування загальною сумою 717281394 грн;
постійний аналіз та моніторинг виконання бюджету за доходами, видатками, джерелами фінансування; стану кредиторської та дебіторської заборгованостей;
розподілу вільних залишків коштів загального фонду бюджету громади; залишків коштів на казначейських рахунках бюджету громади;
чисельності працівників бюджетних установ, що утримуються за рахунок загального фонду бюджету громади;
використання фонду заробітної плати та витрачання коштів на виплату заробітної плати бюджетних установ та закладів тощо;
аналіз використання бюджетних коштів КНП та КП;
звіти про виконання бюджету СМТГ за І, ІІ та ІІІ квартали 2024 року з поданням аналітичних матеріалів: зведені звіти про виконання бюджету, пояснювальна записка, додатки та розшифровки, зведення фактичних показників за мережею, штатами і контингентами з пояснювальною запискою.
В частині підготовки бюджету на 2025 рік:
інструкцію щодо підготовки бюджетних запитів на 2025 рік;
проведення робочих нарад з розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів з питань особливостей бюджету на 2025 рік;
опрацювання бюджетних запитів на 2025 рік;
опрацювання пропозицій громадськості з питань формування бюджету на 2025 рік;
складання проєкту бюджету на 2025 рік та його узгодження з начальником Сєвєродонецької МВА;
розробка проєкту розпорядження начальника СМВА «Про бюджет
Сєвєродонецької МТГ на 2025 рік»;
складання пояснювальної записки до проєкту бюджету на 2025 рік;
розробка презентаційних матеріалів до проєкту бюджету на 2025 рік;
проведення публічної презентації проєкту бюджету на 2025 рік з залученням громадськості, представників ЗМІ, керівництва Сєвєродонецької МВА, головних розпорядників та одержувачів бюджетних коштів.
В частині загально організаційної роботи:
408 вихідних документів, в тому числі інформації та відповіді на листи, що надійшли від установ і організацій;
звіти та інформації щодо забезпечення бюджетного процесу на виконання планових завдань Міністерства фінансів України, Департаменту фінансів Луганської ОДА;
подання до УДКСУ в м. Сєвєродонецьк розпоряджень про бюджет Сєвєродонецької МТГ на 2024 рік та про внесення змін до нього, помісячних розписів доходів, видатків, джерел фінансування, а також довідки про внесення змін до відповідних розписів бюджету;
здійснення за поданням ГУДПСУ в Луганській області в інформаційно телекомунікаційній системі «Електронний кабінет» перевірки та погодження електронних повідомлень та електронних висновків про повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені, які зараховуються до місцевих бюджетів або підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами;
здійснення щоденної роботи в інформаційній системі АІС «Місцеві бюджети», яка застосовується у бюджетному процесі у рамках реалізації проєкту Міністерства фінансів України та дозволяє організувати виконання бюджету в рамках фінансового планування відповідно до чинного бюджетного
законодавства;
здійснення роботи в інформаційно-аналітичній системі «LOGICA», який є інструментом для здійснення контролю на кожній стадії бюджетного процесу та виконуються вимоги Міністерства фінансів України щодо здійснення обміну інформацією згідно регламенту надання інформації до Міністерства фінансів України;
значна кількість позапланових додаткових контрольних завдань департаменту фінансів Луганської ОДА, у тому числі узагальнення інформація по Сєвєродонецькій МТГ з метою виконання завдань Міністерства фінансів України, Головного управління Державної податкової служби у Луганській області, рішень, розпоряджень та доручень обласної державної адміністрації, начальника та заступників Сєвєродонецької МВА;
надання допомоги головним розпорядникам бюджетних коштів щодо здійснення реєстрації учасників бюджетного процесу на місцевому рівні комп’ютерної програми Міністерства фінансів «Інформаційно-аналітична система управління плануванням та виконанням місцевих бюджетів «LOGICA» згідно методичних рекомендацій, та консультацій щодо впровадження даної комп’ютерної програми для супроводження на всіх рівнях процесу підготовки та моніторингу виконання бюджету;
активна участь в питаннях співпраці з Асоціацією міст України, насамперед, в частині розгляду законопроектів, що регулюють бюджетні питання громад.
На забезпечення діяльності фінансового управління в бюджеті громади на 2024 рік передбачено 6004,2 тис грн, використано 5989,2 тис грн. Основний напрямок використання коштів – оплата праці з нарахуваннями (97% від використаних коштів), придбання предметів та матеріалів (2%), оплата послуг (1%).
Крім того, фінансове управління є головним розпорядником бюджетних коштів з надання субвенції з місцевого бюджету державному бюджету на потреби Сил оборони України. При планових показниках 97067,0 тис грн використано 96860,7 тис грн.
В березні 2024 року за власним бажанням було звільнено 3 працівників, що перебували в простої з квітня 2022 року. Прийом на роботу співробітників та переміщення між посадами не здійснювалися.
До основних викликів та проблем можна віднести зміни до законодавства, що суттєво впливають на показники бюджету громади. Проте завдяки професійній злагодженій роботі та фінансовій політиці управління всі виклики було успішно подолано.
5. Внутрішній контроль та аудит.
Відділ внутрішнього аудиту Сєвєродонецької міської військової адміністрації має штатну чисельність — 4 посади.
Станом на 20 грудня 2024 року фактично занята тільки одна посада – заступника начальника відділу.
Основним завданням відділу внутрішнього аудиту є надання незалежних висновків та рекомендацій за результатами проведених внутрішніх аудитів, моніторингів, аналізів та інших контрольних заходів ефективності діяльності та дотримання законодавства структурними підрозділами Сєвєродонецької МВА, підприємствами та організаціями комунальної форми власності територіальної громади міста Сєвєродонецька.
Додатково на заступника начальника відділу покладені обов’язки Уповноваженої особи, яка є відповідальною за організацію та проведення публічних закупівель, реєстрацію договорів та оприлюднення звітів про укладені договори у сиcтемі Prozorro.
Відділом внутрішнього аудиту за 2024 рік:
проведено перевірки відповідно до плану діяльності з внутрішнього аудиту на 2024 – 2026 роки:
КП «Житлосервіс «Світанок»;
КП «Сєвєродонецьктеплокомуненерго»;
КП «Сєвєродонецьке тролейбусне управління»;
Сєвєродонецькій міський центр соціальних служб (позапланово).
відповідно до Річного плану закупівель на 2024 рік Сєвєродонецькою МВА було оголошено про проведення 121 закупівель.
Станом на 20 грудня 2024 року завершеними є 119 закупівлі, з них:
за процедурою відкритих торгів з особливостями – 1,
запит цінових пропозицій – 2,
проведено закупівель без використання електронної системи – 116,
не відбулося (скасовано) – 2 закупівлі. зареєстровано 121 договір, на загальну суму понад 4149 тис грн. в т. ч. не фінансові – 2 (договори оренди).
Не відбулось, у зв’язку зі звільненням у 2024 році головного спеціаліста відділу у відділі відсутні спеціалісти, які мають повноваження та кваліфікацію для проведення внутрішнього аудиту фінансово-господарської діяльності.
6.Фонд комунального майна
Штатна чисельність Фонду комунального майна Сєвєродонецької міської військової адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області (далі – Фонд комунального майна) відповідно до штатного розпису працівників Фонду комунального майна, введеного в дію 13.05.2024 складає 14,5 одиниць; фактична штатна чисельність Фонду станом на 19.12.2024 — 7 одиниць, в т. ч. з
3 працівниками призупинені трудові відносини, 4 — працюють дистанційно;
Основними завданнями Фонду комунального майна є:
- контроль за ефективністю використання і збереження комунальної власності підприємствами, установами та організаціями, яким вона передана в оперативне управління або господарське віддання, а також оренду або концесію відповідно до чинного законодавства України;
- аналіз ефективності роботи та дотримання вимог законодавства України про оренду і концесію суб’єктами, яким об’єкти комунальної власності передані в оренду або концесію;
- отримання максимальної вигоди від надання в оренду підприємствам, установам, організаціям, фізичним особам – суб’єктам підприємницької діяльності об’єктів комунальної власності;
- організація роботи з передачі в комунальну власність об’єктів та майна, що є державною, комунальною, спільною або приватною власністю;
- створення рівних умов для фізичних та юридичних осіб для участі в оренді та інших формах управління та використання об’єктів комунальної власності.
Фондом комунального майна Сєвєродонецької міської військової адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області за звітній період було проведено наступну роботу за напрямками:
підготовлено 140 проєктів розпорядження начальника Сєвєродонецької міської військової адміністрації стосовно створення, припинення, реорганізації комунальних підприємств та установ Сєвєродонецької міської територіальної громади; з питань управління комунальною власністю (приймання в комунальну власність); з питань внесення змін та затвердження установчих документів (статутів, положень) комунальних підприємств, установ та організацій Сєвєродонецької міської територіальної громади; з кадрових питань щодо директорів комунальних підприємств Сєвєродонецької міської територіальної громади тощо;
підготовлено 52 розпорядчі акти (накази Фонду комунального майна) щодо кадрових питань стосовно працівників Фонду комунального майна, створення відповідних комісій в Фонді комунального майна та визначення відповідальних осіб, зокрема з охорони праці, ведення військового обліку, за запобігання корупції у Фонді тощо;
кількість вихідної документації Фонду комунального майна складає 220 листів;
кількість вхідної кореспонденції Фонду комунального майна — 191 лист;
кількість контрольних карток вхідної кореспонденції на адресу Сєвєродонецької міської військової адміністрації, виконавцем по яким чи співвиконавцем є Фонд комунального майна – близько 420 листів;
кількість відповідей, підготовлених Фондом комунального майна від імені Сєвєродонецької міської військової адміністрації близько 220 листів на запити контролюючих та правоохоронних органів;
робота з іноземними партнерами стосовно відновлення території Сєвєродонецької міської територіальної громади після деокупації (укладено
3 меморандуми про співробітництво):
на балансовому обліку у Фонді комунального майна перебуває 175 об’єктів нерухомого майна (нежитлових окремих та вбудованих приміщень) комунальної власності Сєвєродонецької міської територіальної громади балансовою вартістю близько 21,17 млн. грн;
загальна кількість чинних договорів оренди – близько 197 шт., загальна площа орендованих приміщень становить орієнтовно 123 тис. кв. м.;
в громаді враховано 29 комунальних підприємства та
ПрАТ «Сєвєродонецька міська друкарня», з них в стадії припинення 7 шт.;
загальна кількість комунальних підприємств, установ та організації Сєвєродонецької міської територіальної громади становить 108 шт.;
реєстраторами Фонду оброблено інформаційних повідомлень про пошкоджені/знищені об’єкти нерухомого майна (далі — ІП) в Реєстрі пошкодженого та знищеного майна (далі — РПЗМ) – 1 080 ІП. Загальна кількість оброблених ІП в 2024 році реєстраторами громади – 1530 шт. Реєстраторами громади усього за 2024 рік створено 1000 об’єктів нерухомого майна приватної власності.
До РПЗМ реєстраторами Фонду також внесено близько 90 об’єктів нежитлового фонду нерухомого майна комунальної власності Сєвєродонецької міської територіальної громади за різними секторами.
Загальна кількість оброблених ІП по Сєвєродонецькій громаді з 2022 року 16 998 ІП, подано 17 130 ІП, створено об’єктів нерухомого майна – 15 280;
оброблено 28 заяв-повідомлень про пошкоджені/знищені об’єкти нерухомого майна, що надійшли на адресу Сєвєродонецької міської військової адміністрації від фізичних осіб через ЦНАП, 10 заяв – від юридичних осіб; надано письмові роз’яснення щодо механізмів отримання відповідного типу компенсації за пошкоджені/знищені об’єкти нерухомого майна та по роботі з РПЗМ – 63 штук.
Інформація про виконання заходів, спрямованих на розвиток громади, вирішення соціально-економічних питань тощо:
в сфері міжнародних зносин: активне прийняття участі в проведенні переговорів, підготовці та підписанні за участі Фонду трьох меморандумів з міжнародними партнерами про співробітництво стосовно відновлення різних сфер критичної інфраструктури після деокупації території Сєвєродонецької міської територіальної громади;
в сфері нормотворчої діяльності: активне прийняття участі Фонду комунального майна в наданні пропозицій до проєктів нормативно-правових актів, які стосуються поліпшення процедури отримання компенсації за пошкоджені/знищені об’єкти нерухомого майна, у разі перебування такого об’єкту на ТОТ тощо;
в сфері управління комунальними підприємствами: з метою підвищення ефективності функціонування комунальних підприємств Сєвєродонецької міської територіальної громади та раціоналізації їх функціонування проведені дії щодо реорганізацій таких підприємств: реорганізація КНП «Український реабілітаційний центр» Сєвєродонецької міської ради (припинення шляхом приєднання до КНП «Сєвєродонецька міська багатопрофільна лікарня» Сєвєродонецької міської ради), КНП «Міська стоматологічна поліклініка» Сєвєродонецької міської ради (припинення шляхом приєднання до КНП «Консультативно-діагностичного центру» Сєвєродонецької міської ради); розроблено механізми ліквідації Департаменту охорони здоров’я та цивільного захисту населення Сєвєродонецької міської військової адміністрації та відновлення діяльності Управління охорони здоров’я Сєвєродонецької міської військової адміністрації; проведено перевірку діяльності КНП Сєвєродонецька міська багатопрофільна лікарня» Сєвєродонецької міської ради в сфері орендних відносин та руху основних засобів за 2024 рік, всіх підприємств комунальної форми власності щодо придбання основних засобів, виконання умов контрактів та наявності заборгованості до рівнів усіх бюджетів;
в сфері управління комунальною власністю: занесення відомостей до РПЗМ про пошкоджені/знищені об’єкти різних секторів господарювання; приймання в комунальну власність майна, необхідного для ефективного функціонування низки комунальних підприємств Сєвєродонецької міської територіальної громади, отримання майна – гуманітарної допомоги з метою забезпечення внутрішньо переміщених осіб; приведення орендних відносин відповідно до вимог чинного законодавства та заяв орендарів – дострокове розірвання, внесення відповідних змін до електронної торгової системи тощо;
прийняття участі Фонду комунального майна в усіх засіданнях більше 14 різноманітних комісій, робочих груп Сєвєродонецької міської військової адміністрації;
активне долучення до опрацювання питання можливості поліпшення житлових умов ВПО: тимчасове проживання: пошук відповідних об’єктів, розроблення дорожньої карти можливих шляхів отримання об’єкту в оренду тощо.
Фінансова діяльність:
- обсяги виділеного фінансування на 2024 рік для Фонду комунального майна становлять 3254751,00 грн, фактично використано 3034716,39 грн бюджетних коштів;
- основні напрямки витрат:
- заробітна плата – 2438686,73 грн;
- нарахування на оплату праці – 528758,52 грн;
- предмети, матеріали, обладнання та інвентар – 42482,62 грн;
- оплата послуг (крім комунальних) – 21388,52 грн;
- окремі заходи по реалізації державних (регіональних) програм, не віднесені до заходів розвитку – 3400,00 грн.
Вирішення кадрових питань:
У 2024 році до Фонду комунального майна не прийнято нових працівників, разом з тим за аналізований період звільнено 5 осіб. На виконання Закону України «Про запобігання корупції» всі працівники, що звільнялися з Фонду, виконали умову своєчасного подання декларації до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, після звільнення. Матеріальний розрахунок з працівниками, що звільнялися в 2024 році проведений в повному обсязі. Крім того, в 2024 році було переведено головного спеціаліста управління комунальними підприємствами Фонду комунального майна переведено на посаду начальника відділу управління комунальними підприємствами Фонду комунального майна; завідувача сектору з орендних відносин відділу управління комунальною власністю Фонду комунального майна переведено на посаду начальника відділу управління комунальною власністю Фонду комунального майна.
Виклики та проблеми:
Перелік проблемних питань, що виникли в роботі Фонду комунального майна в 2024 році:
- Перешкоди для забезпечення військових формувань та дотримання повноважень в сфері оборони країни під час дії воєнного стану через прогалини в чинному законодавстві: відсутність норми, яка б скасовувала норму щодо заборони відчуження військовою адміністрацією комунального майна, зокрема для означеної мети.
- Перешкоди щодо забезпечення ВПО тимчасовим житлом для проживання, зокрема шляхом проведення реконструкції відповідних об’єктів нерухомого майна, різноманітних варіантів передачі в орендне чи інше користування придатних об’єктів нерухомого майна тощо.
- Перешкоди на шляху отримання компенсації громадян громади за житло відповідно до чинних на сьогодні компенсаційних механізмів за пошкоджене/знищене майно в результаті збройної агресії рф (реєстрація права власності, проведення обстеження майна для отримання компенсації).
- Неможливість фактично використовувати комунальне майно Сєвєродонецької міської територіальної громади, зокрема шляхом передачі в оренду, з метою наповнення місцевого бюджету (орендна плата на час дії воєнного стану для тимчасово окупованих територій не сплачується).
- Неможливість здійснювати оформлення права власності на об’єкти нерухомого майна комунальної власності Сєвєродонецької МТГ (тимчасово окупована територія, відсутність інформації бюро технічної інвентаризації тощо).
- Неможливість ефективного здійснення комунальними підприємствами Сєвєродонецької МТГ своєї діяльності, передбаченої Статутом, неможливість проведення всеохоплюючого аналізу діяльності цих суб’єктів (тимчасово окупована територія, відповідні норми чинного законодавства тощо.)
Пропозиції щодо шляхів вирішення означених проблем:
- З метою забезпечення військових формувань та дотримання повноважень в сфері оборони країни під час дії воєнного стану пропонувалося пункт 12 частини 2 статті 15 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» доповнити текстом наступного змісту: «Обмеження щодо відчуження комунального майна, встановлені цим пунктом, не поширюються на випадки передачі майна з комунальної до державної власності»
- З метою проведення реконструкції ВА за участі інвесторів об’єктів нерухомого майна, призначенням якого є забезпечення ВПО тимчасовим житлом для проживання, та отримання компенсації за це, у разі розірвання договору оренди, пропонувалося внести зміни до Закону України «Про оренду державного та комунального майна» на предмет регулювання питання можливості проведення невід’ємних поліпшень та капітального ремонту майна, переданого в оренду без проведення аукціону, за ІІ типом відповідного Переліку — без конкурентним способом, та отримання відповідної компенсації за дані поліпшення, саме за поліпшення ОНМ, цільовим використанням якого є забезпечення ВПО тимчасовим житлом для проживання.
- З метою рівності всіх громадян для реалізації своїх конституційних прав, та права на розгляд питання про надання компенсації за пошкоджений/знищений об’єкт нерухомого майна пропонується зробити виключення дії норми пункту 3 частини 3 статті 10 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» під час внесення реєстратором ЦНАП до ДРРП інформації стосовно об’єктів нерухомого майна, які перебувають на тимчасово окупованій території, території, на якій ведуться активні бойові дії, та щодо яких надані оригінали правовстановлюючих документів з відміткою бюро технічної інвентаризації про проведення даної реєстрації права власності.
- Інше.
— працівниками Фонду комунального майна здійснювалося активне консультування громадян щодо подання повідомлень про пошкоджене та знищене майно, внесення відомостей до РПЗМ, відновлення документів на право власності, внесення відомостей про право власності на нерухоме майно до ДРРП, які були зареєстровані до 2002 року, та отримання компенсації за пошкоджене та знищене майно — близько 560 осіб;
— здійснюється взаємодія із зовнішніми контролюючими та правоохоронними установами і органами, зокрема: з профільними департаментами Луганської обласної державної адміністрації з питань передачі майна, орендних відносин, функціонування комунальних підприємств Сєвєродонецької міської територіальної громади, роботи з РПЗМ за секторами пошкодженого/знищеного майна тощо;
— підвищення кваліфікації та самоосвіта працівниками Фонду: підвищення кваліфікації відповідальної особи за ведення військового обліку; підвищення кваліфікації у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля, за спеціальною програмою тематичного семінару: Актуалізація професійних компетентностей державних службовців в контексті реформування організаційно-правових засад державної служби» з 14.10.2024-18.10.2024; проходження; семінарів, тренінгів, онлайн-зустрічей, круглів-столів, сертифікованих онлайн курсів, зокрема на порталах Дія освіта, Prometheus, на платформі Зрозуміло!, від Фонду Східна Європа, на платформі U-LEARN, за підтримки Асоціації міст України, МОМ з питань роботи органів місцевого самоврядування, управління комунальним майном, відбудови територіальної громади, пошкодження/знищення майна, робота з РПЗМ, регуляторної політики тощо;
— оновлення та оприлюднення на порталі data.gov.ua наборів даних у формі відкритих даних, віднесених до компетенції Фонду комунального майна;
- підготовка проєктів розпоряджень начальника Сєвєродонецької міської військової адміністрації з кадрових питань керівників комунальних підприємств, установ та організацій Сєвєродонецької міської територіальної громади, погодження матеріального забезпечення, відпусток; щодо внесення змін до Статуту комунальних підприємств, установ та організацій Сєвєродонецької міської територіальної громади та затвердження Статутів; з інших питань, віднесених до компетенції Фонду;
- постійна взаємодія з керівництвом військової адміністрації, керівниками структурних підрозділів Сєвєродонецької міської військової адміністрації, керівниками та працівниками комунальних підприємств, установ та організацій Сєвєродонецької міської територіальної громади з питань, віднесених до компетенції Фонду, надання професійних консультацій, роз’яснень; опрацювання термінових та нагальних питань, що ставляться керівництвом перед Фондом, розроблення відповідних дорожніх карт та механізмів;
— тощо.
7. Управління економічного розвитку
Затверджена штатна чисельність управління економічного розвитку 12 осіб, фактична – 6 осіб. В структурі управління є чотири відділи за напрямками:
відділ соціально-економічного розвитку (штатна чисельність – 3 особи, фактична – 1 особа);
відділ інвестиційної політики (штатна чисельність – 3 особи, фактична – 1 особа);
відділ з питань енергоменеджменту та впровадження енергозберігаючих технологій (штатна чисельність – 2 особи, фактична – 1 особа);
відділ торгівлі та захисту прав споживачів (штатна чисельність – 3 особи, фактична – 2 особи);
На сьогодні, основна діяльність управління економічного розвитку Сєвєродонецької МВА направлена на:
- економічний розвиток громади:
розробка документів державного планування, які відповідають сучасним викликам та умовам війни;
розробка міських цільових програм;
моніторинг виконання програм, ведення реєстру діючих програм та звітів по виконанню заходів програм;
впровадження інноваційних рішень для відновлення економіки;
реалізація регуляторної політики;
- робота з бізнесом:
організація консультацій для підприємців, які релокували бізнес до інших регіонів;
надання інформації про державні, місцеві та міжнародні програми підтримки малого та середнього бізнесу;
розроблено Програму «Розвитоку мережі торгівлі, ресторанного господарства та сфери побутових послуг у Сєвєродонецькій міській територіальній громаді на 2025 рік»;
- вирішення питань щодо заборгованості підприємств та підтримка в працевлаштуванні внутрішньо переміщених осіб, реалізація ветеранської політики:
вирішення питань щодо погашення заборгованості із заробітної плати, податкових платежів та соціальних виплат ;
сприяння працевлаштуванню ВПО, через співпрацю з центром зайнятості. Розроблено зміни до «Комплексної програми зайнятості населення Сєвєродонецької міської територіальної громади на 2023-2025 роки»;
реалізація ветеранської політики розроблено «Комплексну програму підтримки ветеранів/ветеранок (з числа учасників АТО/ООС, захисників/захисниць України) та членів їх сімей на створення (розвиток) власного бізнесу на 2025 рік»;
- міжнародна співпраця та інвестиційна діяльність:
розробка та реалізація проектів міжнародного співробітництва;
налагодження співпраці з міжнародними організаціями для підтримки громади;
- підготовка до деокупації:
створення плану економічного відновлення інфраструктури громади;
формування основ для повернення бізнесу та інвестицій на територію громади після деокупації.
Основні результати роботи:
Економічний розвиток громади:
На початку 2024 року управлінням економічного розвитку Сєвєродонецької МВА була розроблена Програма соціально-економічного і культурного розвитку Сєвєродонецької міської територіальної громади на 2024-2027 роки. Ця програма має стратегічний характер і охоплює всі аспекти розвитку громади. Програма пройшла офіційне затвердження через процедуру стратегічної екологічної оцінки (СЕО), яка здійснювалась Міністерством відповідно до чинного законодавства. Програма є важливим кроком у підготовці Сєвєродонецької міської територіальної громади до відбудови та відновлення після деокупації. Завдяки ретельному аналізу, проведеному управлінням економічного розвитку, розробці та проведені процедури СЕО, вищезазначена програма забезпечить не тільки відновлення інфраструктури та економіки, а й сприятиме збереженню природних ресурсів і покращенню екологічної ситуації в регіоні.
Протягом звітного періоду було опрацьовано 18 колективних договорів підприємств, установ та організацій громади. Робота з колективними договорами включала: перевірку на відповідність законодавству, реєстрацію та внесення договорів до реєстру колективних договорів Сєвєродонецької міської територіальної громади для подальшого контролю за їх виконанням.
В рамках виконання міських цільових програм управлінням економічного розвитку Сєвєродонецької МВА у 2024 році реалізовувались програми:
1.Програма шефської допомоги військовим частинам та правоохоронним органам на 2024 рік;
2.Програма «Розвиток мережі торгівлі, ресторанного господарства та сфери побутових послуг у Сєвєродонецькій міській територіальній громаді на 2024 рік»;
3.Програма зайнятості населення Сєвєродонецької міської територіальної громади на 2023-2025 роки.
Було проведено моніторинг реалізації програм та підготовлено реєстр діючих програм та звітів про їх виконання.
Щодо реалізації регуляторної політики у 2024 році році було проведено наступну діяльність: підготовка Переліку діючих регуляторних актів Сєвєродонецької міської територіальної громади на 2024 рік, підготовка проєктів розпорядження начальника МВА, методологічна допомога і контроль за забезпеченням здійснення державної регуляторної політики, відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики» структурними підрозділами Сєвєродонецької МВА.
Робота з бізнесом:
На офіційному сайті Сєвєродонецької міської військової адміністрації постійно оновлюється та висвітлюється інформація, що стосується бізнесу та підприємців та питання в сфері захисту споживачів. Це включає в себе:
інформацію про державні програми підтримки бізнесу;
важливі зміни в законодавстві, що можуть вплинути на підприємницьку діяльність;
можливості для участі в грантах та конкурсах;
актуальні новини, що стосуються економічної ситуації та ринку праці;
рекомендації та інструкції для підприємців щодо належного ведення бізнесу в умовах воєнного стану.
Це сприяє прозорості процесів, дає підприємцям можливість отримати оперативну інформацію і підтримку у прийнятті важливих бізнес-рішень.
Вирішення питань щодо заборгованості підприємств та підтримка в працевлаштуванні внутрішньо переміщених осіб, реалізація ветеранської політики:
Управлінням економічного розвитку Сєвєродонецької МВА щомісячно проводиться засідання комісії, спрямованої на вирішення питань, пов’язаних із погашенням заборгованості. Основні завдання комісії:
моніторинг заборгованості (аналіз стану заборгованості, вивчення причин виникнення заборгованості у підприємств, організацій тощо);
розробка рішень щодо пошуку шляхів реструктуризації заборгованості, розробки графіків її погашення з урахуванням стану боржників;
взаємодія з підприємствами (проведення консультацій з керівниками підприємств-боржників, надання консультацій щодо можливостей зменшення боргового навантаження);
контроль за виконанням рішень (відстеження виконання запланованого погашення заборгованості, внесення коректив до рішень, залежно від економічної ситуації);
Інформація про погашення заборгованості щомісячно направляється до Луганської ОДА та висвітлюється на офіційному сайті Сєвєродонецької МВА.
Робота вищезазначеної комісії забезпечує стабільне зменшення заборгованості, за 2024 рік заборгованість по підприємствам-боржникам зменшилась на 125,00 тис. грн. Проведено 12 засідань, із залученням ключових боржників громади. Комісія сприяє зміцненню фінансової дисципліни в громаді. Щомісячна робота комісії дозволяє оперативно вирішувати питання заборгованості та підтримувати фінансову стабільність громади.
