Сєвєродонецьке училище № 92 має власний торговельний комплекс, освітній проєкт із Болгарією та дуальні програми для 25% учнів – МОН

 

 

Сєвєродонецьке училище № 92 має власний торговельний комплекс, освітній проєкт із Болгарією та дуальні програми для 25% учнів – МОН

 

25% учнів Вищого професійного училища № 92 м.Сєвєродонецька вчаться за дуальною формою. Це означає, що більшу частину часу вони приділяють практиці на підприємствах, а в закладі опановують тільки теоретичну частину. Для того, щоб решта учнів теж мали доступ до якісної практики, заклад створив власний торговельний комплекс. Там учні можуть попрацювати в кафе, магазині та їдальні, а далі – отримати гроші за виконану роботу. Передає ZARAZ.INFO  повідомлення Пресслужби МОН.

«Ідея створити власний торговельний комплекс виникла ще 17 років тому, коли поруч з нашим училищем почала занепадати місцева їдальня. Попри те, що рішення взяти її на баланс закладу означало нові фінансові витрати, адміністрація зважилась на цей крок. Зараз можу сказати, що проєкт не тільки покрив інвестовані ресурси, але й приносить стабільний прибуток, який ми витрачаємо на поточні ремонти, закупівлю витратних матеріалів, техніки, продуктів. Крім того, завдяки комплексу учні мають гарантоване місце практики», – пояснив директор Вищого професійного училища № 92 м.Сєвєродонецька Микола Ліщишин.

 

Оскільки в профтеху навчають лише за професіями сфери обслуговування – кухар, кондитер, продавець, майстер ресторанного обслуговування, агент з постачання, в торговельному комплексі облаштували кафе, магазин, їдальню та кондитерський цех. За кожним майданчиком закріплено завідувача, який адмініструє роботу осередку, контролює виконання завдань учнями, допомагає їм у складних ситуаціях. Вже під час практики вони працюють із сучасною технікою і в результаті краще розуміють специфіку професії. Наприклад, учні-продавці вчаться приймати та викладати товар, оформляти супровідні документи, здавати виторг, спілкуватися з покупцями. Однак більша частина коштів до закладу надходить від кафе, кондитерської та їдальні.

 

«Кілька років тому ми провели моніторинг місцевих кафе та ресторанів. Він показав, що в Сєвєродонецьку дуже мало закладів, де можна було б провести свято для дітей. Тому ми склали програму костюмованого дитячого свята, а далі побачили, що особливий попит на на них припадає в передноворічний період. Наприклад, у період від святкування Святого Миколая і до Нового року кафе обслуговує до 25 різноманітних заходів», – зазначив Микола Ліщишин.

 

Окрім того, заклад проводить тижні національних кухонь світу, дегустації, майстер-класи, ярмарки. Під час таких активностей вони, зокрема, продають власну продукцію.

У 2020 році в Сєвєродонецькому училищі № 92 навчалося 350 учнів, з них 84 – за дуальною формою. Окрім стипендії, учні, які обрали дуальне навчання, отримують близько 750 гривень зарплати. Серед бізнес-партнерів профтеху – ресторан «Форрест», «Азія-мікс», кафе «Львівський круасан», «Неско», «Лагуна», пекарня «Форнетті», місцеві їдальні шкіл та дитячих садків.

 

Для того, щоб не обмежувати підготовку учнів практикою в міських закладах, училище долучилося до міжнародної програми «Internobmen». Це дозволило 32 учням пройти стажування в м. Албена (Болгарія). Воно проходило на базі курортів міста.

 

Вступна кампанія до Сєвєродонецького училища розпочнеться вже в травні-червні, коли випускники шкіл отримають свідоцтва про базову або повну загальну середню освіту. Отримати консультацію щодо вступу можна за номером (06452) 2-76-91 або написати лист на пошту [email protected].

 

Сайт Вищого професійного училища № 92 м.Сєвєродонецька.

 

Довідково. 

У 2019 році стартувала масштабна реформа професійно-технічної освіти. Результатом цих змін мають стати комфортні умови для навчання учнів, стимули для ефективної роботи педагогів та інструменти, які дозволять бізнесу впливати на політику підготовки кадрів у регіоні. 

У межах реформи МОН співпрацює з програмою ЄС «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України». Її завданням є підвищення ефективності змін у профосвіті та модернізація інфраструктури. Програма EU4Skills працює на національному рівні та в 7 пілотних областях: Вінницькій, Полтавській, Запорізькій, Рівненській, Львівській, Миколаївській та Чернівецькій.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *