ВПО, українці, які повернулися з-за кордону, та постраждалі від війни можуть зареєструватися для отримання грошової допомоги від УВКБ ООН.
Хто може звернутися по допомогу?
Ті, хто не отримували раніше допомогу від міжнародних організацій, мають родинний дохід, менший за 5400 грн на особу, та належать до таких категорій та критеріїв вразливості:
- переселенці, які перемістилися після 24.02.22,
- особи, що не переміщувалися після 24.02.2022, але постраждали від воєнних дій у таких в таких областях, як Дніпропетровська, Полтавська, Одеська, Запорізька, Кіровоградська, Черкаська, Харківська, Чернігівська, Сумська, Миколаївська та Херсонська (перелік може бути доповнений);
- люди, що через воєнні дії були вимушені залишити свої домівки, але повернулися до постійного місця проживання (зокрема, і з-за кордону).
Обов‘язкові критерії вразливості для усіх трьох категорій, що дають можливість подати заявку на допомогу:
– родина, яка має лише одного з батьків (або батько, або мати) з одним або кількома дітьми віком до 18 років або з особами похилого віку (55 років і старше);
– родина, яку очолює одна самотня/ кілька самотніх осіб похилого віку (55 років і старше) або особа похилого віку з однією дитиною чи кількома дітьми віком до 18 років;
– родина з однією або декількома особами з особливими потребами. А саме ті, що мають: інвалідність, хронічні захворювання. Перелік не обмежується тільки цими критеріями особливих потреб;
– прийомні сім’ї, які опікуються дітьми без супроводу та дітьми, розлученими з батьками (потрібне документальне підтвердження).
Зауважимо, що всі зазначені критерії, за можливістю, мають бути документально підтверджені.
Для оформлення виплат треба завітати до одного з пунктів реєстрації БФ «Право на захист».
З собою потрібно мати оригінали наступних документів на кожного члена родини:
- податковий номер;
- національний паспорт або інші документи, що посвідчують особу;
- довідка ВПО (за наявності);
- банківська картка головного заявника (картки “єДопомога” не підходять!);
- свідоцтво про народження дітей (за наявності);
- документ, що посвідчує законну опіку над дитиною (за наявності);
- посвідчення/медична довідка в разі інвалідності або хронічного захворювання (за наявності).
Чи можна зареєструватись повторно на грошову допомогу від УВКБ ООН?
Ні. Участь у програмі грошової допомоги від УВКБ ООН одноразова.
Яка сума грошової допомоги та як вона буде нарахована?
Якщо Ви зареєструвалися після 9 січня 2023 року, Ви отримаєте виплати за 3 місяці по 2220 гривень на кожну особу.
Якщо ви подали заявку на грошову допомогу від УВКБ ООН у період з 1 вересня 2022 року по 16 грудня 2022 року, то ви отримаєте виплати за 6 місяців по 2220 гривень на кожну особу. Грошова допомога буде виплачена двома траншами (кожен транш – сума за 3 місяці) з різницею у декілька тижнів. Якщо один транш буде перевищувати 30,000 грн. (за декілька осіб у родині одразу, наприклад), то він буде поділений на декілька виплат та надісланий з різницею у 24 години.
Ті, хто реєструвався на грошову допомогу до 1 вересня 2022 року, отримають виплату за 3 місяці.
Грошова допомога буде перерахована одному з членів родини (визначеному при реєстрації на допомогу) у такий спосіб:
1. Шляхом переказу на банківський рахунок через фінансову установу Rapyd.
Ви отримаєте таке sms-повідомлення про зарахування коштів:
“Вам надійшов переказ від УВКБ ООН у розмірі ХХХХ грн. Більше інформації за посиланням https://bit.ly/3vdWVAX або гарячою лінією 0 800 307 711.
2. Через Western Union для тих сімей, які не мають банківського рахунку. Ви отримаєте SMS-повідомлення з кодом банківського переказу (MTCN-код), який разом з документом, що посвідчує особу (паспорт, ID картка, інший державний документ), треба мати з собою для отримання грошової допомоги у будь-якому відділенні Western Union. Адреси відділень Western Union доступні тут: https://bit.ly/3B4i8Bx.
Також можна отримати переказ в будь-якому відділенні банків-партнерів, що зазначені тут: https://bit.ly/3Tgnpx5
Особи, які вже надали свої дані для включення у програму грошової допомоги від УВКБ ООН, отримають свої виплати за умови, що вони не отримували багатоцільову грошову допомогу від іншої організації, наприклад: Всесвітня Продовольча Програма (WFP), Kарітас, UNICEF, Норвезька рада біженців (NRC).