Ветеранська політика є важливою складовою частиною загальної соціальної політики громади, особливо в умовах війни, коли багато людей повертаються до мирного життя після участі у бойових діях. З метою сприяння інтеграції ветеранів у суспільство після повернення з війни, управлінням економічного розвитку Сєвєродонецької МВА розроблено Комплексну програму підтримки ветеранів/ветеранок (з числа учасників АТО/ООС, захисників/захисниць України) та членів їх сімей на створення (розвиток) власного бізнесу» на 2025 рік. Реалізація ветеранської політики має стратегічне значення для стабільності та розвитку громади та сприяє збереженню соціальної стабільності та взаємо підтримки в суспільстві, що є особливо важливим у пост конфліктний період.
Міжнародна співпраця та інвестиційна діяльність:
У 2024 році були підписані наступні меморандуми:
Меморандум про співпрацю із ГО «Відповідальні громадяни» (05.09.2024);
Меморандум про співпрацю, з метою реалізацією проєкту «Посилення потенціалу громад в наданні послуг із захисту та життєстійкості в Харківській, Донецькій, Дніпропетровській та Запорізькій областях, що фінансуються дитячим Фондом ООН (ЮНІСЕФ)» із ГО «Відповідальні громадяни» (25.09.2024);
Меморандум про співпрацю із КНП «Щастиньска міська лікарня» Щастинського району Луганської області;
Меморандум про взаєморозуміння, партнерство, співробітництво і спільну діяльність у рамках реалізації проєкту Комітета з питань надзвичайних ситуацій та Представництва HelpAge International в Україні (17.08.2024);
Меморандум між Луганським обласним відділенням (філією) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України і Сєвєродонецькою міською військовою адміністрацією Сєвєродонецького району Луганської області про співпрацю на основі взаємодії з реалізації планів спільної діяльності, реалізації державної політики в сфері фізичного виховання, підвищення рівня патріотичного виховання, працездатності і фізичної підготовленості, зміцнення здоров’я та гармонійного розвитку дітей та молоді (12.09.2024);
Угода про партнерські стосунки між містами Сєвєродонецьк Луганської області (Україна) та Сталева Воля (Польща);
Меморандум між Сєвєродонецькою міською військовою адміністрацією Сєвєродонецького району Луганської області та Лисичанською міською військовою адміністрацією Сєвєродонецького району луганської області про співпрацю (25.03.2024);
Меморандум про співпрацю між Сєвєродонецькою міською військовою адміністрацією Сєвєродонецького району Луганської області та Лиманською міською військовою адміністрацією Краматорського району Донецької області (06.05.2024);
Меморандум про співробітництво між Сєвєродонецької міською військовою адміністрацією Сєвєродонецького району Луганської області та UGENIA B.V. (Netherlands) (09.01.2024);
Декларації солідарності незламних міст (Mariupol Reborn);
Меморандум про співробітництво між Сєвєродонецької міською військовою адміністрацією Сєвєродонецького району Луганської області та Richard Kablitz GmbH (Німеччина) – налагодження процесу виробництва електроенергії та централізованого теплопостачання шляхом будівництва сміттєспалювального заводу / виробництва;
Меморандум про співробітництво між Сєвєродонецької міською військовою адміністрацією Сєвєродонецького району Луганської області та Rekers GmbH Maschinen- аnd Anlagenbau (Gesellschaft mit beschränkter Haftung) (Німеччина) — налагодження процесу виробництва легких наповнювачів нового покоління для застосування в бетонній та будівельній промисловостях з використанням пристрою «Sandosit».
Попри труднощі, Сєвєродонецька міська ВА у співпраці із Міжнародною організацією з міграції (МОМ) реалізує житловий проєкт, спрямований на забезпечення тимчасового житла для внутрішньо переміщених осіб та мешканців громади, які постраждали внаслідок військових дій. Житловий Проєкт Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні «Покращення житлових умов ВПО на Сході України» був перереєстрований як міжнародна технічна допомога в Секретаріаті Кабінету Міністрів України зі збільшеним бюджетом реалізації проєкту (72,1 млн. євро). Зараз Проєкт охоплює 6 областей (Чернівецька, Івано-Франківська, Київська, Львівська, Вінницька, Закарпатська), а муніципалітети цих областей виступають в якості реципієнтів. Крім того, Сєвєродонецька міська військова адміністрація (Луганська область) продовжує виступати в якості реципієнта проєкту з реалізацією проєкту в Дрогобичі та Кам’янці-Бузькій (Львівська область).
Сєвєродонецька міська військова адміністрація також взяла участь у міжнародній виставці Rebuild Ukraine 2024, яка відбулась у Варшаві (Польща). Під час заходу були представлені ключові проєкти громади, зокрема:
Квартал відродження — комплексна ініціатива з будівництва чотирьох житлових будинків, медичних, соціальних та освітніх установ, спрямована на забезпечення комфортним житлом понад 1500 осіб, які були змушені залишити свої домівки через бойові дії, створення умов для повернення та утримання кваліфікованих спеціалістів з громади, яка перебуває під окупацією, створення належних умов для повноцінної роботи та створення нових робочих місць. Загальна вартість проєкту 50 млн доларів.
Створено профіль Сєвєродонецької міської територіальної громади який представлено на платформі Cities4Cities для підтримки міжнародних донорів.
Наразі, ведеться активний пошук донорів для реалізації проєктів, спрямованих на відновлення та розвиток громади. Основна увага приділяється залученню міжнародних партнерів, благодійних фондів та громадських організацій для фінансування житлових, соціальних та інфраструктурних проєктів, які сприятимуть відновленню економічної активності та покращенню якості життя мешканців громади.
Підготовка до деокупації:
Підготовка до деокупації є важливим етапом для забезпечення стабільності та відновлення території після повернення контролю над громадами.
Для підготовки до деокупації території громади, підготовлений проект Програми комплексного відновлення території Сєвєродонецької міської територіальної громади згідно розпорядження начальника Сєвєродонецької міської військової адміністрації.
Незважаючи на складні обставини, Сєвєродонецька міська військова адміністрація продовжує активну роботу щодо залучення донорської підтримки, на постійній основі надсилаються листи до благодійних фондів, громадських організацій, міжнародних партнерів та партнерських організацій. Метою цих звернень є привернення уваги до нагальних проблем громади, забезпечення гуманітарної допомоги, технічної підтримки та підготовка до реалізації відновлювальних проєктів після деокупації.
Проведено облік об’єктів пошкодженого/зруйнованого нерухомого майна (об’єкти торгівлі, сфери обслуговування та ресторанного господарства), що забезпечило базу для планування відновлювальних робіт.
При розробці Програми соціально-економічного і культурного розвитку Сєвєродонецької міської територіальної громади на 2024-2027 роки були враховані екологічні аспекти у процесах відновлення через процедуру СЕО (стратегічна екологічна оцінка) є критично важливим для уникнення екологічних катастроф і забезпечення сталого розвитку території. Це дозволяє уникнути непотрібного навантаження на довкілля під час відновлювальних робіт.
Підготовка до деокупації забезпечить не тільки швидке відновлення території, а й створить умови для сталого розвитку, зберігаючи економічну, соціальну та екологічну стабільність на майбутнє.
У 2024 році управління економічного розвитку Сєвєродонецької МВА здійснило значний вклад у розвиток територіальної громади в умовах війни, зберігаючи стратегічний напрямок на стабільність економіки, підтримку внутрішньо переміщених осіб, розвиток бізнесу, а також підготовку до деокупації. В умовах сьогодення, Сєвєродонецька МТГ, як і будь-яка інша громада в Україні, намагається вирішити питання надання допомоги населенню, яке було вимушено покинути територію громади після вторгнення рф на територію України, шляхом залучення коштів з різних джерел фінансування. Через військову агресію рф в Україні, інвестиційні процеси в громаді призупинені або направлені на надання допомоги щодо забезпечення заходів з національної безпеки та оборони України, наразі відбувається розроблення проектів з урахуванням окупації території громади та подальшої її деокупації.
Виклики та проблеми:
- Економічна нестабільність:
тимчасова окупація території Сєвєродонецької М ТГ;
руйнація інфраструктури в наслідок бойових дій;
втрата джерел доходу бюджету громади через окупацію території та зменшення економічної активності бізнесу.
- Масове переміщення населення:
необхідність забезпечення внутрішньо переміщених осіб житлом, працевлаштуванням і соціальними послугами;
обмежені ресурси для задоволення зростаючих проблем громади.
- Залучення інвестицій:
складність у переконанні інвесторів працювати в умовах воєнного ризику;
обмежений доступ до міжнародних грантів через конкретність і складність процедур.
- Підготовка до деокупації:
відсутність точних даних щодо масштабів руйнувань на окупованій території;
необхідність розробки детальних планів відновлення за умов невизначеності.
- Кадрові ресурси:
дефіцит компетентних кадрів та високе навантаження через розширення обов’язків пррацівників;
- Відсутність довіри громади:
суспільне напруження через невизначеність майбутнього і темпи відновлення.
Попри тимчасову окупацію, Сєвєродонецька міська військова адміністрація продовжує активно працювати над залученням інвестицій та міжнародної підтримки. Незважаючи на безпекові ризики та складні умови, адміністрація не лише зберігає стратегічне бачення відновлення, а й розробляє інноваційні проєкти, спрямовані на стабілізацію соціально-економічної ситуації після деокупації.
Постійна взаємодія з міжнародними організаціями, участь у глобальних форумах та виставках, демонструють здатність громади ефективно працювати навіть в умовах кризи.
8. УЖКГ
Управління житлово-комунального господарства Сєвєродонецької міської військової адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області (далі УЖКГ) є виконавчим органом Сєвєродонецької МВА Сєвєродонецького району Луганської області.
Штатна чисельність працівників УЖКГ Сєвєродонецької МВА станом на 18.12.2024р. складає – 26 од.;
Фактична чисельність працівників УЖКГ Сєвєродонецької МВА станом на 18.12.2024р. – 20 од. (8 — дистанційно, з них 3 од – в офісі, 12 од – призупинення трудової діяльності).
Основні функції та завдання УЖКГ Сєвєродонецької МВА:
виконання функцій управління у сфері житлово-комунального господарства Сєвєродонецької територіальної громади, координація діяльності підвідомчих комунальних підприємств та організацій;
участь у розробленні проєктів та програм соціально-економічного розвитку Сєвєродонецької територіальної громади, метою яких є підвищення рівня забезпеченості населення, соціальної та виробничої сфери в усіх видах житлово-комунальних послуг та благоустрою, поліпшення їх якості;
забезпечення в межах своїх повноважень додержання підприємствами, установами, організаціями, а також мешканцями Сєвєродонецької територіальної громади вимог нормативно-правових актів України з питань житлово-комунального господарства та благоустрою;
реалізація єдиної господарської політики щодо комунальних підприємств, що перебувають у комунальній власності Сєвєродонецької територіальної громади та підпорядковані Управлінню;
здійснення заходів щодо організації, проведення та контролю за благоустроїм та санітарним станом території Сєвєродонецької МТГ;
організація роботи, пов’язаної з приватизацією житлового фонду, здійснення оформлення документів, реєстрацію та видача свідоцтва про право власності на житло, обмін житла та ведення обліку громадян.
Основні результати роботи за 2024 рік:
Станом на 18.12.2024р. УЖКГ Сєвєродонецької міської ВА в рамках основної діяльності відпрацьовано:
Тип документу | 2024 (станом на 18.12.2024р.) всього |
Накази УЖКГ з основної діяльності | 54 |
Укладено договорів (з основної діяльності) | 14 |
Профінансовано видатки на діяльність підпорядкованих комунальних підприємств (кількість розподілів) | 143 |
Вихідна кореспонденція | 347 |
Вхідна кореспонденція, в т.ч. | 1841 |
Інформаційні листи | 425 |
Розпорядчі документи | 13 |
Запити на інформацію | 635 |
Звернення депутатів | 5 |
Листи право охорон. органів | 14 |
Листи ЛОВЦА | 598 |
Службові записки | 136 |
Заяви | 15 |
Протягом 2024 року (станом на 18.12.2024р.) Управлінням житлово-комунального господарства Сєвєродонецької міської ВА виконано наступний обсяг роботи:
50 | організація та координація проведення апаратних нарад з керівниками підпорядкованих комунальних підприємств |
УЖКГ СМВА є розробником/виконавцем трьох міських цільових програм на 2024 рік, станом на 18.12.2024р. виконання програм складає:
3 | Міська цільова програма забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб — мешканців Сєвєродонецької міської територіальної громади на 2024-2026 роки в новій редакції” | УЖКГ СМВА | 06.12.2024 № 1048ВА | 2024-2026рр 500000,0 | 0,00 | 0,00% |
За інформацією підпорядкованих УЖКГ Сєвєродонецької міської ВА комунальних підприємств, станом на 18.12.2024 року проведено наступну роботу (здійснені заходи):
- Фінансова діяльність УЖКГ СМВА та підпорядкованих комунальних установ за 2024рік (станом на 18.12.2024)
Найменування установи | напрямки використання коштів | Обсяги виділеного фінансуванні на 2024 рік, тис. грн | Фактичне використання бюджетних коштів станом на 18.12.2024, тис.грн |
УЖКГ СМВА | Всього, в т.ч. | 8285,4 | 5981,5 |
Заробітна плата | 6150,3 | 4666,3 | |
Нарахування на заробітну плату | 1428,5 | 1036,0 | |
Придбання матеріалів, ПММ | 441,4 | 153,2 | |
Оплата послуг | 78,0 | 32,2 | |
Оплата відряджень | 163,2 | 85,4 | |
Оплата послуг навчання, підвищення кваліфікації | 24,0 | 8,4 | |
КП «Житлосервіс «Світанок» | Всього, в т.ч. | 4766,4 | 4261,0 |
-Забезпечення діяльності (заробітна плата з нарахуваннями, придбання ПММ) | 4220,0 | 3819,7 | |
-Оренда нежитлового приміщення (хаб м.Тернопіль) | 300,0 | 275,0 | |
-Відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій | 6,8 | 6,2 | |
Видатки на погашення заборгованості з заробітної плати за 2022 рік | 239,6 | 160,1 | |
КП «Сєвєродонецьк теплокомуненерго» | Всього, в т.ч. | 13929,8 | 11694,5 |
-Забезпечення діяльності (заробітна плата з нарахуваннями) | 13385,6 | 11197,4 | |
-Оренда нежитлового приміщення (склад м.Дніпро) | 544,2 | 497,1 | |
КП «Сєвєродонецьк водоканал» | Всього, в т.ч. | 7048,5 | 5880,3 |
-Забезпечення діяльності (заробітна плата з нарахуваннями, придбання ПММ) | 4648,5 | 3968,7 | |
-Оренда нежитлового приміщення (склад м.Дніпро) | 2400,0 | 1911,6 | |
КП «Сєвєродонецьк комунсервис» | Всього, в т.ч. | 11000,0 | 3606,8 |
-Забезпечення діяльності (заробітна плата з нарахуваннями) | 5724,6 | 3606,8 | |
-Придбання матеріалів, інструментів, ПММ | 2361,4 | 0 | |
Оплата послуг | 414,0 | 0 | |
Податковий борг | 2500,0 | 0 | |
КП «СПБтаРС» | Всього, в т.ч. | 583,1 | 521,3 |
-Забезпечення діяльності (заробітна плата з нарахуваннями) | 583,1 | 521,3 | |
КП»Сєвєродонецькліфт» | Всього, в т.ч. | 894,7 | 790,5 |
-Забезпечення діяльності (заробітна плата з нарахуваннями, підвищення кваліфікації – військовий облік, судовий збір) | 894,7 | 790,5 | |
КП «Житлосервіс «Ритм» | Всього, в т.ч. | 82,8 | 69,4 |
-Забезпечення діяльності (заробітна плата з нарахуваннями) | 82,8 | 69,4 | |
КП «Житлосервіс «Добробут» | Всього, в т.ч. | 137,5 | 133,3 |
Забезпечення діяльності (заробітна плата з нарахуваннями) | 89,0 | 87,4 | |
Відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій | 48,5 | 45,9 | |
КП «Сєвєродонецьке тролейбусне управління» | Всього, в т.ч. | 4259,7 | 3209,7 |
-Забезпечення діяльності (заробітна плата з нарахуваннями) | 3675,3 | 2653,4 | |
-Відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій | 584,4 | 556,3 |
- Вирішення кадрових питань по УЖКГ СМВА:
Станом на 01.01.2024р.:
Штатна чисельність УЖКГ СМВА становила – 26 од;
Фактична чисельність працюючих становила – 23од. , в т.ч.
- Дистанційно – 8 од.,
- Простій – 9 од.,
- Призупинення трудової діяльності – 6 од.
Протягом 2024 року відбулось:
- Звільнення – 3 од;
- Призупинення трудової діяльності- 9 од
Станом на 18.12.2024р. – фактична чисельність працівників УЖКГ СМВА складає -20 од, в т.ч.:
— 8 – дистанційно ( в т.ч. 3 – в офісі м. Дніпро);
— 12 – призупинення трудової діяльності.
Запланована «Міська цільова програма відновлення пошкодженої інфраструктури, житлового фонду та об’єктів благоустрою населених пунктів Сєвєродонецької міської територіальної громади на 2024 рік» не була реалізована, у зв’язку з деокупацією території громади.
9.Управління адміністративних послуг
Штатна чисельність управління затверджена – 31 особа; фактична — 10 працюючих осіб, ПТД 12 осіб.
Основні функції та завдання управління:
здійснення надання адміністративних послуг, надання суб’єктам звернень вичерпної інформації та консультації щодо вимог та порядку надання адміністративних послуг;
здійснення прийняття від суб’єктів звернень документів, необхідних для надання адміністративних послуг, проведення їх реєстрації та подання документів (їх копій) відповідним суб’єктам надання адміністративних послуг не пізніше наступного робочого дня після їх отримання;
здійснення видачі або забезпечення направлення через засоби поштового зв’язку суб’єктам звернень результатів надання адміністративних послуг (у тому числі рішення про відмову в задоволенні заяви суб’єкта звернення), або повідомлення, щодо можливості та способу отримання результатів надання адміністративних послуг, оформлених суб’єктами надання адміністративних послуг;
забезпечення взаємодії між суб’єктами надання адміністративних послуг, суб’єктами звернення, адміністраторами та іншими працівниками Управління; організаційне забезпечення надання адміністративних послуг органів виконавчої влади через центри надання адміністративних послуг;
внесення відомостей до реєстрів, інших інформаційних баз, що використовуються для надання адміністративних послуг; організація зберігання та захисту інформації, отриманої в результаті надання адміністративної послуги;
контроль строків надання адміністративних послуг суб’єктами надання адміністративних послуг
тощо.
Основні результати роботи за 2024 рік:
Центр надання адміністративних послуг Сєвєродонецької міської територіальної громади тимчасово розміщений у гуманітарному хабі міста Дніпра. Також адміністратори ЦНАПу здійснюють прийом заявників на віддалених робочих місцях у гуманітарних хабах міст: Київ, Тернопіль, Харків, Рівне, Черкаси та Одеса. У ЦНАПі можна отримати 40 адміністративних послуг.
У 2024 року через ЦНАП було надано 7140 консультації та 5967 адміністративних послуг, а саме: видача витягу про реєстрацію місця проживання; видача витягу про зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб з реєстру Сєвєродонецької територіальної громади; реєстрації місця проживання осіб; зняття з реєстрації місця проживання осіб; видача Єдиного квитка дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування; складання та подання інформаційних повідомлень про пошкоджене майно через Єдиний державний вебпортал електронних послуг та прийняття заяв для внесення житла до РПЗМ; прийом заяв та надання консультації з питань пенсійного забезпечення; прийняття заяв про надання грошової допомоги мешканцям Сєвєродонецької територіальної громади, в межах Комплексної цільової програми «Турбота»; прийом заяв адміністративних послуг Міністерства у справах ветеранів України. За 2024 рік адміністраторами ЦНАП: Прийнято та оброблено 358 заяв з внесення інформації до реєстру пошкодженого та знищеного майна; надано 717 витягів з реєстру Сєвєродонецької міської територіальної громади; зареєстровано місце проживання 43 особам; знято з реєстрації місця проживання 411 осіб; сформовано за особистими зверненнями громадян адміністраторами ЦНАП 62 повідомлень для внесення пошкодженого/зруйнованого майна до Єдиного порталу державних послуг ДІЯ (від формування КЕП, електронної пошти й до подачі заяви в Дії) та до РПЗМ; прийнято 312 заяв про надання грошової допомоги мешканцям Сєвєродонецької територіальної громади, в межах Комплексної цільової програми «Турбота». Видано 4 Єдиних квитка дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування; Актуалізовано даних в РТГ ДМС – 1703; Оброблено повідомлень в РТГ ДМС – 325; Актуалізовано даних військовозобов’язаних через портал Дія – 236. Адміністраторами ЦНАП було занесено до програмного забезпечення «ЦНАП-SQS.Послуги» 976 справи.
В квітні 2023 року була підписана Угода про співробітництво з Головним Управлінням Пенсійного фонду України в Луганській області. Щотижня з середи по п’ятницю у ЦНАП мешканці можуть отримати консультацію фахівця Сєвєродонецького відділу ГУ ПФУ в Луганській області з питань пенсійного забезпечення. За 2024 надано – 708 консультацій мешканцям Сєвєродонецької територіальної громади.
За послугами Цифрового Хабу за 2024 рік звернулось 1257 осіб: за комп’ютерними послугами, також особам надавались консультації щодо роботи у Єдиному порталі державних послуг ДІЯ, допомога при наданні декларацій (НАЗК), допомога при роботі з іншими програмними продуктами. На 2025 рік планується надання через ЦНАП та ВРМ близько 5000 адміністративних послуг.
Вирішення кадрових питань: Звільнено у 2024 році 6 фахівців, 1 переміщена у посаді, як така, що перебувала на неї у кадровому резерві.
Виклики та проблеми:
Основні проблеми:
обмежений перелік адміністративних послуг;
недостатній рівень матеріально-технічних умов у ЦНАП для якісного надання адміністративних послуг;
не обізнаність населення щодо актуального стану переліку адміністративних послуг, що надаються через ЦНАП;
негативні наслідки вторгнення РФ на територію України.
Основні завдання:
розширення переліку адміністративних послуг; забезпечення належних матеріально-технічних умов у ЦНАП для якісного надання адміністративних послуг;
висвітлення інформації щодо переліку адміністративних послуг, що надаються через ЦНАП;
розширення інформаційно-технологічних сервісів в роботі ЦНАП;
створення можливості отримання мешканцям максимальної кількості адміністративних послуг в одному місці за простою та зрозумілою процедурою у найкоротший строк за мінімальної кількості відвідувань, популяризація діяльності ЦНАП.
Очікувані результати:
високий рівень довіри мешканців до діяльності місцевої влади через призму надання адміністративних послуг тощо;
стале функціонування інформаційної системи зі значною кількістю сучасних затребуваних електронних сервісів у сфері надання адміністративних послуг.
10. Відділ господарського забеспечення
Фактична чисельність структурного підрозділу становить — 5 осіб. Основні функції та завдання відділу:
забезпечує щоденне прибирання території та приміщень.
проводить закупівлю майна: меблів, канцтоварів, господарських товарів, друкованої продукції, електротоварів, інвентарю та іншого на підставі заяв;
проводить інвентаризацію основних засобів і малоцінного інвентарю, що знаходиться у структурних підрозділах Сєвєродонецької міської ВА;
здійснює передачу основного і малоцінного інвентарю та майна, в використанні якого немає потреби, в інші організації Сєвєродонецької ВА;
проводить оформлення на передплату періодичних видань, виготовлення печаток та штампів Сєвєродонецької міської ВА;
приймає та розповсюджує поштову кореспонденцію та періодичні видання;
здійснює виготовлення для Сєвєродонецької міської ВА бланкової продукції, рекламних буклетів тощо;
готує документи (висновки, довідки) на списання основного та малоцінного інвентарю та іншого майна, в яких немає потреби;
укладає договори, здійснює участь в проведенні тендерів для раціонального використання коштів, керуючись законом України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти»;
забезпечує паливно-мастильними матеріалами автотранспорт Сєвєродонецької міської ВА, його роботу;
складає кошторис по кодам економічної класифікації;
проводить роботу, пов’язану з підвищенням рівня правових знань працівників відділу;
здійснює інші повноваження, покладені на відділ відповідно до чинного законодавства.
За 2024 рок відділом господарського забеспечення було укладено:
21 договори на придбання запасних частин та шин для автомобілів на суму 180564,70 грн.,
6 договорів на придбання товарно-матеріальних цінностей на суму 112067,00.00 грн.,
25 договорів на послуги по ремонту автомобілів на суму 146639.00 грн.,
3 договори на придбання бензину А-95 у кількості 9700 літрів на суму 522490,00 грн., та дизельного пального у кількості 1000 літрів на суму 52500,00 грн.,
6 договорів на придбання канцелярських товарів на суму 117881,40 грн.,
договір на нагрудні знаки на суму 76750,00грн;
договір на посвідчення на суму-7000,00грн;
2 договори на експертизу транспортних засобів на суму-5200,00 грн;
договір на перереєстрацію автотранспортного засобу на суму 948,00грн;
було перереєстровано чотири автотранспортних засоба;
був розроблен разрохунок видатків для бюджетного запиту Сєвєродонецької міської військової адміністрації на 2025р.;
були внесені зміни до розпоряджень начальника Сєвєродонецької міської військової адміністрації що до використання службового автотранспорту;
розроблені тимчасові базові норми витрат палива на службові автомобілі;
ведення документаціі до використання службового транспорту;
інвентаризація необоротних активів;
оформленно 299 документів на відправку поштовими послугами, та оформлення підписки на переодичне видання.
Вирішення кадрових питань:
У 2024 р було звільнено за власним бажанням 11 осіб. Прийнято: 1 особу на посаду водій відділу господарського забезпечення; 1 особу на посаду прибиральниця відділу господарського забезпечення.
11.Відділ внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю
Затверджена штатна чисельність відділу 4 осіб, фактична – 2 особи.
Основні завдання відділу:
1. Інформування населення міста та регіону про діяльність Сєвєродонецької міської ВА.
2. Забезпечення реалізації права громадян у задоволенні їх потреб в інформації.
3. Аналіз суспільно-політичних процесів в місті та громаді.
4. Моніторинг засобів масової інформації та соціальних мереж.
5. Сприяння керівництву Сєвєродонецької міської ВА та її структурним підрозділам зв’язку з політичними партіями, громадськими об’єднаннями та ЗМІ.
- Розробка проєктів нормативно-правових актів з питань, що належать до компетенції Відділу.
- Інші повноваження, надані законом структурному підрозділу Сєвєродонецької міської ВА.
Відділом внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Сєвєродонецької міської військової адміністрації у 2024 році проведена така робота:
1. На виконання вимог Закону України «Про правовий режим воєнного стану», Закону України «Про іфнормацію», Постанови КМУ від 04.01.2002р №3 «Про порядок оприлюднення у мережі Інтернет інформації про діяльність органів виконавчої влади», відповідно до компетенції та повноважень, з метою оперативного інформування мешканців громади, здійснювалися підготовка, збір та опрацювання на офіційному сайті Сєвєродонецької міської військової адміністрації (https://sed-rada.gov.ua/) інформації:
яка підлягає оприлюдненню згідно з чинним законодавством;
щодо участі керівництва у заходах;
привітання, звернення та повідомлення до державних, професійних та інших свят, заходів і подій;
діяльності Сєвєродонецької міської військової адміністрації, її структурних підрозділів та комунальних закладів;
в умовах повномасштабного військового вторгнення російської федерації (звернень Президента України Володимира Зеленського; діяльності державних законодавчих та виконавчих органів центральної влади; оборони країни ЗСУ; повідомлень Луганської обласної військової адміністрації та її структурних підрозділів; допомоги ЗСУ від Сєвєродонецької міської військової адміністрації та її комунальних установ, інформування ВПО, діяльність гумхабів, релокація, волонтерство та інше);
щодо суспільно-політичних, соціально-економічних та інших подій, які пов’язані з життєдіяльністю Сєвєродонецької міської територіальної громади, Луганської області, України (у тому числі – міжнародна співпраця).
2. На офіційному сайті Сєвєродонецької міської військової адміністрації (https://sed-rada.gov.ua/) оприлюднено:
нормативно правових актів – 365 розпоряджень начальника Сєвєродонецької міської військової адміністрації);
новин – 3256;
оголошень – 525 (переважна більшість дублювалися у новинах);
відео – 71 (у тому числі власного продакшену);
іншої інформації, змін та уточнень від структурних підрозділів Сєвєродонецької міської військової адміністрації та її комунальних установ на їх розділах сайту (Бюджет, Паспорти бюджетних програм, Підприємництво, Програми соціально-економічного і культурного розвитку, Стратегія соціально-економічного розвитку, Міські цільові програми та звіти про їх виконання, Регуляторна політика та діяльність, Нормативно-правова база, Адміністративні послуги, Протидія домашньому насильству, Звернення громадян, Доступ до публічної інформації, Інформаційні картки ЦНАП, Захист прав споживачів, Робота комісій з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені та пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України та інше) – 1373.
У рамках повноважень та компетенції відділу проведено 41 загальнодержавних інформаційних кампаній.
У 2024 році на офіційному сайті СМВА створено на вимогу сьогодення такі розділи:
«Військовий облік. Військовий обов’язок громадянина України»
«Прозорість і підзвітність»
«МИ ПАМ’ЯТАЄМО»
«ЗАХИСНИКУ»
Постійно здійснюється їхнє наповнення та актуалізація інформації.
З метою зручності доступу користувачів до матеріалів на сайті, разом з Відділом автоматизованих систем управління та технічного обладнання, систематично проводилися роботи з покращення його роботи, оновлення, заходи з безпеки щодо несанкціонованого втручання у його роботу, тощо.
3. Водночас інформація (новини та оголошення), що оприлюднювалася на офіційному сайті Сєвєродонецької міської військової адміністрації, у більшості дублювалася на сторінках у соцмережах Telegram та Facebook (поширювалась також у місцевих, регіональних спільнотах, спільнотах структурних підрозділів ВА тощо). Крім того, у соцмережах на сторінках Сєвєродонецької міської військової адміністрації поширювалась щоденна оперативна та інша важлива інформація, а також знакові повідомлення Президента України, Генерального штабу ЗСУ, Уряду, Луганської ОВА тощо).
4. На виконання доручень керівництва Сєвєродонецької міської військової адміністрації надавалися офіційні відповіді та звіти – 307.
Інформацію, яка оприлюднювалася на офіційному сайті Сєвєродонецької міської військової адміністрації, у висвітленні на своїх сторінках використовувала Луганська обласна військова адміністрація та її структурні підрозділи, а також інші органи центральної та місцевої влади, місцеві, регіональні й загальнодержавні ЗМІ.
Відділом розроблено як на 2024 рік, так і на 2025 рік Програму сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства Сєвєродонецької міської територіальної громади, метою якої є розширення інформаційного простору як за рахунок збільшення можливостей доступу до каналів інформації, так і за рахунок підвищення якості інформації; розширення кола споживачів інформаційного продукту; забезпечення доступу до публічної інформації; створення сприятливих умов, спрямованих на задоволення інтересів, захист прав і свобод людини й громадянина; подальше становлення громадянського суспільства; налагодження співпраці з інститутами громадянського суспільства для задоволення потреб розвитку Сєвєродонецької міської територіальної громади.
12. Відділ АСУ, ТО та цифровізації
Відділом АСУ, ТО та цифровізації у 2024 році була проведена наступна робота:
- Укладення та супровід договорів щодо обслуговування інфраструктури військової адміністрації.
- Адміністрування поштового серверу mail.sed-rada.gov.ua.
- Адміністрування поштових скриньок (створення нових, блокування, видалення). Активних 39 поштових скриньки.
- Забезпечення безпеки поштового серверу та інші дії щодо кіберзахисту.
- Технічна підтримка офіційного веб-сайту військової адміністрації міста Сєвєродонецьк http://sed-rada.gov.ua/.
- Офіційний сайт Сєвєродонецької міської військової адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області https://sed-rada.gov.ua/ приведено у відповідність до вимог доступності інформації, що оприлюднюється суб’єктами владних повноважень. Застосовано шрифт e-Ukraine, що дозволяє людям з вадами зору зручно ним користуватися.
- Підготовка звіту про виконання Програми інформатизації Сєвєродонецької міської ВЦА за 2023 рік.
- Збір інформації щодо формування переліку завдань та проектів Національної програми інформатизації на 2025 рік.
- Організація пошуку та виявлення вразливостей ІКС Сєвєродонецької міської ВА.
- Проведення інформаційної компанії щодо підвищення рівня захищеності облікових записів в мененджерах та соціальних мережах.
- Проведення інформаційної компанії щодо підвищення рівня освіти у кіберпросторі.
- Проведення анкетування щодо всіх терміналів супутникового зв’язку Starlink, що перебувають у володінні (на балансі, поза балансом, необліковані) Сєвєродонецької міської військової адміністрації.
- Проведення анкетування щодо стану цифровізації Сєвєродонецької ТГ.
- Збір інформації щодо наявних реєстрів, інформаційних систем та наборів даних, які ведуться або використовуються у Сєвєродонецькій міській ВА.
- Адміністрування баз даних та програмного забезпечення систем:
Реєстрація та контроль виконання вхідних, розпоряджень, вихідних;
Реєстрація звернень громадян;
Заробітна плата;
Програмне забезпечення «Фіндокументи»;
Мережа розпорядників та отримувачів бюджетних коштів;
Система бухгалтерської звітності «M.E.Doc»;
інші системи.
- Надання користувачам прав доступу до вищевказаних систем, консультацій та оперативної допомоги при виникненні різноманітних проблем.
- Технічне обслуговування інформаційної інфраструктури:
Встановлення, оновлення, обслуговування операційних систем та програмного забезпечення комп’ютерів;
Налаштування комутаційного обладнання локальної мережі та мережі Інтернет;
Підключення комп’ютерів до локальної мережі;
Надання користувачам прав доступу до ресурсів локальної мережі та Інтернет;
Налаштування електронної пошти та підключення користувачів до електронних поштових скриньок;
Встановлення, підключення та супроводження комунікаційних програм (Zoom та інші);
Допомога користувачам в реєстрації, підключенні та проведенні он-лайн нарад;
Антивірусний захист, антивірусна профілактика комп’ютерів;
Підключення периферійного обладнання до комп’ютерів користувачів, встановлення драйверів периферійного обладнання, встановлення та налагодження додаткового програмного забезпечення периферійного обладнання;
Заправка, чистка, ремонт картриджів друкувального та копіювального обладнання;
Надання користувачам консультацій та допомоги, оперативне вирішення різноманітних проблем, що виникають в ході експлуатації апаратно-програмного комплексу IT-інфраструктури.
- Розробка Положення про відділ АСУ, ТО та цифровізації.
- Розробка посадових інструкції фахівців відділу АСУ, ТО та цифровізації.
13. Управління транспорту
Штатна чисельність відділу транспорту та звʼязку управління транспорту становить — 2 особи. Фактична чисельність становить — 1 особа.
Основні функції та завдання віллілу:
Забезпечує на території Северодонецької міської територіальної громади реалізацію державної політики комплексного розвитку та реформування у сфері транспорту та звʼязку;
Координує роботу міського пасажирського транспорту, транспортної інфраструктури та — підприємств звʼязку Северолонецької міської територіальної громади;
Розробляє пропозиції щодо формування транспортної мережі та розвитку транспортної інфраструктури Сєверодонецької міської територіальної громади;
На основі аналізу, прогнозування та вивчення напрямків соціально-економічного розвитку Сєверодонецької міської територіальної громади подає, на розгляд керівництва пропозиції щодо, місікого пасажирського транспорту та зв’язку;
Готує проекти розпорядчих актів міської військової і іміністрації, в тому числі нормативно-правового характеру;
Здійснює розгляд звернень громалян та прийом громадян з питань, що відносяться до компетенції Управління.
Здійснює співпрацю з міжнародними організаціями щодо залучення інвестицій та методичної підтримки на виконання програм розвитку інженерних мереж, міського пасажирського транспорту та звʼязку на території Сєверодонецької міської територіальної громали.
У звʼязку з окупацією Сєверодонецької міської територіальної громади на початок 2022 року російськими загарбниками, після розпочатого 24 лютого 2022 року повномасштабного вторгнення в Україну, управління транспорту та звʼязку не розглядала і не планувала цільових програм на 2024 рік. Відповідно робота в цьому напрямку не проводилась.
14. Управління охорони здоров’я
Комунальне Некомерційне Підприємство «Консультаційно-діагностичний центр» продовжує здійснювати свою діяльність за додатковими місцями впровадження діяльності в місті Дніпро (просп. Поля Олександра, буд. 98Д; вул. Бригадна, буд. 11; вул. Пісаржевського, буд. 12; просп. Поля Олександра, буд. 22). Заклад надає амбулаторну спеціалізовану медичну допомогу в першу чергу внутрішньо-переміщеним особам (далі — ВПО), що перемістилися з Луганської області внаслідок збройної агресії російської федерації, а також населенню міста Дніпро та Дніпропетровської області.
За Програмою медичних гарантій у 2024 році закладом укладено договір з Національною службою здоровʼя України про медичне обслуговування населення. Медичні послуги надаються за такими пакетами: Nº 9 «Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах»; Nº 21 «Діагностика, лікування та ровід осіб із вірусом імунодефіциту людини (та підозрою на ВІЛ)»; Nº 35 «Ведення вагітності в амбулаторних умовах»; Nº 10 «Мамографія»; Nº 1 «Гістероскопія»; Nº 12 «Езофагогастродуоденоскопія»; Nº 13 «Колоноскопія»; Nº 14 «Цистокопія»; Nº15 «Бронхоскопія»; Nº 60 «Медичний огляд осіб, який організовується територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки».
За 2024 року КНП «КДЦ» було надано медичну допомогу 21 770 пацієнтам, в тому числі дитячому населенню 4354. Пацієнтам було надано 956162 медичних послуг, з них:
Консультацій спеціалістами вузького профілю – 648969;
Лікувально-профілактичних — 24214;
Лікувально-діагностичних – 187943;
Хірургічних — 25866;
Інструментальних (УЗД, рентгенографія, Інструментальні офтальмонологічні дослідження) — 25158;
Лабораторні дослідження (загальні клінічні, ІФА, ПЛР) – 43294;
Мамографій — 480 осіб, 1920 досліджень;
Колоноскопій – 43;
ФГДС – 154;
Цистоскопій – 25;
Бронхоскопій – 2;
Гістероскопій – 14;
Вагітних – 107;
Людей, що живуть з ВІЛ -27;
Приймають до-контактну профілактику – 2;
Виявлено 46 випадків онкологічного захворювання;
Проліковано в денному соматичному стаціонарі — 729 особи;
Виявлено 46 випадків онкологічного захворювання.
Проведено скринінги на туберкульоз, серед пацієнтів, що звернулися за медичною допомогою. Виявлено 2 випадку туберкульозу.
Видано 33085 таблеток, що були отримані в якості гуманітарної опомоги, для лікування гострих та хронічних станів. Лікарські засоби видавались ВПО.
Продовжується робота мобільної медичної бригади КНП «КДЦ» для надання медичної допомоги внутрішньо переміщеним особам на ХАБах, місцях компактного проживання ВПО, у віддалених сільських місцевостях Дніпропетровської області, задля наближення медичних послуг до пацієнта.
Мобільними медичними бригадами було виявлено інфарктів — 5(були ургентно госпіталізовані), вперше виявлений цукровий діабет 16 осіб, вперше виявлений гіпотиреозу — 28 осіб; у дітей вперше було виявлено 5 вад серця, 50 вторинних кардіопатій, з яких 15 отримали лікування біциліном, 7 випадків артеріальної гіпертензії у дітей, з яких 3 було госпіталізовано,1 гіпотиреоз у дитини до 6 років, гострих гнойних захворювань шкіри — 12, 35 випадків сколіозу, 55 плоскостопість.
Місця надання медичних послуг мобільною медичною бригадою: м. Вільногірськ, с-ще Іларіоново (включаючи с. Шахтарське Первомайське), м. Камʼянське, м. Кривий Ріг, с. Степове, с.Миколаївка, с Новотаромське, а також хаби громадських організацій в м. 2 Дерезувате ГО «ВПО України» та «БФ «Рішучі серця».
Щоденно медичні працівники КНП «КДЦ» проводять прийом громадян на Хабі Сєверодонецької громади в м. Дніпро, пр-кт. П. Калнишевського, буд.
27К, ПК «Металург».
Склад мобільної медичної бригади складається відповідно до потреб ВПО зі спеціалістів вузького профілю як дорослого так і дитячого населення.
Мобільною медичною бригадою проводяться інструментальні та лабораторні дослідження.
У 2024 році було здійснено 205 виїздів, надано медичної допомоги 7368 пацієнтам дорослого населення та 296 пацієнтів дитячого, в тому числі здійснено виїзд до дитячих інтернатів м. Верхньодніпровськ, Кривий Ріг з метою проведення обовʼязкового профілактичного огляду дітей з обмеженими
можливоСтямИ.
З метою якісного проведення медичних оглядів призовників, військовослужбовців, військовозобовʼязаних, офіцерів запасу, громадян, які призиваються на військову службу за мобілізацією та на військову службу за контрактом на базі КНП «КДЦ» діє позаштатна постійно діюча військово-лікарська комісія Сєверодонецького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. За період оглянуто на ВЛК — 420 осіб.
На базі закладу функціонує з 15.08.2024 року «Центр ментального здоровʼя». Надано 192 послуг з ментального здоровʼя, проведено тренінг на тему «Емоційне вигорання під час війни».
Наразі триває підготовча робота закладу для контрактування з Національною службою здоровʼя України в 2025 році. За Програмою медичних гарантій у 2025 році КНП «КД» планує контрактуватися за вже наявними 10 пакетами, як і в поточному році. Також додатково заплановано контрактуватися
за пактом «Стоматологічна допомога дорослим та дітям», «Мобільна паліативна медична допомога», «Психосоціальна та психіатрична допомога дорослим та дітям, що організовується центрами ментального (психічного) здоровʼя та мобільними мультидисциплінарними командами».
Завдяки злагодженій роботі всього персоналу та підтримці з боку органів місцевого самоврядування, КНП «КД» і надалі спрямовує свої зусилля на покращення якості медичних послуг для мешканців Дніпропетровської області та внутрішньо переміщених осіб. Заклад продовжує розвивати інфраструктуру, збільшує обсяги медичних послуг та підвищує їх доступніс.
В 2024 році КНП «КДЦ» отримало фінансування з:
1. місцевого бюджету в розмірі — 18 615 400,00 грн.
2. за договорами з НСЗУ на медичне обслуговуван:населення за програмою медичних гарантій ( маємо Договір з НСЗУ зач0 напрямками надання медичної допомоги) — 39 798 790,14 грн.
3. за надані платні послуги, що не входять до програми медичних гарантій
— 789 249,00 грн.
Кадровий потенціал КНП «КДЦ»
Станом на 19.12.2024 Штатна чисельність: затверджена — 267,25 працівників, фактична — 238 працівників.
Кадровий потенціал колективу складається з 79 лікарів, 4 фахівця з вищою немедичною освітою, 72 фахівця з середньою медичною освітою, 27працівників молодшого медичного персоналу, 56-інші. Загалом — 238 працівників. Призупинено дію трудових договорів на час військового стану 95, з них лікарів — 26, фахівців з вищою немедичною освітою — 2 (біологи), фахівців з середньою медичною освітою — 31, молодшого медичного персоналу — 12, інших працівників — 24. Перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею 3х років — 2 працівника, проходять військову служба в ЗСУ — 3 працівника.
Продовжують трудову діяльність в місті Дніпр і 138 працівників: 51 лікар, 2 фахівця з вищою немедичною освітою (вірусоло, цио морфолог), 38 фахівців з середньою медичною освітою, 15 молодших медичних сестер, 32 — інші. Питома вага лікарів, що мають атестаційну категор. складає 75 % (серед працюючих). Питома вага фахівців з середньою медичною освітою, що мають атестаційну категорію, складає — 63 % (серед працюючих). Серед лікарів: вищу категорію мають 57 % (29 осіб), першу — 10 % (5 осіб), другу — 8 % (4 осіб), лікарі-спеціалісти — 25 % (13 осіб). Серед молодших фахівців з медичною освітою: вищу категорію мають — 37 % (14 осіб), першу — 8 % (3 особи), другу — 18 % (7 осіб), без категорії — 37 % (14 осіб). Прийняті — 37, Звільнені — 47, Переміщення — 24.
Проблемні питання: недостатня кількість приміщень задля розширення діяльності КНП «КДЦ», а саме: для відділення з амбулаторної фізичної та реабілітаційної медицини, на контрактування за пакетом «Зубопротезування окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України». Залишається не вирішеними питання з отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів на додаткові місця впровадження діяльності.
КНП «Сєвєродонецький центр первинної медико-санітарної допомоги» Сєвєродонецької міської ради здійснює некомерційну діяльність, спрямовану на досягнення соціальних та інших результатів у сфері охорони здоров’я, без мети одержання прибутку, а також приймає участь у виконанні державних і місцевих програм у сфері охорони здоров’я.
Загальні відомості:
- штатна чисельність структурного підрозділу: фактична – 53,25 осіб та затверджена – 287,5 осіб.
- основні функції та завдання підрозділу:
організація та надання населенню безоплатної ПМСД, у тому числі невідкладної медичної допомоги;
організація надання населенню долікарської медичної допомоги фельдшерськоакушерськими пунктами;
взаємодія з дитячими дошкільними закладами та навчальними закладами;
дотримання обсягу та якості ПМСД відповідно до медичних стандартів, клінічних протоколів та інших документів з медичної практики;
здійснення профілактики та раннього виявлення неінфекційних захворювань засобами ПМСД;
здійснення профілактики та раннього виявлення соціально небезпечних захворювань засобами ПМСД в амбулаторіях та організовує їх у ФАПах;
здійснення заходів масової та індивідуальної профілактики інфекційних та паразитарних хвороб в амбулаторіях та організовує їх у ФАПах;
тощо.
Основні результати роботи за 2024 рік:
Основним напрямком роботиКНП «Сєвєродонецький центр первинної медико-санітарної допомоги» Сєвєродонецької міської ради є забезпечення надання медичних послуг первинного рівня, передбачених програмою медичних гарантій внутрішньо переміщеним особам, що перемістилися з Луганської області та інших регіонів України, а також населенню м. Кам’янське, м. Дніпро та Дніпропетровської області.
Напрямки діяльності в 2024 році:
- якісне та ефективне надання первинної медичної допомоги, в тому числі надання психологічної допомоги дорослим та дітям на первинному рівні;
- профілактика захворюваності внутрішньо переміщених осіб, населенню м. Кам’янське, м. Дніпро та Дніпропетровської області;
- раннє виявлення хронічних захворювань, в тому числі серцево-судинних;
- зниження рівня смертності від ускладнень хвороб;
- профілактика епідемій вірусних інфекцій внаслідок діючої системи профілактичних щеплень; — зниження рівня первинного виходу на інвалідність (насамперед хворих працездатного віку) внаслідок ускладнень.
Діяльність КНП «Сєвєродонецький центр первинної медико-санітарної допомоги» Сєвєродонецької міської ради дала змогу на:
- гарантований своєчасний доступ внутрішньо переміщеним особам Сєвєродонецької територіальної громади та інших регіонів України, населенню м. Кам’янське, м. Дніпро та Дніпропетровської області до послуг первинної медичної допомоги належної якості на підставі вимог згідно договору з Національною службою здоров’я України;
- В 2024 році отримано ліцензію на медичну практику та відкрито додаткове місце надання медичних послуг — амбулаторне відділення № 2 амбулаторії №2 (Дніпропетровська область, м. Дніпро, проспект Олександра Поля, 22);
- усталені маршрути постійних пацієнтів до підрозділів КНП «Сєвєродонецький центр первинної медико-санітарної допомоги» Сєвєродонецької міської ради, що отримують первинну медичну допомогу в м. Кам’янське, м. Дніпро та Дніпропетровської області — амбулаторне відділення №2 амбулаторії №3 (Дніпропетровська область, м. Кам’янське, проспект Конституції, 30) та амбулаторне відділення №2 амбулаторії №2 (м. Дніпро, проспект О.Поля, 22).
Відвідування закладу первинної медичної допомоги пацієнтами за 11 місяців 2024 року становило: всього — 94688 осіб, з них дорослих — 80799 та дітей — 13889.
Фінансова діяльність:
За 2024 рік підприємство планує отримати на власний рахунок 14 425 тис.грн. від Національної служби здоров’я, в тому числі за пакетом «Первинна медична допомога» — 14 125 тис. грн., за пакетом «Супровід та лікування дорослих та дітей з психологічними розладами на первинному рівні» — 300 тис. грн.
В грудні 2024 року подана заявка на контрактування за пакетом «Первинна медична допомога» з Національною службою здоров’я України на 3 річний термін.
На 2024 рік Програмою розвитку та фінансової підтримки загальний обсяг фінансових ресурсів для КНП «Сєвєродонецький центр первинної медико-санітарної допомоги» Сєвєродонецької міської ради з міського бюджету Сєвєродонецької громади заплановано на рівні 14 887 087 грн. Інші надходження спеціального фонду (на придбання обладнання і предметів довгострокового користування) бюджетом не передбачені. Фактично на утримання КНП «Сєвєродонецький центр первинної медико-санітарної допомоги» Сєвєродонецької міської ради за 2024 рік надійшло з міського бюджету станом на 17.12.2024 року 12 609 619,74 грн. Основні напрямки фінансування — витрати на заробітну плату з нарахуваннями та забезпечення безперебійної роботи КНП «СЦПМСД» Сєвєродонецької міської ради.
Вирішення кадрових питань:
Станом на 17.12.2024 загальна кількість працівників по підприємству – 190 осіб, протягом 2024 року звільнено – 31, прийнято – 12, переміщено у посаді чи в інший підрозділ – 18.
Медичну допомогу населенню надають: 43 лікарів або 3,8 на 10 тис. населення (11 міс. 2023 — 47 лікарів, що складає 4,2 на 10 тис.) і 57 молодших фахівців з медичною освітою, що складає 5,1 на 10 тис. населення (11 міс. 2023 — 63 особи, що складає 5,6 на 10 тис.) – згідно штатного розпису, але фактично працюючих за 11 місяців 2024 року: 18 лікарів та 14 сестер медичних — різниця за рахунок працівників з якими тимчасово призупинено трудові відносини.
Укомплектованість лікарями складає 67,2% (11 міс. 2023 року – 73,4%).
Кількість сімейних лікарів – 31 осіб, що складає 2,8 на 10 тис. населення (11 міс. 2023 року — 34 особи, що складає 3,0 на 10 тис. населення).
Питома вага лікарів, що мають атестаційну категорію, склала 95,3%, що складає 41 особа (11 міс. 2023 – 93,6 %, що складає 44 особи); молодших фахівців з медичною освітою – 91,2%, що складає 52 особи (11 міс. 2023 – 90,5% або 57 осіб).
Вищу категорію мають 51,2% лікарів (22 особи), першу – 32,5% (14 осіб), другу – 11,6% (5 осіб).
Впродовж 2024 року всі лікарі загальної практики – сімейної медицини, лікарі-терапевти, лікар-педіатр та молодші фахівці з медичною освітою постійно проходять дистанційне спеціалізоване навчання в академії НСЗУ, тощо.
Кількість осіб пенсійного віку серед лікарів — 26, що складає 60,5% (11 міс. 2023 — 27 осіб або 57,4%), а серед молодших фахівців з медичною освітою 8 осіб, що складає 14% (11 міс. 2023 — 8 осіб чи 12,5%) – згідно штатного розпису, але фактично працюючих лікарів пенсійного віку: 8 лікарів — 44,4% та 2 сестри медичні – 14,3% — різниця за рахунок працівників з якими тимчасово призупинено трудові відносини.
Виклики та проблеми:
у КНП «СЦПМСД» є ресурси для збільшення робочого навантаження, встановленого для лікарів, що сприяло забезпеченню рівня безпеки та якості медичної допомоги пацієнтам в інших регіонах України та збільшенню рівня оплати за надані медичні послуги;
зміна структури захворюваності, в тому числі ріст захворювань, які обумовлені психоемоційними причинами, вплинули на збільшення попиту про надання послуг первинного психологічного рівня та підвищення вимог до кваліфікаційної підготовки лікарів сімейної медицини в цьому напрямку;
тенденції в міграції внутрішньо переміщених осіб Сєвєродонецької територіальної громади у зв’язку з ускладненою ситуацією в умовах воєнного стану та близькістю фронтової зони впливають на ріст кількості пацієнтів, які до воєнного часу були стабильно високими; в тому числі висока ймовірність плинності кадрів у зв’язку з військовою агресією російської федерації;
зростання вартості енергоносіїв, паливно-мастильних матеріалів, орендної плати за орендоване приміщення та відшкодування за комунальні витрати орендодавцю, перебої з постачанням електроенергії;
відсутність власного приміщення для розміщення амбулаторій;
стан укриття, наявного у діючих амбулаторіях — найпростіше укриття, що не гарантує повну безпеку персоналу та пацієнтів в умовах масованих обстрілів;
обмежене фінансування закладу охорони здоров’я.
Забезпечення кадровими ресурсами на 2025 рік
Забезпечення КНП «СЦПМСД» необхідною кількістю кваліфікованого медичного персоналу необхідно для ефективності та якості надання відповідних медичних послуг. Організація умов діяльності персоналу, їх соціальний добробут, матеріально-технічне та технологічне забезпечення трудового процесу — це пріоритетний напрям діяльності КНП «Сєвєродонецький центр первинної медико-санітарної допомоги» Сєвєродонецької міської ради, який буде обумовлювати належний рівень надання первинної медичної допомоги населенню.
Основна задача кадрової політики КНП «Сєвєродонецький центр первинної медикосанітарної допомоги» Сєвєродонецької міської ради – зберегти наявні кадри лікарів та середнього медперсоналу, а також залучити до виробничої діяльності лікарів загальної практики – сімейних лікарів, лікарів-терапевтів.
Інше:
Оснащення КНП «СЦПМСД» — за 2024 рік було освоєно 2314443,57 грн. капітальних інвестицій. Придбано для транспортування за власні кошти АВТОБУС AVSF-05 на базі FIAT DUCATO AVTOSNAB, вартістю 2086073,65 грн., який в липні 2024 року на підставі Розпорядження керівника Сєвєродонецької міської військової адміністрації був переданий до КНП «Сєвєродонецька багатопрофільна лікарня» Сєвєродонецької міської ради. Також придбано медичні прилади, інвентар для облаштування амбулаторій на суму 225 800,50 грн.
Найменування медичного устаткування (приладів) у 2024 році | Кількість | Вартість, тис.грн. | ||
1 | LD-70 Вимірювач АТ без фонендоскопа | 6 | 2,4 | |
2 | Лавка зі спинкою Аліса 1200 мм каркас білий, колір синий | 3 | 5,5 | |
3 | Медичний опромінювач BactoSfera MED 30*2 EKRAN | 2 | 4,5 | |
4 | Освітлювач таблиць для визначення зору AP-1 (Апарат Рота) | 1 | 3,8 | |
5 | Смартфон Samsung Galaxy A 24 6/128 GB light green (SM-A245FLGVSEK) для реєстратури | 1 | 7,2 | |
6 | Стелаж 2000*1000*600, 5 металевих полиць, гвинтове з’єднання | 19 | 99,0 | |
7 | Меблі для реєстратури та лікарського складу (столи, стійка для адміністратора) | 10 | 24,1 | |
8 | Умивальник Мойдодир з ламінованої ДСП 5080*140 | 2 | 7,2 | |
Ширма універсальна | 12 | 50,7 | ||
Інші | 10 | 21,4 | ||
Разом | 66 | 225,8 |
Безоплатно централізовано отримано 267 604,56 грн. капітальних інвестицій, в натуральному вимірі це надходження 6 ноутбуків та 6 комп’ютерних мишок для лікарського персоналу.
Слід також відмітити, що неопераційні витрати від списання залишкової вартості службового санітарного автотранспорту на підставі розпоряджень голови Сєвєродонецької міської військової адміністрації на баланс Сєвєродонецької міської ВА в сумі 1 613,6 тис. грн. та КНП «СМБЛ» в сумі 7 254,3 тис. грн. спричинили незапланований збиток від передачі 8 867,9 тис. грн.
У зв’язку з розширенням місць надання медичних послуг КНП «СЦПМСД» в 2025 році наявною є потреба в придбанні медичного устаткування та приладів згідно з Примірним табелем матеріально-технічного оснащення закладів охорони здоров’я та фізичних осіб-підприємців, які надають первинну медичну допомогу наказу МОЗ України від 26.01.2018 №148 (зі змінами та доповненнями, внесеними наказами МОЗ України від 08.04.2019 №797, від 08.05.2020 №1103, від 10.12.2020 №2857, від 04.01.2024 №20). Потреба в закупках (близько 99 одиниць) буде забезпечена за рахунок власних коштів КНП «Сєвєродонецький центр первинної медико-санітарної допомоги» Сєвєродонецької міської ради. Орієнтована сума закупівель 605, 5 тис. грн. без ПДВ.
Орієнтовний перелік потреб в придбанні медичного устаткування та приладів на 2025 рік:
№ п/п | Найменування необхідного медичного устаткування (приладів) | Кількість | Орієнтовна сума закупівлі, грн. |
1 | Ваги для дітей | 3 | 22 680,00 |
2 | Ваги для дорослих з ростоміром | 3 | 33 000,00 |
3 | Медична вимірювальна стрічка (рулетка) | 10 | 3 150,00 |
4 | Стетофонендоскоп | 5 | 3 500,00 |
5 | Термометр для вимірювання температури тіла інфрачервоний | 5 | 2 830,00 |
6 | Тонометр з малими манжетами середніми манжетами | 2 3 | 1 000,00 1 950,00 |
7 | Отоофтальмоскоп | 5 | 32 650,00 |
8 | Медичний ліхтарик | 10 | 2 700,00 |
9 | Електрокардіограф «ВІОМЕД»1200 | 3 | 186 000,00 |
10 | Пікфлуометр | 5 | 30 000,00 |
11 | Молоточок неврологічний | 5 | 8 000,00 |
12 | Таблиці для перевірки гостроти зору | 4 | 3 000,00 |
13 | Апарат визначення рівня глюкози крові у | 10 | 12 000,00 |
комплекті (глюкометр, смужки, одноразові ланцети) | |||
14 | Сумка лікаря/медсестри | 8 | 20 000,00 |
15 | Холодильник для зберігання лікарських засобів | 1 | 50 000,00 |
16 | Шафа для зберігання лікарських засобів та медичних виробів | 5 | 64 000,00 |
17 | Сповивальний столик | 4 | 26 000,00 |
18 | Стіл для інструментів, мобільний | 2 | 5 000,00 |
19 | Холодильник для зберігання вакцин | 2 | 72 000,00 |
20 | Ноші медичні | 2 | 6 000,00 |
21 | Крісло-каталка (вузьке) | 2 | 20 000,00 |
Загальна орієнтовна сума капітальних інвестицій складає 605 460 грн.
15. Управління освіти
Штатна чисельність Управління освіти Сєвєродонецької МВА та підпорядкованих закладів освіти:
Штатна чисельність | Фактична чисельність | |
Усього | 2233,96 | 562,73 |
Заклади дошкільної освіти (1010) | 986,18 | 20 |
Заклади загальної середньої освіти (1021 міський бюджет) | 588,3 | 25 |
Міжшкільний ресурсний центр (1026 міський бюджет) | 28,58 | 3 |
Заклади загальної середньої освіти (1031 державний бюджет) | 477,48 | 477,48 |
Заклади позашкільної освіти (1070) | 76,92 | 8 |
Централізована бухгалтерія, група централізованого господарчого обслуговування, логопеди (1141) | 59,5 | 20 |
Інклюзивно-ресурсний центр (1151 міський бюджет) | 1 | 0 |
Інклюзивно-ресурсний центр (1152 державний бюджет) | 6 | 2,25 |
Апарат Управління освіти | 10 |
Основні завдання та функції Управління освіти СМВА:
- Забезпечення реалізації державної політики в галузі освіти і виховання на відповідній території з урахуванням особливостей соціально-культурного середовища територіальної громади.
- Аналіз стану освіти в територіальній громаді; прогнозування розвитку повної загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти; удосконалення мережі підпорядкованих закладів світи незалежно від типів і форм власності згідно з освітніми потребами громадян; розробка та організація виконання програми розвитку освіти територіальної громади.
- Створення умов для здобуття громадянами дошкільної, повної загальної середньої та позашкільної освіти.
- Контроль за дотриманням законодавства в галузі освіти, Державного стандарту загальної середньої освіти відповідного рівня та вимог Базового компонента дошкільної освіти відповідними закладами освіти всіх типів і форм власності.
- Забезпечення рівних умов розвитку закладів освіти всіх форм власності.
- Методичний супровід закладів освіти, що знаходяться в межах відповідної території і є комунальною власністю, організація їх фінансового забезпечення та зміцнення їхньої матеріальної бази; координація діяльності цих закладів освіти, а також закладів освіти інших форм власності.
- Сприяння комплектуванню закладів освіти педагогічними працівниками, в тому числі керівними кадрами; вдосконалення професійної кваліфікації педагогічних працівників, їх перепідготовка і атестація у порядку, встановленому Міністерством освіти і науки України
- Організація мережі та здійснення керівництва закладами та установами освіти Сєвєродонецької міської громади.
- Організація нормативно-правового забезпечення загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти в Сєвєродонецькій МТГ.
- Організація навчально-методичного забезпечення закладів освіти.
- Організація фінансового забезпечення Управління освіти Сєвєродонецької міської військової адміністрації Сєвєродонецького району Луганської областіта підпорядкованих закладів освіти.
- Організація матеріально-технічного забезпечення Управління освіти Сєвєродонецької міської військової адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області та підпорядкованих закладів освіти.
- Організація діяльності учасників освітнього процесу в закладах освіти Сєвєродонецької МТГ та забезпечення їх соціального захисту.
Основні результати роботи за 2024 рік:
ДОШКІЛЬНА ОСВІТА
До 24.02.2022 року забезпечували дошкільною освітою дітей у Сєвєродонецькій міській територіальній громаді 16 комунальних закладів дошкільної освіти (ЗДО), 4 дошкільних підрозділи у складі Гімназії «Гармонія», Борівського НВК, Єпіфанівської гімназії, Новоастраханьского ліцею. Заклади відвідували 3180 дітей віком від 1 року до 6 (7) років. У вересні 2024 року розпочали свою діяльність за дистанційною формою 3 ЗДО, а саме: Ясла-садок № 10 міста Сєвєродонецька Луганської області; Ясла-садок № 12 міста Сєвєродонецька Луганської області; Ясла-садок № 38 міста Сєвєродонецька Луганської області. Відкрито по 1 групі в цих закладах у яких здобувають дошкільну освіту 38 дітей.
ЗАГАЛЬНА СЕРЕДНЯ ОСВІТА
Для задоволення освітніх потреб, з метою створення умов для здобуття якісної освіти у Сєвєродонецькій міській територіальній громаді у 2024-2025 навчальному році працюють 20 комунальних закладів загальної середньої освіти (далі – ЗЗСО). У них здобуває освіту 5501 учень у 202 класах. Три комунальні заклади загальної середньої освіти, а саме: Борівський навчальновиховний комплекс (загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів — дошкільний навчальний заклад (ясла-садок)) Сєвєродонецької міської ради Луганської області, Новоастраханський ліцей Сєвєродонецького району Луганської області, Єпіфанівська гімназія Сєвєродонецького району Луганської області не змогли розпочати освітній процес та призупинили свою діяльність. Приватний заклад «Сєвєродонецька початкова школа «НЬЮ ДЖЕН» Луганської області також тимчасово припинив свою роботу.
Агресія РФ проти України суттєво вплинула на мережу ЗЗСО. Порівняльна мережа класів та учнів за 2023-2024 та 2024-2025 навчальний рік має такий вигляд:
- Початкова школа. У 2023-2024 н.р. працювали 90 класів, у яких здобували освіту 1826 учнів. У 2024-2025 н.р. працюють 70 класів у яких навчаються 1160 учнів.
- Базова школа. У 2023-2024 н.р. працювали 148 класів, у яких здобували освіту 4153 учні. У 2024-2025 н.р. працюють 112 класів для 3852 учнів.
- Профільна школа. У 2023-2024 н.р. працювало 22 класи, у яких здобували освіту 572 учні. У 2024-2025 н.р. працюють 20 класів для 489 учнів.
У закладах освіти Сєвєродонецької міської територіальної громади у 2024-2025 навчальному році створені умови для навчання за різними формами, а саме:
Форми здобуття освіти у 2024-2025 н.р. | Контингент учнів | ЗЗСО |
Інституційна форма здобуття освіти | ||
денна | 4526 | ЗЗСО |
Індивідуальна форма здобуття освіти | ||
екстернатна | 957 | ЗЗСО |
сімейна (домашня) | — | — |
педагогічний патронаж | 10 | гімназії «ГАРМОНІЯ», № 4, 8, 11, 12, 14, 18, 20, ліцей № 1 |
Інклюзивна освіта | ||
Класи із інклюзивним навчанням | 78 учнів (47 класи) | Гімназії «ГАРМОНІЯ», № 4, 5, 6, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 18, 20, Ліцей «Інітіум» |
Спеціальні класи | 8 учнів (1 клас) | Гімназія № 11 |
01.09.2024 року до перших класів було прийнято 122 учні (15 класів), до 10-х класів було прийнято 212 учні (10 класів).
Випускники закладів освіти, державна підсумкова атестація, національний мультимедійний тест:
У 2023-2024 навчальному році успішно завершили здобуття початкової освіти та отримали свідоцтва про початкову освіту– 594 учні.
У 2023-2024 навчальному році 529 здобувачів освіти отримали свідоцтво про здобуття базової середньої освіти, з них: 509 учнів денної форми навчання та 20 учнів екстернатної форми навчання. Із загальної кількості учнів, які здобули базову середню освіту, отримали свідоцтво про здобуття базової середньої освіти з відзнакою 51 учень та 3 учнів отримали свідоцтво про здобуття базової середньої освіти для осіб з особливими освітніми потребами, зумовленими порушеннями інтелектуального розвитку.
Отримали свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти – 199 учнів, з них: 187 учнів денної форми навчання та 12 учнів екстернатної форми навчання. Із загальної кількості учнів, які здобули повну загальну середню освіту отримали свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти з відзнакою (для осіб нагороджених Срібною медаллю) 8 учнів та 25 учнів отримали свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти з відзнакою (для осіб нагороджених Золотою медаллю).
Випускники закладів загальної середньої освіти Сєвєродонецької міської територіальної громади у 2024 році виявили високі знання і отримали максимальні бали в Національному мультипредметному тесті. 200 балів отримали 3 учні ЗЗСО.
Навчання дітей з особливими освітніми потребами:
Одним із питань забезпечення рівним доступом до якісної освіти є питання реалізації прав і можливостей дітей з особливими освітніми потребами (далі — ООП) на здобуття ними освіти на всіх рівнях.
З 1 вересня 2024 року, не дивлячись на те, що освітній процес розпочався за дистанційною формою, усі заклади загальної середньої освіти доклали максимум зусиль для того, щоб діти з особливими освітніми потребами змогли продовжити навчання за різними формами здобуття освіти. У класах з інклюзивним навчанням особистісно-орієнтований напрям освітнього процесу забезпечували асистенти вчителів.
Для забезпечення права осіб з ООП на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти в громаді працює комунальна установа «Інклюзивноресурсний центр» (далі – ІРЦ). Фахівці (консультанти) ІРЦ проводили комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку особи, у тому числі повторну, надавали консультації педагогічним працівникам закладів освіти щодо роботи з такими дітьми, консультували батьків, інших законних представників дітей з ООП щодо особливостей їхнього розвитку тощо.
Результати Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів:
49 переможців міського етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів, що посіли призові місця в міському етапі, на початку 2024 року продовжили участь вже у ІІІ (обласному) етапі, де здобули 33 призові місця. П’ятеро переможців обласного етапу Олімпіад продовжили участь у фінальному Всеукраїнському етапі, де учень Ліцею багатопрофільного посів ІІІ місце в Олімпіади з хімії, інші учні стали дипломантами Олімпіад з математики, інформатики та географії.
У 2024-2025 навчальному році Управлінням освіти Сєвєродонецької МВА було організовано та проведено міський етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з начальних предметів. За результатами проведених Олімпіад 133 учні стали призерами та переможцями. Учні, що посіли І місця, продовжать участь вже у обласному етапі.
У 2024-2025 навчальному році було проведено шкільний та міський етапи ХХV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика: маємо 34 призери серед учнів 3-11 класів ЗЗСО, дев’ятеро з них, що набрали найбільшу кількість балів, продовжили участь в обласному етапі. Призерами міського етапу ХV Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка стали 19 учнів 5-11 класів. Учні, які отримали найкращі результати, взяли участь в обласному етапі.
Також в дистанційному форматі було проведено шкільний та міський етапи XХІІІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, присвяченого Шевченківським дням – 2024 «Об’єднаймося ж, брати мої!» в номінаціях «Історія України і державотворення» та «Література» (поезія, проза). Двоє переможців міського етапу взяли участь в обласному та заключному етапі Конкурсу.
Дві наукові роботи учениць закладів освіти Сєвєродонецької міської територіальної громади взяли участь в ХХХ обласному конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів Луганської обласної малої академії наук учнівської молоді у 2023/2024 навчальному році, де посіли І та ІІ місця.
Традиційно учні ЗЗСО беруть участь в Міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру» та фізичному конкурсі «Левеня», координацію яких здійснює комунальний заклад «Луганська обласна мала академія наук учнівської молоді».
Матеріальне заохочення здобувачів освіти:
Відповідно до Положення про матеріальне заохочення призерів обласних і фінальних етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів та Міжнародних і Всеукраїнських мовно-літературних та інших конкурсів із числа здобувачів освіти закладів загальної середньої освіти Сєвєродонецької міської територіальної громади та на виконання заходів Міської цільової комплексної програми «Освіта Сєвєродонецької міської територіальної громади — 2024», Комплексної цільової програми Сєвєродонецької міської територіальної громади «Турбота» здобувачі освіти отримали матеріальне заохочення, а саме:
32 учні ЗЗСО Сєвєродонецької МТГ — призери обласних і фінальних етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів, Міжнародних і Всеукраїнських мовно-літературних конкурсів, Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів малої академії наук учнівської молоді та Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, присвяченого Шевченківським дням на загальну суму 69 170 грн.
32 випускники ліцеїв Сєвєродонецької МТГ, які отримали у 2023-2024 навчальному році золоту медаль «За високі досягнення у навчанні», срібну медаль «За досягнення у навчанні» на загальну суму 146 000 грн.
24 учні ЗЗСО Сєвєродонецької МТГ — переможці та призери
Всеукраїнських і Міжнародних конкурсів, змагань, акцій тощо, що проводяться за напрямками позашкільної освіти, виховної роботи, також виплачено матеріальне заохочення на загальну суму 29 000 грн.
3 випускники ліцеїв Сєвєродонецької МТГ, які отримали на національному мультипредметному тесті (НТМ) 200 балів виплачено матеріальне заохочення на загальну суму 9 000 грн.
Методична робота:
У 2023-2024 навчальному році серед педагогів закладів освіти міста Сєвєродонецьк було створено 18 методичних об’єднань (предметних комісій) за напрямами роботи загальної середньої освіти та керівного складу закладів освіти. Наказом Управління освіти було призначено керівників (голів) відповідних міських методичних об’єднань, які склали та погодили з відділом з питань освіти плани роботи міських методичних об’єднань на 2023-2024 навчальний рік. Ці ж методичні об’єднання (предметні комісії) продовжують роботу і в 2024-2025 навчальному році.
Міські методичні об’єднання (предметні комісії) вчителів навчальних дисциплін закладів загальної середньої освіти беруть активну участь в організації та проведенні Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів, мовно-літературних, спортивних, творчих конкурсів учнівської молоді, готують учнів до участі у подальших етапах цих конкурсів та олімпіад.
Голови методичних об’єднань проводять наради, вебінари, семінари з колегами своєї освітньої галузі відповідно до розробленого плану роботи на навчальний рік.
Сєвєродонецьку міську територіальну громаду на Всеукраїнському конкурсі «Учитель року – 2024» представляли двоє педагогів в номінації «Українська мова та література» і обидві посіли призові місця в першому (обласному) турі конкурсу. Це Зінченко Ольга Іванівна, вчитель української мови і літератури Гімназії № 15 міста Сєвєродонецька Луганської області, — ІІ місце та Щеблєтова Ганна Володимирівна, вчитель української мови і літератури Гімназії № 11 міста Сєвєродонецька Луганської області – ІІІ місце.
На участь у всеукраїнському конкурсі «Учитель року — 2025» зареєструвалися двоє педагогів у номінації «Зарубіжна література» та один педагог у номінації «Трудове навчання».
У 2024 році на сертифікацію педагогічних працівників зареєструвалося восьмеро вчителів початкових класів, української мови і літератури, математики, навчальних предметів історичної та громадянської галузі закладів загальної середньої освіти Сєвєродонецької міської територіальної громади. Четверо з них успішно подолали пороговий бал та отримали сертифікати:
− Лукіна Наталія Євгенівна, вчитель інформатики та математики Ліцею «КОЛЕГІУМ» міста Сєвєродонецька Луганської області;
− Попова Ганна Сергіївна, вчитель української мови та літератури Гімназії № 12 міста Сєвєродонецька Луганської області;
− Кавєріна Катерина Ігорівна, учитель початкових класів Гімназії № 10 міста Сєвєродонецька Луганської області;
− Фісунова Вікторія Олександрівна, учитель української мови і літератури Гімназії № 10 міста Сєвєродонецька Луганської області.
Загалом в громаді вже 10 сертифікованих вчителів закладів загальної середньої освіти.
Виховна робота, позашкільна освіта:
У 2024-2025 н.р. з метою забезпечення права дітей Сєвєродонецької міської територіальної громади на здобуття позашкільної освіти в умовах воєнного стану, розвитку їх творчого та інтелектуального потенціалу; надання освітніх послуг офлайн на базі культурно-освітнього центру Гуманітарного хабу Сєвєродонецької міської військової адміністрації в місті Дніпро (п-кт Калнишевського, 27-К) запроваджено діяльність гуртків «Сувенірна майстерня», «Зразковий хореографічний колектив «ГРАН-ПРІ», «Юні туристикраєзнавці» та «Пішохідний туризм» Сєвєродонецького міського Центру дитячої та юнацької творчості, «Впевнений старт та «Українська мова» Сєвєродонецького дитячо-юнацького комплексу «Юність».
У звітний період представники закладів позашкільної освіти взяли участь у понад 60 проєктах, конкурсах, змаганнях, фестивалях, акціях різного рівня — від міського до міжнародного, де здобули призові місця.
За координації СМЦДЮТ, СМЦНПВТКУМ та активної участі ЗЗСО серед здобувачів освіти та педагогів Сєвєродонецької міської територіальної громади проведено:
- конкурси «Відун», «Рятівник», «Представлення роїв», «Фізична підготовка», «Готуємось до таборування», огляд Книг звитяг тощо у рамках І (міського) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово — патріотичної гри «Сокіл» «Джура». Підбито підсумки (онлайн-засідання), вручено Грамоти, Дипломи і Подяки. Звітні матеріали скеровано до Департаменту освіти і науки Луганської ОДА;
- підготовку до участі в ІІ (обласному) та ІІІ (Всеукраїнському) етапах Гри;
- підготовку до участі в обласному конкурсі відеопрезентацій до Дня прапору та Дня Незалежності України серед учасників роїв молодшої, середньої та старшої вікових груп;
- онлайн- наради для педагогів-організаторів, заступників директорів з виховної роботи, керівників роїв ЗЗСО, директорів ЗПО; онлайн-засідання оргкомітетів, журі;
- міський конкурс читців та конкурс декоративно-ужиткового мистецтва в рамках міського творчого конкурсу «Поетична нива» ім. Т.Г.Шевченка;
- міську онлайн — фотовиставку «Свято доблесті та мужності», присвячену Дню Збройних Сил України;
- міський онлайн- конкурс «Україна колядує», присвячений Різдвяним та Новорічним святам;
- міську онлайн — фотовиставку «Україна – це ми!», присвячену Дню Соборності України;
- відеозвіт участі учнів закладів загальної середньої освіти в міському творчому конкурсі «Поетична нива» ім Т. Шевченка;
- міську онлайн — виставку «Великодня писанка», присвячену Великоднім святам;
- міську онлайн — виставку фоторобіт «Вишивана Україна», присвячену міжнародному Дню Вишиванки;
- міську онлайн — фотовиставку закладів освіти Сєвєродонецької міської територіальної громади, присвячену 90-річчю м. Сєвєродонецька тощо.
28.11.2024 на базі культурно-освітнього центру Гуманітарного хабу Сєвєродонецької МВА в м.Дніпро за участі вихованців та педагогів гуртків Сєвєродонецького міського Центру дитячої та юнацької творчості і Сєвєродонецького дитячо-юнацького комплексу «Юність» проведено творчу вітальню «ПОЗАШКІЛЛЯ ЄДНАЄ СЕРЦЯ». У заході взяли участь представники керівництва Сєвєродонецької міської військової адміністрації, Управління освіти Сєвєродонецької МВА.
За підсумками роботи в 2024 році Сєвєродонецький міський Центр дитячої та юнацької творчості номінований на нагороду «Лідер позашкільної освіти- 2024».
У рамках національно-патріотичного виховання згідно з планом роботи у закладах освіти Сєвєродонецької міської територіальної громади організовано та проведено тематичні заходи з нагоди: Дня захисників і захисниць України та Дня українського козацтва, Міжнародного дня миру, Дня Героїв Небесної Сотні, Дня Гідності та Свободи, Дня вшанування жертв Голодомору, Дня пам’яті Героїв Крут, Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, Дня Соборності України, Дня Збройних Сил України, Дня волонтера, Дня вшанування учасників ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС, Дня вшанування пам’яті загиблих дітей внаслідок збройної агресії російської федерації проти України,Дня Конституції України, Дня Української державності, Дня Незалежності України, Дня Державного прапора України тощо.
Учні (вихованці) ЗЗСО та ЗПО взяли результативну участь у Чемпіонаті Луганської області з пішохідного туризму серед юнаків у закритих приміщеннях: «В’язання вузлів»; конкурсі відеопрезентацій до Дня Незалежності України та Дня Державного прапора України, конкурсі дослідницьких робіт «Героїв пам’ятаємо імена»; Всеукраїнській акції на підтримку воїнів-земляків «Новорічна листівка на передову»; Всеукраїнській акції «Запали свічку»; Літературних читаннях, присвячених Дню Соборності України та Дню пам’яті Героїв Крут; Всеукраїнському конкурсі на написання есе «Війна за СВІЙ шлях» (дитячий погляд)» тощо.
У І (міському) етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військовопатріотичної гри «Сокіл» («Джура») (далі – Гра) взяли участь 24 рої старшої, середньої та молодшої вікових груп (понад 200 учасників). Згідно з графіком, Положенням і відповідними Програми для кожної вікової групи проведено всі змагання та конкурси військово-спортивного, туристсько-краєзнавчого та історико-просвітницького спрямування; семінари, наради для керівників та вихованців роїв..
Оприлюднення перебігу І (міського) етапу Гри відбувалось на сайтах Сєвєродонецької міської військової адміністрації, Управління освіти Сєвєродонецької міської військової адміністрації, закладів освіти, онлайн — каналі «Джура», у соціальних мережах тощо.
У ІІ (обласному) етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військовопатріотичної гри «Сокіл» («Джура») у 2023-2024 навчальному році рій «Козацька слава» Ліцею «КОЛЕГІУМ» міста Сєвєродонецька Луганської області посів ІІ місце в середній віковій категорії; рій «Вільні» Гімназії № 4 міста Сєвєродонецька Луганської області– І місце в молодшій віковій категорії.
Крім того у 2023-2024 навчальному році учнів залучено до участі в Олімпійському тижні та Олімпійському уроці, «Олімпійській вітальні», Всеукраїнських руханках: «Руханка – це круто!», «Цікава фізкультура», «З Новим роком, Україна»; челенжах: «Тренуйся з нами», «Я можу так, а ти?», «Спортивна сім’я», «Обери спорт», «Мій улюблений вид спорту», «Сhallenge Fest» тощо.
У 2024-2025 н.р. в системі освіти Сєвєродонецької міської територіальної громади продовжено роботу з питань підготовки та проведення фізкультурнооздоровчих заходів та змагань «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги» серед учнів ЗЗСО у 2024-2025 навчальному році під гаслом «РАЗОМ ПЕРЕМОЖЕМО».
Зокрема, згідно з Регламентом змагань з футзалу у віковій групі:
учні/учениці 5-9 класів на V всеукраїнський етап забезпечено реєстрацію команди Гімназії № 14 міста Сєвєродонецька Луганської області.
Оздоровлення здобувачів освіти:
Відповідальною справою для освітян є якісна організація літнього оздоровлення та відпочинку дітей. Керуючись законодавством України у даній сфері, враховуючи обмеження, обумовлені воєнним станом, що діє в Україні, учні закладів освіти Сєвєродонецької міської територіальної громади змогли отримати влітку 2023 року послуги з оздоровлення та відпочинку.
З 09.06.2024 по 17.06.2024 у дитячому таборі відпочинку та зміцнення здоров’я «Українські діти» при гімназії Бутримоню Аліутського р-ну Литовської Республіки відпочивали 18 учнів Гімназії № 14 міста Сєвєродонецька Луганської області.
З 04.08.2024 по 10.08.2024 у Литовській Республіці на базі дитячого оздоровчого табору для відпочинку та зміцнення здоров’я «Діти України» перебували 23 здобувачі освіти Гімназії № 4 міста Сєвєродонецька Луганської області.
З 01.07.2024 по 21.07.2024 у Дитячому закладі оздоровлення та відпочинку санаторного типу «Карпати» дочірнього підприємства «Клінічний санаторій «Карпати» ПАТ лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця» вищої категорії відпочили 58 дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки. На придбання путівок скеровано 1 224 090 грн. бюджетних коштів.
Згідно з розпорядженням начальника Сєвєродонецької міської військової адміністрації з 03.06 по 16.07.2024 (у три зміни) забезпечено діяльність майданчику відпочинку СДЮК «Юність» на базі гуманітарного Хабу в м. Дніпро. Понад 150 юних сєвєродончан долучились до участі в різноманітних тематичних заходах, майстер-класах, флешмобах, спортивних змаганнях, квестах тощо. У підготовці й проведенні заходів взяли участь, зокрема, керівники гуртків СМЦДЮТ, СМЦНПВТКУМ, СДЮК «Юність», Міського палацу культури.
Фінансова діяльність:
Кошторисом по Управлінню освіти Сєвєродонецької МВА затверджено асигнування по загальному фонду на 2024 рік у сумі 223 976 353,00 грн., у т.ч.:
˗ кошти місцевого бюджету складають 89 072 508,00 грн.
˗ кошти освітньої субвенції складають 134 852 540,00 грн.
Видатки по спеціальному фонду на 2024 рік не планувались.
Уточнений план на 2024 рік складає 229 212 958,01 грн. в т.ч. загальний фонд — 225 402 406,00 грн. та спеціальний фонд складає – 3 810 552,01 грн.
По загальному фонду уточнені планові призначення на 2024 рік складають 331 980,00 грн. по КПКВК 0611070 «Надання позашкільної освіти закладами позашкільної освіти, заходи із позашкільної роботи з дітьми» для запровадження діяльності дитячого майданчику відпочинку Сєвєродонецького дитячо — юнацького комплексу «Юність» в сумі 178 905,00 грн., та для оплати праці педагога гуртка «Впевнений старт»(підготовка до школи) та «Українська мова» в сумі 153 075,00 грн.
По КПКВК 0611210 «Надання освіти за рахунок залишку коштів за субвенцією з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами на кінець бюджетного періоду» виділені кошти в сумі 1 094 073,00 грн. на оплату праці з проведення (надання) психолого-педагогічних і корекційно-розвиткових занять (послуг).
По спеціальному фонду уточнені планові призначення на 2024 рік складають 3 810 552,01 грн.у т.ч.:
- Кошти отримані, як плата за послуги, за рахунок залишку, що утворився станом на 01.01.2024 року в сумі 16 796,78 грн., були спрямовані на виплату заробітної плати працівникові міжшкільного ресурсного центру в сумі 12 159,89 грн.
- Кошти отримані за іншими джерелами власних надходжень (спонсорська допомога в натуральній формі)» склали 3 606 665,23 грн. отримано від Організації об’єднаних націй з питань освіти, науки та культури (ЮНЕСКО) Ноутбуки Lenovo Chromebook в кількості 601 шт. на суму 3 580 295,23 грн., та від благодійної організації «Благодійний фонд «Схід — СОС» подарунки дітям на суму 26 370,00 грн.
- За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виконання заходів, спрямованих на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» отримано кошти в сумі 187 090,00 грн., на придбання підручників та навчальної літератури., касові видатки складають 11 529,00 грн., навчання он лайн та відсутність приміщення школи не дає змоги освоїти субвенцію в повному обсязі, придбати меблі, техніку для пілотних класів.
Профінансовано видатки загального фонду в 2024 році на суму 170 937 482,02 грн., фінансування з місцевого бюджету складає 41 696 672,43 грн., кошти освітньої субвенції складають 129 240 809,59 грн. касові видатки за звітний період проведено в повному обсязі. Аналізуючи показники уточненого річного плану загального фонду на 2024 рік у сумі 225 402 406,00 грн. та касові видатки у сумі 170 937 482,02 грн. за 2024 рік Управлінням освіти освоєно 75,84% коштів загального фонду.
Місцевий бюджет | |||||
Код КПК | Найменування | Уточнений план з початку року | Касові видатки за 2024 рік | Залишки асигнувань на кінець бюджетного року | % виконання до плану з початку року |
0610160 | Керівництво і управління у відповідній сфері у містах (місті Києві), селищах, селах, територіальних громадах | 3 650 959,00 | 3 591 796,52 | 59 162,48 | 98,38 % |
0611010 | Надання дошкільної освіти | 48 580 128,00 | 16 803 829,08 | 31 776 298,92 | 34,58% |
0611021 | Надання загальної середньої освіти закладами загальної середньої освіти за рахунок коштів місцевого бюджету | 18 000 841,00 | 7 379 993,19 | 10 620 847,81 | 41,0% |
0611026 | Надання загальної середньої освіти міжшкільними ресурсними центрами за рахунок коштів місцевого бюджету | 2 077 766,00 | 732 988,89 | 1 344 777,11 | 35,28% |
0611070 | Надання позашкільної освіти закладами позашкільної освіти, заходи із позашкільної роботи з дітьми | 7 724 544,00 | 5 472 519,15 | 2 252 024,85 | 70,84% |
0611141 | Забезпечення діяльності інших закладів у сфері освіти | 8 008 520,00 | 6 477 439,05 | 1 531 080,95 | 80,88% |
0611142 | Інші програми та заходи у сфері освіти | 72 400,00 | 5 430,00 | 66 970,00 | 7,5% |
0611151 | Забезпечення діяльності інклюзивноресурсних центрів за рахунок коштів місцевого | 73 435,00 | 8 586,55 | 64 848,45 | 11,69% |
бюджету | |||||
0613140 | Оздоровлення та відпочинок дітей (крім заходів з оздоровлення дітей, що здійснюються за рахунок коштів на оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильсько ї катастрофи) | 1 267 200,00 | 1 224 090,00 | 43 110,00 | 96,59% |
Всього бюджету | по місцевому | 89 455 793,00 | 41 696 672,43 | 47 759 120,57 | 46,61% |
Всього по загальному фонду по Управлінню освіти | 225 402 406,00 | 170 937 482,02 | 54 464 923,98 | 75,84% |
Економія бюджетних коштів по деяких КПК пов’язана із звільненням працівників, які були в призупинені та переведення працівників з простою в призупинення. Всі працівники, які працюють дистанційно, забезпечені заробітною платою в повному обсязі.
Основними напрямками витратами Управління освіти в 2024 році є:
- Заробітна плата з нарахуваннями при уточнених планових видатках на 2024 рік в сумі 220 418 485 грн., касові видатки складають 166 934 122,02 грн., тобто 73,73%.
- Придбання предметів, матеріалів та обладнання при плані 730 481,00 грн. касові видатки складають 620 681,52 грн., тобто 84,97%, що дало змогу забезпечити всі структурні підрозділи канцелярськими товарами на 2024 рік на суму 82 691,42 грн., придбати комплектуючі засоби до системного блоку та операційну систему Microsoft Windows на суму 24 738,00 грн., джерело безперебійного живлення вартістю 11 522,00 грн., що дало змогу покращити роботу сервера та забезпечити доступ до програмного забезпечення MASTER для працівників централізованої бухгалтерії 24/7. Також придбано туристичне спорядження та інвентар для виконання заходів і завдань державної та місцевих програм розвитку фізичної культури і спорту вартістю 247 610,00 грн., що забезпечило участь наших дітей, учасників II та III етапу Всеукраїнської дитячо – юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл»(Джура) від Сєвєродонецької громади, у Всекраїнському етапі гри. Виплата грошової компенсації дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, на придбання шкільної та спортивної форми у 2024 – 2025 навчальному році на суму 64 800,00 грн. (24 учня по 2 700,00 грн.). Запровадження діяльності дитячого майданчику відпочинку Сєвєродонецького дитячо — юнацького комплексу «Юність» вартістю 178 904,80 грн., придбання друкованої продукції на суму 10 415,30 грн.
- Оплата послуг крім комунальних при планових видатках на 2024 рік 1 797 205,00 грн., касові видатки складають 1 608 611,10 грн., тобто 89,51%, Основним напрямком витрат є оплата пакетів освітнього програмного забезпечення вартістю 1 408 360,00 грн. (навчально-дидактичний мультімедійний контент «КМ МЕDIA ED Profi, та HUMAN), оплата програмного забезпечення для фінансового аналізу та бухгалтерського обліку вартістю 156 402,00 грн., оплата послуг пов’язаних з друкованою продукцією (свідоцтва про здобуття загальної освіти) на суму 20 139,10 грн., оплата послуг ТОВ «Нова Пошта» на суму 23 710,00 грн.
- Видатки на відрядження на 2024 рік в сумі 102 700,00 грн., касові видатки складають 71 553,69 грн., тобто 69,67%були відшкодовані відрядження педагогів по Україні, а також супровід дітей за кордон.
- На оплату окремих заходів по реалізації державних (регіональних) програм, не віднесені до заходів розвитку (навчання з отриманням сертифікату, диплому) заплановано при планових видатках на 2024 рік в сумі 333 895,00 грн., касові видатки складають 267 924,95 грн., тобто 80,24%проведено навчання з підвищення кваліфікації педагогічних працівників вартістю 210 724,95 грн., участь у курсі «Військовий облік на підприємствах» вартістю 57 200,00 грн., курси підвищення кваліфікації держслужбовців були оплачені за власні кошти державних службовців Управління освіти.
- Інші виплати населенню — при планових видатках на 2024 рік в сумі 1 984 000,00 грн., касові видатки складають 1 432 922,00 грн., тобто 72,22%оплата путівок на оздоровлення дітей та відпочинок дітей пільгових категорій ДП клінічний санаторій (Карпати) вартістю 1 224 090,00 грн., виплата одноразової грошової допомоги дітям-сиротам, та дітям, позбавленим батьківського піклування, – випускникам 9,11 класів закладів загальної середньої освіти 2023 – 2024 навчального року на суму 134 232,00 грн. Виплата одноразової грошової допомоги дітям, позбавлених батьківського піклування, яким виповнилось 18 років на суму 5 430,00 грн.
- Виплата матеріального заохочення учнів (вихованців) закладів загальної середньої освіти Сєвєродонецької міської територіальної громади, які стали призерами обласних і республіканських етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів та Міжнародних і Всеукраїнських мовнолітературних та інших конкурсів 2023-2024 навчального року на суму 69 170,00 грн.
На кінець звітного року дебіторська та кредиторська заборгованість по загальному фонду відсутні.
Вирішення кадрових питань:
Кількість працівників прийнятих та звільнених у 2024 році:
№ з/ п | Назва закладу | Кількість прийнятих працівників | Кількість звільнених працівників | Кількість переміщених по посадах | ||||||
педагогіч ні працівник и | інші працівник и | педагогіч ні працівник и | інші працівник и | педагогіч ні працівник и | інші працівник и | |||||
1 | Заклади дошкільної освіти | 0 | 0 | 144 | 252 | 0 | 0 | |||
2 | Заклади загальної середньої освіти | 99 | 0 | 150 | 205 | 13 | 0 | |||
3 | Міжшкільний ресурсний центр | 0 | 0 | 6 | 5 | 0 | 0 | |||
4 | Заклади позашкільної освіти | 3 | 0 | 14 | 10 | 0 | 0 | |||
5 | Централізована бухгалтерія, група централізованого | 4 | 10 | 0 | ||||||
господарчого обслуговування, логопеди | ||||||||||
6 | Інклюзивно-ресурсний центр (1151 міський бюджет) | 2 | 0 | 3 | 1 | 0 | 0 | |||
7 | Апарат Управління освіти | 0 | 0 | 0 |
Виклики та проблеми:
Основними викликами під час воєнного стану для освітньої спільноти нашої громади є:
збереження (оптимізація) та розвиток мережі закладів освіти, які надають дошкільну освіту дітям раннього та дошкільного віку;
збереження мережі закладів загальної середньої освіти;
забезпечення реалізації Концепції Нової української школи шляхом впровадження нового змісту освіти, заснованого на формуванні компетентностей, необхідних для успішної самореалізації учня в суспільстві;
забезпечення сталого розвитку позашкільної освіти та виховного простору, зміцнення навчальної та матеріально-технічної бази закладів позашкільної освіти;
забезпечення соціального захисту дітей, права на оздоровлення та відпочинок, задоволення потреб щодо організації позаурочної та позашкільної діяльності, участі в масових заходах, учнівському самоврядуванні тощо.
16. Управління соціального захисту населення
Станом на 01.12.2024 штатна чисельність УСЗН Сєвєродонецької міської ВА становить 114,5 осіб, в режимі дистанційної роботи працюють 22 особи.
Основними функціями та завданнями УСЗН Сєвєродонецької міської ВА є: забезпечення реалізації державної політики з питань соціального захисту населення, дітей, внутрішньо переміщених осіб, підтримки сімей, у тому числі сімей з дітьми, багатодітних, запобігання домашньому насильству, забезпечення рівності прав чоловіків та жінок, протидії торгівлі людьми, виконання програм і заходів у цій сфері; призначення та виплата соціальної допомоги, адресної грошової допомоги, компенсацій та інших соціальних виплат, установлених законодавством; організація надання соціальних послуг, проведення соціальної роботи шляхом розвитку комунальних закладів, установ і служб та залучення недержавних організацій, які надають соціальні послуги; співпраця з територіальними громадами щодо розвитку соціальних послуг у громаді; розроблення та організація виконання комплексних програм і заходів щодо поліпшення становища соціально вразливих верств населення, внутрішньо переміщених осіб, сімей і громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах, всебічне сприяння в отриманні ними соціальних виплат і послуг за місцем проживання/перебування; реалізація державної політики у сфері оздоровлення та відпочинку дітей, розроблення та виконання відповідних місцевих програм.
На 2024 рік за рахунок коштів бюджету Сєвєродонецької міської територіальної громади заплановано виконання міських цільових програм, заходи яких направлені на підтримку найбільш вразливих категорій громадян: осіб, які опинилися в складних життєвих обставинах, осіб з інвалідністю, учасників ліквідації аварії на ЧАЕС та членів їх сімей, воїнів-інтернаціоналістів, учасників АТО/ООС, воєнних дій у період запровадження воєнного стану в Україні та членів їх сімей, мобілізованих осіб тощо.
В рамках виконання міських цільових програм протягом 2024 року виконувалися заходи по наступним програмам:
1) Комплексна цільова програма Сєвєродонецької міської територіальної громади «Турбота»;
2) Програма підтримки Захисників та Захисниць України та членів їх сімей;
3) Комплексна програма Сєвєродонецької міської територіальної громади «Літнє оздоровлення та відпочинок дітей»;
4) Цільова програма «Фінансова підтримка громадських організацій ветеранів Сєвєродонецької міської територіальної громади»;
На здійснення конкретних заходів, спрямованих на соціальний захист та підтримку мешканців Сєвєродонецької міської територіальної громади, Комплексною програмою соціального захисту Сєвєродонецької міської територіальної громади «Турбота» на 2024 рік передбачено 9 390 521,00 грн. На кінець 2024 року програма профінансована на суму 7 557 612,00 грн, а саме:
грошова допомога мешканцям територіальної громади, які опинилися в складних життєвих обставинах – 1075 особам на загальну суму 4 002 000,00 грн;
матеріальна допомога ветеранам війни (з числа воїнів-інтернаціоналістів) – 31 особі на загальну суму 125000,00 грн;
матеріальна допомога особам з інвалідністю внаслідок ліквідації аварії на ЧАЕС, учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, членам їх сімей – 54 особам на загальну суму 149000,00 грн;
матеріальна допомога сім’ям, в яких народилася двійня, трійня або більше дітей – 1 сім’ї на загальну суму 10000,00 грн;
матеріальне заохочення осіб, які мають звання «Почесний громадянин міста Сєвєродонецька» з нагоди святкування 90-ї річниці з Дня заснування міста Сєвєродонецька – 7 особам на загальну суму 21000,00 грн;
матеріальне заохочення учнів (вихованців) закладів загальної середньої та позашкільної освіти Сєвєродонецької міської територіальної громади, які стали переможцями та призерами Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів, змагань, акцій тощо, що проводяться за напрямками позашкільної освіти, виховної роботи – 29 особам на загальну суму 36000,00 грн;
матеріальна допомога на проживання особам, яким присвоєно звання «Почесний громадянин міста Сєвєродонецька» та які досягли 80-річчя – 2 особам на загальну суму 120000,00 грн;
матеріальна допомога членам сімей співробітників міжнародних благодійних, гуманітарних організацій, які загинули під час виконання посадових/службових обов’язків, пов’язаних із наданням гуманітарної допомоги населенню – 1 сім’ї на суму 15000,00 грн;
матеріальне заохочення випускникам ліцеїв, які у 2023-2024 н.р. отримали золоту медаль «За високі досягнення у навчанні», срібну медаль «За досягнення у навчанні», які склали національний мультипредметний тест (НМТ) на 200 балів – 35 особам на загальну суму 155000,00 грн;
матеріальна допомога сім’ям, в яких діти навчаються у закладах загальної середньої освіти – 974 дитини на загальну суму 2435000,00 грн;
матеріальна допомога до Дня Святого Миколая дітям вразливих категорій – 205 дітям на загальну суму 205000,00 грн;
грошова допомога дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування-випускникам ЗЗСО – 34 особам на загальну суму 204462,00 грн;
виготовлення, придбання та розповсюдження друкованої продукції (плакатів, буклетів, листівок, календарів, візитівок, брошур, флаєрів) із запобігання та попередження домашнього насильства, насильства за ознакою статі, протидії торгівлі людьми, булінгу, сприяння гендерній рівності, реалізації Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» — на загальну суму 16650,00 грн;
послуги з перевезення гуманітарної допомоги для мешканців Сєвєродонецької міської територіальної громади, які перемістилися на підконтрольну державній владі територію – на загальну суму 63500,00 грн.
В цілому, всі звернення громадян за призначенням допомоги, передбаченої заходами Комплексної програми соціального захисту Сєвєродонецької міської територіальної громади «Турбота» на 2024 рік розглянуті. Програма виконана на 80%.
У Сєвєродонецькій міській територіальній громаді з 2014 року послідовно реалізуються заходи, спрямовані на соціальну підтримку осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України та брали безпосередню участь в антитерористичній операції та здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, та членів їх сімей.
З метою вирішення питань щодо соціальної та матеріальної підтримки, військовослужбовців, які захищають незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, їхніх сімей та сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України розроблена Програма підтримки Захисників та Захисниць України та членів їх сімей на 2024 рік, загальний плановий обсяг фінансування якої 16510000,00 грн.
Протягом 2024 року матеріальну допомогу отримали 664 особи на суму 11662000,00 грн, зокрема:
матеріальна допомога мобілізованим особам або особам, які добровільно пішли служити до лав ЗСУ – 211 особам на загальну суму 4220000,00 грн;
матеріальна допомога учасникам бойових дій – 290 особам на загальну суму 4350000,00 грн;
матеріальна допомога військовослужбовцям, які під час проходження військової служби отримали поранення і продовжують військову службу – 70 особам на загальну суму 1750000,00 грн;
матеріальна допомога військовослужбовцям, які під час проходження військової служби отримали поранення і яким встановлено інвалідність – 14 особам на загальну суму 425000,00 грн;
матеріальна допомога особам з інвалідністю, які під час проходження військової служби внаслідок поранення втратили кінцівки – 2 особам на загальну суму 60000,00 грн;
матеріальна допомога членам сімей загиблих (померлих) учасників АТО – 27 особам на загальну суму 405000,00 грн;
матеріальна допомога дітям загиблих осіб – 12 особам на загальну суму 102000,00 грн;
грошова допомога членам сімей загиблих (померлих, зниклих без вісті) осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України з нагоди відзначення Дня захисників і захисниць України – 35 особам на загальну суму 350000,00 грн.
На виконання заходів Комплексної програми Сєвєродонецької міської територіальної громади «Літнє оздоровлення та відпочинок дітей» на 2024 рік, затвердженої розпорядженням начальника Сєвєродонецької міської ВА від 22.04.2024 № 338ВА, до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку було направлено 131 дитину віком від 7 до 18 років з числа дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки. Тривалість оздоровчих змін у закладах становила 21 день.
Зокрема, 29 дітей направлено до дитячого табору оздоровлення та патріотичного виховання дітей в Карпатах «Соколята» (м. Хирів Львівської області), 44 дитини — до дитячого оздоровчого закладу «Наталія» (с. Білин Закарпатської області) та 58 дітей — до ДП «Клінічний санаторій «Карпати» ПрАТ «Укрпрофоздоровниця»(с. Карпати Закарпатської області).
Загальний плановий обсяг Програми на 2024 рік складає 2707200 грн, профінансовано за заходами Програми – 2518431,75 грн.
46 дітей направлено на відпочинок до дитячого табору відпочинку та зміцнення здоров’я «Українські діти» при Гімназії Бутримоню Аліутського району Литовської Республіки.
У «Міжнародному дитячому центрі «Артек» в Закарпатській та Київській областях з червня по вересень 2024 року послуги з оздоровлення отримали 18 дітей пільгової категорії.
Протягом січня — серпня 2024 року 65 дітей направлено на оздоровлення до дитячого санаторію «Прикарпатський» м. Яремче Івано-Франківської області.
Окрім цього, протягом червня — липня 2024 року на базі культурного центру гуманітарного хабу Сєвєродонецької міської ВА в м. Дніпро організовано літнє дозвілля 180 дітей віком від 6 до 17 років шляхом проведення різноманітних занять та розваг для дітей на майданчику відпочинку.
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27 березня 2019 № 309, 4 дитини з інвалідністю забезпечено послугами з реабілітації за рахунок коштів державного бюджету на суму 72213,22грн.
З метою забезпечення належної реалізації положень постанови Кабінету Міністрів України від 28.03.2018 № 214 «Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які брали участь у бойових діях на території інших держав, а також членів їх сімей», постанови Кабінету Міністрів України від 18.04.2018 № 280 «Питання забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України», постанови Кабінету Міністрів України від 19.10.2016 № 719 «Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей» протягом 2024 року були проведені та затверджені рішеннями відповідних комісій перерахунки всім особам, яким було призначено компенсацію за належні для отримання житлові приміщення, у зв’язку із змінами опосередкованої вартості спорудження житла.
Відповідно до наказу Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України від 31.07.2024 № 764, зроблено перерахунок раніше призначеної грошової компенсації 15 особам на загальну суму 34102227,09 грн.
Сєвєродонецька МВА безпосередньо здійснює й фінансову підтримку громадських організацій, які об’єднують ветеранів війни, учасників та дітей війни, осіб з інвалідністю, воїнів-інтернаціоналістів, ветеранів та учасників АТО, членів їх сімей тощо:
громадської організації «Сєвєродонецька міська Організація ветеранів України»;
громадської організації «Сєвєродонецька міська рада воїнів-інтернаціоналістів Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)»;
громадської організації «Ветерани Чорнобиля м. Сєвєродонецька»;
громадської організації «Сєвєродонецька організація ветеранів та учасників АТО».
Зокрема, цільовою програмою «Фінансова підтримка громадських організацій ветеранів Сєвєродонецької міської територіальної громади» на 2024 рік було передбачено 1743250,00 грн. На кінець 2024 року Сєвєродонецькою міською ВА профінансовані заходи за цією Програмою на суму 1441451,97 грн.
На 2025 рік розроблені та затверджені заходи по наступним програмам:
1) Комплексна цільова програма Сєвєродонецької міської територіальної громади «Турбота»;
2) Програма підтримки Захисників та Захисниць України та членів їх сімей;
3) Комплексна програма Сєвєродонецької міської територіальної громади «Літнє оздоровлення та відпочинок дітей»;
4) Цільова програма «Фінансова підтримка громадських організацій ветеранів Сєвєродонецької міської територіальної громади»;
5) Комплексна програма підтримки ветеранів/ветеранок (з числа учасників АТО/ООС, захисників/захисниць України) та членів їх сімей на створення (розвиток) власного бізнесу;
6) Програма підтримки працівників закладів охорони здоров’я та освіти Сєвєродонецької міської територіальної громади на 2025 рік
Сєвєродонецьким міським центром соціальних служб за 2024 рік надано 1171 соціальну послугу333 сім’ям (592 осіб), у тому числі: надання притулку, соціальна адаптація, соціальна інтеграція, консультування, представництво інтересів, соціальна профілактика, інформування.
Розроблена та розпорядженням начальника Сєвєродонецької міської військової адміністрації від 25.01.2024 №72ВА затверджена Програма діяльності на розвитку Сєвєродонецького міського центру соціальних служб.
Після проведення капітального ремонту приміщень житлового будинку, розташованого за адресою 51200 Дніпропетровська область м.Новомосковськ, вул.Павлоградська, 2в, який розпорядженням керівника Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації від 20.10.2022 №20-02ВС «Про безоплатне прийняття з державної власності у комунальну власність Сєвєродонецької міської територіальної громади майна» передано на баланс Сєвєродонецького міського центру соціальних служб і закріплено за ним на праві оперативного управління (господарського відання), наказом в.о. директора Центру створено стаціонарну службу (відділення) для надання притулку «Прихисток для сімей з дітьми та осіб, які постраждали внаслідок збройного конфлікту, у тому числі ВПО».
Розпорядженням начальника Дніпропетровської обласної державної адміністрації від 27.02.2024 №83/0/527-24 «Про внесення змін до розпорядження начальника обласної державної адміністрації від 07.11.2023 №408/0/527-23 стаціонарну службу (відділення) Сєвєродонецького міського центру соціальних служб для надання притулку «Прихисток для сімей з дітьми та осіб, які постраждали внаслідок збройного конфлікту, у тому числі ВПО» включено до переліку місць тимчасового проживання Дніпропетровської області.
Наразі в стаціонарному відділенні Центру «Прихисток» перебуває 14 осіб (10 сімей).
Частково в дистанційному режимі відновив надання послуг Територіальній центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг).
Організовано роботу «гарячої лінії» з надання консультацій з питань надання матеріальних допомог за рахунок коштів бюджету Сєвєродонецької міської територіальної громади та з інших питань соціального захисту населення.
Практичним психологом Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) психологічні послуги з відновлення та стабілізації психологічного стану надано 61 особі, з якими проведено 438 годин консультацій та заходів з психологічної стабілізації.
Соціальні працівники відділення соціальної допомоги вдома Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) надають послуги 18 особам з числа мешканців Сєвєродонецької міської територіальної громади, які проживають у м.Дніпро та м.Харкові.
Центром комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю надаються послуги 186 сім’ям, в яких виховуються діти з інвалідністю та особи з інвалідністю, у тому числі: консультації лікаря-педіатра; консультації та індивідуальні заняття з логопедом; індивідуальні та групові консультації психолога для батьків дітей з інвалідністю, окремі індивідуальні заняття з дитячим психологом; підготовка до школи; творчі заняття; музичні заняття, логоритміка; психологічна допомога батькам дітей з інвалідністю.
17. Служба у справах дітей
Штатна чисельність структурного підрозділу (фактична — 3 од., затверджена — 7 од.).
Основні функції та завдання Служби є:
реалізація на території Сєверодонецької міської військової адміністрації Северодонецького району Луганської області державної політики з питань соціального захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності безпритульності, вчиненню дітьми правопорушень;
визначення пріоритетних напрямів поліпшення становища дітей на території Сєверодонецької міської військової адміністрації Северодонецького району Луганської області, їх соціального захисту, сприяння фізичному, духовному та інтелектуальному розвиткові, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, вчиненню дітьми правопорушень;
здійснення контролю за умовами утримання і виховання дітей у закладах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, спеціальних установах і закладах соціального захисту для дітей усіх форм власності;
ведення обліку дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, усиновлених, влаштованих до прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу;
влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, під опіку, піклування дойдитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, сприяння усиновленню;
здійснення заходів щодо соціального захисту дітей, виявлення причин, що зумовлюють дитячу бездоглядність та безпритульність, запобігання вчиненню дітьми правопорушень разом з іншими структурними підрозділами місцевих органів Сєверодонецької міської військової адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області, уповноваженими підрозділами органів Національної поліції;
перевірка умов проживання і виховання дітей у сімʼях опікунів, піклувальників за окремо складеним графіком, але не рідше ніж раз на рік, крім першої перевірки, яка проводиться через три місяці після встановлення опіки та піклування.
Основні результати роботи за 2024 рік:
В 2024 році в рамках виконання міських цільових програм Службою виконувалась наступна програма: Програма «Діяльність Служби у справах дітей Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації у сфері захисту прав, свобод та законних інтересів дітей Сєверодонецької міської територіальної громади на 2022-2024 роки».
Повномасштабне вторгнення Російської Федерації в Україну мало негативний вплив на життя всіх українців, а особливо дітей. Діти та сімʼї стикаються з травмами, розлукою, вимушеним переміщенням, загибеллю членів сімʼї, безробіттям та загальним відчуттям економічної та соціальної нестабільності, що підвищує ризики влаштування дітей до закладів інституційного догляду та виховання і, як наслідок, соціального сирітства або сирітства внаслідок загибелі батьків.Виклики воєнного часу посилюють актуальність необхідності вдосконалення системи забезпечення і захисту прав дитини для задоволення потреб дітей у сімейному догляді та вихованні, в тому числі тимчасово переміщених (евакуйованих) та депортованих, примусово переміщених дітей.
У будь якому суспільстві турбота про дітей становить основу державної та регіональної політики. Проблеми, повʼязані із життєзабезпеченням і розвитком дітей, сімей, які з різних причин потрапляють у складні життєві обставини, настільки масштабні і різноманітні, що потребують для їх вирішення скоординованих зусиль державних та суспільних інститутів. Все це викликає потребу проведення комплексних заходів.
Крім того на обліку в службі у справах дітей перебуває 148 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в т.ч. діти-сироти — 44 особи, діти, позбавлені батьківського піклування — 104 особи, з них:
під опікою, піклуванням — 114 чол.;
в прийомних сімʼях та ДБСТ- 24 дитина;
в інтернатних закладах, дитячих будинках та ПТНЗ- 6 дітей.
У Сєвєродонецькій територіальній громаді функціонують 7 прийомних сімей, в яких виховується 10 дітей. На балансі громади знаходяться Луганський обласний будинок дитини Nº 2, в якому виховується 13 дітей, та Сєверодонецька обласна санаторна школа-інтернат, в якій перебувають 25 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського тклування.
На даний час в територіальній громаді 41 сімʼя СЖО, в яких виховується 64 дитини. Здійснюється соціальний супровід 4 сімей, що опинилися у складних життєвих обставинах представниками СМ ЦСС, служби у справах дітей, Северодонецького ГУ НП та іншими зацікавленими структурами.
Фінансова діяльність:
обсяги виділеного фінансування складають 2125,692 тис.грн;
фактичне використання коштів складає 2125,692 тис.грн.
Основні напрямки витрат — заробітна плата працівників служби — 1730,485 тис.грн. нарахування на заробітну плату — 380,707 тис.грн., придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю — 1,700 тис.грн, оплата послуг (крім комунальних) придбання програм — 7,000 тис.грн, видатки на відрядження — 5,800 тис. грн.
Вирішення кадрових питань:
кількість працівників прийнятих у 2024 році — 3 чол. (головний спеціаліст, головний бухгалтер);
кількість працівників звільнених у 2024 році — 3 чол. ( начальник служби, головний бухгалтер, головний спеціаліст);
переміщення у посаді — 1 чол. ( завідувач сектору служби на начальника служби).
Виклики та проблеми:
недосконалість сімейних форм виховання дітей;
виникнення складних життєвих обставин, що веде до розлучення дитини з сімʼєю;
повномасштабне вторгнення РФ на територію України 24.02.2022 року, проведення активних бойових дій на території— Сєверодонецької міської ТГ, її тимчасова окупація суттєво вплинули на негативні значення показників Програми;
виконання завдань програми, досягнення показників якості та ефективності у запланованому повному обсязі не є можливим з обʼєктивних причин, а саме у звʼязку з веденням бойових дій та тимчасовою окупацієво території Сєвєродонецької МТГ.
18. Відділ капітального будівництва
Штатна чисельність відділу капітального будівництва СМВА становить – 7 осіб. Фактична чисельність становить – 2 особи.
Основні функції та завдання відділу:
Замовник будівництва, реконструкції, капітального та поточного ремонту об’єктів житлово-комунального та соціального призначення на території МТГ.
Організовує будівництво, реконструкцію, капітальний та поточний ремонт об`єктів комунального господарства та соціально-культурного призначення, житлових будинків та доріг місцевого значення.
Забезпечує дотримання законодавства у галузі будівництва.
Приймає участь у підготовці відповідних містобудівних програм генеральних планів забудови міста, іншої містобудівної документації.
Приймає участь у підготовці цільових програм з питань будівництва.
Розташовує замовлення на проектно-вишукувальні роботи, укладає з проектними організаціями угоди на розробку проектно-кошторисної документації та проведення ними авторського нагляду за будівництвом.
Укладає відповідні угоди з будівельними та підрядними організаціями, визначає ціни на будівництво об`єктів у відповідності з діючими нормативними документами.
Веде бухгалтерський та статистичний облік, складає у відповідні терміни та здає у встановленому порядку відповідним органам звітність по усіх видах діяльності за затвердженою формою, несе відповідальність за її достовірність.
Передає закінченні будівництвом та введенні в експлуатацію об`єкти, проектно-кошторисну та технічну документацію, та інші необхідні документи експлуатуючим організаціям.
Здійснює технічний нагляд за будівництвом, контроль за відповідністю об’єктів та якістю виконаних робіт проектам, технічним умовам та стандартам.
Здійснює розрахунки з підрядниками та іншими організаціями за виконані роботи та послуги.
Основні результати роботи за 2024 рік:
Відповідно до розпорядження керівника Сєвєродонецької міської ВЦА №02-08 ВС від 08.07.2022 р. начальника відділу капітального будівництва Андрія ЛАРІНА призначено головою Сєвєродонецького гуманітарного хабу у м.Дніпро. Відповідно до розпорядження була організована робота з логістичного забезпечення, пакування, фасування та видачі гуманітарної допомоги.
За період 2024 року надано:
- продуктових наборів – 12460 шт.
- овочевих наборів – 643 особи
- вітаміни – 195 особи
- підгузків дитячих – 1350 особам.
- дитяче харчування (фруктове пюре, молочна суміш) – 200 особам
- вживаного одягу – 3150 осіб
- гігієнічних наборів від благодійних організацій для жінок, осіб з інвалідністю та дітей віком до 3-х років — 1313 шт.,
- надання гуманітарної допомоги від міжнародної організації мігрантів – 2356 осіб
- телефонних консультацій – 4700 осіб,
- прийом заяв, та оформлення матеріальної допомоги – 560 осіб
- консультації військовослужбовцям – 310 осіб
- юридичні консультації – 98 осіб
- психологічні консультації – 400 осіб
- медичні консультації – 6900 осіб
- відкриття спільно з представництвом HelpAge Internatinal на базі гуманітарного хабу центру громадського дозвілля для людей похилого віку, який відвідують 70 осіб.
- відкриття спільно з громадською організацією «Відповідальні громадяни» дитячої кімнати та кабінету психолога.
- отримання та розвантаження гуманітарної допомоги від благодійних організацій
Також в приміщенні гуманітарного хабу розташовано культурний хаб на базі якого працюють 16 дитячих гуртків, які відвідують 270 дітей. Дані гуртки підпорядковані відділу культури та управлінню освіти СМВА.
Фінансова діяльність:
Кошторисні призначення за загальним фондом бюджету для виконання бюджетної програми у 2024 році було заплановано у сумі 2421319 грн, з них:
- видатки на заробітну плату – 1885813 грн ;
- нарахування на оплату праці – 434679 грн;
- придбання канцелярського приладдя, офісного паперу – 22159 грн;
- оплата послуг– 47048 грн;
- видатки на відрядження – 16620 грн;
- видатки на професійне навчання за спеціальними програмами – 15000 грн.
В межах кошторисних призначень у 2024 році відділ капітального будівництва було профінансовано та фактично витрачено бюджетні асигнування за наступними напрямками:
- видатки на заробітну плату та компенсацію невикористаної відпустки при звільненні працівників – 1405086,02 грн ;
- нарахування на оплату праці – 304608,05 грн;
- придбання канцелярського приладдя, офісного паперу, малоцінних швидкозношуваних предметів (МШП) – 10886,60 грн;
- оплата послуг (програмні продукти» АІС»Місцеві бюджети», «МЕДОК», «PRO-доступ» до професійних видань) – 11540 грн;
- видатки на відрядження – 3405,66 грн;
- видатки на професійне навчання за спеціальною програмою професіональної пiдготовки у сферi пiдвищення квалiфiкацiї, участь у курсi «Вiйськовий облiк на пiдприємствах» СТАНДАРТ– 5850,00 грн.
Загальний обсяг фактичних видатків у 2024 році склав 1741376,33 грн.
Вирішення кадрових питань:
У 2024 році було звільнено: 1 особу, яка знаходилася у простої, та 1 особу за власним бажанням. Прийнято 1 особу на посаду головного бухгалтера.
19. Відділ цивільного захисту, екологічної безпеки та охорони праці
За період з 01.01.2024 по 10.12.2024 відділом підготовлено відповідей та надано інформацію на 179 запитів органів виконавчої влади, правоохоронних органів, інших підприємств, установ, організацій.
Також підготовлено 12 розпоряджень начальника Сєвєродонецької міської військової адміністрації.
Розроблено та затверджено план основних заходів цивільного захисту Сєвєродонецької міської територіальної громади Сєвєродонецького району Луганської області на 2024 рік, міську цільову програму захисту населення і території від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру Сєвєродонецької міської територіальної громади на 2024 рік, проект міської цільової програми захисту населення і території від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру Сєвєродонецької міської територіальної громади на 2025 рік.
Оновлено та затверджено в новій редакції Положення про територіальні формування цивільного захисту Сєвєродонецької міської територіальної громади, Положення про спеціалізовані служби цивільного захисту Сєвєродонецької міської територіальної громади, Положення про комісію з питань евакуації Сєвєродонецької міської територіальної громади та склад комісії, склад спеціалізованих служб цивільного захисту Сєвєродонецької міської територіальної громади, Положення про місцеву автоматизовану систему централізованого оповіщення Сєвєродонецької міської територіальної громади, Порядок створення та використання місцевого матеріального резерву для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій Сєвєродонецької міської територіальної громади.
Проведено 8 засідань комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Сєвєродонецької міської військової адміністрації з різних з питань.
Виконано обов’язкові доповіді за формами 1/1/ПЦЗ, 7/1 НН.
Реалізовано заходи, передбачені міською цільовою програмою захисту населення і території від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру Сєвєродонецької міської територіальної громади на 2024 роки, зокрема з поповнення місцевого матеріально-технічного резерву, а також проведенні першочергові заходи для забезпечення оперативного реагування та ліквідації наслідків надзвичайної ситуації воєнного характеру, яка виникла на території Сєвєродонецької ОТГ. В рамках зазначених заходів проведено закупівлі матеріальних цінностей згідно затвердженої номенклатури на загальну суму 2397,048 тис. грн.
Виконані заходи, пов’язані із виділенням з місцевого матеріального резерву для ліквідації наслідків надзвичайної ситуації воєнного характеру Сєвєродонецької міської територіальної громади генераторів, для потреб Ізюмської міської ради Харківської області, з метою запобігання і ліквідації наслідків надзвичайної ситуації воєнного характеру державного значення, у зв’язку із нагальною потребою, яка виникла внаслідок ураження об’єктів критичної інфраструктури енергетичної сфери.
На виконання розділу ІІІ рішення №10 Ради оборони Луганської області від 14.03.2024 про забезпечення наявної спеціалізованої техніки машиністами/водіями для можливості її застосування у будівництві, реконструкції, ремонті фортифікаційних споруд, рубежів оборони (взводних опорних пунктів) на визначених військовими (державними) адміністраціями інших регіонів та військовим командуванням ділянках місцевості, забезпечено 3 одиниці спеціалізованої техніки.
Проведено навчання осіб керівного складу і фахівців, діяльність яких, пов’язана з організацією та здійсненням заходів цивільного захисту, відповідно до державного замовлення та плану комплектування Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Луганської області з навчання керівного складу. Прийнято участь у заходах з підвищення кваліфікації керівного складу відділу.
Підготовлено та надано звітну інформацію про проведені заходи в Сєвєродонецькій міській територіальній громаді із реалізації постанови КМУ від 14 лютого 2023 № 134 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань цивільного захисту».
Підготовлено та надано звітну інформацію, згідно табелю термінових та строкових донесень про стан накопичення матеріальних цінностей матеріального резерву Сєвєродонецької МВА за формою 8/1.
Підготовлено та надано інформацію про стан охорони праці в Сєвєродонецькій МВА. Проведено 2 онлайн наради з представниками ГУ ПФУ в Луганській області з питань охорони праці.
Закуплено матеріальні цінності для поповнення міського матеріального резерву.
20. Управління землеустрою, містобудування та архітектури
Основними завданнями Управління є:
реалізація державної політики у сфері земельних відносин, містобудування та архітектури на території Сєвєродонецької міської територіальної громади;
підготовка цільових програм з питань землеустрою, містобудування та архітектури та виконання заходів з їх реалізації;
аналіз стану містобудування, організація розроблення і подання на затвердження в установленому порядку містобудівної документації на територію населених пунктів Сєвєродонецької міської територіальної громади для забезпечення збалансованого економічного та соціального розвитку території Сєвєродонецької міської територіальної громади;
забезпечення у межах своєї компетенції дотримання законодавства у сфері містобудування, державних стандартів, норм і правил, затвердженої містобудівної документації при наданні містобудівних умов та обмежень;
ведення містобудівного кадастру на територію Сєвєродонецької міської територіальної громади;
вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин на території Сєвєродонецької міської територіальної громади.
Основні результати роботи Управління за 2024 рік.
В сучасних умовах значно зростає роль територіального фактору у вирішенні стратегічних завдань соціально-економічного розвитку громад, у зв’язку з чим підвищується роль містобудівної документації.
На теперішній час в розпорядженні Сєвєродонецької МВА є в електронному вигляді 33 містобудівні документації, це генплани міста Сіверськодонецьк та села Воєводівка, плани зонування міста Сіверськодонецьк, села Боровеньки та села Єпифанівка, а також детальні плани територій. В зв’язку з військовою агресією російської федерації та тимчасовою окупацією Сєвєродонецької міської територіальної громади існуюча містобудівна документація, яка зберігалась в паперовому вигляді, була втрачена. На більшість населених пунктів Сєвєродонецької міської територіальної громади відсутні: генеральні плани, плани зонування території та детальні плани.
Розпорядженням начальника Сєвєродонецької міської військової адміністрації від 15.12.2023 № 876ВА була затверджена «Програма з розроблення містобудівної документації на території Сєвєродонецької міської територіальної громади на 2024 рік» (Програма). Програма націлена на здійснення заходів з розроблення містобудівної документації для просторового та економічного розвитку території Сєвєродонецької міської територіальної громади, а саме: відновлення містобудівної документації розробленої в попередні роки, виконання топографо-геодезичних робіт для створення картографічних планів та розроблення Комплексного плану просторового розвитку території Сєвєродонецької міської територіальної громади (Комплексний план).
На виконання Програми були направлені запити до проєктних організацій – які свого часу виготовили містобудівну документацію на населені пункти Сєвєродонецької міської територіальної громади, про наявність в архівах містобудівної документації та щодо можливості виконати дублікати даної документації. Були отримані відповіді про наявність документації, але у зв`язку з повномасштабним вторгненням російської федерації на територію України дані організації не змогли виконати дублікати.
Також на виконання Програми протягом 2024 року проводились підготовчі роботи по розробленню Комплексного плану просторового розвитку території Сєвєродонецької міської територіальної громади, а саме: проводився збір вихідних даних для проєктування Комплексного плану. Частково ця робота виконана, але підготовка деяких вихідних даних була неможлива, у зв`язку з повномасштабним вторгненням РФ на територію України, веденням бойових дій та тимчасовою окупацією Сєвєродонецької територіальної громади.
Для розроблення Комплексного плану просторового розвитку території громади необхідні картографічні матеріали М1:2000, були направлені запити до організації, яка виконала топографо-геодезичну зйомку населених пунктів громади М1:2000, щодо можливості виконати дублікати документації.
У зв`язку з повномасштабним вторгненням російської федерації на територію України, веденням бойових дій та тимчасовою окупацією Сєвєродонецької міської територіальної громади, виконання основних заходів Програми, спрямованих на проведення топографо-геодезичних робіт для створення картографічних планів та розроблення Комплексного плану для просторового та економічного розвитку території Сєвєродонецької міської територіальної громади у 2024 році стало неможливим.
Враховуючи актуальність проблем, визначених в «Програмі з розроблення містобудівної документації на території Сєвєродонецької міської територіальної громади на 2024 рік», які існують і на теперішній час, для забезпечення просторового та економічного розвитку території Сєвєродонецької міської територіальної громади Управлінням землеустрою, містобудування та архітектури була підготовлена «Програма з розроблення містобудівної документації на території Сєвєродонецької міської територіальної громади на 2025 рік», яка направлена на затвердження начальнику Сєвєродонецької міської військової адміністрації.
Розпорядженням начальника Сєвєродонецької міської військової адміністрації від 15.12.2023 № 877ВА була затверджена «Програма розвитку земельних відносин Сєвєродонецької міської територіальної громади Сєвєродонецького району Луганської області на 2024 рік». Даною Програмою передбачено здійснення заходів по оновленню нормативної грошової оцінки земель населених пунктів Сєвєродонецької міської територіальної громади та інвентаризація земель комунальної власності. У зв`язку з повномасштабним вторгненням Російської Федерації на територію України, веденням бойових дій та тимчасовою окупацією Сєвєродонецької міської територіальної громади, виконання основних заходів Програми розвитку земельних відносин у 2024 році стало неможливим. Враховуючи актуальність проблем, визначених в «Програмі розвитку земельних відносин Сєвєродонецької міської територіальної громади Сєвєродонецького району Луганської області на 2024 рік», які існують і на теперішній час, для забезпечення ефективного використання земельних ресурсів на території Сєвєродонецької міської територіальної громади, Управлінням землеустрою, містобудування та архітектури була підготовлена «Програма розвитку земельних відносин Сєвєродонецької міської територіальної громади Сєвєродонецького району Луганської області на 2025 рік», яка направлена на затвердження начальнику Сєвєродонецької міської військової адміністрації.
Протягом 2024 року проводилась робота з ведення бази даних містобудівного кадастру міста Сіверськодонецьк. Інформація містобудівного кадастру використовується при розгляді питань використання території, стану та змін об’єктів архітектурної, містобудівної та будівельної діяльності на території громади, а також при розгляді заяв про пошкоджені та знищені об’єкти нерухомого майна на території громади. Запланована участь спеціалістів Управління землеустрою, містобудування та архітектури Сєвєродонецької МВА в експериментальному проєкті щодо запровадження Містобудівного кадастру на державному рівні.
На підставі топографічного знімання М 1:2000, спеціалістами Управління були створенні обмінні файли вулиць та будівель, які стали підосновою для створення адресного реєстру будівель і споруд міста Сіверськодонецьк. В 2024 році розпочав роботу Єдиний державний адресний реєстр та реєстр будівель та споруд України. Спеціалістами Управління підготовлені документи та матеріали, необхідні для роботи в Єдиному державному реєстрі адрес. Дана робота допоможе при розгляді заяв про пошкоджені та знищені об’єкти нерухомого майна на території громади.
Управління займається питаннями найменування (перейменування) вулиць та інших об’єктів топоніміки, розташованих на території Сєвєродонецької міської територіальної громади. Керуючись Законом України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії», враховуючи результати громадського обговорення, в 2024 році Управлінням були підготовлені розпорядження про перейменування вулиць в 11 населених пунктах Сєвєродонецької міської територіальної громади, а також про перейменування заповідного урочища, розташованого на території Сєвєродонецької міської територіальної громади.
На підставі інформації, отриманої від ДП «Національні інформаційні системи», була проведена робота по упорядкуванню адрес садівництв, розташованих на території Сєвєродонецької міської територіальної громади. Результати даної роботи використовуються при розгляді заяв про пошкоджені та знищені об’єкти нерухомого майна на території садівництв.
Управління приймає участь в виконанні заходів з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні. В 2024 році Управлінням було організоване проведення моніторингу та оцінки ступеня безбар’єрності об’єктів, які релоковані за межі Сєвєродонецької міської територіальної громади, управителями (орендарями) яких є Сєвєродонецька міська військова адміністрація, її структурні підрозділи та комунальні установи. Було обстежено 8 об’єктів, із яких 5 визнано безбар’єрними, 1 частково безбар’єрними, 2 бар’єрними. З метою створення безбар’єрного простору та безперешкодного середовища для всіх груп населення, Управлінням було підготовлено розпорядження начальника Сєвєродонецької міської військової адміністрації від 08.11.2024 № 955 «Про утворення Ради безбар’єрності при Сєвєродонецькій міській військовій адміністрації». Даним розпорядженням був затверджений склад Ради безбар’єрності та Положення про Раду. Також щоквартально в установленому порядку Управління готує звіти до Луганської облдержадміністрації про стан виконання Плану заходів з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року.
Протягом 2024 року Управлінням проводилась робота з Реєстром пошкодженого та знищеного майна, а саме: проводилась перевірка та внесення даних до Реєстру, проводились консультації заявників, які подавали інформаційні повідомлення в Дію. Надавались консультації, роз’яснення щодо механізму подання заяви для отримання компенсації за пошкоджені або знищені об’єкти нерухомого майна, щодо процедури компенсації, а також механізму поновлення правовстановлюючих документів. Спеціалісти Управління приймали участь в роботі Комісій з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені/пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської федерації проти України.
Управлінням постійно проводиться розгляд, опрацювання та надання інформації у встановлений чинним законодавством України термін по письмовим зверненням, пропозиціям і листам від юридичних та фізичних осіб з питань землеустрою, містобудування та архітектури, постійно готуються звіти до Департаменту будівництва, енергозбереження, архітектури та містобудування Луганської ОДА з питань містобудівної діяльності.
Фінансування «Програми з розроблення містобудівної документації на території Сєвєродонецької міської територіальної громади на 2024 рік» планувалось здійснювати за рахунок коштів міського бюджету Сєвєродонецької міської територіальної громади. Передбачався загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми: 11 299,0 тис.грн. Але в зв’язку з неможливістю проведення робіт на території Сєвєродонецької міської територіальної громади, пов’язаної з повномасштабним вторгненням російської федерації на територію України, фінансування «Програми з розроблення містобудівної документації на території Сєвєродонецької міської територіальної громади на 2024 рік» не здійснювалось.
Фінансування «Програми розвитку земельних відносин Сєвєродонецької міської територіальної громади Сєвєродонецького району Луганської області на 2024 рік» планувалось здійснювати за рахунок коштів міського бюджету Сєвєродонецької міської територіальної громади. Передбачався загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми: 3750,0 тис.грн. Але в зв’язку з неможливістю проведення робіт на території Сєвєродонецької міської територіальної громади, пов’язаної з повномасштабним вторгненням російської федерації на територію України, фінансування «Програми розвитку земельних відносин Сєвєродонецької міської територіальної громади Сєвєродонецького району Луганської області на 2024 рік» не здійснювалось.
Виклики та проблеми:
відсутність розробленої містобудівної документації на територію громади;
втрата в результаті окупації Російською федерацією Сєвєродонецької МТГ частини містобудівної документації на територію Сєвєродонецької територіальної громади, розробленої в попередні роки;
відсутність Комплексного плану просторового розвитку території громади;
відсутність в повному обсязі вихідних даних для розроблення містобудівної документації;
застаріла нормативна грошова оцінка земель населених пунктів Сєвєродонецької міської територіальної громади;
відсутність повної актуальної інформації про стан земель Сєвєродонецької міської територіальної громади та правовий режим їх використання.
21. Відділ молоді та спорту
Основні функції та завдання
забезпечення формування та реалізація державної політики у молодіжній сфері, сферах фізичної культури і спорту, національно-патріотичного виховання на території міської територіальної громади;
створення сучасних умов для забезпечення всебічного гармонійного та фізичного розвитку людини, сприяння розвитку олімпійського та не олімпійського руху; здійснення підготовки спортсменів для виступу на змаганнях з видів спорту, з підводного спорту різного рівня;
забезпечення підготовки спортивного резерву для збірних команд України та успішних виступів на змаганнях національного та міжнародного рівнів; формування патріотичних почуттів у громадян; проведення фізкультурно-оздоровчих та масових заходів.
Основні напрямки витрат — заробітна плата, нарахування на оплату праці, оплата послуг з програмного забезпечення M.E.Doc, оплата послуг з навчання «Військовий облік на підприємствах, в установ., організаціях та ОМС».
Основні результати роботи:
виконання завдань с питань реалізації державної політики с сферах Молоді (національно-патріотичного виховання, організація молодіжних заходів, створення Молодіжної ради, взаємодія з молодіжними організаціями);
фізична культура та спорт (участь спортсменів у спортивних заходах, організація дозвілля вихованців, співпраця з іншими підрозділами ВА щодо відпочинку та оздоровлення вихованців);
ведення військово обліку;
ведення кадрової роботи (табелю обліку робочого часу, складання наказів по спортивній школі, підготовка штатного розкладу та тарифікаційного списку, тощо);
ведення поточної документації (забезпечення підготовки відповідей на листи, звітів, довідок, організаційно-розпорядчих документів);
підготовка документів для підвищення спортивної майстерності вихованців в закладах спеціалізованої освіти спортивного профілю;
розробка проектів по відновленню спортивної інфраструктури після деокупації;
співпраця з ДЗ «Луганським Національним Університетом імені Тараса Шевченка;
ведення дистанційно навчально-тренувального процесу з використанням мобільних та десктопних месенджерів для організації зворотнього зв’язку;
проведення моніторингу результатів співпраці тренерів-викладачів з вихованцями, їх батьками, спортивними федераціями, тощо;
висвітлювання спортивних результатів, тренувань вихованців та тренерів-викладачів на сторінці у Facebook;
проведення заходів щодо збереження контингенту вихованців;
участь у онлайн проектах Гумштабу НОК Луганської і Донецької областей;
організація онлайн-нарад серед тренерів-викладачів;
участь вихованців у змаганнях.
Організація | Загальні відомості | Фінансова діяльність | Кадрові питання | ||||
штатна чисельність ст.під. | Обсяги виділеного фінансування на рік | Фактичне використання за рік | Прийняті | Звільнені | Переміщенні | ||
Фактична | Затверджена | ||||||
Відділ молоді та спорту | 30,75 | 303,5 | 10566735 | 8945871 | 5 | 57 | 1 |
Аппарат | 1 | 3 | 1042318 | 1042318 | 0 | 2 | 0 |
Бухгалтерія | 2 | 4 | 951342 | 951342 | 0 | 2 | 0 |
КДЮСШ1 | 7,75 | 67,5 | 4637017 | 3500000 | 1 | 18 | 0 |
КДЮСШ2 | 3 | 63 | 2 | 12 | 0 | ||
КДЮСШ 3 | 7 | 26,5 | 0 | 2 | 0 | ||
КДЮСШ4 | 4,5 | 90 | 1989780 | 1716041 | 2 | 14 | 1 |
ДЮСШ ВВС «Садко» | 5,5 | 49,5 | 1946278 | 1736170 | 0 | 7 | 0 |
Виклики та проблеми:
1. Відсутність власної або орендованої спортивної бази з видів спорту.
2. Постійна міграція тренерсько-викладацького складу вихованців.
3. Відсутність якісного кадрового резерву.
4. Недофінансування дитячо-юнацького спорту.
Після 24.02.2022 року з початком повномасштабної військової агресії російської федерації проти України працівники спортивних шкіл, в тому числі і тренери-викладачі, виїхали з окупованої території Луганської області до більш безпечних регіонів України, де продовжують роботу в режимі офлайн та дистанційно в умовах відсутності власної спортивної бази та можливості проведення регулярних тренувань. Була збережена навчально-тренувальна робота з частиною провідних спортсменів на групах вищої спортивної майстерності та спеціалізованою підготовки. Результатами роботи тренерського складу стали виступи спортсменів:
Виступи спортсменів на всеукраїнських та міжнародних змаганнях в 2024 календарному році:
- Кубок України з підводного спорту (плавання в ластах) 01-04.02.2024, м. Бровари (Київська обл.)
- МСМК Володимир Сущенко перше місце і звання Переможця Кубка України на дистанції 400 м плавання в біластах.
- Гліб Корнілов, на дистанції 50 м пірнання – третє місце, 4-е на дистанції 50 м плавання в ластах. Тренер МСУ Ковальчук Олег.
- 1 етап Кубку Світу з плавання в ластах 23-25.02.2024 Екс-ен-Прованс Франція
- МСУМК Володимир Сущенко зайняв 4 місто на дистанції 200м плавання в біластах, 5 місто на дистанції 400м плавання в біластах,
- МСУ Ляпко Маргарита – (категорія дівчата до 18 років) срібло на дистанції 100 м плавання з аквалангом, 2 місце на дистанції 50 м пірнання, 100 м плавання в ластах – бронзова нагорода
- 2-й етап Кубку Світу з плавання в ластах 22-24 березня у Ліньяно (Італія)
- МСУМК Володимир Сущенко увійшов до десятки найсильніших спортсменів на дистанціях 200 і 400 м плавання в біластах серед чоловиків,
- МСУ Ляпко Маргарита – (категорія дівчата 12-17 років) на дистанції 200 м підводне плавання вона посіла друге місце з новим Рекордом України серед дівчат 1.29.32, на дистанції 100 м плавання з аквалангом здобула срібну медаль зі своїм особистим рекордом.
- Чемпіонат України з плавання в ластах серед юніорів до 18 років 17-21.05.2024р.:
- МСУ Ляпка Маргарита – «золото» на дистанції 200 м підводне плавання з аквалангом,
- МСУ Ляпка Маргарита – «срібло» на дистанції 400 м підводне плавання з аквалангом,
- МСУ Ляпка Маргарита – «бронза» на дистанції 100 м підводне плавання,
- МСУ Ляпка Маргарита – «бронза» на дистанції 50 м підводне плавання,
- КМС Корнілов Гліб – четверте місце на дистанції 50 м плавання в ластах та п’яте на — 50 м пірнання.
- Чемпіонат України з підводного спорту (підводне орієнтування) серед чоловіків та жінок 17-19.05.2024р.:
- МСУ Ляпка Маргарита — стала абсолютною Чемпіонкою цих змагань вигравши всі дистанції — «М-курс» та «5 буїв»,
- МС Серебряков Дмитро – двічі посів 4 місце,
- КМС Корнілов Гліб – 5 місце на дистанціях «5 буїв» та «М-курс». Тренер Ковальчук Олег.
- Чемпіонат України з підводного спорту (плавання в ластах, басейн) 28.05-01.06.2024р.:
- МСУМК Володимир Сущенко — «бронза» на дистанції 200 м плавання в біластах,
- МС Серебряков Дмитро – четверте місце на дистанції 1500 м плавання у ластах,
- МС Серебряков Дмитро – п’яте на 400 м плавання у біластах.
- Чемпіонат Європи з плавання в ластах серед юніорів 27.06-02.07.2024 Клайпеда Литва.
МСУ Ляпка Маргарита — на дистанції 100 метрів з підводного плавання виборола срібну медаль і виконала норматив Майстра спорту України міжнародного класу.
МСУ Ляпка Маргарита — друга на дистанції 200 метрів підводного плавання та рекорд України серед юніорів.
В естафетному плаванні 4х100 та 4х50 метрів Ляпка Маргарита спортсменка здобула срібну та бронзову медалі.
Підготували спортсменів Золотов Олександр та Полчанова Тетяна.
- Чемпіонат Європи з підводного спорту (підводне орієнтування) 01-07 вересня 2024 Німеччина.
ЗМСУ Золотов Олександр — 2 срібні нагороди.
- Золотий фінал етапів Кубку Світу з плавання в ластах 17-20 жовтня у Ліньяно-Саббядоро (Італія)
МСУ Ляпко Маргарита – (категорія дівчата до 18 років) золото на дистанції 100im, два срібла на дистанціях 50ap, 200 im.
Посіла трете місце за результатами набраних балів на етапах кубку світу.
Радіонова Ю.О.- тренер-викладач зі скелелазіння, має 2 категорію, тренує 2 групи спортсменів, вихованців КДЮСШ 1, в м.Дніпро ( скеледром Space, Гіперон).
Група спортсменів базової підготовки 3 р.н. ( 6 чол) протягом 2022-2024 років постійно тренуються, перед змаганнями тренер проводить тренувальні збори і разом з спортсменами приїздить на змагання.
За ці роки скелелази брали участь в офіційних змаганнях виступаючи не тільки за КДЮСШ 1, а і за Луганську область: чемпіонати України,Кубки України і Молодіжні Чемпіонати України зі скелелазіння.
За спортивні досягнення в період 2022-2024 років 5 вихованцям тренера присвоєні розряди та звання КМСУ ( кандидат в Майстри спорту України), двом -1 спортивний розряд. В 2023 році скелелазу Шутько Марку була надана обласна стипендія за спортивні досягнення в 2022 році.
За клопотання керівництва КДЮСШ 1 та результатами спортивних досягнень на Чемпіонатах України в 2-му півріччі 2024 року двом спортсменам зі скелелазіння Макогон Владиславу і Пащук Ярославі була надана обласна стипендія .
Друга група скелелазів ( молодша) в складі 8 спортсменів тренується в Дніпрі під керівництвом тренера Радіонової Ю., беруть участь в регіональних змаганнях де посідають призові місця.
В даний період вихованці секцій скелелазіння готуються до Чемпіонату України який пройде в Києві.
В вересні 2023 року тренер-викладач зі скелелазіння Юлія Радіонова на підставі розпорядження Голови державної адміністрації-начальника обласної ВА Артема Лисогора була нагороджена листом подякою за особистий внесок у розвиток фізичної культури та спорту області, високий професіоналізм, багаторічну сумлінну працю.
Рижий С.Л.- тренер-викладач з боксу, мешкає та тренує сєвєродонецьких вихованців ( 5 спортсменів) в місті Івано-Франківськ. Боксери тренуються протягом 2022-2024 років. Беруть участь в Всеукраїнських змаганнях, в складі збірної команди Луганської області виступають на Чемпіонатах України з боксу .
Скляренко Артем по результатам чемпіонату України в 2024 році виконав норматив кандидата в майстри спорту України (КМСУ).
Афанасьєвська М.О.- тренер-викладач з тенісу настільного, з групою спортсменів (5 чол) знаходиться в Чехії , м. Гавіжов де продовжує тренування. Ії вихованці не тільки не припиняють тренування а постійно приймають участь в Міжнародних змаганнях де отримують досвід такого рівня.
Тренер Афанасьєвська М.О.проводить заняття для онлайн-групи інших спортсменів тенісу настільного (спеціальні вправи з ракеткою та м’ячем та вправи загальної фізичної підготовки).
Сєвєрченко М.В. тренер-викладач з тенісу , має вищу категорію,тренує вихованців КДЮСШ 1 в Києві( група базової підготовки 1 р.н.-8 тенісистів) Вихованці беруть участь в офіційних Всеукраїнських змаганнях де посідають 1-3 місця.( Пінчук Арсеній, Заярний Олександр, Землянко Злата), а також в Міжнародних змаганнях( Німеччина :Обрушнікова Марія протягом 2024 року посідала призові місця; Швейцарія: Землянко Злата; Чехія: Савченко Каріна).
22. КУЛЬТУРА
Сєвєродонецької міської територіальної громади у сфері економічного розвитку громади, реалізації соціального захисту населення, надання освітніх та культурних послуг у 2024 році надаємо інформацію про діяльність відділу культури та підпорядкованих установ за основними показниками.
Загальні відомості:
Штатна чисельність відділу культури (фактична та затверджена):
Найменування | Мета та завдання | Штатна чис-ть | Фактична чис-ть | Фактично працюючих |
1010160 Керівництво і управління у відповідній сфері у містах (місті Києві), селищах, селах, територіальних громадах | Виконання повноважень в частині загальної організації, керівництва та управління закладами культура, координація діяльності учасників бюджетного процесу | 3 | 2 | 2 особи / 2 ставок |
1011080 Надання спеціалізованої освіти мистецькими школами | Забезпечення надання початкової музичної, хореографічної освіти, з образотворчого мистецтва та художнього промислу | 176 | 53,52 | 10 осіб / 5,5 ставок |
1014030 Забезпечення діяльності бібліотек | Забезпечення доступності для громадян документів та інформації, створення умов для повного задоволення духовних потреб громадян, сприяння професійному та освітньому розвитку громадян, комплектування та зберігання бібліотечних фондів, їх облік | 50,25 | 32,25 | 5 осіб / 5 ставок |
1014040 Забезпечення діяльності музеїв i виставок | Забезпечення збереження популяризації духовного надбання нації (розвиток інфраструктури музеїв), забезпечення виставковою діяльністю | 4 | 2 | 0 |
1014060 Забезпечення діяльності палаців i будинків культури, клубів, центрів дозвілля та інших клубних закладів | Забезпечення організації культурного дозвілля населення і зміцнення культурних традицій | 74 | 29,5 | 10 осіб / 10,75 ставок |
1014081 Забезпечення діяльності інших закладів в галузі культури і мистецтва (бухгалтерія) | Забезпечення централізованого бухгалтерського та фінансового обліку закладів культури, складання і надання кошторисної, звітної, фінансової документації, фінансування закладів культури згідно із затвердженими кошторисами | 8 | 6 | 2 особи / 2 ставок |
РАЗОМ | 315,25 | 125,27 | 29 осіб / 25,25 ставки |
Відділ культури Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області перейменований у відділ культури Сєвєродонецької міської військової адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області (далі — Відділ) відповідно до розпорядження начальника Сєвєродонецької міської військової адміністрації від «25» квітня 2023 року № 49 ВА («Основні завдання» зазначені в п. 2 а «Основні функції» зазначені в п. 3 «Положення про відділ культури Сєвєродонецької міської військової адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області»).
Основні завдання:
забезпечення вільного розвитку культурно-мистецьких процесів, реалізації прав громадян на свободу літературної і художньої творчості, забезпечення доступності всіх видів культурних послуг та культурної діяльності для кожного громадянина;
сприяння відродженню та розвитку традицій і культури української нації, етнічної, культурної і мовної самобутності корінних народів і національних меншин;
участь у розробленні та виконанні державних, регіональних та місцевих програм розвитку культури та охорони культурної спадщини, державної мовної політики;
координація діяльності закладів, підприємств, установ та організацій у сфері культури та охорони культурної спадщини, що перебувають у сфері управління відділу культури Сєвєродонецької міської військової адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області, суб’єктів кінематографії, незалежно від форм власності;
організація проведення фестивалів, свят, конкурсів, оглядів професійного та аматорського мистецтва, художньої творчості, виставок народних художніх промислів та інших заходів, що належать до його повноважень;
організація заходів щодо зміцнення міжнародних і міжрегіональних культурних зв’язків, відповідно до чинного законодавства України, підтримки дружніх культурних зв’язків з відповідними структурами міст-побратимів у межах своїх повноважень.
Основні результати роботи за 2024 рік:
Програма «Проведення культурних заходів, присвячених урочистим датам, державним і традиційним народним святам» Сєвєродонецької міської територіальної громади на 2024 рік (на гуманітарних хабах та онлайн) – виконана в повному обсязі на суму – 485646,00 грн.
Програма «Стратегічний розвиток культури і мистецтва Сєвєродонецької міської територіальної громади на 2022 — 2025 рік» — була зумовлена метою найшвидшого відновлення роботи закладів відділу культури СМВЦА після деокупації міста Сіверськодонецьк, та завершення ведення бойових дій а також процесами модернізації національної системи культури в Україні. Станом на 2023 рік місто так і не було звільнено тому було прийнято рішення про необхідність розвитку культури знаходячись в евакуації (для мешканців Луганської області та Сіверськодонецької громади). Комунальні заклади відділу культури не знайшли можливість надавати культурно – освітні послуги по всій України, тому зосередились в місті Дніпро (на Гуманітарному хабі Сєвєродонецької міської військової адміністрації). Нажаль в таких складних умовах (всі працівники знаходяться по різним містам України та Європи, немає облаштованих приміщень та ін.) виконання даної програми складне та майже неможливе, але все ж таки були досягнуті деякі результати для налагодження роботи комунальних закладів. Сума фінансування даної програми в 2024 році склала 422159,00 грн.
З перших днів відкриття гуманітарного хабу в місті Дніпро працівники відділу культури розпочали свою роботу, впродовж двох років вироблялись нові форми роботи комунальних закладів підпорядкованих відділу спрямованих на розвиток громади за для вирішення соціально-економічних питань та розвитку культури.
Постійно на гуманітарному хабі Сєвєродонецької громади в місті Дніпро:
— Працює куточок читача на гуманітарному хабі (з 12 березня 2023р). Всі, хто звертається до хабу за допомогою чи послугами, поки очікують, можуть переглянути та обрати собі книгу, журнал і газету до смаку;
— Облаштуванний куточк «Моя Україна» (виставки малюнків, розбитої техніки росіян);
— Надаються послуги з цифрової грамотності (опанування застосунку «Дії», подання інформації про пошкоджене майно, базові навички цифрової грамотності «Google-сервіси», навчальні консультації «Смартфон і я»);
— Організована діяльність літературного/книжкового/читацького клубу, проведення публічних читань і презентацій із запрошенням цікавих авторів, проведення заходів для різних вікових категорій (малювання й читання книжок
з дітьми тощо), книжкових пікніків, дискусійних майданчиків (з історії України, обговорення законодавчих ініціатив);
— Організаована робота дитячих просторів, творчих занять для дітей це і
цикл заходів «Я пізнаю світ» і «Розвиваючі заняття для дітей від 3-6 років» від центру «ЛОГОС» а також кожну неділю проводяться майстер класи з малювання, ліпки, створення іграшок та прикрас та ін.;
— Постійно йде культурне обслуговування населення шляхом надання квоти безкоштовних квитків для ВПО у містах проведення концертів і виставвідвідували Дитячій центр проекту «Служба підтримки дітей»- майстер класи, відвідували Літній театр парку ім.. Т. Шевченка «Дитячій симфонічний концерт», Дитячій центр проекту «Служба підтримки дітей»- майстер класи, Антилекція з української літератури «ВітвірUA», Перша фотовиставка «Мандрівний Старобільськ» — виставка, квартирник, майстерня, «Культурна Деокупація» відвідування вистав у театрі ім.. Шевченка та ін.(майже 20 вистав та різних заходів було відвідано протягом року);
— Проведення різноманітних майстер-класів (майже кожен тиждень це і майстер клас з миловаріння, майстер клас з арт-терапії, майстер клас з плетіння патріотичних браслетів зі стрічок, майстер-клас «Карта мрій», майстер класи з виготовлення квітів та ін.), виставок (за рік 5 виставок це перш за все зроблена виставкова експозиція до Дня міста Сєвєродонецьк, Дня Незалежності України і дня Пам’яті загиблих захисників України з розбитої зброї окупантів «Так буде з кожним російським орком» та ін);
— Відновив свою роботу клуб людей елегантного віку «Сузір’я» КЗ «Сєвєродонецький міський Палац культури» це — захід до Дня краси – «Краса врятує світ» (показ мод та підбір одягу для ВПО з отриманої гуманітарної допомоги вживаного одягу з Європи) а також вокальний колектив який створився на базі хабу. З листопада 2024 року постійно працює «Центр громадського дозвілля» 60+ за сприяння HelpAge USA — Клуб «Відкрите серце для добра», заняття з фітнесу, заняття зі скандинавської ходьби, клуб за інтересами.
— Регулярно проводиться культурна акція «Спілкування нас об’єднує та підтримує». Дана акція спрямована поліпшити душевний стан мешканців Луганської області, підтримку людей які сумують за рідними домівками, об’єднання знайомих та друзів які втратили зв’язок (проводять робітники закладів культури на хабі у м. Дніпро).
На гуманітарному хабі працюють 5 гуртків:
1 гурток «Уроки гри на фортепіано» (діти та дорослі 5-80 років) від викладачів КЗ «Сєвєродонецької музичної школи №1»;
2 гурток «Чарівний пензлик» (діти 10-17 років) від викладачки КЗ «Сєвєродонецька художня школа»;
3 гурток «Естрадного вокалу» (діти 6 -17 років, дорослі) керівник від КЗ «Сєвєродонецький міський палац культури»;
4 гурток народної творчості та декоративно-ужиткового мистецтва «Дивоцвіт» від керівникаКЗ «Сєвєродонецький міський Палац культури»;
5 гурток Ансамбль бального танцю «Ровесник» (діти 6-15 років) від керівника КЗ «Сєвєродонецький міський Палац культури»;
З вересня 2024 року на базі гуманітарного хабу запрацювало дві школи естетичного виховання КЗ «Сєвєродонецька художня школа» та КЗ «Сєвєродонецька музична школи №1».
Особливим та надзвичайним стало в 2024 році Відкриття дитячого майданчику з денним перебуванням СДЮК «Юність» на базі Сєвєродонецького гуманітарного хабу м. Дніпро (по 3 групи різної вікової категорії протягом двох місяців ) а це проведення заходів і майстер класів працівниками відділу культури:
— Конкурс-гра «Вгадай українську пісню по емодзі»;
— Конкурс гра «Караоке» виконання українських пісень;
— Майстер класи від гуртка «Чарівний пензлик»;
— Майстер клас «Де купажу» від гуртка «Дивоцвіт»;
— Майстер клас з вокалу від гуртка «Лісова пісня» — Мій голос моя сила;
— Майстер клас від гуртка «Гри на фортепіано» — Вчимось впізнавати ноти;
— Майстер клас з вокалу від гуртка «Лісова пісня» — Я співаю та багато іншого.
Школи естетичного виховання:
Наразі школи естетичного виховання м. Сєвєродонецька, через його тимчасову окупацію майже не працюють це КЗ «Сєвєродонецька музична школа №2» та КЗ «Борівська школа мистецтв». Штатні працівники, які виїхали в більш безпечні регіони України та на територію Європи тимчасово призупинені трудові відносини, але з ними підтримують постійний зв’язок керівники закладів. Працівників шкіл, які залишились на окупованих територія увільнено згідно до законодавства України.
За необхідністю викладачі приймають участь в он-лайн зустрічах, семінарах, нарадах а також допомагають обдарованим учням навчатись в школах куди вони пішли, так як для навчання потрібні музичні інструменти. Директори та педагоги займаються пошуком грантової підтримки, яка може бути використана для відновлення роботи після деокупації міста Сєвєродонецька та Луганської області. З метою підвищення кваліфікації постійна участь в методичних заходах Луганського обласного навчально-методичного центру з отриманням Свідоцтв.
Хочу зазначити з метою поширення педагогічного досвіду та підвищення кваліфікації педагогічний працівник, викладач-методист Кішко ОЛЕНА КЗ «Борівська школа мистецтв» була запрошена на обласний семінар викладачів-піаністів Черкаської області «Педагогічна майстерня» з виступом за темою «Робота над фактурою з учнями початківцями класу фортепіано». Також, виступ 29 серпня 2024 року на щорічній обласній конференції викладачів мистецьких шкіл Луганської області з темою «Інтеграція викладачів Луганщини і мистецький простір приймаючих громад». Посилання в You Tube: https://youtu.be/CxY95iqCKHA. Учениця КЗ «Борівська школа мистецтв» Чорножукова Софія, яка в 2023-2024 навчальних роках продовжила навчання і закінчила школу мистецтв в Чернівцях, вступила до Чернівецького обласного коледжу мистецтв ім. С.Воробкевича на відділ оркестрових струнних інструментів, клас скрипки.
КЗ «Сєвєродонецька музична школа №1»:
Заклад відновив свою роботу на базі гуманітарного хабу у місті Дніпро. Завдяки талановитій викладачці Олі Кібенко спочатку був відкритий гурток «Уроки гри на фортепіано» (2 рази на тиждень, діти 5-17 років), який працює і зараз але вік бажаючих навчитись грі на інструменті змінився — діти та дорослі 5-80 років.
Користуючись великим попитом у земляків навчитись грати на музичних інструментах та отримати свідоцтво про закінчення була повністю відновлена робота КЗ «Сєвєродонецька музична школа №1» яка зараз працює офлайн та онлайн. Прийнято 34 учня, з них 24 учнів на фортепіано,10 учнів на скрипку.
Учні, учасники та дипломанти, лауреати Міжнародних, Всеукраїнських та обласних конкурсів та фестивалів:
- ХХІ Міжнародний конкурс фестиваль дитячого та юнацького виконавського мистецтва «Акорди Хортиці»15.05.24 м. Запоріжжя.
- ХVІ Всеукраїнський відкритий конкурс виконавців на народних інструментах»Обдаровані».09.05.24м.Київ.
- ІІ Всеукраїнський фестиваль- конкурс дитячого та юнацького виконавського мистецтва «Кампанелла» 08.05.2024 м. Київ, Київський столичний університет імені Бориса Грінченка Фазовий коледж «Універсум».
- Огляд –конкурс індивідуальної виконавської майстерності «Мистецтво і діти» серед учнів мистецьких шкіл.
- Відкритий Фестиваль-конкурс української музики «MuzArt-країна» 18.05.2024 р.
- Всеукраїнський творчий конкурс «День Святого Миколая» творчого об’єднання » Перлина мистецтва» учениця КЗ СМШ№1 Тітченко Поліна зайняла 1 місце в номінації Інструментальне виконавство в 3 віковій категорії (12 років) Викладач Кібенко О.В
Учні викладача Кібенко О.В. приймали участь у заходах:
- 20-24.05.2024р- відео привітання від дітей з нагоди Дня міста Сєвєродонецьк.
- 23-24.09.2024 — відео привітання від дітей з нагоди Дня Прапора і Дня Незалежності.
- 21.09.2024 — камерний концерт для батьків, присвячений Дню Миру.
- 28.09.2024 — діти приймали участь у майстер-класі, присвяченому Дню Захисників і захисниць України.
Педагогами та учнями КЗ «Сєвєродонецька музична школа №1» підготовлений звітній концерт який пройде 21.12.24р. в місті Дніпро «Новорічний вернісаж».
КЗ «Сєвєродонецька художня школа»:
Заклад відновив свою роботу на базі гуманітарного хабу у місті Дніпро. Завдяки талановитій викладачці Юлі Боярчук спочатку був відкритий гурток «Чарівний пензлик» (3 рази на тиждень, діти 10-17 років), який працює і зараз.
Користуючись великим попитом у земляків навчити дітей малювати та отримати свідоцтво про закінчення була повністю відновлена робота КЗ «Сєвєродонецька художня школа» яка зараз працює офлайн та онлайн. Прийнято 24 учня.
Конкурси:
- ІІІ обласний етап Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої», м. Сєвєродонецьк 2024р. — 2 Дипломи за І місце, Диплом за ІІ місце, Диплом за ІІ місце;
- Всеукраїнський конкурс учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої», м. Київ 2024р. — Диплом за зайняте І місце;
- Міжнародний конкурс «Для Бога я створюю найкраще» м. Івано-Франківськ — 3 дипломанти;
- Обласний конкурс художньої творчості серед учнів художніх шкіл і художніх відділень шкіл мистецтв «Серцями обрана земля» м. Сєвєродонецьк -Диплом за І місце, Диплом за ІІ місце, Диплом за ІІІ місце, Диплом учасника;
- ХІІ відкритий регіональний конкурс пленерного живопису «Весняна палітра Рубіжного» м. Рубіжне — 2 Дипломи за участь, Диплом за ІІ місце;
- Обласний пленер художників «Мальовнича Україна» м. Сєвєродонецьк -2 Дипломи за І місце, 2 Дипломи за ІІ місце, Диплом за ІІІ місце, 2 дипломи за ІV місце;
- Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Щаслива дитина – квітуча Україна» м. Кропивницький -2 переможця 2 дипломанта;
- VІ-й Всеукраїнський з міжнародною участю двотуровий конкурс декоративного живопису «Стилізований натюрморт» — Диплом за оригінальне рішення, 3 дипломи за ІІ місце;
- Міжнародний конкурс малюнку «Ілюстрація до народної казки»;
- Конкурс натюрморта «Натхнення».
Виставки:
- Виставка творчих робіт учнів КЗ «Сєвєродонецька художня школа» «Новорічна» м. Дніпро.
- Онлайн Виставка творчих робіт учнів КЗ «Сєвєродонецька художня школа» присвячена дню вишиванки.
- Виставка творчих робіт учнів КЗ «Сєвєродонецька художня школа» присвячена 90 річчю м. Сєвєродонецька, 25 травня 2024р. м. Дніпро.
- Онлайн Виставка творчих робіт учнів КЗ «Сєвєродонецька художня школа» присвячена дню батька.
- Виставка творчих робіт учнів КЗ «Сєвєродонецька художня школа» присвячена Дню Незалежності України. м. Дніпро.
- Виставка творчих робіт учнів КЗ «Сєвєродонецька художня школа» присвячена Всеукраїнському дню працівників культури та аматорів народного мистецтва. м. Дніпро.
- Виставка творчих робіт учнів КЗ «Сєвєродонецька художня школа» «Різдвяна» м. Дніпро.
- Участь у міжнародному проекті «Ангели що тримають небо» виставки проєкту за участю учнів КЗ «Сєвєродонецька художня школа» проходять у Литві, Австрії, Швеції, Південній Кореї, США, Іспанії.
Комунальний заклад «Сєвєродонецький міський Палац культури»:
Впродовж 2024 року працівники комунального закладу «Сєвєродонецький міський Палац культури» працювали над популяризацією української культури та культур інших національних меншин, що мешкають на території країни, аматорської художньої творчості в усій різноманітності її різновидів та жанрів, залучали громаду міста Сєвєродонецька до культурного життя, організовували проведення культурно – мистецьких та масових заходів, концертів колективів КЗ «СМПК».
На базі гуманітарного хабу в місті Дніпро працюють:
- Клуб людей елегантного віку «Сузір’я» (дорослі 45-80 років) керівник Федорова Августина, відвідують 10 осіб.
- Гурток естрадного вокалу «Лісова пісня» (діти 6 -17 років, дорослі) керівник Федорова Августина, відвідують 15 осіб.
- Гурток народної творчості та декоративно-ужиткового мистецтва «Дивоцвіт»керівник Корєва Ірина, відвідують 30 осіб.
- Ансамбль бального танцю «Ровесник» (діти 6-15 років) керівник Дар’я Сиротенко, відвідують 25 осіб.
Кожен захід, що готується, відрізнявся своєю формою, різножанровістю, висвітлювалися події місцевого та державного значення.
Кожен написаний сценарій – це авторський проект, кропітка щоденна робота, що вимагала постійного пошуку творчого матеріалу, орієнтації в історичному та сучасному просторі. Аматорами народної творчості постійно готувалися нові тематичні концертні номери, вокально-хореографічні композиції, готувалися відео-презентації. До проведення заходів КЗ «СМПК» активно долучалися творчі колективи позашкільної освіти, які працюють на базі Сєвєродонецького гуманітарного хабу та працівники бібліотек міста Сєвєродонецьк.
Також працівниками установи було підготовлено і проведено масові заходи вуличної форми, а саме: День Молоді, День Конституції, Міжнародний день захисту дітей, День Захисників і Захисниць України, День українського козацтва, День вшанування пам’яті дітей, які загинули в наслідок збройної агресії рф проти України та ін..
Досягнення СМПК:
За 2024 рік було проведено 46 творчих заходів.
2024 рік став плідний на участь аматорських колективів, у обласних фестивалях та конкурсах. Учасники вокального колективу «Лісова пісня» прийняли участь: у обласному конкурсі патріотичної пісні «Воронцева слобода» де вибороли багато призових місць, участь у фестивалі-конкурсі «Талант Фест 2024» де майже всі учасники отримали призові місця у різних номінаціях, Міжнародний фестиваль-конкурс вокально-інструментального. мистецтва «Wednesday» наша учасниця зайняла І місце. Колектив декоративно-прикладного мистецтва «Дивоцвіт», який створений в листопаді 2024р. прийняв участь та отримав винагороди у обласному Фестивалі української народної іграшки та гри і в обласній інтернет-виставці «Різдвяна зірочка». Учасники ансамблю бального танцю «Ровесник» прийняли участь у Всеукраїнських змаганнях зі спортивних бальних танців Ukrainian Festival MENORAH GRAND PRIX.
Всі колективи протягом року брали активну участь у проведенні різноманітних заходів, постійно працювали над вдосконаленням виконавської майстерності. Творчими працівниками та бібліотекою КЗ «СМПК» були проведені заходи згідно календарного плану міських заходів та плану культурних послуг КЗ «СМПК».
Бібліотечні заклади:
КЗ «Сєвєродонецька міська публічна бібліотека» — працює 2 працівника:
— Біловицька Юлія в.о. директора працює офлайн (м. Бровари на гуманітарному хабі Сватівської громади) та онлайн,
— Захарова Наталія офлайн (м Дніпро на гуманітарному хабі Сєвєродонецької громади).
КЗ Сєвєродонецька міська юнацька бібліотека ім.. Й.Курлата» — працює 2 працівника:
— Руднєва Наталія директор працює онлайн з серпня 2024р. (в зв’язку з переїздом до Києва) до цього працювала м Дніпро на гуманітарному хабі Сєвєродонецької громади,
— Швецов Іван офлайн (м Дніпро на гуманітарному хабі Сєвєродонецької громади).
КЗ «Сєвєродонецька дитяча бібліотека» — працює 1 працівник:
— Гайдученко Олена в.о. директора працює онлайн.
Робота бібліотек стала гнучкою та динамічною.
Свій фонд бібліотеки поповнюють завдяки благодійно-просвітницькім акціям та проектам.
Працівники бібліотеки приймають жваву участь в онлайн тренінгах, вібінарах, семінарах, курсах підвищення кваліфікації, проектах.
На базі гуманітарного хабу постійно проводяться майстер класи та розважальні заходи: до Дня святого Валентина, до Масляної «Лялька мотанка», «Соняхи пам’яті» до дня пам’яті захисників України, написання казок до Дня цікавих подій, виробів з листя, створення закладок для книг з цитатами, творчий майстер клас для дітей і дорослих з осінніх «Дарунків», до свята Хелловін «Жахливі поробки», вгадай пісню по емодзі, Караоке, квест-гра «Загублена річ», караоке-fest: Пісні, що єднають, день настільних ігор, гра у фанти, день настільних ігор: Сімейні ігрові вечори, рольова гра «Літературна мафія: Битва персонажів, конкурс осіннього малюнку, «Стежками літературних героїв» інтерактивна гра, та ін.
Проходять акції, флешмоби, конкурси, онлайн заходи для шкіл міста Сіверськодонецьк та Луганської області, презентації та читання літератури, покази фільмів, заходи до календарних дат: акція “Ангели пам’яті” вшанували пам’ять героїв Небесної Сотні, Всеукраїнський флешмоб до ювілея Т.Г.Шевченко, до дня народження поетеси-шістдесятниці Ліни Костенко — «Королева сучасної поезії», читання вголос книги Жадана «Ворошиловград», та обговорення життя та творчості автора, та його волонтерської діяльності, історичний нарис до ювілея міста Сєвєродонецька на платформі Google Meet, Великоднє свято «На порозі Великдень», день поезії на свіжому повітрі, показ фільму «Гумор на війні», вікторина до 33 дня Незалежності України, день поезії на свіжому повітрі, день переглядів: «Екранізація літературних шедеврів», захід до дня захисників та захисниць України, українського козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці, вікторина до Дня козацтва, захід «Стіна цитат» — до дня пам’ятних цитат, захід «Книги, які стали фільмами», показ фільмів по мотивам книжок Стівена Кінга, показ фільмів за книгами заснованих на реальних подіях, презентація нових україномовних книг «Читай українською» до Дня української писемності та мови, до дня Гідності та Свободи показ документального фільму «Вогнехрещщя», показ документальних та художніх фільмів про події Євромайдану, до дня пам’яті жертв голодоморів акція «Запали свічку», відео огляд літератури про голодомори.
Проходять уроки медійної грамотності для людей похилого віку, знайомство з GPT: Як працюють сучасні мовні моделі, онлайн курси: Вивчаємо англійську мову, проведення тренінгів з комп’ютерної грамотності для військових та членів їх родин. Надаються послуги з цифрової грамотності (опанування застосунку «Дії», подання інформації про пошкоджене майно, базові навички цифрової грамотності «Google-сервіси», навчальні консультації «Смартфон і я»), регулярно проводиться культурна акція «Спілкування нас об’єднує та підтримує». Дана акція спрямована поліпшити душевний стан мешканців Луганської області, підтримку людей які сумують за рідними домівками, об’єднання знайомих та друзів які втратили зв’язок.
В грудні почав свою роботу клуб настільних ігор «Аdventurers (Майстри пригод)», який сприяє розвитку особистості, покращує її когнітивні навички, логічне мислення та соціальні вміння. Користувачі навчаються співпраці, вирішенню конфліктів, а також розвивають комунікативні навички. Участь у настільних іграх також сприяє розвитку творчих здібностей, уяви та стратегічного мислення. Це важливий елемент виховання, який сприяє формуванню взаємодії, відповідальності та взаєморозумінню.
Постійні публікації на сторінках бібліотек та відділу культури в Facebook, щоб охватити більш читачів різного віку та різних інтересів та для залучення користувачів до читання і бібліотеки. Тільки за 2024 рік опубліковано більше 1558 публікацій різноманітної тематики — до всіх державних свят, міжнародних свят, популяризації читання. Інформація зі сторінок — «Дитячий психолог», «Голоси дітей», «unicef ukraine», «Ювенальна поліція України», «ДСНС України», «ДСНС Луганщини».
Також бібліотеки приймають активну участь у Всеукраїнській програмі ментального здоров’я » Ти як?» та Всеукраїнській програмі «Дякую тобі». В рамках цих програм на своїх сторінках в соцмережах було опубліковано 515 публікацій.
Кількість зареєстрованих віртуальних користувачів — 5936
За 2024 рік публікації бібліотек у соціальних мережах переглянули 143 тисячі людей.
Фінансова діяльність:
Обсяги виділеного фінансування та фактичне використання бюджетних коштів:
Найменування | Основні напрями витрат | Обсяг відділеного бюджетного асигнування | Фактичне використання бюджетних коштів |
1010160 Керівництво і управління у відповідній сфері у містах (місті Києві), селищах, селах, територіальних громадах | Заробітна плата та нарахування на заробітну плату, придбання орг. техніки та послуг з встановлення ПЗ, навчання з військового обліку | 1 403 447,00 | 1 128 627,68 |
1011080 Надання спеціалізованої освіти мистецькими школами | Заробітна плата та нарахування на заробітну плату, придбання орг. техніки та послуг з встановлення ПЗ, обладнання для роботи, канцелярія та звукове обладнання | 9 441 610,00 | 5 401 117,28 |
1014030 Забезпечення діяльності бібліотек | Заробітна плата та нарахування на заробітну плату | 2 883 804,00 | 1 703 840,23 |
1014040 Забезпечення діяльності музеїв i виставок | Заробітна плата та нарахування на заробітну плату | 163 730,00 | 72 958,20 |
1014060 Забезпечення діяльності палаців i будинків культури, клубів, центрів дозвілля та інших клубних закладів | Заробітна плата та нарахування на заробітну плату, придбання орг. техніки та послуг з встановлення ПЗ, обладнання для роботи, канцелярія та вишиванки | 2 815 619,00 | 2 014 366,05 |
1014081 Забезпечення діяльності інших закладів в галузі культури і мистецтва | Заробітна плата та нарахування на заробітну плату, придбання оргтехніки та послуг з встановлення програмних забезпечень та програм бухгалтерського обліку | 1 133 296,00 | 800 767,01 |
1014082 Інші заходи в галузі культури і мистецтва | проведення заходів, затверджених згідно календарного плану | 1 110 500,00 | 485 660,60 |
РАЗОМ | 18952006,00 | 11 607 337,05 |
Основні напрямки витрат:
Найменування матеріалу (те що залишається на балансі відділу культури) | Кількість, шт. | Сума |
Відділ культури (управління) | ||
Ноутбук Lenovo V15 G3 IAP (82TT00KVRA) | 1 | 27 057,00 |
Багатофункціональний пристрій CANON i-SENSYS MF3010 (5252B004) | 1 | 12 900,00 |
Маршрутизатор TL-WR820N | 1 | 820,00 |
Всього | 40 777,00 | |
Забезпечення проведення заходів (новорічні свята) | ||
Гірлянда 500 ламп діод чорна Лінза | 1 | 669,50 |
Гірлянда С61480-35Y | 1 | 339,60 |
Гірлянда Штора роса400 л3м*2м 19322-07 | 3 | 2 999,40 |
Гірлянда С61486-10Y | 2 | 379,80 |
Гірлянда 9м С61485 | 4 | 390,40 |
Гірлянда, 9м, 100 ліхтариків, С61479 | 1 | 179,90 |
Світильник новорічний «Сніговик» 43*30см | 1 | 475,50 |
Всього | 5 434,10 | |
Бухгалтерія відділу культури | ||
Ноутбук Lenovo V15 G3 IAP (82TT00KVRA) | 1 | 27 057,00 |
Засіб КЗІ електронний ключ «5есигеТокеп-337Р16» ((експертний висновок ДССЗЗІ України No04/03/02-2334 від 30.06.2017р.) з ліцензією на програмний продукт «Засоби кваліфікованого електронного підпису «СгурІоЬІЬУЗ» (експертний висновок ДССЗЗІ України No04/03/02-3956 від 21.12.2019р.) | 3 | 4 608,00 |
Всього | 31 665,00 | |
Сєвєродонецький міський Палац культури | ||
Ноутбук Lenovo V15 G3 IAP (82TT00KVRA) | 2 | 54 114,00 |
Багатофункціонального пристрою CANON i-SENSYS MF3010 (5252B004) | 1 | 12 900,00 |
Зовнішній жорсткий диск 2.5″» 2TB WD (WDBYVG0020BRD-WESN) | 3 | 9 072,00 |
Настільна лампа TITANUM LED DC3 7W 3000-6500K USB чорна | 2 | 880,00 |
PowerBank Rising Sun 300Вт 84000mAh | 1 | 7 860,00 |
Маршрутизатор TP-Link ARCHER-AX1500 | 1 | 2 950,00 |
Пюпітр 135см | 1 | 628,00 |
Вишиванки великого розміру | 2 | 10 920,00 |
Всього | 99 324,00 | |
КЗ «Сєвєродонецька музична школа № 1» | ||
Ноутбук Lenovo V15 G3 IAP (82TT00KVRA) | 1 | 27 057,00 |
Багатофункціонального пристрою CANON i-SENSYS MF3010 (5252B004) | 2 | 25 800,00 |
Стійка для акустичної системи SOUNDKING DB009B | 2 | 3 250,00 |
Caбвуфер YAMAHA DXS 1 2MKІI | 1 | 47 604,00 |
Paдiocuстема SAMSON SWC2BBHQ6 | 1 | 20 160,00 |
Всього | 123 871,00 | |
КЗ «Сєвєродонецька музична школа № 2» | ||
Ноутбук Lenovo V15 G3 IAP (82TT00KVRA) | 1 | 27 057,00 |
Багатофункціонального пристрою CANON i-SENSYS MF3010 (5252B004) | 1 | 12 900,00 |
Всього | 39 957,00 | |
КЗ «Сєвєродонецька художня школа» | ||
Багатофункціональний пристрій CANON i-SENSYS MF3010 (5252B004) | 1 | 12 900,00 |
Універсальна стійка з полицями «Вернісаж-2» | 3 | 16 028,70 |
Чоловіча вишиванка | 2 | 5 400,00 |
Жіноча вишиванка | 4 | 14 000,00 |
Обігрівач Ergo HC 221524 | 3 | 5 745,00 |
Всього | 54 073,70 | |
1080 КЗ «Борівська школа мистецтв» | ||
Ноутбук Lenovo V15 G3 IAP (82TT00KVRA) | 1 | 27 057,00 |
Всього | 27 057,00 | |
РАЗОМ | 8,80 |
Окрім того в 2024 році були виділені кошти та придбано — Подарунки та нагороди (подарункові набори для нагородження (24 FPV – дрони в комплектації з акумулятором), до проведення міських заходів, присвячених 90-й річниці з Дня заснування міста Сєвєродонецьк та Дню хіміка) на загальну суму 396 000,00 грн, які потім були передані до військових частин.
Вирішення кадрових питань. Кількість працівників прийнятих та звільнених у 2024 році, переміщення у посаді:
Найменування | Кількість |
1010160 Керівництво і управління у відповідній сфері у містах (місті Києві), селищах, селах, територіальних громадах | 2 звільнення |
1011080 Надання спеціалізованої освіти мистецькими школами | 63 звільнення, 2 прийняття |
1014030 Забезпечення діяльності бібліотек | 16 звільнених |
1014040 Забезпечення діяльності музеїв i виставок | 1 звільнення |
1014060 Забезпечення діяльності палаців i будинків культури, клубів, центрів дозвілля та інших клубних закладів | вільнення, 5 прийнятих |
Виклики за проблемами:
Для забезпечення роботи відділу культури її релокованих закладів та виконання необхідних Програм (в евакуації) необхідно чітко усвідомлювати, що для забезпечення проведення занять в школах естетичного виховання і проведення культурних заходів присвячених урочистим датам, державним і традиційним народним святам необхідно закінчення війни в Україні звільнення всіх територій (деокупація Луганської і Донецької областей).
Дуже важливо зберегти у цей нелегкий час а в подальшому розвивати заклади культури Сєвєродонецької громади, зміцнювати їх матеріально-технічну базу (Відсутність опалюваного приміщення для розміщення закладів та їх відвідувачів, відсутність меблів (стелажі, столи, стільці, виставкові стенди, полиці, пуфи), відсутність обладнання та приладдя для якісного проведення заходів, потреба в літературі, настільних іграх тощо), а для цього потрібно:
1. Максимально сконцентрувати зусилля міських органів влади в виділенні необхідного фінансування для існуючих закладів культури міста, які відновили свою роботу.
2. Керівникам комунальних позашкільних закладів культури, громадським організаціям треба об’єднати зусилля для отримання спонсорської допомоги та/або іншої фінансової допомоги, що не суперечить діючому законодавству на виконання зазначених завдань та забезпечити ефективне здійснення державної політики в галузі бібліотечної справи.
3. Використовувати досягнення вітчизняної та світової мистецької культури у практиці роботи закладів культури шляхом популяризації нових підходів в проведенні свят та визначних дат серед широких верст населення.
4. Для організації заходів та свят бажано проводити круглі столи з громадськістю міста для обговорення – рада свята (рада справи) – з представників відділу культури, відділу освіти, відділу молоді і спорту, відділу внутрішньої політики, виконавчих органів Сєвєродонецької міської ради, громадських організацій, і звичайних містян (доречно ввести у групу активних людей). Залежно від типу свята до складу групи можна ввести й окремих фахівців закладів культури (керівників гуртків, педагогів, інших працівників закладів культури та навчальних закладів).
На раді свята обговорюються пропозиції щодо проведення заходів та свят, з’ясовуються загальні питання, що стосуються координаційної роботи, розподілу повноважень, системи контактів для обміну потрібною інформацією. Розподіляються доручення з урахуванням індивідуальних інтересів, здібностей і бажань, що має велике значення з метою забезпечення індивідуальної комфортності.
Потенційним учасникам заходів та свят пропонується збирати ідеї (оригінальні й репродуктивні) щодо майбутніх заходів та свят, прямі й супутні матеріали, переглядають фонди бібліотеки з метою відбору і переробки потенційно можливих.
- Активно залучати позабюджетні інвестиції для зміцнення матеріально-технічної бази всіх закладів культури, забезпечення їх різноманітною літературою технічними засобами та інноваційними технологіями.
Під час підготовки та проведення культурних заходів та державних і традиційних народних свят потрібно враховувати особливості національного складу вікових груп людей, світські та народні традиції відзначення циклу у місті Сєвєродонецьк, запити громади міста, інтереси дітей, підлітків та дорослих, можливості закладів які приймають участь в проведенні свят. Такі свята можуть бути проведеними концерт; вистава; тематична розвага у світському, фантастично-казковому, народному стилі (з обов’язковим погодженням громадою міста Дніпра чи ін. в якому планується проведення заходу); із залученням дітей; фахівців закладів – культури інших міст, освіти молоді та спорту; людей які проживають у місті або професійних артистів для виконання ролей різних планів. Доречно долучати громадські організації до участі у проведенні заходів, підготовки до проведення свят, а це і виготовлення костюмів, атрибутів тощо. Це сприятиме активізації громади, забезпечить безпосередню участь містян у житті міста, допоможе налагодити ефективну взаємодію у тріаді «військова адміністрація – громада — заклади культури» і уникнути протиріч та непорозумінь.
Комплекс «ЮНІСТЬ»
Штатна чисельність — 50,5 од., з них: керівники — 4 од., педагогічні працівники — 34 од., спеціалісти — 6,5 од., обслуговуючий персонал — 6 од. Фактична чисельність працівників на 01.01.2025 р. всього 7 осіб: керівники — 3 особи, педагоги — 2 особи (в тому числі у декретній відпустці — 1 особа); спеціалісти – 2 особи.
Сєвєродонецький дитячо-юнацький комплекс «Юність» — комплексний заклад позашкільної освіти. Основний вид діяльності — створення умов для творчого, інтелектуального, духовного та фізичного розвитку дітей у вільний від школи час у шести клубах за місцем проживання та оздоровлення дітей у літній час. На даний момент функціонує 2 гуртки (3 групи) – «Українська мова» та «Впевнений старт» (підготовка дітей до школи).
Протягом 2024 року діяльність Сєвєродонецького дитячо-юнацького комплексу «Юність» була спрямована на всебічний розвиток дітей: вихованці стали лауреатами Всеукраїнського конкурсу творчих проєктів «Код нації» (серпень 2024), стали учасниками наймасштабнішої національно-патріотичної онлайн-руханки до Всесвітнього дня руху заради здоров’я (травень 2024). Долучалися до міських та обласних заходів: тематичний флешмоб «Луганщина – це Європа, луганці – європейці!» (травень 2024); захід, присвячений Великоднім святам «На гостину до Великодня» (травень 2024); — урочистості з нагоди Дня Захисників і Захисниць України у Гуманітарному хабі Сєвєродонецької громади (жовтень 2024); місячник безпеки дорожнього руху «Увага! Діти на дорозі» (вересень 2024); акція «Голоси дітей»; заходи до Дня матері (травень 2024); заходи до Дня Європи; заходи до Міжнародного дня рідної мови (лютий 2024); акція «Герої не вмирають» (до Дня Героїв небесної сотні) (лютий 2024); заходи до Дня Соборності України. Протягом червня-липня СДЮК «Юність» організував роботу дитячого майданчику відпочинку, де оздоровлення та позитивний настрій отримали 160 дітей Сєвєродонецької територіальної громади.
Адміністрація СДЮК «Юність» постійно підвищує кваліфікаційний рівень шляхом участі у семінарах, Всеукраїнських форумах, Всеукраїнських науковопедагогічних конференціях тощо. Результатом підвищення кваліфікаційного рівня є отримані сертифікати.
Зв’язок з громадськістю: протягом 2023-2024 років підписано меморандум про співпрацю між комунальним закладом культури «Дніпровські міські публічні бібліотеки» Дніпровської міської ради та згода про співпрацю з Дніпровським національним університетом імені Олеся Гончара. Результатом співпраці з університетом стала робота дитячого майданчику відпочинку. Протягом 20232024 рр. налагоджена тісна співпраця з наступними організаціями: Вірменський культурний центр «Вардуі», гуманітарний центр Проліска — Дніпро, Управління патрульної поліції Дніпропетровської області, , project HOPE, БО «БФ «Право на захист», Сєвєродонецька художня школа, СМЦДЮТ, СМЦНПВТКУМ, Сєвєродонецька міська публічна бібліотека, КЗ «Сєвєродонецький міський Палац культури», Благодійна організація «Благодійний фонд «Швейцарський фонд з протимінної діяльності ФСД в Україні».
Фінансова діяльність:
КЕКВ | Показники | План на 2024 рік | Фактичне виконання бюджету 2024 року | % виконання |
2111 | Оплата праці | 2515590,00 | 2515533,92 | 100,0 |
2120 | Нарахування на оплату праці | 646045,00 | 544193,06 | 84,2 |
2210 | Предмети, матеріали, обладнання та інвентар | 183387,00 | 182894,30 | 99,7 |
2240 | Оплата послуг (крім комунальних) | 2160,00 | 980,00 | 45,4 |
Всього | 3347182,00 | 3243601,28 | 96,9 |
Протягом 2024 року в установі СДЮК «Юність» відбувалися такі кадрові зміни:
призупинено дію трудового договору з 12 працівниками;
прийнято 2 працівники;
звільнено 27 працівників.
Станом на 01.01.2025 року в СДЮК «Юність» вiдповiдно до своїх посадових інструкцій виконують свої посадовi обов’язки 7 працівників, а саме: директор, заступник директора з навчально-виховної роботи, головний бухгалтер, юрист (діловод), офісний службовець, керівник гуртка та керівник гуртка, який знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до 3-х років.
Особливою проблемою в роботі СДЮК «Юність» є відсутність власного приміщення, що не впливає позитивно на якісне та повноцінне надання послуг позашкільної освіти та відсутність опалення на базі культурного центру Гуманітарного хабу Сєвєродонецької міської військової адміністрації в м. Дніпро (проспект Калнишевського, 27-К).
23. КП «Сєвєродонецьке Агентство інвестицій та розвитку»
Комунальне підприємство «Сєвєродонецьке агентство інвестицій та розвитку» займається залученням інвестиційних коштів та інших матеріальних активів для задоволення суспільних потреб та потреб Сєвєродонецької міської територіальної громади, в тому числі на розвиток соціальної інфраструктури міста, налагодження партнерських відносин з міжнародними організаціями з метою залучення зовнішніх досвіду, знань і коштів для реалізації та фінансування проєктів розвитку міста.
В рамках підписаного Меморандуму між Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Міжнародною організацією з міграції (МОМ) та Сєвєродонецькою міською військовою адміністрацією, продовжується реалізація проєкту «Покращення житлових умов внутрішньо переміщених осіб на Сході України» в м.Дрогобич та м.Кам’янка-Бузька (Львівська область) відповідно до додаткового протоколу до Меморандуму. Підприємством готуються списки на отримання житла ВПО.
На базі комунального підприємства «Сєвєродонецьке агентство інвестицій та розвитку» створено ресурсний центр з підтримки та розвитку ОСББ, проводилися тренінги та семінари, надавалися індивідуальні консультації з питань організації та діяльності ОСББ.
Підприємство приймає участь у обговоренні питань діяльності ОСББ в умовах воєнного часу з представниками спільноти ОСББ всієї України, надає представникам ОСББ м. Сєвєродонецьк консультативну підтримку з юридичних та правових питань щодо діяльності в умовах воєнного стану.
Ведеться постійна робота з підтримки функціонування чат-боту «СВОЇ» Сєвєродонецької міської територіальної громади. Підприємство виконує функції головного адміністратора Сєвєродонецької міської територіальної громади. Співробітники брали участь у заходах, які організовував EGAP. Брали участь у засіданні Робочої групи з розробки та впровадження Єдиної платформи місцевої електронної демократії «е-DЕМ. Проводилось наповнення інформацією чат-боту «СВОЇ».
В рамках підписаного Меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю між КП «Сєвєродонецьке агентство інвестицій та розвитку» та ГО «Асоціація учасницького розвитку громад» (м.Полтава) співробітники беруть участь у консультуванні ВПО. Також триває співпраця з ГО «Грані можливого» з питань допомоги ВПО, які мешкають у м. Павлоград Дніпропетровської обл. та у сел. Царичанка Дніпропетровської обл.. Надана 61 консультація.
Ведеться робота з потенційними інвесторами для залучення інвестицій у відбудову міста після його деокупації.
КП «Сєвєродонецьке агентство інвестицій та розвитку» співпрацює з релокованими підприємствами. За період з 07.06.2024 року підприємство спільно з бізнесом підготувало та подало на конкурси одинадцять грантових заявок. Отримано 6 грантів на загальну суму 709895,00 грн.: КП «Сєвєродонецьке агентство інвестицій та розвитку» допомогло одному з суб’єктів малого підприємництва – фізичній особі-підприємцю, який здійснював свою підприємницьку діяльність в м.Сєвєродонецьк та релокувався у Дніпропетровську область, у написані проєктної заявки та отриманні гранту від міжнародного інвестора. Грант у розмірі 196800,00 грн. було отримано від Естонської ради у справах біженців. Бізнес-проєкт направлений на розвиток харчової промисловості. КП «Сєвєродонецьке агентство інвестицій та розвитку» допомогло одному з суб’єктів малого підприємництва – фізичній особі-підприємцю, який здійснював свою підприємницьку діяльність в м. Сєвєродонецьк та релокувався у Дніпропетровську область, у написані проєктної заявки та отриманні гранту від міжнародного інвестора. Грант у розмірі 102400,00 грн. було отримано від EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП» за фінансування Європейського Союзу та уряду Німеччини. Бізнес-проєкт направлений на розвиток легкої промисловості. КП «Сєвєродонецьке агентство інвестицій та розвитку» допомогло одному з суб’єктів малого підприємництва – фізичній особі-підприємцю, який здійснював свою підприємницьку діяльність в м.Сєвєродонецьк та релокувався у Хмельницьку область, у написані проєктної заявки та отриманні гранту від міжнародного інвестора.
Грант у розмірі 127195,00 грн. було отримано від Help — Hilfe zur Selbsthilfe Ukraine. Бізнес-проєкт направлений на ремонт та обслуговування промислового пекарського, торгового, холодильного обладнання.
КП «Сєвєродонецьке агентство інвестицій та розвитку» допомогло одному з суб’єктів малого підприємництва – фізичній особі-підприємцю, який здійснював свою підприємницьку діяльність в м.Сєвєродонецьк та релокувався у Харківську область, у написані проєктної заявки та отриманні гранту від міжнародного інвестора.
Грант у розмірі 107500,00 грн. було отримано від Help — Hilfe zur Selbsthilfe Ukraine. Бізнес-проєкт направлений на розвиток послуг у сфері обслуговування, а саме послуги з краси та догляду за собою.
КП «Сєвєродонецьке агентство інвестицій та розвитку» допомогло одному з суб’єктів малого підприємництва – фізичній особі-підприємцю, який здійснював свою підприємницьку діяльність в м.Сєвєродонецьк та релокувався у Дніпропетровську область, у написані проєктної заявки та отриманні гранту від міжнародного інвестора.
Грант у розмірі 114000,00 грн. було отримано від Helvetas Swiss Intercooperation Програми підтримки економічної стійкості України (ERP). Бізнес-проєкт направлений на розвиток швейної справи: пошиття/ ремонт одягу/взяття.
КП «Сєвєродонецьке агентство інвестицій та розвитку» допомогло суб’єкту малого підприємництва – фізичній особі-підприємцю, який здійснював свою підприємницьку діяльність в м. Сєвєродонецьк та релокувався у Харківську область, у написані проєктної заявки та отриманні гранту від міжнародного інвестора.
Підприємство спільно з бізнесом підготувало та подало на конкурс грантову заявку в рамках реалізації Програми підтримки економічної стійкості України (ERP) для внутрішньо переміщених осіб та інших осіб, які постраждали через війну та ведуть свою діяльність у Харківській та Дніпропетровській областях, з метою започаткування та відновлення підприємницької діяльності, та сумісно отримали результати. Був отриманий грант у розмірі 62000,00 грн. Бізнес-проєкт направлений на розвиток мережі закладів швидкого харчування (пекарні) у Харківській області.
Проводиться робота із впровадження у Сєвєродонецькій міській територіальній громаді Цифрової екосистеми для підзвітного управління відновленням DREAM.
Проведено інформаційну роботу для суб’єктів господарювання, пошук та підготовка інформації для публікації на офіційному сайті ВА щодо можливостей отримати грант на відновлення чи розвиток діяльності, проходження навчання тощо для релокованого бізнесу. Відповідні статті про гранти опубліковано на інформаційних ресурсах та в соціальних мережах Сєвєродонецької МВА.
Підготовлено презентацію до Форуму «Відновлення Каховського регіону: довкіллєві реалії», який проводився у м. Львів 16 жовтня – 18 жовтня 2024 р. на тему «Вплив воєнних дій на Сєвєродонецьку територіальну громаду».
Прийнято участь у Форумі «Відновлення Каховського регіону: довкіллєві реалії», який проводився у м. Львів 16 жовтня – 18 жовтня 2024 р. Презентовано Сєвєродонецьку МТГ на Форумі «Відновлення Каховського регіону: довкіллєві реалії» та проведено попередні перемовини з Міжнародною благодійною організацію «Eкологія — Право – Людина» з питань налагодження співпраці щодо розробки екологічної складової проєкту Програми комплексного відновлення території Сєвєродонецької МТГ.
Заступник начальника Сєвєродонецької
міської військової адміністрації Тетяна ВЕРХОВСЬКА